Домакини - първи сезон/девети епизод - пролетен :)

  • 23 239
  • 732
  •   1
Отговори
  • Мнения: 991
Д О М А К И Н И




Архив: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 2 265
 Hug

Последна редакция: пн, 01 апр 2013, 15:58 от luss

# 3
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
третааааааааааааа   newsm18

QueenBee
,благодаря за новата тема

# 4
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Благодаря за новата темичка!  Hug Heart Eyes

Славче, да се оправя бързо щерка ти!  Hug

Коконче, кога се очаква да ти ги върнат?
Ой, четвърти път... Confused

Понеже не мога да се включа много читаво "замазвам" положението с няколко снимки от градината. Mr. Green






Днес поградинарствах малко. Напоих лозичките, засадих лук, поразчистих малко двора. Направих леха за чесъна. В сряда ще садя още работи. Сутринта като станах нямах никакво желание. Ама си викам, няма какво да се туткам повече, в това хубаво време особено. Лука ще укъснее, поне него да бодна. И си ме засърбяха ръцете после. Simple Smile Ако успея да си свърша работата вкъщи, може още да се поровя из градината  по-късно.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 265
Салата Нежност
- кромид лук
- ябълки зелени
- 4 сварени яйца
- твърд кашкавал
- опаковка майонез

Лукът нарязваме на полукръгчета, два пъти заливаме с вряла вода и добре изливаме водата. Ябълките обелваме и ги рендосваме на по-голямо ренде. Яйцата намачкваме с вилица, а кашкавал рендосваме на по-дребно ренде. Слагаме - лук-майонеза-ябълки-майонеза-яйца-майонеза-кашкавал. трябва да постои минимум 6 часа. Иначе е най-вкусна салатка чак на другия ден.

Прехвърлям рецептите от старата тема..

Морковена салата
Ако обичате чесън...

3-4 моркова - на ренде, в чесъноизтисквачка изтисквате 2-3 скилидки чесън, добавяте майонеза - по вкус. при мен става с 1/2 от 250 грама Краси... Много бърза и вкусна салата....

"Мързеливи вареники".
Рецепта:
400 гр извара се смесва с 1 яйце(може и 2) и с 2-3 супени(пълни) лъжици брашно.
Омесваме, правиме "тестото" на салам с диаметър около 3см, нарязваме на парчета
с дебелина около 1-2 см и ги сваряваме в подсолена вода (слагаме във вряла вода,
те изплуват до 1-2 минути и варим още 2-3 минути). Слагаме в чиния и поливаме
със сметана. Вкусно и полезно.

Истински украински вареники(от украинска кухня, нали съм украинка )
За плънката:
1 кг картофи
200 гр лук
100 гр пушени гърди или бекон (аз не слагам, защото обичам само с картофи)
20 гр масло
1 яйце

Картофите се сваряват и се смачкват на пюре. Лукът се нарязва ситно, а бекона на малки кубчета и се пържат. Добавят се подправки навкус: сол, черен пипер, червен пипер и джинджифил. Смесват се картофеното пюре, маслото, лука с бекона и суровото яйце (може и без него).

Тесто: 300 гр брашно, 2 яйца, 2 ч.л. олио, 2-3 капки оцет, сол. Омесвате всички продукти...

Тестото се разточва на кора с дебелина около 3 мм. С водна чаша се изрязват кръгчета, слага се плънка и се защипват. Варят се във вряща подсолена вода, докато изплуват. Сервират се със сметана и кисели краставички.

Могат да бъдат със сладка плънка - извара+захар+ плод на късчета

Баба ми готвеше със ягоди или вишни(без костилка)

# 6
  • UK
  • Мнения: 5 999
Нощни Hug аз искам с цикъла още този месец, ама незнам newsm78 доки, какво ще ми каже Crazy Ай, работа в градината, "любима" ми е Joy Mr. Green  Аз повече си падам по любуване на градинката, на сенчица hahaha под пейчица hahaha с книжчица под мишница  Joy и сокченце Joy

# 7
  • Мнения: 11 567
Лус, сподели, моля те, някоя интересна супа. Голям фен съм на супите. Борша е ясен, ще се прави, но нещо не мога да му се наканя още.
В Украйна съм ходила в Летичев, не помня дали съм писала, и в Киев. Бях омагьосана, в седми клас бях.
Славе, да оздравявате бързо!
Куини, мерси за темата.
Пак ще поизляза аз.

# 8
  • Мнения: 991
Нощни, като се сетя след време какви вкусни салатки ще си правите и искрено ви завиждам!  Peace

# 9
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Ай,Лус,покапах се.Ама пости са сега и нищо не мога да си сготвя.То са майонези,бекони ..... Laughing

# 10
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Записче   bouquet

# 11
  • UK
  • Мнения: 5 999
 Joy Joy Joy Joy позагледах се в 1 картинка на темата hahaha на домакинята Mr. Green хвърляща по едно очо и на компа hahaha освен на котлона, страшно попадение Joy

# 12
  • Мнения: 4
Куини и аз ти благодаря за темата!  Hug
Славче дано да се оправите бързо!
Нощни очи снимките ти са прекрасни!
Коконче ще стискам палци този път всичко да мине по мед и масло!
Аз си направих една хубава разходка, навън е направо лято... Искам и още, но ще ми се размине  hahaha В момента готвя и си ви чета с кеф!   bouquet

# 13
  • Мнения: 644
О с тая смяна на часа сме като опиянени с малкия.
Той спа до 12.Аз до 10.
Тази традиция за 40 ден на детето не съм я спазвала.Аз също не съм кръщавана.Но пък са ме водили по-празници в църква.Покойната ми баба дори ме е учила да се моля.
За Великден,Коледа и Бъдни вечер си спазваме традицията.Малкия като види катедралата във Варна и все ми казва:Мамо хайде да ходим да запалим свещички.Интересни са му иконите.Водила съм го.
Ангелче спрямо приятелите аз не съм на това мнение.Имам най-добра приятелка и за всичко мога да разчитам на нея,както и тя на мен.Децата ни растат заедно,когато сме в бг.
Мая добре дошла в нашите редици!
Е супер Simple Smile Най-после позитивна новина,Коконче!Охо пак като нищо току виж за близнаци или тризнаци Simple Smile
vanichka75 Аз до колкото съм на ясно на такъв ден се раздава нешо за здраве ако не искаш да го правиш.
Славче да се оправя детето.Емо е с една кашлица само сутрин и вече се замислям дали не е астма.Защото ми прави постоянно ларингити.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Благодаря за темата!
Добре дошла на новата колежка!  bouquet
Коконче,ще стане,миличка! Praynig
Малката заспа,но пак гори.Ефералган свещички действат за кратко.Аз също съм зле,но поне съм на крака.Сутринта изпратих големия,държах се до момента,когато вратата се затвори и видях как малкият ми син се разплака и се затвори в стаята си. Cry
Цяла нощ не бях мигнала от моята и на бебето Т и не издържах,че като ревнах...
Вечерта чакам ЛЛ да дойде.пак ще пиша.Ще ми се пръсне главвата,ужас! Sick
Вън вече е пролет.Излизайте и се радвайте и за мен.

Общи условия

Активация на акаунт