ВТОРИ клас - първи срок - 2

  • 55 064
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 755
...Аз не вися над главата. Пише си сама домашните...
Само не разбрах, защо контрол беше изтълкувано буквално като висене над главата... ooooh! Едно е да питаш какво взехте днес и какво имате имате за домашно, а друго да му висиш над главата докато пише или чете. Проверката на домашните, и нея ли ще я отнесете към графа "излишни и досадни родителски напъни"? За вас не знам, но аз нямам големи очаквания от образователната ни система.

Откакто схванах, че децата са различни и че няма общовалидни правила за това, как е правилно да възпитаваме децата си и да бъдем перфектни родители / а има ли такива? /, престанах да се товаря излишно с четенето на книги и съвети на педагогическа тематика.  Stop Просто нямам време за губене.  Wink

# 721
  • София
  • Мнения: 6 810
Ами за мен написана домашна в занималнята е точно това - написана домашна.  Rolling Eyes Дори не съм се замисляла проверява ли се там от учителката, но предвид, че съм виждала нейни коментари под диктовки и текстове ( на учителката от занималнята), за мен това е положителен отговор на горния въпрос. Защо, аджеба да проверявам втори път? И след мен и класната.  Shocked
Аз винаги имам големи очаквания за всичко. Очаквам всеки да си върши работата съвестно. И в образователната система, и в здравеопазването, и навсякъде. И на хората имам доверие, и на това, което се пише във форума. И на всеки познат и приятел.
Продължавам да осъзнавам, че имам съвестно дете и добри учители. И чисто статистически, догодина ще ми се върне. Почти съм 100% сигурна в това. Имам доста познати, при които занималнята е точно това - занимават ги. Кой написал, кой не, негова работа... Confused

# 722
  • Мнения: 46 580
Klemy, тя според мен нямаше предвид децата, които ходят на занималня  Peace

Последна редакция: вт, 15 яну 2013, 23:14 от Не се сърди, човече

# 723
  • Мнения: 5 790
Аз имах предвид под "висене на главата" да седя до нея докато пише и да я гледам в ръцете, да не обърка буквичка или цифричка. Нищо повече нямах на ум.
Иначе винаги питам - какво взехте, какви домашни имате и т.н. И това го смятам за напълно нормално, не в графата "висене на главата".

# 724
  • София
  • Мнения: 6 810
Klemy, тя според мен нямаше предвид децата, котио ходят на занималня  Peace
ooooh!Изгонете ме от тук!  ooooh!

# 725
  • Мнения: 2 755
Klemy, тя според мен нямаше предвид децата, котио ходят на занималня  Peace
ooooh!Изгонете ме от тукooooh!
Спри не си отивай, още не съм довършила... Laughing Аз имах предвид И децата посещаващи занималня. Как ти се струва това, че деца се прибират от занималня или с ненаписани или с подписани от учителката домашни, пълни с граматически грешки? Просто се подписват домашните, без проверка и когато родителите започнат да роптаят, чуват отговор - "Ама как да проверя домашните на 30 деца? Не отричам факта, че има оправни и организирани деца, както и съвестни учителки, но последните стават все по-малко. Та, образованието на децата ни е предимно наша грижа, както се оказа.  Crazy В здравеопазването, което също споменахте, там Господ да ни е на помощ. Praynig  Толкова от мен. Лека нощ!

П.П. Klemy, блазя ти, че още вярваш в чудеса. Мен ме приземиха.

# 726
  • Мнения: 928
Върви си, Klemi, вземай четката и не се занимавай с глупости  Laughing
Tonita, хвърлям по едно око в събота и неделя, а понякога и пропускам  Peace

# 727
  • София
  • Мнения: 6 810
Вярвам не в системата, вярвам в хората!  Rolling Eyes
На първо четене вярвам, ако ме разочароват тогава сменям плочата. Не мога да подхождам с недоверие и с едно на ум. Това означава да приема, че всички са лоши, по презумция.
 Confused

# 728
  • София
  • Мнения: 7 077
Klemy ти да не си зодия Риби, че като те чета как на всичко вярваш и по презумция всички са бели и добри, все едно за себе си чета  Wink ?

# 729
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Не можах да разбера дискусията която сте поддели. В крайна сметка колкото хора, толкова и методи. Всеки сам си преценява за собственото си дете кое е правилно и кое  - не, кое би проработило в тяхната ситуация, и кое би било безполезно.

Аз имам две деца, с малка разлика, гледани по един и същи начин и тотално различни като отношение към училището. Едната се справя сама - пише домашни, чете си, занимава се допълнително с разни неща, решава задачи защото й харесва - без да я подбутвам, ръчкам или помагам - такова дете си е.

На другото ми дете, не му пука за нищо. Не я интересува без домашно ли ще е, как си е написала домашното, математиката за нея е извънземна наука и ако може никой да не я кара да се пъне да решава задачи. При нея ми е ясно, че ако не я ръчкам, ако не я проверявам, не й вися дори буквално на главата, ще затъне много лошо. Нямам намерение да я чакам да затъне в училище и в 5ти клас да се усетим и да се мъчим да й помогнем да изплува. Затова при нея подхода ми е друг - ръчкам я постоянно, проверявам домашни, натискам я да пише и решава допълнително. Не ме интересува дали ще намрази училището или не, нямам намерение да я чакам сама да се усети кое е важно.

Така че генерализации от типа - добре е децата да се оставят сами да са самостоятелни и отговорни, или - трябва да се виси на главата на децата постоянно и да се ръчка - са ми смешни. Действа се според случая, детето, училището, учителката.

На родителски срещи ходя винаги, но тук те са лични с учителката и родителите на всяко дете поотделно. Има само една обща в началото с която ни запознават с материала който ще изучават децата през предстоящата учебна година.

# 730
  • София
  • Мнения: 9 517
В нашия клас учителката не проверява домашните - може да попита, дали е написано и да провери далинаистина е така, но не проверява - това е и нормално, защото домашните са доста - по математика винаги имат поне по една страница от двете помагала и като сложим и българския, околен свят и литература и тя работата стана тежка... това за статистиката, де

за всичко останало - нашите никога не са учили с мен, дори в 7-ми клас ми разрешиха сама да си подписвам бележника - толкова скучно пълен с шестици беше.... за сметка на това майка ми пишеше темите /по наше време пишехме теми/ на брат ми до завършване на гимназия, а още помня как учеха по френски...

аз завърших 8-ми клас с пълно 6, но когато реших, че ще кандидатствам в техникум с математика, се наложи месец да престоя при една моя баба - учител по математика, за да науча задачите - въпреки шестиците ми грам бъкел нямах от математика - доста зор видях и за месец успях да науча за 4-ка на приемния изпит.

това е моя опит - колкото деца, толкова различни начини за работа с тях, но и колкото учители, толкова различни методи за оценяване.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Ами за мен написана домашна в занималнята е точно това - написана домашна.  Rolling Eyes Дори не съм се замисляла проверява ли се там от учителката, но предвид, че съм виждала нейни коментари под диктовки и текстове ( на учителката от занималнята), за мен това е положителен отговор на горния въпрос. Защо, аджеба да проверявам втори път? И след мен и класната.  Shocked

Защото много често в занималнята отговорите се пишат по дъските и децата просто ги преписват без да мислят. И в този смисъл проверката трябва да е не е толкова в насока дали преписаното е правилно, а доколко го е разбрало детето. Приеми коментара ми като общо размишление, не насочено лично към Никол.

# 732
  • София
  • Мнения: 9 517
Ами за мен написана домашна в занималнята е точно това - написана домашна.  Rolling Eyes Дори не съм се замисляла проверява ли се там от учителката, но предвид, че съм виждала нейни коментари под диктовки и текстове ( на учителката от занималнята), за мен това е положителен отговор на горния въпрос. Защо, аджеба да проверявам втори път? И след мен и класната.  Shocked

Защото много често в занималнята отговорите се пишат по дъските и децата просто ги преписват без да мислят. И в този смисъл проверката трябва да е не е толкова в насока дали преписаното е правилно, а доколко го е разбрало детето. Приеми коментара ми като общо размишление, не насочено лично към Никол.
да допълня - защото по някога децата се научават да преписват - моят например преписваше още в първи клас и ако не го провериш в къщи, няма и да разбереш - всичко в тетрадките му беше за 6, а не можеше да събере 5 и 7... това отново не е насочено към Никол, а само и единствено към моя син и моя опит...

във втори клас пък събираше и изваждаше с калкулатора на телефона си - нали е обещал да не преписва  ooooh!

# 733
  • София
  • Мнения: 6 810
Klemy ти да не си зодия Риби, че като те чета как на всичко вярваш и по презумция всички са бели и добри, все едно за себе си чета  Wink ?
Не риби, рак.
Не им пишат отговорите на дъската, всеки сам си ги решава. Иначе да, знам за такива случаи. А дали преписва не мога да знам, но вкъщи решава в сборника, така че явно може да си ги решава. На калкулатор още не се е "светнала".  Laughing
Хубав ден на всички!  Hug

# 734

Общи условия

Активация на акаунт