Грижи за косата - 91

  • 48 773
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 616
Грижи за косата - 91





Тук може да задавате всякакви въпроси свързани с косата .



В подфорума „Красива мама” има специални теми за любители на хена, брюнетки, блондинки, червенокоски, професионална козметика за коса, косопад – ако въпросите Ви са конкретно по тези тематики – ще е по-подходящо да ги поставите в съответните теми, където ще ви бъде обърнато специално внимание от дами, които имат опит в конретната област.

Грижите за косата трябва да се системни, а не от време нa  време  – и тя ще се отблагодари  
Косата се променя с времето - и в резултат на възрастта и в следствие на третирането (боядисване, сешоар, преса ...) и в следствие на грижите, които полагаме за нея; затова грижите днес - може да са различни от грижите утре


Ето няколко общи положения, които варират и се прецизират според индивидуалните особености на косата.

1.)   Дами, които ползват ползват твърда вода при измиване и силиконови продукти без отмиване – е хубаво да ползват регулярно дълбоко-почистващи шампоани – за остъргване на натрупванията по косъма.
2.)   Дами, чиито коса се накъсва след третиране с химикали – може да се ориентират към протеинови продукти за възстановяване на косъма + добро хидратиране.
3.)   Дами, които ползват термична обработка за косата за постигане на форма – е хубаво да ползват термо-защитни продукти.
4.)   При сухи и дехидратирани коси е добре да ползват подходящи продукти без отмиване – коприна за коса, кремове и други за хидратация.


Дълбоко подхранване на косата и грижа с топлина

Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти

За протеините



Косопадът – има различни видове косопад, затова и мерките, които се взимат за него следва да бъдат съобразени с причините – а те може да са промяна на хормонални нива с възрастта (женските хормони) или по други причини (щитовидна жлеза), недостиг на хранителни вещества при диети, стрес ….затова – във всички случаи е най-добре да се консултирате с дерматолог, но за успокоение и съвет  – споделете и тук!



Информация за маската с тривитаминол

Моля, имайте предвид следното:
1.)   Продукт, който се влага в маската е за животни, продава се във ветеринарни аптеки и не е изследвано действието върху хора;
2.)   При предозиране може да се наблюдават странични ефекти – в следствие на токсичност;

Ето връзка към първата тема за маскатаи допълнително събрана информация за нея






Старите теми

Тема 1 Тема 2  Тема 3    Тема 4  Тема 5    Тема 6  Тема 7    Тема 8  Тема 9   Тема 10  Тема 11  Тема 12 Тема 13  Тема 14  Тема 15  Тема 16  Тема 17  Тема 18  Тема 19  Тема 20  Тема 21  Тема 22  Тема 23  Тема 24  Тема 25  Тема 26  Тема 27  Тема 28  Тема 29  Тема 30  Тема 31  Тема 32  Тема 33  Тема 34  Тема 35  Тема 36  Тема 37  Тема 38  Тема 39  Тема 40  Тема 41  Тема 42  Тема 43  Тема 44  Тема 45 Тема 46  Тема 47 Тема 48  Тема 49 Тема 50  Тема 51  Тема 52 Тема 53 Тема 54 Тема 55  Тема 56  Тема 57 Тема 58 Тема 59 Тема 60 Тема 61 Тема 62 Тема 63 Тема 64   Тема 65 Тема 66 Тема 67 Тема 68 Тема 69 Тема 70 Тема 71 Тема 72 Тема 73   Тема 74   Тема 75   Тема 76    Тема 77 Тема 78  Тема 79 Тема 80 Тема 81 Тема 82 Тема 83 Тема 84 Тема 85 Тема 86   Тема 87 Тема 88 Тема 89 Тема 90

# 1
  • Мнения: 5 333
Отговорих с "Да,редовно Simple Smile"

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 155
  bouquet отговор - Да, редовно

# 3
  • Мнения: 33
Относно анкетата- не но искам да започна  Hug

# 4
  • Мнения: 29
Записах се в анкетата с "Не"  Wink

# 5
  • GYM
  • Мнения: 814
Ползвам масла най-вече като финиш, след изсушаване. Готовата ми маска, заедно с шампоана върши останалата работа.
Мис Нели  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 390
Ползвам основни (базови) и етерични масла предимно като терапия преди шампоана и козметични при/след изсушаване и след изправяне с преса.

# 7
  • Мнения: 29
Ползвам основни (базови) и етерични масла предимно като терапия преди шампоана и козметични при/след изсушаване и след изправяне с преса.
Всички говорите за тези масла, но какво точно представляват, как и за какво се използват? Какъв е резултатът от тях?  На боядисана коса ли се слагат?? newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 70
Ползвам масла за подхранване преди шампоана и като финиш по краищата, но не редовно...

# 9
  • Мнения: 513
Здравейте,не знам дали ще разберете проблема ми,но все пак ще пробвам да го опиша.Значи днес видях едно момиче,мисля че косата й беше боядисана,но все пак изглеждаше адски жива,мека и блестяща,ааадски много искам и моята да е такава. Ползвала съм балсам на Орзен,но като че ли от него започна да ми се омазнява и да имам пърхот и все пак,пак нямах този ефект.Косата ми е нормална,но няма кой знае какъв блясък и мекота,дори и като се изправи..искам да попитам с кои продукти мога да я направя да изглежда така,на момичето косата изглеждаше така: http://senzacia.net/wp-content/uploads/2012/11/Jeni-Kalkandjieva-1.jpg http://pobeditel.bg/media/vlcsnap-2011-03-14-19h47m13s10.png http://prikachi.com/users/sladost/1567a.jpg просто ме интересува може ли с по-евтини,а не професионални продукти да се постигне такъв ефект Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 390
Ползвам основни (базови) и етерични масла предимно като терапия преди шампоана и козметични при/след изсушаване и след изправяне с преса.
Всички говорите за тези масла, но какво точно представляват, как и за какво се използват? Какъв е резултатът от тях?  На боядисана коса ли се слагат?? newsm78
Базовите масла са натурални растителни масла. Използват се в грижата за кожата и косата. Могат да се употребяват както самостоятелно, така и в комбинация с етерични масла. Етеричните масла се добиват от листа, стъбла, цветове, кори или корени на растения и са силно концентрирани.
Слагат се и на боядисана коса, да.

# 11
  • Мнения: 29
Базовите масла са натурални растителни масла. Използват се в грижата за кожата и косата. Могат да се употребяват както самостоятелно, така и в комбинация с етерични масла. Етеричните масла се добиват от листа, стъбла, цветове, кори или корени на растения и са силно концентрирани.
Слагат се и на боядисана коса, да.

Не омазняват ли косата??

# 12
  • Мнения: 4 390
Не ми омазняват косата.

# 13
  • Мнения: 1 198
На анкетата отговорих с "Да, редовно".
Всеки път преди да си измия косата си слагам или стимуланта за коса на Икаров, който е смес от няколко вида масла или само кокосово масло. Действа много добре на косата. Също съм си сложила от кокосовото масло в готовата маска за коса, която ползвам.
При все, че съм доволна от действието на маслата, искам още по-голям ефект. Имам чувството, че пропускам нещо откъм шампоан и балсам/маска. Вие какво ползвате за вашите коси, имена на продукти и т.н.т. ? Ще ми бъде много интересно да прочета.
Моята коса не е боядисвана никога, естествено тъмно кестенява е, и е по-скоро нормална към леко суха по краищата. Не я третирам със стилизиращи продукти, преса и сешоар не ползвам.
Много ми пада от няколко месеца насам и съм в постоянен ужас да не би да остана без коса - възможно ли е да е още сезонния косопад от есента или ? Пих Геритамин Нео и Цинк-биотин като добавки за коса и май имаха ефект - сега съм ги спряла малко, за да не стане прекалено натрупване в организма на витамини.
Ще ми бъде интересно да споделите и вие - имате ли косопад и какви добавки пиете Simple Smile
  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 23
На анкетата - отговорих с "Не, но искам да почна". Просто досега си мислех, че е достатъчно балсам или маска, но като ви чета, определено започвам да си променям мнението Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт