БАРСЕЛОНА 4

  • 78 185
  • 763
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 299
При мен се отваря линка. Изгледах клипа. Leda, Вие може би Вашата спалня ще давате под наем и другата по-малка стая.

# 286
  • Барселона
  • Мнения: 23
При мен се отваря линка. Изгледах клипа. Leda, Вие може би Вашата спалня ще давате под наем и другата по-малка стая.
спалнята я даваме под наем за период от 2 седмици през юни, а малката стая е свободна по принцип през цялата година засега.

# 287
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
и при мен се отваря  Peace

# 288
  • SF
  • Мнения: 21 230
И  при мен се отвори вторият линк.

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 53
Момичета здравейте, пътуваме/аз и съпругът ми/ до Барселона на 12 май. Ще кацнем във 20.50ч местно време.
Докато се предвижем от летището до апартамента, който сме наели ще стане 24.00ч.
Въпросът ми е има ли място което да работи по това време където можем да хапнем около Площад
Каталуния или да хапнем на летището?

Благодаря Ви!

# 290
  • София
  • Мнения: 660
Моника, а защо чак 12 часа? До площад Каталуния е 15 ина минути,всичко работи, той животът тепърва започва за тях Wink))

# 291
  • SF
  • Мнения: 21 230
tyntyrymyntyry, с какъв транспорт е на 15 минути летището от пл. "Каталуния"?

# 292
  • Мнения: 211
Влак Ренфе от летището стига до площад Испания за около 20 мин.  за хапване няма проблем-ние сме сядали и към 22.30-23.00 на заведение. А иначе има много места за сандвичи и какво ли не, които работят до късно.
.... Ние се завърнахме онзи ден и още не можем да си починем... по-късно ще опиша пътуването, за да е полезно на тези които тепърва ще ходят.

# 293
  • SF
  • Мнения: 21 230
Непременно ни разкажи всичко.
Аз искам да отида и един ден до Фигерес, където е музеят на Салвадор Дали.
Ще чакам някой да сподели от къде, с какво, в колко часа мога да отида и да се върна за какви пари.
3-ма души сме. Колко продължава пътят в едната посока, за колко време се разглежда къщата с яйцата на покрива, какво друго може да се прави там?

# 294
  • Мнения: 211
Здравейте.
И ние се завърнахме събота вечер от Барселона. Първото, което ще кажа е че никога не съм искала за живея другаде, извън България, обаче в Барселона наистина ми се прииска да се преместя там. Обиколила съм доста европейски градове и никой не ме е привличал така, както Барселона. Изключително разнообразен, шарен, чист и спокоен град. Въпреки, че бяхме само за 5 дни там, имам чувството, че никога не може да ти омръзне този град. През деня има сума ти паркове и градинки за релакс, а вечер нощния живот кипи с пълна пара.
Преди пътуването. Няколко бяха нещата, които ме интересуваха преди пътуването- хотел, самолетни билети, транспорт там и времето. Относно хотела бих казала, че ако си търсите нещо по-евтинко около 65-70 евро на вечер за двама, то предимно ще намерите хостели с обща баня. Ние искахме отделна баня и в букинг попаднахме на хотелче пак на тази цена, но с отделна баня. Хотелът се казва Транзит и се намира до една от основните гари Санс Естацио. Да ви кажа в по-малка стая никога не съм била. В първия момент е стряскащо, но после се свиква. И стените са супер тънки-чуваш дори дишането на съседите Simple Smile))) Това е единствения недостатък на хотела. Иначе, след като свикнеш с размерите си е удобно. Локацията е супер тъй като до нас имаше две метро станции и си стигахме до всяка една точка много бързо и удобно. Цената ни излезе по около 70 евро  на вечер. От гара Санс Естатико тръгва и Ренфе влака към и от летището, което е супер удобно. За него си важи картата Т10 /ние само нея ползвахме.
Относно самолетните билети- в крайна сметка ние взехме от България еър на не особено изгодна цена, но просто се бяхме притеснили, че ще свършат билетите. Те не само, че не свършиха, но и седмица две преди пътуването поевтиняха. При Уиз еър е същото. Когато решихме да ходим гледахме уис еър и билетите бяха ок, но на другия ден ги вдигнаха и после на няколко пъти пак ги вдигнаха. Само да кажа, че след това пак ги свалят. Аз се чудех дали веднъж като ги вдигнат после пак може да свалят и се оказа, че ги свалят. Често има и дни с 20% намаления. Моят съвет е да не бързате с билетите, а да дебнете момент, кога то ще са евтини, дори това да е дни преди пътуването ви.
Относно времето- ние бяхме от 15ти до 19ти април и през деня си е жегичка. Всички туристи бяха по напълно лятно облекло-джапанки и потници. Ние бяхме по-дебело облечени, защото не очаквахме, че ще е толкова топло. Въпреки, че по сенките си подухва и според мен не става з алятно. Особено е парк Гюел много напича. От тук насетне според мен ще си е за летни дрехи през деня и леко яке за вечерите-вечер си става хладно. Това обаче си е до лично усещане. Аз вечер бях с боди, дълъг ръкав и кожено яке и ми беше хладно, а около нас масово туристи по джапанки и потници...
Относно транспорта. Много се чудехме дали да взимаме Барселона кард. В крайна сметка не взехме и не съжалявам. Ние не ходим по музеи, а намаленията са основно за там. Другите намаления са по 1-3 евро, което не е кой знае какво. За 4 дни Барселона кард щеше да ни излезе 95 евро, а ние ползвахме 4 карти Т10, които излизат 42 евро, така че си е по-добре. Някои хора се справят и с по-малко карти Т10. Т10 е за 10 пътувания, струва 10,50 евро, може да се ползва от повече хора, като просто брои пътуванията. Екстра е-много удобна, лесно се купува от машинките.
Самото пътуване. Първо горещо ви препоръчвам да си свалите на тела приложението на Трип Адвайзър за Барселона. После си го ползвате без интернет. Много полезно. Вкарваш дестинация и то ти казва на къде да ходиш през цялото време. Или пък другото за което ги ползвахме много е за заведенията-заставаш преед някое заведение, вкарваш името и гледаш оценка, мнения цени....така всички заведения, в които хапвахме бяха екстра.
Вечерта като пристигнахме отидахме на улица Рамбла естествено-гизмето Simple Smile)))Много народ, много приятно. Пълно е със заведения, като естествено са доста туристически. Все пак хапнахме на едно прозиволно, което не беше зле. Основното, което предлагат навсякъде са тапасите-филийки с нещо, картофки със сосчета и разни такива. Ходихме и до плажа-много е приятно по крайбрежието.На другия ден бяхме в парк Гюел и Саградата. И за двете бяхме си взели онлайн билети, което е удобно. Парка е много красив. Има и къща музей на Гауди, която спокойно можете да пропуснете-няма нищо интересно в нея. Препоръчвам да си вземете предварително сандвичи и бирички, защото в парка има много чудесни места за сядане като на пикник. Има и много разпънати чаршафи с всякакви дрънкулки и магнити. Препоръчвам ви да си купите от там всички нужни магниити и сувенири, тъй като всичко е по 1 евро и има голям избор. В града по магазините всички тези неща са от 3 евро нагоре.
Саградата естествено е много впечатляваща. Изненада ни огромната опашка за онлайн билетите, но се оказа че върви хипер бързо и влязахме за 10 мин. Ако примерно сте от 15ч. отидете към 15 без 15, за да минете опашката. Вземете си гайдове задължително, тъй като инфото е много интересно. Качихме се и на кулата Рождество, но като цяло може да се пропусне, тъй като от там само гледката си заслужава, а гледки към града тепърва ще имате от 100 места. Така че можете да пропуснете качването.
Вечерта имаше мач Барселона и Реал Мадрид и търсехме заведение, в което да се гледа мача. Намерихме едно с много добра оценка в Трип Адваизер Еl Сallejon-много приятен бар ресторант, страхотни тапаси и много добро мохито. Там, както и на всички други вечери, вечерята за двама ни излизаше по около 50-60 евро, като включва салата, няколко тапаси и една порция с някакво месо, по две три бити и по 2 сангрии.
На следващия ден се отправихме към Тибидабо-девет дена път с камили, а реално там седяхме 30 мин Simple Smile)) Въпреки това го препоръчвам да се отиде. Първо се отива с метро, после се хваща едно синьо влакче-според мен то спокойно може да се пропусне-струва към 8 евро в двете посоки, бавно е, чака се и няма много смисъл. Има си бус до там, за който си важат Т10. Като стигнете до горе с това влакче чакате за още едно-теснолинейно старо влакче, което ви качва до самият връх. Един съвет-вътре при гишетата има машини, от които можете да си купите билет, без да чакате на огромната опашка. ние ги видяхме, чак като влязохме. Реално не се чака толкова много на опашката-около 20 мин, но може да си ги спестите. Влакчето нагоре е приятно. Горе има голяма църква-много красива и увеселителен парк. Отново ви се разкрива чудна гледка към целия град. След като изгубихме половин ден от влакче на влакче , слязохме към casa batllo- много красива и интересна информация. Този Гауди не е бил човек направо. После отидохме към музея Пикасо-пълна загуба на време поне за нас-само безсмислени глупави картини. По-интересна беше залата с временната експозиция на модерно изкуство - странни и доста безсмислени драсканици, но малко по-интересно от предходната зала. Ние лично го минахме на бегом-не е за нас, но на много хора естествено им  харесва. В други музеи не стъпахме-то и без това нямахме грам време. Поне около музея на Пикасо има интересни улички и е приятно. Вечерта пак намерихме много хубаво заведение-страхотна сангрия. Отново проверихме заведението в Трип Адвайзер и не ни излъга. Сервитьорката и главната готвачка знаеха по някоя и друга дума на бг и много ни се радваха.
На другият ден бяхме на стадионът-много як. Аз дето не гледам футбол исках да си седя там на стадиона и да не мръдна.
След това отидохме до Монджук-н аотиване с автобус. Горе освен гледката няма кой знае какво-приятно е за разходка, но ако не си супер уморен като нас. Пак препоръчвам да си вземете бирички и сандвичи, защото горе няма много. Ние така и не си взехме, а трябваше. На връщане искахме да слезем с лифт. Основния лист от самият замък и връх е един-сив. Тъй като бях чела тук, че другия червения е по-хубав решихме да търсим него. Голяма грешка. Оказа се че е на майната си доста по-надолу от върха. Сума ти време вървяхме безсмислено докато го намерим. Видяхме го но никак не ни впечатли-беше към морето и като гледка не се виждаше нищо по-различно, от това което виждаш през цялото време. А и накрая те сваля супер далеч и ако примерно като нас си искал да ходиш към Испанското село, няма никакъв смисъл да го ползваш. Ние не се качихме и тръгнахме пеша надолу, тъй като автобуса остана далеч. Доста уморително ходене, но пък разгледахме някакви тихи не туристически улички. Накрая отидохме в Испанското село-приятно местенце с къщи в различна архитектура, но според мен по приятно би било да се моташ и малки затънтени улички, от колкото да дадеш 11 евро да влезеш тук. Магазинчетата на занаятите са интересни, но да ви кажа честно продаваха същите неща, като в другите туристически магазинчета.
Вечерта отидохме на Вълшебните фонтани-тъй като слязохме към 18ч от испанското село решихме да си запазим хубави места и да седнем с по биричка да чакаме. Обявено беше, че април месец има представления от 19.00, 19.30 и така нататък. При което в 19ч имаше вече маса хора, но нищо не почваше. То си беше и светло де. Викаме айде да изчакаме още малко. Оказа се че ще почне чак в 21ч, така че отидохме до хотела да с еоблечем-хотелът ни беше точно на 10 мин пеш от там. Фонтаните са страхотни-препоръчвам да се посетят. Вечерта пак бяхме на Рамбла, като от нея се забива из страничните улички и там има много заведения. Намерихме едно семейно и хапнахме домашна паеля. Не е по наш вкус, но поне си беше автентична. На другия ден преди полета отидохме и в зоопарка-спокойно може да се пропусне-ако сте ходили в зоопарка на Рим и на Виена, то този тук няма с какво да ви впечатли. Добре че двама мечока с бяхме разиграли, че ги гледахме половин час-много забавни.
След това естествено отидохме и в Букерията да пием сокчета-няколко едно след друго-много са яки.
Доста дълъг стана поста, но нещо не ме бива в писането по форуми и не мога да синтезирам. С удоволствие ще отговоря на въпроси ако имате.
Като цяло задължително трябва да се посетят- Саградата, Рамбла, Каса Батло, Парк Гюел, крайбрежната, уличките около Рамбла, стадионът. Може да се пропусне- музей Пикасо, Испанското село и зоопарка. Естествено това е въпрос на вкус. Според мен по-често трябва да се сяда по площадите с по биричка и да се усеща духа на града.
Simple Smile)))

# 295
  • Пловдив
  • Мнения: 53
Моника, а защо чак 12 часа? До площад Каталуния е 15 ина минути,всичко работи, той животът тепърва започва за тях Wink))

Благодаря!

# 296
  • Мнения: 1 164
Здравейте,
искам да ви попитам относно ходенето до Тибидабо.Първо се пътува с метро, а после ако се пропусне синия трамвай, с буса направо горе ли се стига на върха? Входът за Тибидабо какво включва? Може ли да се влезе без вход ? Ние не искаме разни забавления, искам само да се поразходим и да видим Катедралата с Исус Христос?

# 297
  • SF
  • Мнения: 21 230
На мен пък ми е много интересно и много полезно.
Ще си спестя Испанското село.
Моля те, дай повече разяснения за тази карта Т10. Какви други Т-та има и какви са им предимствата. За какво служат? - целия градски транспрот ли или само метро?

# 298
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
ние от летището до Каталуня с автобус А2 стигнахме за около половин час  Peace

# 299
  • Мнения: 211
Здравейте,
искам да ви попитам относно ходенето до Тибидабо.Първо се пътува с метро, а после ако се пропусне синия трамвай, с буса направо горе ли се стига на върха? Входът за Тибидабо какво включва? Може ли да се влезе без вход ? Ние не искаме разни забавления, искам само да се поразходим и да видим Катедралата с Исус Христос?

Ние отидохме първо с метро, после синьо влакче и после теснолинейното. Чесно казано не знам дали има бус за разстоянието, което минава теснолинейното. Може и да има, но аз не видях къде. Иначе синьото влакче може да се спести-има бус точно до където води и влакчето-до входа за теснолинейносто. За Тибидабо няма вход, само плащаш за теснолинейното влакче-май беше по 7 евро двупосочен. Горе ако ще се качваш на забавленията си имат такси, но иначе се разхождаш свободно-ние се разходихме. Църквата е тази с голямата статуя на Исус-разгледахме я от вън и се насладихме на гледката.

Общи условия

Активация на акаунт