Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения - Тема 9

  • 24 953
  • 766
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 726
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели.


Полезна информация:


Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА   овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 1, Тема 2, Тема 3, Teмa 4, Тема 5, Тема 6
, Тема 7 Тема 8

Последна редакция: пн, 21 окт 2013, 15:23 от Буцигном

# 1
  • Мнения: 161
Запис и успех на всички момичета, които са в очакване да видят мечтания резултат!  Hug

# 2
  • Мнения: 141
Да си пожелаем тази нова тема да я напълним с  EFP

Последна редакция: вт, 22 окт 2013, 08:18 от slanchogledy

# 3
  • Мнения: 108
Запис и от мен  Hug

# 4
  • Мнения: 613
bgzvezdi4ka: Все пак внимавай със самовнушението. Моите симптоми са точно като за ПМС, но засилени и леко гадене, но те се появиха буквално около 3 дена преди очакваната М.

Да се похваля и с положителен кръвен тест. Успех на всички. Дано наистина донеса късмет на някои от вас.

# 5
  • Мнения: 3
Здравейте! От 5 месеца с мъжа ми се опитваме да си направим бебе,но все още без резултат. Имам изключително редовен цикъл,идва ми като по часовник. Миналия месец за пръв път ми закъсня ,но точно  когато реших да направя тест цикълът ми дойде. Този месец отново ми закъснява вече с 5 дни. Имам болки като ПМС ниско в корема доста преди датата на цикъла ми. И сега незнам да изчакам още или да ходя да взимам тест и да проверя. Наистина искам много да има  EFP и съм притеснена да не се разочаровам. Какво ще ме посъветвате? Рано ли е още за тест? А и има ли значение по кое време на деня ще се направи? И има ли повод за притеснение при 5 месеца без успех... cry smile3506

# 6
  • Мнения: 613
MickiMouse: Щом имаш 5 дена закъснение според мен спокойно можеш да си направиш тест. Стискам палци да е положителен! Води се, че е най-добре сутрин с първа урина, но можеш и по друго време на деня, стига да не пишкаш през 5 минути и да пиеш тоове течности.

# 7
  • Мнения: 56
 MickieMouse, спокойно можеш да си направиш тест за бременност. И аз ти стискам палци да е положителен. Моя тест го направих вечерта, 3 дни преди цикъл и пак показа бледа втора чертичка.

# 8
  • Мнения: 3 242
Тези, които пишат само запис, от долу има бутон извести! Използвайте него, а не да ми пишете запис!
За справка погледнете правилата на форума!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 289
Здравейте! От 5 месеца с мъжа ми се опитваме да си направим бебе,но все още без резултат. Имам изключително редовен цикъл,идва ми като по часовник. Миналия месец за пръв път ми закъсня ,но точно  когато реших да направя тест цикълът ми дойде. Този месец отново ми закъснява вече с 5 дни. Имам болки като ПМС ниско в корема доста преди датата на цикъла ми. И сега незнам да изчакам още или да ходя да взимам тест и да проверя. Наистина искам много да има  EFP и съм притеснена да не се разочаровам. Какво ще ме посъветвате? Рано ли е още за тест? А и има ли значение по кое време на деня ще се направи? И има ли повод за притеснение при 5 месеца без успех... cry smile3506
Тест ще ти отчете със сигурност. При 5 дена закъснение не би трябвало да е от значение кога ще го направиш, но по принцип е най-добре да е с първата сутрешна урина. Според мен не трябва да се притесняваш за 5-те месеца, хората са казали, че ако до година няма резултат, тогава да се обърнеш към лекар. Стискам ти палци за положителен тест.

# 10
  • Мнения: 40
 MickieMouse, според мен още утре си направи тест! При 5 дни закъснение няма как да не покаже! Успех, ще стискаме палци!
Дано наистина новата темичка е пълна с  EFP  Аз вече с това следене на овулация тотално се омотах smile3511 

# 11
  • Мнения: 4 954
Буци, благодаря за темата.   bouquet Успех на всички този месец.

# 12
  • Мнения: 137
MickieMouse,от къде това търпение бе момиче  Grinning
Хайде прави теста и да се похвалиш  Hug

# 13
  • Мнения: 2 965
Буци, благодаря за темата! Hug  Нека има много  EFP в нея!  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 234
Хайде успех и от мен момичета  Praynig  bouquet да се надяваме,че ще има много  EFP

П.С. Утре съм на доки...стискайте ми палци Hug

Общи условия

Активация на акаунт