6 годишните на предучилищна - 3та тема

  • 41 866
  • 747
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 21 634


За ПГ в у-ще или 4та група в ДГ.

Старите ни теми:
Тема 1, Тема 2

# 1
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 450
   Благодаря за темата,Моренка!!!    bouquet    Благодаря и на майките с деца,в ПГ в училище, за всичко споделено в предходните теми.Ние сме в детска градина и повечето вълнения и нови емоции ще са през септември!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 715
Я, докато изчета и нова тема сте отворили Simple Smile
Имаме и нови попълнения! Добре дошли, дами!
Стискайте палци утре питонът да не се разпълзи из клубчето Laughing

# 4
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Morena, Hug
Айде и аз да се поразпиша малко по-обилно.  Grinning
С районирането на училищата има врътка, да, и тя е основно в угода на директорите, за да могат спокойно да извиват ръцете на родители, които напират за съответното училище, а не попадат в начертания район. Wink
При дъщеря ми имах известни колебания къде точно да учи. Но предпочетох по-близкото, по-спокойно училище, където има дисциплина, няма побоища, и най-вече тогава (преди 3 години всъщност) клас вземаше страхотна преподавателка. Синът ми най-вероятно ще учи в същото училище, защото пак се пада невероятна преподавателка да взема един от първите класове и не бих искала да изпускаме такъв шанс. За статистиката - училището е 93-о, в "Гео Милев". Иначе по точки той влиза без проблем в 133-о и в 31-о. В 31-о надали ще го запиша по ред причини. За руското имам дребни колебания - не за друго, а защото е едно от малкото в София, които са добре и след 4 клас. Но за него ще трябва да пътува всеки ден до центъра и обратно, което не знам дали има смисъл да му го причинявам толкова рано. Thinking В района ни е още 138-о, но за него дори не съм подала документи, тъй като толкова лоши неща разказват напатили родители, че не е за описване.
Та при нас горе-долу нещата са ясни: да кажем давам 95% за 93-о, защото знам какво да очаквам, а и заради чудесната учителка, и 5% за 133-о, за което няма нужда да обяснявам защо. По принцип няма проблем да бъде приет и в музикалното, но не виждам смисъл да учи там. А и той е вече на ти с професорите от академията, където се чувства като у дома си, та ако реши да свири на нещо, направо там да ходи. Тъй и тъй са си приятели вече Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 1 262
Благодарности за темата!
Ние сме в голямо чудене (ако ни приемат де) между държавно и частно - 104то и Питагор.

# 6
  • Мнения: 115
Морена, благодаря за новата темичка.  bouquet
Добре дошли на новите мами Hug
С нашия батко днес говорихме по темата за училищата и той ясно ми обясни - иска да е в училището, където са повечето съседчета. За децата всичко е просто  Laughing няма елитни училища, добри учители и т.н. Е то е ясно, че мама ще подаде документи и в други, но ако не го приемат може и да е на неговата воля - нищо не се знае.

# 7
  • Мнения: 1 982
МоренаHug
Ние сме подали само в едно училище, като решихме на първо време да наблегнем най-вече на удобството и на наличието на предимно добри отзиви. Също мъдрихме 133то, но щяхме да се изгърбим с толкова пътуване, а и дребната трябваше да я мислим тогава, а сега подадохме и за нея за ПГ в същото училище...Надявам се, да ги приемат, че нямаме много варианти.
Районирането засега не ни е засегнало, но съм сигурна, че е много неприятно, ако само заради нечия приумица детето не може да се ползва от близкото до дома училище.
Simantro, весело изкарване утре и ще чакам с нетърпение отзиви...и за поведението на питона, дори!

# 8
  • Мнения: X
Ние сме в голямо чудене (ако ни приемат де) между държавно и частно - 104то и Питагор.


О, не ви е лесно! За дете, което обича математиката, Питагор е прекрасно училище.  Peace

# 9
  • Мнения: 280
Morena   bouquet
Simantro да ти е жива и здрава рожденичката! Много успехи в училище.

Момичета хич не ви е лесно в София с това райоиране на училищата. При нас няма такъв проблем само едно училище, дано да се паднем при по-добрата госпожа.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 006
    При нас ни сервираха, че догодина няма да има подготвителна група в училище и сега се чудя къде да ги местя.  ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 346
Да се запиша и аз в темата с бъдеща първокласничка.
Искам много да я запиша в училището,където беше кака й,още повече,че се пада да я поеме евентуално и същата учителка.Записването още не е започнало.Притеснявам се,защото май не ни е точно район и се чудя дали да не подам документи и в някоя друго у-ще newsm78.За съжаление,това,което ни е най-близо е с лоша слава Sad

# 12
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
ilianka, не знам за кое училище говориш, но моят съвет е да провериш на място как действително стоят нещата и дали тези слухове за лоша слава са наистина реални. Много често се оказва, че някое съседно училище пуска умишлено лоши думи за другите в района, за да събира повече ученици, заради делегираните бюджети. Така че най-добре провери сама дали са верни слуховете, за да имаш още един вариант, ако не успеете в желаното училище. Peace

# 13
  • sf
  • Мнения: 10 148
Пристигам с оплакване,че в групата на моя има въшки  #Crazy Той по принцип ходи с много къса коса и то само отгоре  hahaha та дано не успеят да се примъкнат вкъщи.  ooooh!

# 14
  • Мнения: 22 433
И аз тук.

Калина я повтори грипа и от 1седмица не е ходила на училище. Следващата седмица също няма да ходи, че е на нагревки. И ще изпусне тържеството за Баба Марта най-вероятно. Sad

За въшките, и ние като деца сме влачили...1-2ри, че и 5ти клас си спомням.

Общи условия

Активация на акаунт