НВ-ВМХ - част 58

  • 30 593
  • 752
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 6 347
Ооо, много хубава идея за сиренето! И печените домати ги открих съвсем наскоро (чери доматчета бяха всъщност, но сигурно може и с други не много големи домати) - пекат се цели, може да се поръсят със зехтин, босилек, риган. Страхотни стават Sunglasses

А месо на мен винаги ми се яде Embarassed Млечни също често ми се хапват, но миналата година в големите жеги установих, че дори и по-мазно месо или пък омлет с кашкавал не са ми изобщо тежка храна, дори точно обратното - това май е най-лесно смилаемата храна за мен Wink

# 406
  • Мнения: 200
 Hug на всички.
На мен, сега в горещините, не ми се яде месо. Ям повече овче, козе сирене, заквасена сметана. Внимавайте с печенето на цели домати, да не започнат да гърмят във фурната.  Joy Боцнете ги на няколко места, да се освободи напрежението  Simple Smile .

# 407
  • Мнения: 20
Оуу, ще се пробва това сиренеце на Assos тия дни Simple Smile
Лазанята я правя, като използвам тази рецепта за база: http://www.laurainthekitchen.com/all/episode.php?episodenumber=47
Патладжаните ги нарязвам на тънки филийки по дължина и ги запичам на фурна за кратко, леко намазани с четка с разтопено масло.

# 408
  • Мнения: 6
Асос ,Г-жа Гръмотевица,мерси за предложенията  bouquet

На "лазанята" с патладжан,как се правят точно"корите"?

ГАЛИ-ГЕ,да.
Имам опит от преди и с домати и с яйца /в микровелето последните/ ooooh!
Къде ми е бил акъла,не знам. То за яйцата си е логично,трябваше да се сетя,да ги боцкам,ама бях много начинаеща още Laughing


Редактирам се,видях сега горния линк,мерси

# 409
  • Мнения: X
сърдечно добре дошли на всички нови  Hug
дано промяната ви донесе успех и здраве

а на амейчето - да не се подмотва, а да пуска рецепти за шоколад  Mr. Green

и аз вече месо почти не ям
карам предимно на салати с млечни или риба към тях
ако сложа месо вътре, то ще е малко и студено, направо от хладилника
хем тук не е много топло
занесох си и на работата бутилка зехтин и пакет риган за салатите и веднъж седмично зареждам склада с домати, котидж, маслини, скариди

а лазанята я правя със зеле
сварявам цяла или половин зелка и после отделям листата и ги ползвам за платки
при мен сос бешамел е от течна сметана, яйца и кашкавал
ама у нас това е предимно зимна манджа

ако го правя с патладжани, тях ги припичам във фурната, докато станат почти на чипс
но това за мен си е гръцка мусака

# 410
  • Мнения: 6 347
Доматите се пекат цели, за да не им изтече целият сок Wink Не гърмят, или поне не гръмнаха миналия път Laughing Бяха се поспаружили, но си бяха въпреки това сочни и много вкусни. Но уточнявам, че става въпрос за чери доматчета. С цели предполагам, че ще стане също, но не знам дали са подходящи големи домати, а по-скоро някакви по-малки.

# 411
  • София
  • Мнения: 10 858
Леле, какви вкусотии се разпространяват тук!!! Hug
Всичко ще пробвам, обещавам!
И аз точно вчера и мислех да мина известно време само на млечни, най-много някой рибок или яйце да добавя. Нещо ми писна от месо, ще си почина малко от него.

Добре дошли на всички момичета   bouquet

 Muphina Delphina, прекрасни мерки и теглилки Heart Eyes
И аз съм твой калибър на височина - 160, обаче имам още мас по мене, поне 4 кг. Сега съм 51.
Тежките тренировки доколкото знам дават уникален резултат в съчетание с ВМНВХ, при теб как е?
Менюто ти ми се вижда чудесно,даже мазнинките ми малеят ....

Амей, за 19 дни направо съм в шок!  Shocked това са много кг и см за толкова кратко време! Браво!
Аз вече месец и половина - 1 кг съм свалила, на см имаше 3 см свалени, вчера ги няма.
Май вече няма да се меря, защото така много се отчайвам. То си личи по дрехите, а моите са си ми тесни и това си е.

Гръмотевица, супер идея с тая лазаня  Hug Просто още утре ще я сготвя!
И сиренцето на Асос
Печените доматки на Шоки, така си ги представих ... умирам за печен домат!



# 412
  • Мнения: 1 849
Здравейте, мацки! Как я карате?

Аз съм си режимна, нищо, че не пиша много често. Чувствам се добре и много си харесва режмчето! Peace
Имам една молба - можете ли да ми дадете малко линкове относно нашия режим при завишен холестерол и чернодробни ензими, защото ми трябва да го дам на близък човек? Благодарско и хубав уикенд!  bouquet

П.С. И един личен въпрос - знае ли някой как се отразява храненето на хормоните на щитовидната жлеза? Четох някъде, че ако няма въглехидратно зареждане, тсх се завишавало. Има ли нещо вярно?

# 413
  • Мнения: X
...
Уасп, жалко, че при нас няма 90 % Линд, а само 99%.
85% - ния вече спрях да го купувам, че и на него не мога да му устой като го има вкъщи, ужасна съм ...  ooooh!

85 ми сладни ужасно на мен
90 съмнамирала и в БГ преди
но там целта ми е обикновено 99
даже го внасям контрабанда тук, че го няма
иначе намерих разни гурме марки на супер цени с 99 и 100%

,,,Ох, аз малко прекалявам с фьстьченото масло в последно време.  Embarassed Едно бурканче от 400 гр. заминава за седмица. Май трябва да спра да го купувам.
аз си позволявам едно бурканче веднъж в месеца - стои на бюрото за спешни случаи
понякога го заменям с бадемово или лешниково масло, и те са мммм

...П.С. И един личен въпрос - знае ли някой как се отразява храненето на хормоните на щитовидната жлеза? Четох някъде, че ако няма въглехидратно зареждане, тсх се завишавало. Има ли нещо вярно?
не съм срещала споделена такава зависимост
а четох доста навремето по въпроса из тукашните сайтове
едиснтвената препоръка е няколко суп.л. кокосово масло на ден

# 414
  • Мнения: 6 347
Jana Ina, за щитовидната жлеза виж тези 2 линка:

http://primalnorth.blogspot.com/2012/10/the-thyroid-rant.html
http://primalnorth.blogspot.com/2012/10/the-thyroid-it-aint-carb … moval-letter.html

Там са обяснени аргументите, които някои автори привеждат за въгл. зареждане заращи щ.жл., и защо не са основателни тези аргументи.

За черния дроб (специално при затлъстяване на черния дроб) виж тук: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3076656/ Предполагам, че ще се нормализират и ензимите - те отразяват функцията, а тя се подобрява при нисковъглехидратно хранене. (Бях дала неправилен линк преди малко.)

А за холестерола може да се прочете в блога ми Peace

Последна редакция: сб, 18 май 2013, 13:00 от Cioccolata

# 415
  • Мнения: 3 576
Здравейте,
чета ви от известно време и най-накрая реших да изляза наяве Wink
От около 2 седмици съм на ВМ-НВД, като преди това имах залитане към изцяло протеиново хранене с цел да сваля бързо за важно събитие, трябваше да вляза в една рокля  Crazy
Естествено доведе до изгладняване за сладко, разваляне на режима и се връщам към доброто старо ВМ-НВД, с което преди години поддържах добра форма.

Излишно е да казвам колко чудесно се чуствам - няма глад, няма подуване на корема... за момента избягвам зеленчуците, карам на месо, яйца, млечни и мазнини.
Откъм кг май не съм свалила, но мерките ми вървят на добре.   Peace
До постигане на целта ми остават по 3см да сваля от талия/ханш/бедра, реших че няма смисъл да гоня сваляне на кг, т.к виждам как те си стоят, а см-те намаляват.

Засега проблем имам само с изяждането на достатъчно количество мазнини, колкото и да се старая все са почти еднакви стойностите на П:М, поне според калкулатора който ползвам на zdravoslovno.com
Едно примерно меню ми е: обяд - 200гр св. пържола, 2 яйца с бекон; вечеря - 200гр черен св. дроб, яйце с бекон; преди лягане: 50гр кашкавал с около 15гр месо. През деня съм на кафета с по малко мляко.

# 416
  • Мнения: 958
Nadia79   Hug Heart Eyes А добре дошла Wink
Аз днес борих кокосовите палачинки, ама ми станаха на омлет. Вкусно е, ама като са тънки ми се късат и сбръчкват.
Снощи ядох червено цвекло, в него има повече въглехидрати, но ми действа добре като пречистващо. 100 грама цвекло с много чесън и майонеза (истинска) + голяма салата с сирене. Нямах много желание за месо и аз. Но цяла седмица закусвам дроб и обядвам само месо без зеленчуци, като се замисля и вечерята ми е така.
За доматчетата, аз не съм пекла, но преди 2-3 години в Бг в фурна си суших черита, и станаха супер, макар да не знам как точно става, първо ги суших една седмица на слънце под тензух После на 50 градуса в фурната за няколко часа и после с зехтин.....голяма вкусотия.
Ще пробвам и печени, много обичам, ама само на ресторант съм ги яла. Мислех че е сложно.

Jana Ina при предишните ми мерения на хормони, след няколкомесечно ВМ НВД всичко беше в норма. Аз съм с Хашимото. Сега съм почти месец стриктна, ще изкарам още един и пак ще меря хормони. ДА видим, но съм по-добре без въглехидрати. Не знам дали оказват влияние на хормоните, но въглехидратите подтикват към вдигане на кръвно, туптене в жлезата(което уж е признак на хормонален дефицит), склонност към депресии и т.н. Подчертавам - при мен. Преди когато се хранех безобразно за около 1 година вдигнах дозата на хапчетата двойно, от почти 2 години вече вм нвд с много прегрешения и периоди на лошо хранене, хормоните не са ми мръднали, и лекарствата съответно.

# 417
  • София
  • Мнения: 10 858
Наде, как издържаш без кьорав зеленчук - герой! Не ти ли се прияжда?
Сигурно си в кетоза, с това хранене ...  Rolling Eyes

Уасп, какви са тез бадемови и лешникови масла ...  Heart Eyes
Жалко, че тук няма такива вкусотии ...

А фъстъченото не е ли с много въглени? Таханът - и той ...
 

# 418
  • Мнения: 3 576
Ами не ми се прияжда, някак си се свиква след толкова време без плодове и зеленчуци (визирам спазването на режима преди да напълнея), особено плодовете никак не могат да ме изкушат - веднага ми се подува корем, огладнявам...
Що обаче не мога така да отвикна от шоколад и сладко? Wink

Салати иначе ям, но само ако има достатъчно месо или яйца в тях, ще ги включа скоро, само да дам малко тласък на свалянето, т.к за тези 2 седмици имах 1-2 дена офисни почерпки, в които се поддадох на сладките изкушения  Rolling Eyes

# 419
  • Мнения: 6 347
Nadia79, добре дошла! Simple Smile

Без зеленчуци и плодове се кара лесно, стига човек да не иска голямо разнообразие (аз съм от тези, на които не им трябва много разнообразие, та мога да карам така, макар и не вечно). Ядеш си месо всякакво, риба, яйца, млечни, масълце, аз бих добавяла и кокос и кокоски Embarassed

Между другото има подобен експеримент през 1928 г. - двама канадци със скандинавски имена живеят цяла година само на месо (с цялата му мазнина обаче, не сухи филета), за да видят как ще им се отрази начинът на хранене на ескимосите, който е общо взето същият. И се оказва, че не само се чувстват отлично цялата година, а и теглото им се регулира, холестеролът им се понижава, не се разболяват от скорбут, не получават запек и въобще всичко им е наред. Wink Ето тук статия, а може да се намери и още информация: http://www.drbass.com/stefansson2.html

Специално за скорбута Стефансон смята, че ако се консумира прясно месо всеки ден, то съдържа достатъчно вит. С, за да предотврати скорбут, особено ако не е готвено прекалено дълго време. А на други места съм чела мнение, че вит. С всъщност е необходим, за да неутрализира ефекта от захарта върху организма Peace Затова се съдържа в зеленчуците и плодовете.

Така че само на месо може не само да се оцелее, но и хората се чувстват добре. Но съвременният човек е свикнал първо да има по-голям избор от храни. Второ - да се поглези от време на време я с плод, я с торта, я с нещо друго. Трето, на нас ни е втълпявано, че зеленчуците и плодовете са страшно полезни и важни и ни е трудно да излезем от този начин на мислене Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 18 май 2013, 20:44 от Cioccolata

Общи условия

Активация на акаунт