СЕДМИ КЛАС - 25 тема - Заявление, бележка и удостоверение.....

  • 36 217
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607

На скъпите ни деца - надарени
желанията са им вече подредени.
Нека тежкият труд положен
да им отвори път възможен
за нови знания жадувани
и за училища така бленувани!
Да създадат приятелства верни
и да прекарат пет години ценни!
Mariaroni

" Мило мое ми дете,
поизмъчих от воле
твойте нерви, твойта вяра,
но сълза във теб да няма!
Знаеш ли - не ме съди!
Исках ти да си щастлив,
затова така те юрках
все да учиш без отпускане.
Чак сега разбирам как
трябваше да дам аз знак,
че каквото и да стане....
ти оставаш мой юнак!
Във която и гимназия
ти да влезеш, знай едно:
нищо в тоз живот НЕ страшно е!
Всяко зло е за добро!
И каквото който да ти казва,
знай, че ти си мой герой!
Знам как труди се...понасяйки
трудностите и завоите.
Важното е, че си здравичък!
Моля се да си добре,
а гимназии....навсякъде!
Да си син за мен е  ЧЕСТ!
Обичам те, мое прекрасно дете!!!
къдрица




Майката към Иванчо:
- Как имаш 6 по зоология днес, след като нямате зоология по учебна програма?
- Направих политически анализ и учителката по биология ме чу...


"Има ли изискване за часовника,т.е. може ли електронен/цифров или трябва да е стрелкови/механичен?"

"исках да кажа - просто часовник - какъвто и да е ! М.г едно дете в последния момент баба му беше донесла будилника - да си го гледа детето - като се ошашкали и забравили за часовника, та й звъняли да му донесе един и то, детето катало с него - нямало проблем!"

"Т.е, ако се изтичам с една саксия розмарин, може и да не направя впечатление."

"Само не разбрах: розмарина показва колко е часа или ще го хапва за тонус?
Ако е билка за подпомагане на умствената дейност да го накича и моя с няколко китки?!"

"Розмаринът засилва паметта със 75 %"

"bRE! От къде да намеря розмарин? В кауфланд дали има пресен ? Някакви дъвки с него или др. продукти?
Предполагам, че сухия няма да върши работа - да го мирише ли само или да го пасе?"

"Да го мирише, действа през носа.
Ако не намериш капки - тикаш две клонки да поседят малко пред изпита."

smile3529 smile3529 smile3529

Министерство на образованието и науката -МОН  
ГРАФИК НА ДЕЙНОСТИТЕ - ГРАФИК НА ДЕЙНОСТИТЕ
Литература – 8-ми клас
За Ваше улеснение - КОНТАКТИ НА РИО по области


АРХИВ
6 клас ,  6 клас, 6клас , 6 клас втори срок , 6 клас втори срок -2 , 6 клас втори срок -3 , ШЕСТИ КЛАС края, ШЕСТИ клас за седми - лятото......, Септември ще бъде май - щурмуването на СЕДМИ клас да започне сега!, СЕДМИ клас - първи срок, СЕДМИ клас - първи срок - 2 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 3 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 4 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 5 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 6 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 7 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 8 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 9 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 10 тема , СЕДМИ клас - втори срок - 11 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 12 тема, СЕДМИ КЛАС - 14 тема Великденско-ваканционна! , СЕДМИ КЛАС - 15 тема - Розмарина пригответе, седмокласник на НВО изпратете, СЕДМИ КЛАС - 16 тема - Акула с розмарин хапни, шестица чакай после ти, СЕДМИ КЛАС-17 тема-Розмарина умножете,задачите решете и родителите вий шашнетеСЕДМИ КЛАС - 18 тема - В очакване на 04.06.2013г., СЕДМИ КЛАС - 19 тема - В очакване на 04.06.2013г.(2), СЕДМИ КЛАС - 20 тема - В очакване на 04.06.2013г.(6), СЕДМИ КЛАС - 21 тема - 6 + 6 Денят!!!, СЕДМИ КЛАС - 22 тема - Форумските деца винаги успяват!!!!, СЕДМИ КЛАС - 23 тема - В очакване....., СЕДМИ КЛАС - 24 тема - Мислят и подреждат.....

Последна редакция: вт, 18 юни 2013, 17:59 от Мама Цоцоланка

# 1
  • София
  • Мнения: 5 131
Първа:)

# 2
# 3
  • Мнения: 14 418
Трета,но напета Naughty

# 4
  • Мнения: 363
хайде и аз тук  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 18 043
Маме, мерси за темата!   bouquet

Аз заставам зад казаното от Палето  в масовия случай.  Имам дъщери в 6 клас, опс..вече седми. Mr. Green Имат страхотна учителка по математика в училище  - дава всичко от себе си, обяснява,  проверява, изисква, оценява обективно, приятел е  с децата..Но и при най-голямо желание от нейна страна  разбирам, че  няма как да обхване на макс всички деца - самите те са различни като потенциал и знания, материалът е обемен  и времето за упражнение не е достатъчно....Та , девойките ми в 6 клас не ходиха никъде допълнително на математика - ни  на курс, ни на  учител. А имат отлични оценки.  И това е по 2 причини, като  нито една от тях не е , че децата са нещо особено. Най-обикновени деца, често и порядъчно мързеливи..Но:
1. Учителката си е на мястото, предава си материала като хората и изисква .
2. Децата са натиснати И у дома, решавали са допълнително задачи..Което е равностойно на ходенето на курс или уроци. Лесно е да се каже , никъде не са ходили, но в масовия случай  това ще е дончкъде невярно и леко повърхностно твърдение...Къде е помагала мама, къде татко, къде батко или кака, но всичко това също минава в графата на допълнителната подготовка, нищо, че иначе не се зове школа или частен учител.

Та как да се обвини такъв учител за пропуските на някои деца? Какво още да направи, ако самите те не са мотивирани и ако няма родителки контрол над случващото се? Разбира се, че има деца, които съвсем сами са се справили, но съм склонна да мисля, че не са такава бройка, каквато се представя в разговори с родители или в интернет пространството. Съгласете се, че има неща, кото едно дете трудно ще открие,  научи  и упражни само.. Пример: ОЗ в училище рядко се учат или ако се учат, става дума за малко на брой на фона на иначе доста повечето налични, но в изпита се прилагат.За допълнителни построения да не говорим - непредадени и неупражнени, освен в МГ, разбира се. Но ние не разглеждаме МГ, спираме се на масовия случай с деца от ОУ и СОУ. Все някой трябва да го светне такова  дете , че такъв метод на решаване съществува, за да може после да се упражнява само.. Peace

# 6
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
    bouquet   Благодаря за темата.
Инфото за НПМГ спокойно ,може да се махне вече  Hug  bouquet

Последна редакция: вт, 18 юни 2013, 17:56 от Syn

# 7
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Ето ме и мен Grinning
Дали темата ще издържи до 26-ти, всъщност точно на 26.06 ли се очакват резултатите, защото пише до 26. Миналата година кога са излезли?
 newsm51 - за труда на Мама Цоцоланка

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Мамич,ти си страхотна!  bouquet

Моите и двете ходиха на уроци.Някои неща от материала изобщо Иван не го е чул от шума в клас и изнервения учител.В първи срок много боледува и имаше 99 извинени отсъствия.
Големият син сам ме помоли за уроци при подготовката на матурата по немски.Имаше "дупки" още от подготвителния клас,когато бяха дългите учителски стачки и преподавателите му се помъчиха да им предадат един език  като забравят за пропуснатите два месеца.
Всеки сам преценя.Дори да няма такива обстоятелства,само за спокойствие на детето.

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз съм съгласна, че човек трябва изключително добре да си прецени както детето, така и собствените си възможности да се включи в подготовката (и финансовите си възможности), за да прецени кой е най-удачният вариант.

Моето диване ако не беше ходило на курсове и допълнително на уроци по математика, изобщо нямаше да успее да си седне на задните части да учи - реално почти всичкото му учене, особено пък по математика, е било само докато физически е присъствал там ooooh! Пък и аз категорично нямам нервите, нито знанията за среден курс, че да се занимавам вкъщи - особено предвид че се занимавам в училище с деца и търпението ми до прибирането вкъщи е буквално несъществуващо вече. Така че си спестихме голямо количество нерви (не всичките, но все пак ми бяха останали малко, колкото да успея да унищожа сега докато чакаме класиранията Mr. Green) и съм безкрайно благодарна на учителките му за това.

Подадохме днес документите - малко преди 17 ч, жива душа нямаше, бяхме само ние (аз, младежът и дребната за разкош). Съответно ни наобиколи целият рояк учителки (младежът е любимец на половината) и то не беше разглеждане на оценките му, пък сверяване със статистиката дали ще му стигне бал за първо желание, пък ровене какъв му е средният успех от дипломата, тюхкане защо точно тези училища сме избрали, пък съвети, пък информация тип ЕЖК и клатене на глави, че най-желаните гимназии западат и не са като едно време... Mr. Green И понеже ме улисаха тотално и ми измъкнаха от ръцете всичките документи, така и не разбрах какво са правили и сверявали - извикаха младежа да се подпише където трябва, дадоха му листчето и това е. Добре, че всичко си бях разпечатала и беше готово предварително, та поне не се притеснявам дали е вярно Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 492
Поздравления за темата   bouquet

# 11
  • Мнения: 4 936
До 26-ти разбирам, че най-късно на 25-ти трябва да са излезли.

маме,   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 2 768
благодаря на всички включили се   bouquet
извода ми до тук е:
1. смг /ако детето има интерес към математиката/
2. 107мо, 125 или 119 /училища математически профил, за бел профил не се сещам  Embarassed/ поне да избегнем курса по едното
3. часто училище с повече часове по основните предмети
още веднъж благодаря на всички, във всеки постинг към мен намерих полезна информация  
Успех на всички кандидат седмокласници,  дано попаднат в най-желаното училище Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 346
Хайде и аз да се запиша в началото на темата. Simple Smile
Ние утре ще подаваме документите,че така ме е сковала дископатията,та вчера и днес само лежа Sad

# 14
  • Мнения: 1 674
Да знаете десетокласникът ми сега на какъв зор е в края на срока и каква борба е за всяка оценка, че влиза в дипломата...не е истина просто. събота и неделя учи от 9ч до 11 вечерта - та така е в НЕГ, който не го блазни ученето, ще му се види страшно положението. Mr. Green Днес получих СМС за три шестици оформени за годината и  няма такава майчина радост.. Simple Smile Това го пиша  не за да стряскам някокого, а да илюстрирам това, което казах на звездица . Всяко дете носи своята индивидуалност и само майката може прецени какво е най-добро за него.

маме, благодаря за темата! Hug

Общи условия

Активация на акаунт