Да преправим старите мебели с любов - тема 27

  • 127 286
  • 751
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 135
Ееее, чисто нова тема включвам се веднага Simple Smile Искам да си боядисам едни стри столове и трапезна маса ,сега чета старите теми да не ставам банална с обсъждани вече въпроси.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 006
   Хайде сега да гледаме снимки!  Simple Smile
И аз имам сто проекта, но кога ще мога да ги започна не знам.  ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 550
Благодаря за темичката  bouquet
Да не е гол записа, показвам първия си проект.Не е нищо особено, но тепърва започвам да се уча.. Wink

Скрит текст:

Скрит текст:

Само се чудя, дали ще е добре да сложа някакви детски дръжки.Има обаче само еденичини с глави на жабчета, хипопотамчета, не намерих цяла. newsm78

# 4
  • Мнения: 204
От известно време ви чета и накрая се наканих и аз да пиша (едва дочаках новата тема). Имам един гардероб в коридора, останал от предишните собственици на апартамента, доволно издран от тяхното куче в ниските части. Тъй като ми седеше много грозен, бях решила твърдо да го изхвърля по време на ремонта, но не можах да се организирам съвсем и успях да изхвърля само надстройката (за което може би ще съжалявам сега?). Ха днес, ха утре да го засиля към боклука, гардеробът все още си стои и хич не се е разкрасил оттогава, даже напротив – вече носи следите и от ремонта. И изведнъж ме осени идеята – ще го пребоядисам, ще го направя бял. Тогава и попаднах на вашата тема. Боята вече съм я купила - Aquis слонова кост, даже мацнах тук-там по гардероба. Признавам, мислех си, че само трябва да го боядисам и хоп – готово. Като ви поизчетох малко обаче, реших да действам по метода обезмаслител + боро контакт + боя. Затова и още се помотвам – трябва да купя боро контакта. Правилно ли съм решила да действам или си трябва стъргане с шкурката?
Гардеробът е вграден, нямам намерение да го вадя от дупката му. Вратичките обаче са с някакви панти по цялата дължина и не ми се ще много да ги махам. Смятате ли, че е задължително да сваля вратите и тогава да боядисвам?
Ето и снимки:
Гардероб (това бялото по средата е проба с боята  Grinning). Не обръщайте внимание на лудницата отгоре – това е представата на ММ за прибиране на коледните играчки на тавана (през март).
http://prikachi.com/images.php?images/130/7486130X.jpg
Долните вратички отблизо, издрани от кучето на бившите собственици:
http://prikachi.com/images.php?images/131/7486131h.jpg
Една от читавите врати отблизо. Белите пръски са от латекс, ще се опитам да го измия:
http://prikachi.com/images.php?images/213/7486213J.jpg
Пантите на вратите:
http://prikachi.com/images.php?images/139/7486139w.jpg

# 5
  • Мнения: 670
Staniolka  няма снимки  newsm78

# 6
  • Мнения: 204

Уф, вече има, надявам се.

# 7
  • Мнения: 204
Правилно ли съм решила да действам или си трябва стъргане с шкурката?
...
 Смятате ли, че е задължително да сваля вратите и тогава да боядисвам?


И още нещо забравих да питам. Единичните врати не се затварят добре (разширили са се от влага, вероятно) и трябва да се рендосат ли, що ли. ММ веднага отсече, че това нещо не можело да се рендосва, но аз от него и не очаквам друг отговор. Той винаги първосигнално казва "това така не може", след което "защо да опитвам, като може и да не стане"  #Crazy.
Та въпросът ми е, ако наистина не може да се рендосат, какво да ги правя?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 397
И аз тук  Hug
Мимозка е пак във вихъра си   bouquet

Сърчице направо е заспало новото шкафче в този ъгъл  Peace С детски дръжки ще стане много сладко, има ги в отделите "Железария" в Бриколаж, Практикер, Баумакс, Румик и сигурно в още доста по-големи квартални строителни магазини.

Staniolka видяла си вече какви чудеса има в темата, ще светне и твоят гардероб! Жалко за надсртойката, но можеш да сложиш след ремонта някакви големи подходящи кутии за съхранение ще стане много симпатично Тези панти аз даже не мога да се сетя как се разглобяват  newsm78 Действай на място, но според мен го направи на етапи - първо корпуса. Вратичките може и да са увиснали, ако можеш рендосай или с повече шкурене по страната, където се затварят/събират. Нищо, че ще падне фурнира и ще се покаже ПДЧ-то, после с боята ще се заличи. Технологията си я прочела, действай смело и чакаме фото  Wink

# 9
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
А, ударих един хубав следобеден спанак, връщам се, ама Мимозка още я няма. Значи не съм изпуснала момента  Mr. Green

Много ми харесва бялата ракла  Heart Eyes Нали и аз наскоро се борих с едно подобно чудовище, а сега ми е по-любимо от всичко  Sunglasses

# 10
# 11
  • Мнения: 12
Да не ви загубя   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 117
Айде привет!  Hug
Благодаря за темата   bouquet Няма ме, защото при нас се вихреше страхотна буря и от следобед нет-а зачезна....едва сега дойде  ooooh!
Станиолка, моя гардероб беше със същите панти - ужасТ!  ooooh! Съветвам те да ги смениш, за да се родиш дет се вика  Peace Вратичките се боядисват най-качествено, ако са свалени  Peace Пантите са Ферари, от 0,90лв-1,05лв. в зависимост от височината на рамото. За големите смятай по 3 панти на врата, а за малките по 2  Simple Smile
Бялата ракла изглежда като чисто нова! Браво на майстора! Ако е ПДЧ повишено внимание от надиране и повечко пазене щом е в детска стая  Peace
Айде и аз да покажа творението дето ми грабна акъла тотално и ме изпи отвсякъде  Mr. Green За тези, които не са преглеждали предишната тема ще постна отново снимки ПРЕДИ  Crazy Нека се има предвид, че орнаментиката не е довършена - няма дръжка и разни още джиджавки, но пък подсилващите планки за гърба са налице и чакат да бъдат монтирани  Mr. Green
ПРЕДИ
Скрит текст:


ПО ВРЕМЕ НА
Скрит текст:







СЛЕД
Скрит текст:











Ами....това е!  Hug
Надявам се да не съм отегчила аудиторията с многото снимки  Wink

Последна редакция: вт, 22 юли 2014, 18:47 от mimoza7710

# 13
  • Мнения: 104
Оф, много ми се иска да кажеш кажеш какъв е пълнежа на малкото кресло. Сигурно е написано някъде назад, а аз съм пропуснала Embarassed

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Mimoza, с трепет очаквах снимките ти и ето, че отново е имало защо!Голям е красавец! И цетово се вързва чудесно!

Ние сме се хванали семейно да преобразим една МДФ холна маса от венге в бяла такава. Това е първият ни опит. Следващата набелязана цел е трапезарната маса и столовете, после ни чакат виенска закачалка и някои други неща. Надявам се и аз скоро да мога да облека думите в снимки.

Общи условия

Активация на акаунт