Твърде консервативна ли съм...

  • 10 277
  • 161
  •   1
Отговори
Темата не е креватна (съжалявам за разочарованите Mr. Green)  и не е пързалка.
Накратко има ситуация вкъщи, която не ми е особено комфортна.Племенникът на мъжа ми ще ни гостува за няколко дни заедно с приятелката си.Тревогите ми идват оттам, че момичето е невръстно - в седми клас ..това ще рече колко... 13-14 години newsm78
Излишно ли се впрягам или наистина е обезпокоително момиче на тая възраст да гостува насам-натам с гадже и  преспиване.Мъжът ми смята, че щом родителите на момичето знаят и нямат нищо против, не е наша работа да морализаторстваме.Жилищната ни площ не позволява да ги настаним в отделни стаи...абе в голяма чуденка съм в мойта консерва  ли е повредата...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
Ако си консервативна,аз се присъединявам към консервите.
Странно ми е 13-годишна как майка й я пуска ей така.........и не мога да го възприема

# 2
  • Мнения: 504
Ако си консервативна,аз се присъединявам към консервите.
Странно ми е 13-годишна как майка й я пуска ей така.........и не мога да го възприема

Взе ми думите от клавиатурата.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 283
И аз в консервите.
Би ми било много некомфортно, даже бих потърсила начин да откажа гостуването.

# 4
  • Мнения: 504
Или поне начин да не спят заедно...

# 5
  • Мнения: 463
Съгласна съм с Бърди, и аз бих потърсила начин да откажа, ужас само като си помисля, че дъщеря ми е на същите години, консервативна или не, това е против моята ценностна система и морал.

# 6
  • Мнения: 924
Май и аз съм голяма консерва, не бих пуснала така детето си на тази възраст  Naughty

# 7
  • София
  • Мнения: 17 283
Или поне начин да не спят заедно...

Ама не е само това, става съпрос за гостуване за няколко дни, това са чаршафи, готвене, джангъри, как не им е неудобно на родителите й да я натрисат така на чужди хора, просто не ми го побира акъла.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 790
А сигурно ли е, че родителите на момичето знаят? Щото ако бяха мойте едно време, не само, че нямаше да ме пуснат, ами щях да си отнеса шамарите. От друга страна мочето и девойката може би отдавна са свършили това, от което се притесняваш, та след дъжд качулка няма много смисъл.

# 9
  • Мнения: 1 008
Та това си е дете, приемеш ли го за няколко дни в къщата си, ти му ставаш един вид настойник за този период.
Не ти трябва "таралеж в гащите".

# 10
  • гр.София
  • Мнения: 380
Според мен в случая не става дума за консерватизъм. Ако момичето не е навършило 14 години, осъществяването на блудствени действия с него / като такива се определят действията с цел възбуждане или удовлетворяване на полово желание без съвокупление/ или на съвокупление, е престъпление/чл.149, ал.1и чл.151-НК/ -тук нейното или на  родителите й съгласие е без значение. Не искам да звуча мелодраматично, но племенникът ти, а и вие покрай него, може да има сериозни проблеми при определени обстоятелства.

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 13:51 от Лола

# 11
  • Мнения: 46 518
Говори с родителите й.
А младежът на колко е?

# 12
  • Мнения: 301
Хич не съм консервативна, обаче с това не мога да се съглася.
Момичето не е малко, то си е дете, какво са вършили с момчето не ми е работа, обаче аз лично бих поискала родителите й да говорят с мен. Ако са съгласни - хубаво, нека дойде. Ама в една стая пак не бих ги сложила.
То си е малолетно! Такива отговорности за чужди деца не мога да нося.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 430
Абе аз ли много изостанах,или поколението се изроди и взе да се развива много бързо.Като изключим конкретният случай,се сещам и за БГ-варианта "Размяна на съпруги",там пак едно 15-годишно девойче си живуркаше с гаджето при мама и тати и си спяха в отделна стая ooooh!
Маминка друсаше кючеците по кръчмите и се гордееше,че е дала необходимата сексуална култура на щерката.Ако ранното ч....не е сексуална култура мани мани

# 14
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Не го приемам 13 годишна да ми прави секс в къщата.Ако можеш го помоли да дойде сам ,а не с приятелка.

# 15
  • Мнения: 721
а, точно това и аз щях да питам-на колко години е племенника

# 16
  • Свищов
  • Мнения: 874
Въпреки, че съм на 23 и аз съм в кюпа на консервите. За мен от една страна е неразбираемо на тези години да има гадже, което да мъкне по чуждите хора. От друга страна си е огромно нахалство от страна на племенника ти и на въпросната "дама". Бих се изказала в насока, че не обичам непознати да нощуват в дома ми и, че няма да им стане нищо, ако 3-4 дни не преспят заедно. Тук вече се спомена и за законната страна на въпроса. Да не си отнесеш нещо неприятно като приютяваш малолетни и им осигуряваш "любовно гнездо". В крайна сметка ти си си у вас и можеш да кажеш до къде да се простират роднините ти в собствения ти дом.

# 17
  • Мнения: 958
А дали родителите наистина знаят?
Децата за изобретателни и понякога доста убедителни.
Аз лично не бих го допуснала в къщата си.
Ако ще и да съм най-консервативната. Голям пример ще дам на мойто си дете, така.

# 18
  • Мнения: 4 841
Ясно е, че тази тема ще е пълна само с потресени майки, които биха допуснали подобно гостуване само след представяне на нотариално заверени бележки от родителите и разрешително от Агенцията за закрила на детето  Joy

Всъщност, у дома ми със сигурност не би могло да се осъществи подобно гостуване.  Naughty

Нооо, в интерес на истината и фактите трябва да отбележим, че по селата подобна практика е твърде честа. Пътувания до съседни села или близки градчета с преспиване, с автомобил, взет от тате и каран в повечето случаи от неправоспособен шофьор са ЕЖЕДНЕВИЕ. Не казвам, че случая на авторката е точно такъв, просто не се учудвам, защото лятото се нагледах на къде - къде по-неадекватни родителски реакции...

# 19
  • London,Istanbul,Varna
  • Мнения: 30
      Аз категорично бих отказала да ги приема. Струва ми се прекалено неморално. И.....опасно ooooh!

# 20
Младежът е на почти 20 години...Говорих с майка му, която ме осведоми, че девойката най-редовно гостува (с преспиване) у тях, тя лично познава и е говорила с родителите и, които са благословили връзката с нашето момче и са на мнение (приблизителен цитат)"...ми по-добре да знаем с кого и къде е, вместо да ги прави тия работи зад гърба ни..."
От няколко дни вкъщи сме се вкарали в едни дебати... ooooh!

# 21
  • Мнения: 958
тя на 13 той на 20, това дали е законно, въобще  newsm78
Ох аз май съм от крайните консерви Simple Smile

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
С риск да ми се изпоразсърдят всички роднини директно бих отказала на младежа гостуване при тези обстоятелства. И аз съм консерва пък  Crossing Arms

# 23
  • София
  • Мнения: 17 283
И аз като Ерика.
 Peace

# 24
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
сложи камера и сподели че пускаш клипчета в в-бкоса

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Мммм, прокурорско чедо под покрива ми newsm78 Знаеш ли колко дела има за такива дребни, дето забременяват и после внезапно - ох, ама той ме изнасили...Ходи доказвай, че нямаш сестра...
Не казвам, че при вас нещата ще се развият по този начин, но...имай си едно наум.

Аз - ако бяха и двамата по на 13, може би бих се навила, щото и аз съм имала на 13 гадже, спали сме заедно, не сме правили секс. Можеше и тук случаят да е такъв, знам ли. Но 20-годишен надали кара на романтично шепнене в тъмното, така че бих отказала гостуването.

# 26
  • Мнения: 721
да наистина е обезпокоително момичеНЦЕ на тази възраст да гостува с преспиване.моята дъщеря е на 14год. и за нищо на света не бих разрешила подобно нещо.но в случая щом родителите са наясно и са съгласни с това(да си и берат ядовете за напред)не бих се притеснявала толкова.с моето или без моето одобрение връзката е факт

# 27
  • Мнения: 293
Аз май ще съм първата ама не виждам кой знае какъв проблем.
Родителите са проверени,знаят.Плюс това децата не се знае дали ще правят секс /това е само във вашите глави  Mr. Green /. Е,като имам дете не се знае дали и къде бих го пуснала но определено на мен да ми гостува племенника ми с приятелката си няма проблем.

# 28
  • Мнения: 46 518
Аз май ще съм първата ама не виждам кой знае какъв проблем.
Родителите са проверени,знаят.Плюс това децата не се знае дали ще правят секс /това е само във вашите глави  Mr. Green /. Е,като имам дете не се знае дали и къде бих го пуснала но определено на мен да ми гостува племенника ми с приятелката си няма проблем.

И според мен, ако родителите на двамата са взели решени, не бих се месила.

# 29
  • Мнения: 672
Писах, трих... Думи нямам. Само ще кажа, че такова нещо в дома си не бих допуснала.

# 30
  • Мнения: 2 132
Сори, но не бих ги приела у дома?Няма как, мойта е на 11г. ,просто не си представям след 2г. да я пусна с приятелят й в непознати хора и с преспиване Shocked(не че си има приятел, де!!!).

# 31
  • Мнения: 284
Нямам думи.Моята дъщеря през декември ще навърши 13 години.Та тя си е още дете.
Не бих допуснала в дома си такова нещо. 20 годинен младеж едва ли да я възприема като сестричка.........

# 32
  • Мнения: 188
И аз при консервите май, ама и родителите на момичето как приемат това  newsm78, защото 20 годишните момчета правят и други работи...а 13 г си е дете, и на гости с преспиване ooooh!

# 33
  • Мнения: 4 841
Аз пък, четейки тази тема, не мога да не направя аналогия с една българска манекенка ли беше, актриса ли (съжалявам, ама и забравих името), която е родила първото си дете на 14 години, след това има още две (общо три до сега) и в една тема беше станала обект на форумско обожание и възхищение - колко добре изглежда, колко е "еко", как кърми ...найсет години, как добре си възпитава децата... Ако някой се сеща, да разкаже. Тогава - това си спомням ясно! - никой не се възмути от невръстната и възраст...

# 34
  • Мнения: 2 631
Значи, според мен девйчето малко е поспестило подробностите около гостуването си у вас  Simple Smile
Казала е, че ще спи сама в отделна стая или друго нещо подобно.
Или може пък и да са я пуснали родителите въпреки обстоятелствата, и да са съгласни.
Ако имаш чалъм - измисли нещо и сложи някой да спи при тях в стаята.  Party
И няма нужда всички да се вайкате толкоз. В крайна сметка тези "деца" не са децата, които вие сте били на 13. Поколението страшно много се е изродило, а и ако искат да правят секс - кеф ти стълбищна площадка, кеф ти кола, стая, квото щеш. Има ли желание - има и начини.

Към авторката: говори лично с момичето, нека само да ти каже, че родителите му са съгласни за гостито. Поискай стационарния телефон на майка му и си поговорете двете. Simple Smile А след това гостоприемно ги приеми и направи каквото можеш за собственото си спокойствие. В крайна сметка къщата е твоя и трябва да се уважават заложените от теб морални ценности. Ако имаш против - ти и момичето спите в една стая. Лелята на баща ми (лека и пръст) не даваше на 27-годишния ми брат да спи в една стая с 25-годишната си приятелка, въпреки че бяха заедно от 5 години.  Wink
Успех!  Peace

# 35
  • Мнения: 46 518
Аз пък, четейки тази тема, не мога да не направя аналогия с една българска манекенка ли беше, актриса ли (съжалявам, ама и забравих името), която е родила първото си дете на 14 години, след това има още две (общо три до сега) и в една тема беше станала обект на форумско обожание и възхищение - колко добре изглежда, колко е "еко", как кърми ...найсет години, как добре си възпитава децата... Ако някой се сеща, да разкаже. Тогава - това си спомням ясно! - никой не се възмути от невръстната и възраст...

Тя ги зачева непорочно, затова й е простено  Mr. Green
Първото на 15, родила, ок, родила, ама второто на 16!!!
Има и трето, на 20.

http://moetobebe.net/index.php?option=com_content&task=view& … 223&Itemid=92

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
И аз не го приемам за нормално. Присъединявам се към теб  Peace

Чудя се  newsm78 newsm78 какви са тези родители, които си пускат детето ей така newsm78 newsm78

# 37
  • Мнения: 5 710
Не знам дали съм консервативна, все пак говорим за малолетна девойка, законно ли е да не е придружавана навсякъде от родител-или-възрастен? Това е едната страна.
Другата е морална, т.е аз мисля, че на 13 ѝ е по-скоро време да скача на ластик, отколкото да гостува на лелята на гаджето си с преспиване. Дори не говоря за секс тука, а просто за чувство за редно-нередно. Ако все пак по някаква лелинска причина реша да приема, със сигурност ще искам да говоря с родителите на девойката по телефона. И последно, бих се притеснила от това, че 20г. ми племенник има връзка с 13г. момиче, със сигурност ще се опитам да поговоря с него за това.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 191
И според мен, ако родителите на двамата са взели решени, не бих се месила.

Не бих се месила, обаче да ходят в друга къща, не в моята  Stop
Всъщност не разбрах - какъв е поводът за визитата?

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Всъщност не разбрах - какъв е поводът за визитата?
Ми какъв, терен си търсят, много ясно! Stop

# 40
  • Мнения: 2 401
Каква консерва, бе мацка? Направо в приключение се хвърляш  подслонявайки тия деца в дома си.  Confused
Откажи.

# 41
  • Мнения: 2 309
Децата в днешно време надрастват годините си.
Нима ние на 4-5г сме имали Жисиеми или лаптоп...или ...и аз не знам какво ooooh!
Просто трябва да свикнем с фактите,макар и трудно.
Консервативна съм да и подкрепям повечето мнения,но няма да ги лишим от мераците им да опознават сексуалността си

По темата,бих отказала тази визита Naughty

# 42
  • Мнения: 5 710
Тоест, нямаш нищо против 8г. ти дъщеря да ходи с 15 годишен батко един ден,  щото времената са други?
И по какъв начин по-точно ЖисиемитИ и лаптопити са свръзани с това, което обсъждаме?
Тотална обърквация.

# 43
  • Мнения: 2 309
Тоест, нямаш нищо против 8г. ти дъщеря да ходи с 15 годишен батко, щото времената са други?

Това е глупав въпрос,просто изказвам мнение...къде прочете,че подкрепям подобно поведение ooooh!

# 44
  • София
  • Мнения: 4 042
Дори да не намесвате морала, това е подсъдно!  Чак такова перде не мога да бъда!

# 45
  • Мнения: 5 710
Ами аз така разбрах казаното, че децата надрастват възрастта си и трябва да свикваме с фактите ... Не може всеки 'факт' да бъде подкрепен априори.
Някои неща няма как да бъдат надрастнати - различаването на добро от зло, редно от нередно.. Ценностна система. Не можем винаги да си измиваме ръцете с времената - да, времената са хай тек и вървят на високи обороти, но не виждам какво пречи един 20г. младеж е възпитан и осъзнаващ, че не е редно да води малолетното си гадже на гости у леля си с преспиване ( със секс, или без). Защото в случая аз бих имала доста въпроси към него ...
Ужас, като някаква консерва звуча  hahaha

# 46
  • Мнения: 4 733
А сигурно ли е, че родителите на момичето знаят? Щото ако бяха мойте едно време, не само, че нямаше да ме пуснат, ами щях да си отнеса шамарите.
Аз съм яла шамари за такова нещо. И баба ми не пусна бъдещия ми мъж даже да спи у нас хем бях на 18.
Не си консерва, разумна си. Не бих се съгласила на твое място.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 603
Не си консервативна, просто ситуацията е крайно неприемлива.
Нередно ми се струва 20 годишен младеж, да приспива по разни места с 13 годишно момиченце. За тази им възраст разликата в годините е огромна, интересите и приоритетите им би трябвало да са много различни.

# 48
  • Мнения: 22 436
Хмм, това че неговите родители позволяват подобно нещо в техният дом....не означава, че и ти трябва да го правиш.
Щом се чувстваш неудобно, просто отказваш и толкова.
А мъжа ти смята ли го за нормално? Мъж на 20г да се разхожда с момиче на 13г? Хайде разбирам да беше поне на 16г, ама на 13.....че аз с куклите си играех на тази възраст.
А ако пък у вас ще назрее скандал с този отказ, просто казваш, че ще бъдат настанени в отделни стаи и толкова.
Аз не бих обърнала дома си на публичен дом, само защото порядките в друг са такива.

# 49
  • Мнения: 2 617
Не си консерва. Едно, че не е редно да те поставят в такова положение, друго, че, както някой каза по-горе, момата е прокурорска, та да не си намерите белята.
Аз бих отказала гостуването. Едно е да знаеш какво правят близките ти, друго е да го поощряваш, особено при положение, че не го одобряваш.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз май ще съм първата ама не виждам кой знае какъв проблем.
Родителите са проверени,знаят.Плюс това децата не се знае дали ще правят секс /това е само във вашите глави  Mr. Green /. Е,като имам дете не се знае дали и къде бих го пуснала но определено на мен да ми гостува племенника ми с приятелката си няма проблем.

И аз съм на това мнение. Но ако авторката на темата се чувства зле, да отклони посещението. Не е длъжна да приема нещо, което не одобрява в собствения си дом.

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз съм от консервите. В наъ-добрия случай бих ги сложила да спят в различни стаи, за да ми е мирна главата.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 967
И според мен трябва да откажеш.
Имаш ли деца?Би ли позволила и на тях един ден така да ходят на гости или да нощуват у вас в една сая/когато са на 13-14 години/?
Защото щом за племенника може,как после ще забраняваш на тях?
Искам да кажа , че децата се възпитават и с примери.

Дано да ме разбра ,какво искам да кажа.

# 53
  • Мнения: 940
Ако си консервативна,аз се присъединявам към консервите.
Странно ми е 13-годишна как майка й я пуска ей така.........и не мога да го възприема


И аз не мога. Трябва да откажеш.
Аз съм хипер консервативна. И няма да позволя това нещо на децата си, както и няма да позволя лаптоп и мобилен телефон от ранна детска възраст.
Не искам децата ми да надрастват детството си. Че аз на 13 си играех с куклите, не си мислех за секс...

# 54
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Лелята на баща ми (лека и пръст) не даваше на 27-годишния ми брат да спи в една стая с 25-годишната си приятелка, въпреки че бяха заедно от 5 години.  Wink
Shocked Shocked Shocked
Ужас, това не го изтърпявам и една вечер.  ooooh! ooooh! ooooh!
Брат ти явно е бил много търпелив човек.
А и може би е гостувал за час-два в стаята и преди да легнат да спят. Laughing

# 55
  • Свищов
  • Мнения: 874
На мен ми е било винаги интересно какво точно намират момчетата на 20 в момичета на 12-13-14...То вярно, че психически се развиват по-късно, ама все пак. На 20 трябва да са студенти или да работят и да ги вълнуват други неща, а не дали приятелката им ще бъде приета в елитна гимназия...То, че родителите на момичето не разбирам е едно на ръка, ама приоритетите и мирогледа на племенника ти също са неадекватни на възрастта му...

# 56
  • Мнения: 940
Аз пък, четейки тази тема, не мога да не направя аналогия с една българска манекенка ли беше, актриса ли (съжалявам, ама и забравих името), която е родила първото си дете на 14 години, след това има още две (общо три до сега) и в една тема беше станала обект на форумско обожание и възхищение - колко добре изглежда, колко е "еко", как кърми ...найсет години, как добре си възпитава децата... Ако някой се сеща, да разкаже. Тогава - това си спомням ясно! - никой не се възмути от невръстната и възраст...

Тя ги зачева непорочно, затова й е простено  Mr. Green
Първото на 15, родила, ок, родила, ама второто на 16!!!
Има и трето, на 20.

http://moetobebe.net/index.php?option=com_content&task=view& … 223&Itemid=92



А аз като видях в едно списание на колкое години, помислих, че са допуснали грешка. Изпуснала съм темата за нея тук  Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 7 992
Теоретично отговорността би следвало да е на родителите, които я пускат девойката да митка така... Тъй като и аз съм от задръстеното поколение, което на 13 е играло с кукли и на дама, малко не ми се вписва в представите всичко това. Аз бих казала на племенника си, че е добре дошъл, но за жалост нямам друга стая свободна, където бих могла да настаня девойчето.

# 58
  • Мнения: 3 880
Голям смелчага това момче   ooooh!
Той- пълнолетен- преспива редовно с малолетно девойче под 14 години Confused Да се моли само майката на момата да не изтеряса скоро и да му вдигне мерника, защото съдът му е в кърпа вързан. Без значение дали детето е съгласно и много му се иска, това е подсъдимо и няма нищо общо с консерватизма на лелята.
Преди 2 години, на почивка в Турция по Великден, едно 17-годишно германче се натискало в леглото с една 13 годишна мома-англичанка, която казала, че е на 15. Нищо сериозно не свършили, само се търкаляли, НО майката-англичанка като се изнервила, че като викнала полицията... вкараха го в турския затвор момчето, едва за Коледа, с триста зора го измъкнаха от там.
Явно в случая с племенника всички родители нямат проблем с тази връзка и едва ли ще се сетят да подават жалби Wink, но аз също бих се чувствала недобре, да знам, че и у нас ще се вършат такива "незаконни" неща, после върви обяснявай защо си позволил подобни действия под покрива си...

# 59
  • Мнения: 114
Ако си консервативна,аз се присъединявам към консервите.
Странно ми е 13-годишна как майка й я пуска ей така.........и не мога да го възприема

тя майка и изобщо знае ли,ако имаш възможност да се свържеш с нея за да разбереш.Аз не  бих пуснала дъщеря си.

# 60
  • София
  • Мнения: 16 038
Не бих ги пуснала на гости, но заради слугуването покрай тях. На гости за 1 вечер - добре дошли. Иначе не виждам защо да не са приятели. Ако родителите одобряват - защо да се бъркам. Какво и как ще правят докато родителите са на работа не се знае. А и съм виждала лятото около НДК младежи на тази възраст да си правят кефа. Като искат - няма кой да ги спре.
Знам, че сега много от вас ще ми се нахвърлят. Но имам в обкръжението момиче, което от 14 г. живее в семейството на приятеля си. Свестни са и двамата, тя завърши у-ще, работи. Мин. седмица им се роди бебе. Но  момичето просто нямаше друг избор - трябваше да живее някъде. Майка и  просто създава деца от мъжете на сестрите си, живее по квартири с когото и попадне. Какво очакваше момичето, ако останеше с майката? Та, не се знае - може и за това момиче избора да спи с приятел да е по-добрия.

# 61
  • Мнения: 5 173
Не, не си.
Бях на 17.5 години, когато родителите на тогавашния ми приятел (на 19 почти) идваха да ме искат, за да отида с тях на море за 4 дена, РОДИТЕЛИТЕ МУ да ме искат! Нашите не ме пуснаха. Та, какво говорим за момиченце на 13...

# 62
  • Мнения: 295
И аз като Erica - с риск да ми се разсърдят всички роднини, просто ще откажа най-категорично на родителите на момчето да ги приема. Няма такива филми - приемам, различни стаи и не знам си какво. Ще обясня, че в моята ценностна система не се вместват такива изпълнения и толкоз. Иначе бих хванала племеника и като стара леля бих му теглила едно конско - нищо че е голям и пълнолетен, постъпките му говорят точно обратното.
Племеницата ми е на годините на това момиче - не си я представям в такава ситуация. Но недай си Боже й хрумне нещо такова, първото, което ще направя, е да я привикам на сериозен разговор. Като стара и консервативна леля.

# 63
  • Мнения: 1 168
Всъщност от друг град ли са?
Ако не - да ходят да си спят у тях! Ако да - да заповядат, ако ви е неудобно да откажете, но с условието ти спиш в една стая с момичето, а мъжът ти - с племенника. Може сами да се откажат. Родителите като са съгласни да им освободят те терен. У вас, важат вашите правила и е редно гостите да се съобразяват с тях.

# 64
  • Мнения: 59
 Rolling Eyes още една консерва. Оф на 13 .............представям си сина ми след години живот и здраве да доведе 13 годишна  ooooh! Shocked #Crazy да спи у нас  Crossing Arms

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
По думите на авторката родителската реакция е кристално ясна - "по-добре да знаем с кого е, отколкото да се крие". С две думи, избрали са по-малкото зло. Прилича ми на едни други реплики, които съм чувала от родители - по-добре да пуши пред мен, отколкото да се крие; по-добре да се напие пред мен, отколкото да става за резил по дискотеките. А аз на това девойче (ако беше мое) такъв бой бих му хвърлила, че докато стане на 40 няма да си помисли за мъже! Пък после нека да ме обвинява, че съм й съсипала живота.

# 66
  • France
  • Мнения: 726
Аз, все още потресена от темата за извергите-педофили, мога само да напиша: "Накъде отива света".
Аз съм от консервите с изтекъл срок на годност.

# 67
  • Мнения: 5 297
Според мен в случая не става дума за консерватизъм. Ако момичето не е навършило 14 години, осъществяването на блудствени действия с него / като такива се определят действията с цел възбуждане или удовлетворяване на полово желание без съвокупление/ или на съвокупление, е престъпление/чл.149, ал.1и чл.151-НК/ -тук нейното или на  родителите й съгласие е без значение. Не искам да звуча мелодраматично, но племенникът ти, а и вие покрай него, може да има сериозни проблеми при определени обстоятелства.

Прочети мнение на Лола на родителите на момчето и на момичето. Той е мъж на 20 години, тя е дете на 13. Утре може да доведе и 10 годишна. После четем за бебета. Потресена съм!

# 68
  • Мнения: 2 229
Всъщност не разбрах - какъв е поводът за визитата?
Ми какъв, терен си търсят, много ясно! Stop

Да, наистина, обясни, за какво ще ви гостува за няколко дни племеникът на мъжа ти, заедно с приятелката си?! Shocked

И, да, безумие е - да правят каквото си искат, щом родителите знаят, тяхна си работа, но в твоята къща - айде нЕма нужда! Sick

# 69
  • Мнения: 8
И аз съм доста консервативна,когато става въпрос за толкова малко момиче.

# 70
  • Мнения: 56
Може да съм консерва,но не бих ги приела Naughty.

# 71
  • Мнения: 212
ами консервативна си,да!

# 72
  • Мнения: 170
Изобщо не мисля, че си консервативна, а че разсъждаваш съвсем нормално. Радвам се, че почти всички споделят това мнение и виждат нередното в ситуацията  Peace

# 73
  • usa
  • Мнения: 2 113
дъщеря ми е на 13. въпреки че си въобразявам, че си върша добре работата по разясняване на всякакви сескуални и емоционални въпроси и въпроси за взаимоотношенията между различните полове, бих била много благодарна на чиито и да било роднини ако когато тя им се появи на прага, те преди да я допуснат в дома си, изискат от нея телефона ми или го издирят по други канали и ми се обадят да проверят дали наистина съм се съгласила да гостува някъде с преспиване със субект от мъжки пол. пък нека съм консервативна...

# 74
  • Мнения: 1 740
Не си консервативна, просто ситуацията е крайно неприемлива.
Аз лично бих отказала да ми гостуват.

# 75
  • Мнения: 1 567
Според мен в случая не става дума за консерватизъм. Ако момичето не е навършило 14 години, осъществяването на блудствени действия с него / като такива се определят действията с цел възбуждане или удовлетворяване на полово желание без съвокупление/ или на съвокупление, е престъпление/чл.149, ал.1и чл.151-НК/ -тук нейното или на  родителите й съгласие е без значение. Не искам да звуча мелодраматично, но племенникът ти, а и вие покрай него, може да има сериозни проблеми при определени обстоятелства.

Абсолютно. Не става въпрос за дали сте консервативна.... Става въпрос, че ставате съучастник в престъпление....
Баси накъде върви света.... И това родителите знаят...Тук наистина съм в шок... #Crazy #Crazy
Ако, разбера такова нещо първо за дъщеря си ще я смеля от бой

Ако разбера такова нещо за сина ми....малее, на 20 год. пак ще има кютеци и пламъци...

Извини ме, но къде са родителите на тоя момък в цялата тази история? И те ли тихомълком са съгласни и участват в .... и аз не знам какви изрази да използвам...

Да и после четем за педофили и колко сме потресени.

Тези родители косвено поощряват едно такова поведение  #Cussing out... Нямам думи...

Не само, че ще откажа, но ако трябва ще се обърна към социалните служби, Отдел "Закрила на детето", полицията...

# 76
  • Мнения: 4 380
Това е незаконно и си е чиста педофилия. Момчето нарушава закон имайки връзка с непълнолетна, и вие също ако ги подслонявате под покрива си ставате съучастници.

Имаше едно кандидат-гадже на щерка ми на възраст която никак не ми хареса, привиках го, сплаших го че ако се приближи ще го тикна в пандиза за блудстване (а полицията не се церемони с педофили), и няма и следа от него.

# 77
  • Мнения: 1 168
Е, хайде сега - чак пък "Закрила на детето". После ще се развихри такъв лют и вековен семеен скандал, че ...

За мен най-безболезненеия вариант е, да им се каже, че с най-голямо удоволствие ще ги приемете, но с условието ти да спиш с момата, а мъжът ти с племенника /щото и да имате достатъчно стаи, все тая, нали няма цяла нощ заключени да ги държите/. Ако само са си търсели терен, сами ще се откажат. Ако пък сте в друг град и водещото е да си направят екскурзия, ще дойдат, няма да вършат нищо незаконно и няма да има сръдни в родата.

# 78
  • Мнения: 4 380
Е, хайде сега - чак пък "Закрила на детето". После ще се развихри такъв лют и вековен семеен скандал, че ...

За мен най-безболезненеия вариант е, да им се каже, че с най-голямо удоволствие ще ги приемете, но с условието ти да спиш с момата, а мъжът ти с племенника /щото и да имате достатъчно стаи, все тая, нали няма цяла нощ заключени да ги държите/. Ако само са си търсели терен, сами ще се откажат. Ако пък сте в друг град и водещото е да си направят екскурзия, ще дойдат, няма да вършат нищо незаконно и няма да има сръдни в родата.

Фактът че ги приема в дома си вече е съучастие в престъпление. В никакъв случай! Naughty
Не знам що за сръдни в родите си имате, за подобни неща сръдни не може да има. Педофилията е сериозно престъпление.

# 79
  • София
  • Мнения: 62 595
Пропуснах да напиша, че въпросният младеж също ще си го отнесе. Първо с добро, после както дойде.

# 80
  • Мнения: 1 168
Е, хайде сега - чак пък "Закрила на детето". После ще се развихри такъв лют и вековен семеен скандал, че ...

За мен най-безболезненеия вариант е, да им се каже, че с най-голямо удоволствие ще ги приемете, но с условието ти да спиш с момата, а мъжът ти с племенника /щото и да имате достатъчно стаи, все тая, нали няма цяла нощ заключени да ги държите/. Ако само са си търсели терен, сами ще се откажат. Ако пък сте в друг град и водещото е да си направят екскурзия, ще дойдат, няма да вършат нищо незаконно и няма да има сръдни в родата.

Фактът че ги приема в дома си вече е съучастие в престъпление. В никакъв случай! Naughty
Не знам що за сръдни в родите си имате, за подобни неща сръдни не може да има. Педофилията е сериозно престъпление.

Оооо, я моля ти се, за къде по-маловажни неща /като напр. на кого е кръстено детето/ стават люти скандали и сръдни, а камо ли за това, че си пратил сина им като подсъдим в педофилия, изнасилване и т.н. До гроб няма да си проговорят.
Не знам защо трябва да се търси директна конфронтация, вместо да се изгладят нещата по дипломатичен начин. Ако някой ще съди момчето, то следва да са родителите на момичето, а не лелята на момчето.
И не ми обяснявайте колко са безотговорни родителите на момичето, и че не са никакви родители, защото само по това не може да се съди кардинално.
Не е правилно, съгласна съм, но пък и в този форум едни моралисти безгрешни са се навъдили ...  ooooh! Айде, кой безгрешен ще хвърли първия камък.

# 81
  • Мнения: 4 380
Ако викнеш полиция и подадеш оплакване, може и да има сръдни. За това че отказваш категорично подслон с непълнолетна, не може да има. Трябва да са ти благодарни даже че си затваряш очите за блудството на сина им.
Не знам аз що е то сръдни...в моята рода никой не смее на мен копче да ми каже.

# 82
  • Мнения: 5 297
Какво значение в този случай има мнение на роднини? Ако  имаш малолетна дъщеря, а въпросния племенник започне по-често да ви идва на гости, ти самата ще бъдеш ли спокойна за собственото момиченце? Нищо, че ви е роднина.

# 83
  • София
  • Мнения: 7 191
А авторката изчезна нещо, или?

# 84
  • Мнения: 4 380
Какво значение в този случай има мнение на роднини? Ако  имаш малолетна дъщеря, а въпросния племенник започне по-често да ви идва на гости, ти самата ще бъдеш ли спокойна за собственото момиченце? Нищо, че ви е роднина.

Ти пък вече и инцест взе да си въобразяваш. Shocked Това че спи с непълнолетни не значи че спи и с братовчедки, айде сега. Още малко и стопанката ще трябва да я е страх от него да не я набара в някой ъгъл. Joy

# 85
  • Мнения: 1 168
Ако викнеш полиция и подадеш оплакване, може и да има сръдни. За това че отказваш категорично подслон с непълнолетна, не може да има. Трябва да са ти благодарни даже че си затваряш очите за блудството на сина им.
Не знам аз що е то сръдни...в моята рода никой не смее на мен копче да ми каже.
Ама разбира се, че може да откаже, аз в случая коментирах съвета да се обади на "Закрила на детето"

# 86
  • Мнения: 1 567
Оооо, я моля ти се, за къде по-маловажни неща /като напр. на кого е кръстено детето/ стават люти скандали и сръдни, а камо ли за това, че си пратил сина им като подсъдим в педофилия, изнасилване и т.н.

За името на детето, демек на кого ще е кръстено няма член в Наказателния Кодекс.
Докато за блудство с дете има...
Ами, да нека се сърдят на Конституция, НК, Съд, Полиция и каквото още се сетиш.

# 87
  • Мнения: 1 168
Оооо, я моля ти се, за къде по-маловажни неща /като напр. на кого е кръстено детето/ стават люти скандали и сръдни, а камо ли за това, че си пратил сина им като подсъдим в педофилия, изнасилване и т.н.

За името на детето, демек на кого ще е кръстено няма член в Наказателния Кодекс.
Докато за блудство с дете има...
Ами, да нека се сърдят на Конституция, НК, Съд, Полиция и каквото още се сетиш.


Да, ама те ще се разсърдят на авторката не на Конституцията.
Я ти кажи с ръка на сърцето, щеше ли да се обадиш на "Закрила на детето" или на полицията, или просто щеше да отклониш поканата или да ги настаниш в отделни стаи и да си затраеш пред властите, ако беше на мястото на авторката. И тогава защо като видиш на пейка в парка момче и момиче да се натискат, не звъннеш веднага, а ги подминаваш? Или не си виждала? Ти секс на 18 год. ли прави за първи път?

# 88
  • Мнения: 212
Вие има ли нещо,дето да не го драматизирате?
Стигнахте до съдене за педофилия,изнасилвания,закрила на детето...
Преувеличавате прекалено много.
Вероятно сте наясно,че в момента масово на 12-13-14 години момичетата вече не са девствени или най-малкото си имат гаджета.
Не може да обвинявате един човек в педофилия без да сте наясно за връзката му с момичето. Тя сама го е избрала,явно е готова за гадже и т.н и щом родителите й са съгласни,вие кои сте,че да ги съдите?!
Лелята има право да откаже гостуването им,но толкова!

# 89
  • Мнения: 1 168
Вие има ли нещо,дето да не го драматизирате?
Стигнахте до съдене за педофилия,изнасилвания,закрила на детето...
Преувеличавате прекалено много.
Вероятно сте наясно,че в момента масово на 12-13-14 години момичетата вече не са девствени или най-малкото си имат гаджета.
Не може да обвинявате един човек в педофилия без да сте наясно за връзката му с момичето. Тя сама го е избрала,явно е готова за гадже и т.н и щом родителите й са съгласни,вие кои сте,че да ги съдите?!
Лелята има право да откаже гостуването им,но толкова!

Peace

# 90
  • Мнения: 1 567

Я ти кажи с ръка на сърцето, щеше ли да се обадиш на "Закрила на детето" или на полицията, или просто щеше да отклониш поканата или да ги настаниш в отделни стаи и да си затраеш пред властите, ако беше на мястото на авторката. И тогава защо като видиш на пейка в парка момче и момиче да се натискат, не звъннеш веднага, а ги подминаваш? Или не си виждала? Ти секс на 18 год. ли прави за първи път?

Отговарям
1. да, с двете ръце на сърцето щях да се обадя. И на полицията.
2. До покана въобще нямаше да се стигне...
3. Не, не съм виждала на такава възраст. Виждала съм 17-18 год. По-малки не.
4. Ммм, не смятам, че те интересува кога съм правила секс за първи път...

Драматизираме... #Crazy #Crazy
Е, добре тогава, май и медиите драматизират за заловените престъпници и педофили ("приятели" на децата) или пък педерасти (която дума се използва неправилно в бг език и означава буквално "любовник" на децата)
Хора, отворете си очите...

# 91
  • Мнения: 212
А ти изпи ли си хапченцата?
Знаеш ли,ще ти кажа нещо,надявам се да ме разбереш.
Много често изнасилване на малолетни се случва при обстоятелства,в които родителите на жертвата не са наясно за случилилото се.И не са наясно,защото за тях,тяхното ангелче на 13 е прекалено малко,за да има гаджета и не си правят труда да се интересуват,съответно децата от страх каква ще е реакцията на родителите им не им казват,че имат гадже и в повечето случаи въпросното гадже може да се окаже пълноценен педофил,който е изнасилил детето.
Но,ако се говори достатъчно на тази тема с децата и им се обяснява нещата няма да стигнат до там.
И аз на 13 имах гадже. Може да не съм правила секс с него тогава,но определено сме се натискали в училище,по пейки и т.н. Майка ми го познаваше и му имаше доверие и той по никакъв начин не се е възползвал от мен.
Но vselinap ти определено си влезнала яко във филма и така зверски драматизираш,че чак ставаш банална!

# 92
  • Мнения: 3 880
Вероятно сте наясно,че в момента масово на 12-13-14 години момичетата вече не са девствени или най-малкото си имат гаджета.
Това, че сме наясно, не прави това законно Peace
По закон секс с малолетни (под 14 год.) е забранен, без значение кой е позволил. Точно защото има изтрещяли родители, позволяващи всичко е добре законът да се намесва....
Много от родителите на изнасилените бебета също са дали съгласието си, и сега кво, да спим и ние спокойно тогава ooooh!

И няма лошо на 12- 13 години да се закачат и да се натискат на пейката, но хайде да са поне връстници децата, а не 13 годишна с 20 годишен...

# 93
  • Мнения: 1 567
А ти изпи ли си хапченцата?
Но vselinap ти определено си влезнала яко във филма и така зверски драматизираш,че чак ставаш банална!



Какво искаш да кажеш с това? Поясни ако обичаш....
какво драматизирам и с какво ставам банална...

# 94
  • Мнения: 1 168

Много от родителите на изнасилените бебета също са дали съгласието си, и сега кво, да спим и ние спокойно тогава ooooh!

#Crazy От къде почерпи тази информация?

И няма лошо на 12- 13 години да се закачат и да се натискат на пейката, но хайде да са поне връстници децата, а не 13 годишна с 20 годишен...

Що да не би като са връстници да не е престъпление? Или просто момъка няма да носи наказателна отговорност, защото е непълнолетен?

# 95
  • Мнения: 212
А ти изпи ли си хапченцата?
Но vselinap ти определено си влезнала яко във филма и така зверски драматизираш,че чак ставаш банална!



Какво искаш да кажеш с това? Поясни ако обичаш....
какво драматизирам и с какво ставам банална...
Ами изкара случая така,че едва ли не момчето системно изнасилва приятелката си и трябва да се съди за педофилия,да се обърнеш към закрила на детето,които от своя страна могат да прибягнат до социални грижи,съответно това дете по някакъв начин да бъде отнето от родителите си,което пък ще му провали живота...и всичко това,защото момичето си има приятел,а пък е на 13. И като е на 13 какво? Да ходи с една каишка на врата и като види момче(колкото или по-голямо от нея) да се наказва? Айде моля ви се!
Нито знаете те дали правят секс,нито нищо! Може наистина да отиват просто на екскурзия на чичо и леля...а не да си търсят терен...
Ето за това драматизираш,направи го ебати случая без да имаш факти!

# 96
  • Мнения: 9
Вероятно сте наясно,че в момента масово на 12-13-14 години момичетата вече не са девствени или най-малкото си имат гаджета.
Това, че сме наясно, не прави това законно Peace
По закон секс с малолетни (под 14 год.) е забранен, без значение кой е позволил. Точно защото има изтрещяли родители, позволяващи всичко е добре законът да се намесва....
Много от родителите на изнасилените бебета също са дали съгласието си, и сега кво, да спим и ние спокойно тогава ooooh!

И няма лошо на 12- 13 години да се закачат и да се натискат на пейката, но хайде да са поне връстници децата, а не 13 годишна с 20 годишен...
    Абсолютно подрепям!         

# 97
  • Мнения: 3 371
и аз в кюпа с консервите  Simple Smile .
сигурен белег, че остарявам, май  Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 3 880

Много от родителите на изнасилените бебета също са дали съгласието си, и сега кво, да спим и ние спокойно тогава ooooh!

#Crazy От къде почерпи тази информация?
Ами от медиите, Ирина, тъжно е но е живата истина, че децата не са само отвлечени, а и "любезно" предоставени от родители и настойници. И това не е от вчера....

# 99
  • Мнения: 1 168
А ти изпи ли си хапченцата?
Но vselinap ти определено си влезнала яко във филма и така зверски драматизираш,че чак ставаш банална!



Какво искаш да кажеш с това? Поясни ако обичаш....
какво драматизирам и с какво ставам банална...
Ами изкара случая така,че едва ли не момчето системно изнасилва приятелката си и трябва да се съди за педофилия,да се обърнеш към закрила на детето,които от своя страна могат да прибягнат до социални грижи,съответно това дете по някакъв начин да бъде отнето от родителите си,което пък ще му провали живота...и всичко това,защото момичето си има приятел,а пък е на 13. И като е на 13 какво? Да ходи с една каишка на врата и като види момче(колкото или по-голямо от нея) да се наказва? Айде моля ви се!
Нито знаете те дали правят секс,нито нищо! Може наистина да отиват просто на екскурзия на чичо и леля...а не да си търсят терен...
Ето за това драматизираш,направи го ебати случая без да имаш факти!

Peace



Отговарям
1. да, с двете ръце на сърцето щях да се обадя. И на полицията. Глупости! Айде не си криви душата!
2. До покана въобще нямаше да се стигне...
3. Не, не съм виждала на такава възраст. Виждала съм 17-18 год. По-малки не. Иска ли им лична карта, за да твърдиш с такава сигурност?
4. Ммм, не смятам, че те интересува кога съм правила секс за първи път... Изобщо не ме интересува, ти сама си направи съпоставака. Въпроса беше риторичен.

Драматизираме... #Crazy #Crazy
Е, добре тогава, май и медиите драматизират за заловените престъпници и педофили ("приятели" на децата) или пък педерасти (която дума се използва неправилно в бг език и означава буквално "любовник" на децата) Медиите дават репортажи за 40-50 годишни, а не за 18-20 годишни и между другото те са си на свобода. Не съм чула медиите да осъждат хомосексуализма.
Хора, отворете си очите...

Да консерва съм, защото не бих ги подслонила в къщата си в една стая, но не бих се обадила и на полицията! Точка - не ми се водят повече безмислени спорове с псевдоморалисти!

# 100
  • Мнения: 212

Много от родителите на изнасилените бебета също са дали съгласието си, и сега кво, да спим и ние спокойно тогава ooooh!

#Crazy От къде почерпи тази информация?
Ами от медиите, Ирина, тъжно е но е живата истина, че децата не са само отвлечени, а и "любезно" предоставени от родители и настойници. И това не е от вчера....

Е ние не говорим за некви изващения вече,ами оф.....щото това е много различно...но все пак ти заговори чак за бебета,май от там дойде въпроса на колежката Simple Smile

# 101
  • Мнения: 99
абе малко си е моми4ето, няма спор, аз бих излъгала нещо и не бих ги приела... Crazy

# 102
  • Мнения: 1 567
Ами изкара случая така,че едва ли не момчето системно изнасилва приятелката си и трябва да се съди за педофилия,
....
Нито знаете те дали правят секс,нито нищо! Може наистина да отиват просто на екскурзия на чичо и леля...а не да си търсят терен...
Ето за това драматизираш,направи го ебати случая без да имаш факти![/b][/i]

Ами да верно драматизирам.

Тя на 13, той на 20 - отиват на екскурзия, за да философстват над житейските проблеми .... Може и в някой политико-културен дебат да се впуснат...
Тя, след като е на 13 има размах и полет на мисълта, пък за знания, да не говорим...

Не, още по-добре, ще имат сериозни разговори за бъдещите Евро избори, коя партия, кой депутат предлага, програмите им...

После сигурно ще обсъдят и интеграцията на България в ЕС...

Права си.

13 годишната и 20 годишния батко за по-горе описаните интелектуални разговори отиват на екскурзия...

# 103
  • Мнения: 3 880
Е ние не говорим за некви изващения вече,ами оф.....щото това е много различно...но все пак ти заговори чак за бебета,май от там дойде въпроса на колежката Simple Smile
Абе не съм искала да ги намесвам, просто дадох пример, че разрешението на родителите не е винаги най-правилното и щом даже има такъв закон (за малолетните) значи все пак има нещо нередно в това 20 годишен да прави секс с 13 годишна... Сексът, по мои спомени, не е жизненоважен за тази възрастова група Wink така, че девойката спокойно може да почака да порасне поне още с една година, няма да умре от мерак Simple Smile

# 104
  • Мнения: 46 518
Извън темата. Ако момичето е на 17 г., ще ги приемете ли, въпреки закона?

# 105
  • Мнения: 686
Честно казано,хич не ми се нравят такива...
Като си търсят място къде за се из"кат,да ходят на хотел,вкъщи не е бардак(независимо дали са на 13,17 или 30 г.).
Нямам такива роднини,дето да си водят малолетните гаджета. Sunglasses

# 106
  • Мнения: 2 401
Тя сама го е избрала,явно е готова за гадже и т.н и щом родителите й са съгласни,вие кои сте,че да ги съдите?!
Лелята има право да откаже гостуването им,но толкова!


Поредното мъдро изказване на кежуълната  ooooh!  Порасни вече. Или смени средата, в която се движиш.

# 107
  • Мнения: 431
Не се сърди, човече - 17  не е извън закона, 13 е. Има разлика между непълнолетен и малолетен. В НК също са различни групи.

# 108
  • Мнения: 5 297
Извън темата. Ако момичето е на 17 г., ще ги приемете ли, въпреки закона?

Не, не бих. Трябва да бъде пълнолетна.

# 109
  • София
  • Мнения: 62 595
На 17 е съвсем различно. Аз завърших гимназия на 17 и започнах работа.

# 110
  • Мнения: 212
Тя сама го е избрала,явно е готова за гадже и т.н и щом родителите й са съгласни,вие кои сте,че да ги съдите?!
Лелята има право да откаже гостуването им,но толкова!


Поредното мъдро изказване на кежуълната  ooooh!  Порасни вече. Или смени средата, в която се движиш.

Ти за мойта среда не бери грижа....мисли си за твоите деца!

# 111
  • Мнения: 46 518
На 17 е съвсем различно. Аз завърших гимназия на 17 и започнах работа.

Затова написах, че е извън темата, просто ми беше интересно  Simple Smile

Не се сърди, човече - 17  не е извън закона ...

Имам спомени, че секс с непълнолетна пак се наказва, явно съм в грешка ...

# 112
  • Свищов
  • Мнения: 874
Casual_girl88, само да вметна, че няма значение ничие съгласие в случая-на момичето, на майка му, ако ще и на папата. Според закона това си е изнасилване.

http://www.vks.bg/vks_p04_04.htm#%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B5%D0%BBVIII

# 113
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Casual_girl88, само да вметна, че няма значение ничие съгласие в случая-на момичето, на майка му, ако ще и на папата. Според закона това си е изнасилване.

http://www.vks.bg/vks_p04_04.htm#%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B5%D0%BBVIII

Taка е, но трябва да се докаже, а това не е толкова елементарно.


Имам спомени, че секс с непълнолетна пак се наказва, явно съм в грешка ...
Определено си в грешка, иначе поне половината от мъжете трябваше да гнием по затворите само за "престъпленията" ни, които сме извършили като ученици. Mr. Green

# 114
  • Мнения: 1 168
 Joy Joy Joy
Такааа, понеже се скъсахме от линкове към НК аз да попитам, при положение, че момичето е 7-ми клас /втори срок по настящем/ не се ли сещате, че най-вероятно е навършила 14 г. А сега да видим как ще обвините момчето в блудство и какво ще постигнете с обаждане в полицията! Защото секса без принуда с лице на 14г. не е наказуем.

# 115
  • Мнения: 431
Такааа, понеже се скъсахме от линкове към НК аз да попитам, при положение, че момичето е 7-ми клас /втори срок по настящем/ не се ли сещате, че най-вероятно е навършила 14 г.

Аз на 14 бях в 8-ми, при това съм повтаряла първи клас. Joy

# 116
  • Мнения: 212
Joy Joy Joy
Такааа, понеже се скъсахме от линкове към НК аз да попитам, при положение, че момичето е 7-ми клас /втори срок по настящем/ не се ли сещате, че най-вероятно е навършила 14 г. А сега да видим как ще обвините момчето в блудство и какво ще постигнете с обаждане в полицията! Защото секса без принуда с лице на 14г. не е наказуем.
е ти кво им се обясняваш? Не виждаш ли,че филма така им е влезнал под кожата,че се чудат вече едва ли не кога те да се обадат в полицията и да вкарат момчето в затвора?
И ти си непросветена и непораснала като мен. Дай да сменяме средата...мощно в най-близкия манастир да се учим на морал и дисциплина с Наказателния Кодекс под възглавниците! Rolling Eyes

# 117
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Какво обаждане в полицията ?!   Shocked Shocked
Дори и на 12-13 да е,  няма по-голяма глупост от това да се намеси полицията в такива взаимоотношения(ако няма насилие разбира се), с нищо няма да помогне.

# 118
  • Мнения: 4 841
Я, някой повдигнал тази тема  Joy
Не ми казвайте, че там става въпрос за различна възрастова група, защото е същата - за да станеш "мама" на 15 години, значи си забременяла на 14, което си е съвсем в "таргета" на авторовия въпрос.

Забавлявам се понякога колко бързо се променят форумските тенденции... За едни може, за други - не... Или докато само се сношава, момичето върши нещо лошо, но в момента, в който вече забременее, се сдобива с ореол и крилца и трябва да бъде подкрепяно newsm78

# 119
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Аз пък не виждам връзката между двете теми. Точно за да не се стига до малолетни майки е редно да не се допускат и толерират такива изяви като обсъжданите в темата. А като стане белята много ясно, че ще подкрепиш момичето, няма да я изгониш я. Това не значи, че одобряваш поведението и.
Аз също бих била категорично против подобно гостуване.

# 120
  • Мнения: 212
Какво обаждане в полицията ?!   Shocked Shocked
Дори и на 12-13 да е,  няма по-голяма глупост от това да се намеси полицията в такива взаимоотношения(ако няма насилие разбира се), с нищо няма да помогне.

Аааа, в пълна заблуда си...върни се 1-2 странички назад и ще бъдеш просветен...

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 336
Аз не съм от морализаторите - всеки живее според средата си. Сред моите съученички нямаше девствена абитюрентка.
Лично мен родителите ми ме пуснаха на море сама на 16 години - и какво от това, нито съм родила на 17, нито пък съм си опропастила живота.
Във връзка с темата за 15-16 годишните майки - според мен е по- страшно момиче на 15 да забременее, отколкото на 13 да прави секс с предпазни средства...
Към авторката - щом се притеснява от този факт - да откаже гостуването и толкова - все някаква причина ще намери, пък хотели бол.

# 122
  • Мнения: 20
И моята дъщеря е на 15години, но всичко зависи от семейството на момичето, а не от пишещите във форума или от това че аз не одобрявам сексуална връзка на тази възраст. Щом то одобрява връзката на дъщеря си, ние няма какво да им се месим. А по въпроса за гостито, аз не бих ги приела в къщи, ако не мога да им осигуря отделни стаи. Едно е родителите им да са съгласни, друго е аз да им осигурявам терен. Поне това е мойто мнение Peace

# 123
  • Мнения: 4 401
 ooooh!как може да пускате подобни теми бе хора!Пожалете нас майките на момиченца!Боже до къде ли ще стигне ''разкрепостяването'' след още 15 г  например?!!
Яко ме притеснихте!

# 124
  • Мнения: 2 011
Айде и аз тука още една консерва !  newsm78 Не съм сигурна че родителите на момичето наистина знаят за ситуацията  защото аз като родител не бих  го  допуснала! Shocked

# 125
Извън темата. Ако момичето е на 17 г., ще ги приемете ли, въпреки закона?
Закона не ги засяга тях. 20 с 13 да, но 17 с 20 никой копче не може да им каже. Законната възраст за водене на полов живот е 14 години. И реално, след като момичето е в 7 клас, ако е родено началото на годината и ги има навършени, то на младежа нищо не може да му се каже.
Тук за мен чуденката е друга - какво толкова намира 20 годишен в седмокласничка?
Само не разбрах, вие защо веднага решихте, че си търсят терен за секс? Нима не се замислихте, че ако беше заради това, все щеше да се намери приятел, който да излезе за час - два от вкъщи?

# 126
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Ако, разбера такова нещо първо за дъщеря си ще я смеля от бой
Интересно, а дали ще си промениш мнението и намеренията ако така я загубиш завинаги, ако я осакатиш, да я накараш да избяга от дома си, посегне на себе си, не я видиш никога повече, не ти проговори никога, съди те за домашно насилие и откаже да живее повече с теб, какво правиш тогава, пребиваш я още повече ли ?

Фактът че ги приема в дома си вече е съучастие в престъпление. В никакъв случай! Naughty
Абсолютно погрешно.

П.С. Не ме разбирайте погрешно, далеч съм от мисълта да оправдавам връзка като описаната, но някои неща, които са писани в темата са крайно преувеличени и прекалени.

# 127
  • Мнения: 1 567
Ако, разбера такова нещо първо за дъщеря си ще я смеля от бой
Интересно, а дали ще си промениш мнението и намеренията ако така я загубиш завинаги, ако я осакатиш, да я накараш да избяга от дома си, посегне на себе си, не я видиш никога повече, не ти проговори никога, съди те за домашно насилие и откаже да живее повече с теб, какво правиш тогава, пребиваш я още повече ли ?

Баси, вие хора не разбирате ли от метафорично употребени изрази?

Или, когато използвате фразата "ще те убия", "да те ..а" (особено мъжете я споменават под път и над път) винаги фразата е придружена и със съответното действие??  Mr. Green Twisted Evil


# 128
  • София
  • Мнения: 62 595
Я, някой повдигнал тази тема  Joy
Не ми казвайте, че там става въпрос за различна възрастова група, защото е същата - за да станеш "мама" на 15 години, значи си забременяла на 14, което си е съвсем в "таргета" на авторовия въпрос.

Забавлявам се понякога колко бързо се променят форумските тенденции... За едни може, за други - не... Или докато само се сношава, момичето върши нещо лошо, но в момента, в който вече забременее, се сдобива с ореол и крилца и трябва да бъде подкрепяно newsm78

Тук обсъждаме случай, в който родителите знаят и са "благословили" тази връзка. Това, което смущава сериозно е, че мъж на 20 години се занимава с 13-годишна. Разбирам и двамата да са деца, че да не разбират какво правят, а то единият е вече мъж за женене и знае къде е границата.
Да, в темата за 15-годишните майки написах, че ако се случи така, че дъщеря ми забременее няма да решавам вместо нея какво да прави и няма да я насилвам. Ако белята вече е станала трябва да се мисли за двама човека, а не само за един. И все пак говорим за поне 15-години като възраст, а не за 13. Схващаш ли какво означават 2 години разлика? Няма да бъда съгласна или да поощрявам, макар и мълчаливо да има сексуална връзка на 13 години.

Затова няма нужда да се опитваш да извърташ нещата. Ако за теб няма разлика между 13 и 15-годишно момиче, то за мен има.

# 129
  • Мнения: 1 844
абе аз принципно съм падам леееко консерва за някои неща,но в това тийнейджърите на по 13-14 години да си имат гаджета не виждам нищо лошо.
на 13 и аз правих първите си опити за секс,имах си гадже,с което бяхме 2 години заедно,ходихме в тях,в нас,на разходки,родителите ни се познаваха и всичко си беше ОК. и изобщо не съм била пропаднала,бях отличничка,печелих олимпиади,израстнах като стойностен човек.
и ако повечето тук сте майки и някак си не можете да си го представите за собствените си деца,съжалявам..но това е действителността,вижте малко социалните проучвания.и пак казвам,това дали ще имаш гадже на 13 не е определящо за това какъв си и какъв ще станеш.даже по-добре с гаджето вкъщи,отколкото с друсалки някъде по градинките.

# 130
  • Мнения: 1 567
... вижте малко социалните проучвания...

Какво искаш да кажеш с това? Кои социални проучвания?
То от тия соц. проучвания косата може да ти се изправи....И за това сме на челно място в ЕС по абортите и бременности на мало- и непълнолетни... (докладите от ЕС бяха доста критични)....
Може само да се гордеем като нация ....  Mr. Green

# 131
  • Мнения: 4 733
Хора, с тая тема ме плашите. Дъщеря ми става след дни на 11 и още си играе с кукли.

# 132
  • Мнения: 4 841
Схващаш ли какво означават 2 години разлика? Няма да бъда съгласна или да поощрявам, макар и мълчаливо да има сексуална връзка на 13 години.

Затова няма нужда да се опитваш да извърташ нещата. Ако за теб няма разлика между 13 и 15-годишно момиче, то за мен има.

Казах вече - за да роди на 15 и да стане "мама", на колко е забременяла? Ей тъй, от първия път? В най-добрия случай - на 14 години и 3 месеца. Колосална е разликата между 13 години и 6 месеца (примерно) и 14 години и 3 месеца, мдаааа.
И нищо не се опитвам да извъртам, защото темата ХИЧ не ме вълнува. Казала съм си мнението, нямам подобни дилеми...

Вълнува ме обаче двойния морал, двойния стандарт, удобното напасване на фактите, както ни изнася, и всеобщия потрес от такива теми. Потрес, потрес, ама на - в другата тема почти всеки човек познава непълнолетна майка. Както вече споменах, от лични наблюдения установих, че 13-14 годишните в провинцията водят, да кажем, различен живот от този в града. И това, че по форумите скачате като ощипани не значи, че такива неща не се случват, и то - в плашещи размери.
Затова ми е смешно, и искрено се забавлявам от такива теми. Щото на всичкото отгоре помня други разни теми. За първата целувка, за първото влюбване, за първия секс, за първите гаджета, за разликата по-големи/по-малки... Там никой не се потриса обаче.

Радостина, не ми отговаряй, едно, че след малко си тръгвам, второ - с теб, Ксения и радио не обичам да споря  Wink

# 133
  • Свищов
  • Мнения: 874
Bona fides, а в нашия курс от 9 момичета завършихме 3 девствени. Аз загубих своята девственост преди 3 години, а сега съм на 23. Правя 24 след месец и нещо...Предполагам съм от по-ново поколение. С приятеля си ходя над 4 години и половина. до сега 1 път не съм преспивала у тях. Ходили сме сами на вила няколко пъти и няколко пъти е спал у дома, но не и когато родителите ми са били тук. Честичко ми се случва да подремна вечер у тях, но никога не съм притеснявала родителите му с присъствието си и сутринта в банята, тоалетната или коридора им. Едно на ръка, че живеем на 5 мин път пеша, но просто като знам бъдещото свеки как ще се притесни....не искам да й създавам излишни главоболия.

Usmivka1234, и аз това се чудя, ама никой не отговаря. Какво намира студент или работещ 20 годишен младеж в малко момиченце. Не говоря за изолирания случай, а по принцип? Моля за отговори.

# 134
  • Мнения: 1 844
Bona fides, а в нашия курс от 9 момичета завършихме 3 девствени. Аз загубих своята девственост преди 3 години, а сега съм на 23. Правя 24 след месец и нещо...Предполагам съм от по-ново поколение. С приятеля си ходя над 4 години и половина. до сега 1 път не съм преспивала у тях. Ходили сме сами на вила няколко пъти и няколко пъти е спал у дома, но не и когато родителите ми са били тук. Честичко ми се случва да подремна вечер у тях, но никога не съм притеснявала родителите му с присъствието си и сутринта в банята, тоалетната или коридора им. Едно на ръка, че живеем на 5 мин път пеша, но просто като знам бъдещото свеки как ще се притесни....не искам да й създавам излишни главоболия.

Usmivka1234, и аз това се чудя, ама никой не отговаря. Какво намира студент или работещ 20 годишен младеж в малко момиченце. Не говоря за изолирания случай, а по принцип? Моля за отговори.
обаче "бъдещото свеки"едва ли те приема като бъдеща снаха..а ако случайно те приема..какъв е проблема да преспиш в тях,ако всичко е уредено отсега?! Thinking
иначе на въпроса какво търси 20 годишен мъж в 13 годишно момиче-каквото би търсил и в 18-годишно например.
на 13-14 момичетата от днешното поколение могат и знаят доста.
за пример-мой познат,25 годишен,има връзка с момиче на 17.вече близо година са заедно,добре се разбират,щастливи са..

# 135
  • Свищов
  • Мнения: 874
С приятеля си съм от 19 годишна. Септември правим 5 години заедно. Жената ме приема страхотно и знам, че дума няма да издума, ако реша да спя у тях и 1 месец. Просто АЗ не мисля, че е удобно да притеснявам още 4 души с присъствието си, след като си имам дом, легло и то на 5 минути път пеша. Такт се нарича, а не неразбирателство.

П.С. В общи линии мисля да прекарам живота си с този мъж, но това прави ли задължително пренощуването в дома им?
(Там живеят баба му, майка му, баща му 2 папагала, 1 морско свинче, а до скоро и 1 котка-пренаселеничко си е и без мен. У дома на по-голяма площ се ширим аз и родителите ми....)

# 136
  • Мнения: 1 567
... аз това се чудя, ама никой не отговаря. Какво намира студент или работещ 20 годишен младеж в малко момиченце. Не говоря за изолирания случай, а по принцип? Моля за отговори.

Е, как бе отговорила съм, дала съм предложение...какво намира...Визирам конкретния случай...
Но може да се говори принципно, та ....  Mr. Green Mr. Green
Ето, прочети и се просвети...

Цитат
Тя на 13, той на 20 - отиват на екскурзия, за да философстват над житейските проблеми .... Може и в някой политико-културен дебат да се впуснат...
Тя, след като е на 13 има размах и полет на мисълта, пък за знания, да не говорим...

Не, още по-добре, ще имат сериозни разговори за бъдещите Евро избори, коя партия, кой депутат предлага, програмите им...

После сигурно ще обсъдят и интеграцията на България в ЕС...

Права си.

13 годишната и 20 годишния батко за по-горе описаните интелектуални разговори отиват на екскурзия..

И представи си, ако 20 год младеж е и студент по философия..... Интелектуални разговори, дебати ... еха къде отиваш ти ... smile3532

# 137
  • Свищов
  • Мнения: 874
И аз това предположих....

Иначе случай-моя ученичка 9-ти клас. Значи е на 16. Приятелят й ми е набор. А аз съм й учителка. Но по-невероятното е, че те са заедно от 5 години!!!!

# 138
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Bona fides, а в нашия курс от 9 момичета завършихме 3 девствени. Аз загубих своята девственост преди 3 години, а сега съм на 23. Правя 24 след месец и нещо...
В момента хвалиш ли се или се оплакваш ?  newsm78

Bona fides, а в нашия курс от 9 момичета завършихме 3 девствени. Аз загубих своята девственост преди 3 години, а сега съм на 23. Правя 24 след месец и нещо...Предполагам съм от по-ново поколение. С приятеля си ходя над 4 години и половина.
И този човек почти две години те чака да се решиш да правите секс, при положение, че си била на 20 години ?! Явно много те е обичал и/или ти е изневерявал редовно.
Но не го разбирам, нито пък теб.
Или бъркам сметките някъде ?  Rolling Eyes
Предварително се извинявам, ако случая е свързан с някаква физическа и психическа травма и така се е получило, но ме съмнява, ако беше така, не би го дала като пример във форума.

никога не съм притеснявала родителите му с присъствието си и сутринта в банята, тоалетната или коридора им.
Един вид правите секс и като приключите си тръгваш вечерта късно, само и само да не ги притесниш ?

Отделно, по принцип се чудя, на тия години какво правите в една къща с родители, че и да се съобразявате кой какво щял да каже или как да се притесни ?!
Това дори на 18-19 г. не бих го допуснал, какво остава на 23-24 и нагоре...  Rolling Eyes

# 139
  • Мнения: 1 844
стига сега Laughingкремчето е хем назад хем напред с материала-на 20 правила секс за пръв път,на 23 пък е вече учителка. Laughing
иии не се заяждам,просто майтап да става. Crazy

# 140
  • Мнения: 304
И аз на 13 се катерех по дърветата, ама ако знаете какви открехнати съученички имах... Точно на тази възраст разликата между набори може да е от земята до небето.
Ако тя е много отворена, а той - захлупеничък, може и изобщо да не е толкова фрапираща разликата в годините. Всъщност, авторката най-добре си познава племенника и може да прецени що за момче е.

Аз сигурно бих ги приела щом родителите им знаят и са съгласни. Ако алтернативата е да си оставя племенника и малолетно момиче да ходят по съмнителни хотелчета, хиляди пъти предпочитам да са у нас. Родителите обаче, нямат право да са съгласни с нещо, което законът забранява. Даже и да са си преценили, че могат да поемат тази отговорност, определено не би трябвало да я натрапват на други хора. Бих поговорила и с племенника си като с голям човек. Трябва да разбере, че колкото и да е зряла за годините си, приятелката му за обществото е дете със всички произтичащи от това последствия.

# 141
  • Свищов
  • Мнения: 874
Живеем с родителите си колкото и ненормално да е за вас. Нямаме възможност да се издържаме. Не работим на скъпоплатени длъжности, а и още следваме. Аз магистратура, а той е 3-ти курс студент.

Пуснала съм ви по 1 ЛС да не спамим темата с моята личност и половинката ми.

# 142
Благодаря на всички, писали по темата  bouquet
Целта на гостуването е пазаруване и разходка в големия град, не мисля че ги води нуждата от терен, както казах тя често гостува у момчето (разбрах, че спи в хола...), а и разбира се, всички знаем, че теренът не е проблем при желание за интимност...
Междувременно разговарях по телефона с майката на момичето, от лелята на мъжа ми знаех, че родителите са млади хора, може би 3-4 години по-големи от нас. Жената се държа със завидна непринуденост и не усетих никакво притеснение от повода за обаждането ми. А мен може би точно това наи-много ме смути - че не усетих неловкост, не усетих тревога, не усетих никакво смущение от темата на разговора...сякаш, сякаш говорехме за времето...
Аз самата съм майка. Синът ми е още много малък и размисли по тези въпроси не са били на дневен ред.
Но спомняйки си мен самата на 13-14 години....та аз още скачах на ластик, събирах значки и пощенски марки, вълнувах се от приемането ми в езикова гимназия...и да, току що бях получила първата си целувка, която ме парализира...
Но във всичко имаше толкова наивност и НЕВИННОСТ..
И да, времената се менят, но този довод не може да притъпи у мен усещането, че има нещо в тая ситуация, което смущава, което нагарча. И не мога да играя ролята на  домакинята-леля, която поднасяйки вечерята, намига към палавите млади със заканен пръст и сякаш казва :"Ей, да внимавате, че тука има правила и ще ви сложим да спите в отделни стаи, ама всички ще си знаем защо го правим и ще ни е неловко от това, и всички ще си знаем, че едно чувство за нечистота ни гложди отвътре..."
Довечера ще помоля мъжа ми да се обади на племенника си да откаже гостуването или поне не в тая конфигурация.
И дори да оставим настрана криминалния елемент, усещането че съм в тотален конфликт със себе си е неприемливо.
А при първа възможност ще поговоря с младежа, че и мен ме гложди каква допирна точка имат с това...дете..

# 143
  • Мнения: 13
    Поздравявам те за зрялото и отговорно решение!

# 144
  • Мнения: 5 297
И аз те поздравявам  Hug!

# 145
  • Мнения: 38
Според мен в случая не става дума за консерватизъм. Ако момичето не е навършило 14 години, осъществяването на блудствени действия с него / като такива се определят действията с цел възбуждане или удовлетворяване на полово желание без съвокупление/ или на съвокупление, е престъпление/чл.149, ал.1и чл.151-НК/ -тук нейното или на  родителите й съгласие е без значение. Не искам да звуча мелодраматично, но племенникът ти, а и вие покрай него, може да има сериозни проблеми при определени обстоятелства.
Напълно подкрепям.

# 146
  • Мнения: 227
Май и аз съм голяма консерва, не бих пуснала така детето си на тази възраст  Naughty

 Peace  Peace  Peace

# 147
  • Мнения: 284
Стара чанта,поздравявам те за решението!
Колкото и да са се "променили" времената,това е ненормална връзка.
Дъщеря ми през декември ще навърши 13 години- ами тя си е дете,което се вълнува от тестовете в училище,вълнува се предстоящият й концерт утре,от срещата с приятелчетата,с които ще дойдат от далече за празниците.Ние родителите сме виновни,че ограбваме по някакъв начин детството на децата,вследствие на което бързо остаряват морално..........

# 148
  • Мнения: 1 817
Наистина си постъпила правилно.
Съвсем не го намирам за нормално да  уреждам терени за 13 годишни. Rolling Eyes Консерва съм и аз  Laughing
Добре, че се е оказало друго та не ти се е наложило да вървиш срещу себе си.

# 149
  • Мнения: 6
консервативна-не !По скоро една здравомислеща жена!
Но не си ли помислила и за вариант(за да не излизаш после "лошата леля")-да ги приемеш на гости ,щом е само за разходка и шопинг ,а после когато доиде време за лягане-най-културно и у4тиво да им споделиш опасението си и да ги разпределиш из стаите...така хем и вълка сит и агнето -цяло....и мисля че и те ще те разберат Simple Smile

# 150
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ами жената е написала много ясно защо не желае да постъпи така!
Цитат
И не мога да играя ролята на  домакинята-леля, която поднасяйки вечерята, намига към палавите млади със заканен пръст и сякаш казва :"Ей, да внимавате, че тука има правила и ще ви сложим да спите в отделни стаи, ама всички ще си знаем защо го правим и ще ни е неловко от това, и всички ще си знаем, че едно чувство за нечистота ни гложди отвътре..."
И напълно споделям мнението и.

# 151
  • Мнения: 2 229
...И аз на 13 имах гадже. Може да не съм правила секс с него тогава,но определено сме се натискали в училище,по пейки и т.н...

Ти това ако го смяташ за нормално..  ooooh!
Сега сигурно вече на 11 почват с натискането. Laughing

# 152
  • Мнения: 212
...И аз на 13 имах гадже. Може да не съм правила секс с него тогава,но определено сме се натискали в училище,по пейки и т.н...

Ти това ако го смяташ за нормално..  ooooh!
Сега сигурно вече на 11 почват с натискането. Laughing
Ами не го смятам за ненормално,имайки предвид днешните деца колко напред са с материала и разбиранията си. Аз също тогава по някакъв начин съм чувствала че го искам, а не защото  е било модерно или различно...

# 153
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Първо е много невъзпитано да отидеш някъде за няколко дни с човек, към който нямаш сериозни намерения (не мога да се съглася, че са готови да се обвържат) Второ, тя си е прокурорско чедо, дори не е непълнолетна, а е малолетна. С риск да се скарам с цялата рода на съпруга си, ще направя всичко възможно момичето да не присъства в дома ми.

# 154
  • София
  • Мнения: 62 595
Всеки си пази задните части. Не бих се вкарала в беля заради 14-годишно момиче. Родителите й като са съгласни да им дадат пари за хотел. Но работата е там, че те и хотел не могат да наемат пак поради възрастта на момичето.

# 155
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
...те и хотел не могат да наемат пак поради възрастта на момичето.
Могат без проблем - почти винаги при двойка стая искат само едната лична карта без да се интересуват кой ще е втори и дали изобщо ще има такъв.

# 156
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
И да, времената се менят, но този довод не може да притъпи у мен усещането, че има нещо в тая ситуация, което смущава, което нагарча.

Нещата са от ясни по-ясни - щом сърцето ти
казва, че това не е редно значи не е редно.
Обаче се разберете предварително с мъжа
ти, за да не стане обратно на това, което ти
мислиш за правилно.  Peace

# 157
  • Мнения: 2 229
Ами не го смятам за ненормално,имайки предвид днешните деца колко напред са с материала и разбиранията си. Аз също тогава по някакъв начин съм чувствала че го искам, а не защото  е било модерно или различно...

Извинявай, но не е нормално на 13 (6 клас newsm78) да се натискаш по пейките, да не казвам друго. Това, че в "днешно време" на 13-14 правят секс, не значи, че е нормално, нито значи, че е нормално да се натискаш на тая възраст...
Защитавай си тезата, че авторката преувеличава, но тоя довод беше смешен, просто.
Интересно дали майка ти, освен, че е познавала момчето, е знаела и че се натискате по пейките, и е одобрявала..

Но авторката вече се включи и каза, че ще откажат гостуването, така че няма нужда от повече съвети. Laughing

# 158
  • Мнения: 212
аз на авторката нищо не съм казала,водех спор с друга форумка
Виж какво,не смятам да се оправдавам. Естествено,че майка ми е била наясно. Самото определние "натискане" е доста разтегливо,за моите ( тогава) 13 години натискане беше да се гушкаме и да се целуваме,а не да се налазваме така все едно всеки момент ще се изчукаме.....
И да,за мен не е толкова ненормално!

# 159
  • Мнения: 2 229
Целуване и прегръщане не е натискане. Те и децата в детската градина си имат "гаджета", с които се цункат по бузката и се държат за ръце. Crazy
Натискане е съвсем друго, тип опипване, обарване, мръснишко гнявене и т.н. - много НЕподходящо за 13-14 годишна възраст, но да не навлизаме в подробности. Peace

# 160
  • Мнения: 212
Целуване и прегръщане не е натискане. Те и децата в детската градина си имат "гаджета", с които се цункат по бузката и се държат за ръце. Crazy
Натискане е съвсем друго, тип опипване, обарване, мръснишко гнявене и т.н. - много НЕподходящо за 13-14 годишна възраст, но да не навлизаме в подробности. Peace
Ок...
аз все пак нямах предвид гаджета,тип детската градина,но не сме се натискали толкова пошло,както ти го описа. Та за това съм съгласна с теб!

# 161
  • Мнения: 398
Ако бях аз още в началото щях да откажа.За какво пазаруване,какви разходки с човек от другия пол В ДРУГ ГРАД говорим на 13 год?!?Ако не у вас а на улицата се случи нещо с това дете,кой е отговорен?Що за родители са това не разбирам.Аз определено съм по консервативна.

Общи условия

Активация на акаунт