Мами от Израел и Ливан,как се живее с този конфликт сега?

  • 7 619
  • 167
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 128
     Здравейте,мам4ета.


     Днес като гледах новините даваха как хората се крият по убежища и ми стана жал за де4ицата(за вси4ки де,но най ве4е за децата).Нямат ли разрешение тамошните конфликти или просто липсва желание.Аз не си го обяснявам,толкова години и никакъв напредък.Как се живее в това проблемно ежедневие?
     

# 1
  • Мнения: 3 098
На мен пък ми е страшно за вси4ки хора по света.Света е тръгнал към униЩожение.
Докато съЩествуват Америка и евреи мир никъде няма да има.

# 2
  • Мнения: 7 837
Интересно ще ми е да прочета, какво се случва там от 2 различни гледни точки.

Надявам се, темата да не се превърне в поредното надстрелване, кой крив и кой прав. Ясно е, че изцяло и 100% прави в този конфликт няма... Confused

Момичета, пазете се и дано обстановката се поукроти скоро...

# 3
  • Мнения: 118
бях решила да напища нещо по темата,но след постинга на марица се отказвам. защо?! защото по-умния отстъпва!  още не е пусната темата и се почна...

# 4
  • Мнения: 815
няма смисъл от тази тема...
 
     Здравейте,мам4ета.


     Днес като гледах новините даваха как хората се крият по убежища и ми стана жал за де4ицата(за вси4ки де,но най ве4е за децата).Нямат ли разрешение тамошните конфликти или просто липсва желание.Аз не си го обяснявам,толкова години и никакъв напредък.Как се живее в това проблемно ежедневие?
    

по простата причина, че няма как да те прочетат... не знам за израел, но в Ливан нямат нет, ток, вода, телефони....

# 5
  • Мнения: 1 526
В клю-то ни затвори Реза, ама гледам тука ще се вихрим!
Първо не мисля да нападам, или обиждам никой!
Второ опитвам се колкото мога безпристрастно да коментирам темата. Това ми е трудно, защото по тв до мен гледам Хайфа, Афула, Сдреот!! Знам, че и Бейрут гори! Защо? Защо им трябваше да почват този път? Упрекват ни, че сме почнали война, заради 2 войника?! Кво да ги убият, за да не се разправяме! Ако не бяхме реагирали щеше да има още отвличания.
Как живеем чакаме сирена да тичаме в бомбоубежища! Добре че децата са в БГ за лятото!

# 6
  • Мнения: 1 366
Докато съЩествуват Америка и евреи мир никъде няма да има.

Ааа ето го отговорът на световния мир - смърт на евреите и американци!!! Смърт!!!

# 7
  • Мнения: 7 837
maikata, от вчера забелязвам, че реагираш толкова остро, а си мисля че не е нужно да се ядосваш на такива писания... Ясно е, че открай време има такива анти нагласи в света.
Това не означава, че човек не трябва да бъде горд от произхода си.

# 8
  • Мнения: 815
ей, пак ще го заключат... пишете "по-неутрални" позиции... то истината се знае...

# 9
  • Мнения: 1 526
Току що си дойде мъжът ми. И каза: `днес и в Тверия падаха бомби, за малко ни се размина, съвсем близко падна...` Още ми треперят краката- от мисълта как вместо да оправдавам израелската армия можеше да ви разказвам, че вече съм сама  Cry  #Crazy
Та дали отговорих на въпроса как живеем ние агресорите и окупаторите, а пък те горкитее.....
Цитат
Докато съЩествуват Америка и евреи мир никъде няма да има.
какво на Теб Марица ти направиха те че се изказваш толкова крайно, ти колко евреи познаваш лично?

# 10
  • Мнения: 1 393
... не знам за израел, но в Ливан нямат нет, ток, вода, телефони....

Вчера даваха по местните новини (Флорида) един абсолютно отчаян мъж на около 40-45. Жена му и двете му деца отишли на гости на далечни роднини в Ливан преди около две седмици и сега са "стъкнати" там, никакъв начин няма засега за измъкване, около тях падат бомби, нямали ток и вода и имали храна за само десет дни напред ( боб и ориз веднъж на ден). Човекът беше тотално отчаян, каза че се чувства абсолютно безпомощен... Confused

# 11
  • Мнения: 1 526
ей, пак ще го заключат... пишете "по-неутрални" позиции... то истината се знае...
коя истина??????????
Твоята или Моята  Peace

# 12
  • Мнения: 3 098
Maikata,крайното изявление си е твое.
Може и да не сте толкова груби за това,4е 4овек се информира,изгражда една позиция и има право да говори за тези неЩа,според това как ги възприема.
Тук не става въпрос глупави ли сме или не,а за поредния кошмар,поднесен ни от тях.
Имам приятелка от Бейрут,омъжена за испанец,тя се стопи.Мисля си ако този кошмар прерастне в неЩо огромно,колко ли съдби Ще се променят,докъде може да стигне вси4ко това?
Като се има предвид предисторията на вси4ко и това,4е всяка ве4ер гледам и слушам за убити деца,сринати градове,какво трябва да мисля за тях?
Аз съм майка и искам детето ми да расте в мир,да се развива и да твори,а не да му се налага да мята атомни бомби,заЩото някой така е решил.

# 13
  • Мнения: 1 526
Цитат
.Мисля си ако този кошмар прерастне в неЩо огромно,колко ли съдби Ще се променят,докъде може да стигне вси4ко това?
Като се има предвид предисторията на вси4ко и това,4е всяка ве4ер гледам и слушам за убити деца,сринати градове,какво трябва да мисля за тях?
описала си не само състоянието на Бейрут, а и на Хайфа- за тези ЕВРЕИСКИТЕ деца не ти ли е жал?! Или как бих се топила аз? Да не мислиш, че ние искаме това?!

# 14
  • Мнения: 1 393
Добре, ясно е, че има различни позиции, НО темата наистина не беше какво мислите за конфликта (ако ви се говори за това, тази тема, макар и вече заключена,  е все още актуална в Клюкарника: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=114736.0)
Тук въпроса беше друг ( за сведение, прочетете още веднъж заглавието), а аз това, което се чудя е не ви ли омръзна,  да му се не види, да си чешете езиците ей така, по принцип?

Положенето е достатъчно сериозно, и на двете места е напечено и сигурно и вие, както и аз на никого не бихте пожелали да е там в момента, било в Израел или Ливан. Нека все пак имаме малко респект и разбиране към тези от нас, които наистина живеят в този район и  настина са изправени пред ужаса, несигурността и стреса, на това което се случва.  
Peace

# 15
  • Мнения: 3 098


Положенето е достатъчно сериозно, и на двете места е напечено и сигурно и вие, както и аз на никого не бихте пожелали да е там в момента, било в Израел или Ливан. Нека все пак имаме малко респект и разбиране към тези от нас, които наистина живеят в този район и  настина са изправени пред ужаса, несигурността и стреса, на това което се случва.  
Peace

Много добре казано.ВсъЩност и аз в първия си постинг казах то4но това,4е ужасно се притеснявам от това,което назрява в момента.

# 16
  • Мнения: 6 167
Tali, няма да коментирам конфликта и съдбите на хората - никой не иска тия неща, и никой не ги заслужава. И всеки който е тръгнал да търси истината по този начин не е прокопсал.
Говоря за политици и тн.

Въпроса ми е за Хайфа - какво става там?

# 17
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Не знам защо ги пускате тези теми.Дали от съчуствие, дали от любопитство, дали за да се създават конфликти...
Както някой беше писал по-горе, майки от Ливан няма как да се включат тук.А и да се включат, то е ясно как се чувстват.Така както и майките от Израел.Това е война.И никой, който живее в държава с постоянен мир и стабилност няма начин да разбере как наистина се чустват и какъв хаос е в момента живота им.

# 18
  • Мнения: 1 526
В Хайфа паднаха днес над 30 Катюши! Както и в Тверия, Афула, Цфат... и не разбрах на Марица дали й е жал за евреиските деца, или те са бъдещите евреи, които ще провалят световния мир с американците?! Темата в клю-то Резето я затвори.
И за някой ако още не е ясно- израелската армия излезна от Ливан преди доста време. Живяхме си тихо, докъто те не почнаха отвличанията и бомбите. Защо им трябваше това?! Получиха точно границите които искаха! Ако бяха седяли мирно нямаше да валят бомби ни тук ни там! Съжелявам ако се вълнувам, но както техните животи са в опасност, така и нашите! Е още имам вода, а и нет...

# 19
  • Мнения: 11 321
Мислех да не пиша. Не знам какво ви е на душите. Само мога да си представя.
Едно обаче ме тормози, всеки път като чуя, че там, в Близкия Изток пак "се почна".
Как така не можаха обикновените хора да покажат и докажат на политиците, че могат да живеят заедно, независимо от произхода си и религията, която изповядват. Как тези политици са все пионки в ръцете на ВПК и се поддават на изгодни сделки, безразлични към съдбите на народите, които са ги избрали да ги водят. Така ли няма изход от тая патова ситуация???
Няма ли един умен човек и от двете страни, който да каже "СТОП!!!"
За да има мир!
За да могат хората там било евреи, християни или мюсюлмани да си намерят сами пътя за едно съвместно съществуване.
Текат ми сълзите, докато пиша. Няма ли най-накрая това човечество да се поучи от грешките си...

# 20
  • Мнения: 2 032
Всеки гледа света от собствената си камбанария. Да, интересно е да чуеш и други мнения, но може би не чак толкова, ако някой е или надъхан, или неграмотен, или прекалено засегнат от конфликта, за да може да мисли трезво.

Едно време, като част от един курс, имаше следните упражнения за осмисляне на нещата от чуждата гледна точка: (1) дават ти една текуща новина, (2) карат те да интервюираш някой, който е "представител" на някакав група за въгледите му, но без да засягаш темата, и после те изпитват на това как ще коментираш темата от предполагаемата гледна точка на този човек.

Мога, донякъде, да си представя какво им е на хората, живеещи в южен Ливан, мога да си представя и аргументите, с които живеещите в Израел биха оправдали атаките. Личното ми мнение е, че не би трябвало една военна сила като Израел да помете половин страна заради отвлечени хора. Това е гротескно. В Колумбия например, нали и там отвличат хора/чужденци: не съм чула някой да е помлял половин Колумбия за което. Разликата е, че омразата в Близкия Изток кара всичко да се превръща във въпрос на живот и смърт, и на война, но това е една война на Давид срещу Голиат. Младежи, хвърлящи камъни, срещу танкове.

А иначе, имаше една тема май миналат седмица в този форум, За какво плачете: ето това е пък един пример за мен, за такива неща плача аз.

# 21
  • Мнения: 815
ей, пак ще го заключат... пишете "по-неутрални" позиции... то истината се знае...
коя истина??????????
Твоята или Моята  Peace

надявам се твоята да е и моята!! за това, което става нито аз нито ти имаме вина!!! за това, моля без нападки, аз не нападам, а само коментирам!!!  Peace

# 22
  • Мнения: 1 526
И аз никого не нападам!
И простете ми моляви ако съм малко афектирана- просто чакам сирени, че трябва да бягам до мазето!!!!!!!!!
Имах удоволствието да гледам новините по вТВ и съм доста разочарована- дадоха само разрушенията в Ливан, а нашите разрушения,ее що пък трябва да ги дават?! И тук имало убити ,е защо пък да се знае? Израел- нападал! Грънци! Израел се защитава! С ракетите почнаха ТЕ! Не иска никой да ги окупира или завоюва! Искаме да си стоят мирно, за да си стоим и ние!

# 23
  • Мнения: 418
В обедната ми почивка реших да прочета "новините" ...Sad .. както винаги никoй за нищо не е виновен...


http://www.cnn.com/


http://www.cnn.com/2006/WORLD/europe/07/17/russia.g8.bushexpletive/index.html




Earlier in the day, Blair and Annan called for the deployment of an international force in southern Lebanon, in order to end the spiraling conflict between Israel and Hezbollah.

The text of their conversation is as follows:

Bush: What about Kofi Annan? I don't like the sequence of it. His attitude is basically cease-fire and everything else happens.

Blair: I think the thing that is really difficult is you can't stop this unless you get this international presence agreed.

Bush: She's going. I think Condi's (U.S. Secretary of State Condoleezza Rice) going to go pretty soon.

Blair: Well that's all that matters. If you see, it will take some time to get out of there. But at least it gives people....

Bush: It's a process I agree. I told her your offer too.

Blair: Well it's only or if she's gonna or if she needs the ground prepared as it were. See, if she goes out she's got to succeed as it were, where as I can just go out and talk.

Bush: See the irony is what they need to do is get Syria to get Hezbollah to stop doing this shit and it's over.

Blair: Cause I think this is all part of the same thing. What does he think? He thinks if Lebanon turns out fine, if he gets a solution in Israel and Palestine, Iraq goes in the right way, he's done it. That's what this whole things about. It's the same with Iran.

Bush: I feel like telling Kofi to get on the phone with Assad and make something happen. We're not blaming Israel and we're not blaming the Lebanese government.

====================================================================

А тук аз си разсъждавам и (се) питам: Разбира се, че никoй не е виновен ..... но кой ще поема отговорността за невинните жертви ? Или collateral damage, who gives а fuck ... Дай да си хапнем ние филлика с масалце, и междудругото да обсъдим, как Кофи ни е виновен ,че не накарал еди кой се да спpе еди какво си ....Аз не съм нито в Israel, нито в Lebanon, но всеки ден , отивайки на работа със влака и метрото, умирам от страх ,че и нас може найкои да ни гръмне... и навсякде полиция, военни, кучета, пистолети, пушки .... егати демокрацията ... пребаркват ти чантите преди да се качиsh на влака, на метрото....страх ме е да се кача на 46-я етаж до офиса ми ... все си предctавям картинката от 9/11... а милите хора от "близкия изток" това го считат за ежедневие ... sorry за голямия OFF

# 24
  • Мнения: 815
ами да ти кажа, че ти не нападаш, ама ясно си личи позицията ти, за което идеше реч по-горе! някой защитаваше Ливан и го направиха на салата, а сега ти какво правиш?
според мен израел се мъчат да направят същото както с Палестина и просто си търсеха причина... не може заради 2ма или 3ма войници да нападат и стрелят по цивилни хора... те все пак са войници и това са рисковете от професията им....
хайде и да бягате по-бързо, че да не ви стигнат......
поздрави....

# 25
  • Мнения: 815
friki , къде си, душо? къде изчезна? нали те интересуваше как са майките в израел и Ливан? как се чувстват в момента? нещо май дори не четеш постингите дори да разбереш? или само гледаш сеира отстрани и влизаш както скрит или гост?
 
 

# 26
  • Мнения: 815
     Здравейте,мам4ета.


     Днес като гледах новините даваха как хората се крият по убежища и ми стана жал за де4ицата(за вси4ки де,но най ве4е за децата).Нямат ли разрешение тамошните конфликти или просто липсва желание.Аз не си го обяснявам,толкова години и никакъв напредък.Как се живее в това проблемно ежедневие?
     
това имах предвид!!!

# 27
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
friki , къде си, душо? къде изчезна? нали те интересуваше как са майките в израел и Ливан? как се чувстват в момента? нещо май дори не четеш постингите дори да разбереш? или само гледаш сеира отстрани и влизаш както скрит или гост?
 
 


Да, тя сега хрупа пуканки и събира впечатления.Сигурно е приятно и поучително...

# 28
  • Мнения: 1 526
lubsmm, около 50 пъти казах, че Израел нямаше Никакво намерение да напада Ливан, стигат ни бомбите от палестина и самоубийците, на Ливан им дадохме границите които искаха и ги оставихме, но - не събираха 6 год оръжие и чакаха подходящ момент да ни нападнат!
Войниците бяха само предтекст не разбирате ли, Ливан не случайно е подготвила всички тези Катюши в такива количества, днес ни съобщиха, че ни чакат нови `изненади`  cool!
А колкото до палестина и от там сме излезли- ама тe горките са 99% зависими от Израел- тук работят, плащат им не зле, получават вода и ток почти без пари, а и хуманитарни помощи от нас- за тях, за това защо никой не говори?! Защо не се оправят сами а като им затворят границите с Израел реват че не могат да доидат да работят- ми да си живеят в Газа!
За бягането.. не ни мисли...няма да ни е за първи път...
P.S нищо лично, видяла съм толкова Убавини тези хора, 2 пъти съм се срещала със съдбата и ми е странно когато идват коментари въз основа на не до там точни новини и информация.

Последна редакция: пн, 17 юли 2006, 22:05 от Tali Dan

# 29
  • Мнения: 815
как става този номер? нямат намерение, а нападат първи?
аз излизам от тази тема, не искам да слизам на "ваш`то" ниво. разбирай както искаш!!!

# 30
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Тали Дан, няма смисъл да им обясняваш!Стискам палци този кошмар по-бързо да свърши. Сестра ми е в Израел и ми е свито сърцето, не мога даже спокойно да мисля и пиша на тази тема.

# 31
  • Мнения: 1 526
Тали Дан, няма смисъл да им обясняваш!Стискам палци този кошмар по-бързо да свърши. Сестра ми е в Израел и ми е свито сърцето, не мога даже спокойно да мисля и пиша на тази тема.

  Hug не си първата, която ми го казва. Другите момичета също мислят, че е безмислено да се спори с хора, които НЕ са готави да чуят какво им се казва! От малка се боря с вятърни мелници! Благодаря на всички, които ми писаха на лични, изразяваики подкрепата си. А имаше и такива` абе ние сме съгласни- ама не може да го напишем на всеослушание, че ще ни падне рейтинга  #Crazy` не точно с тези думи, ама с това съдържание.

# 32
  • Мнения: 1 860
 Аз нямам мнение по темата. Само мога да предполагам, какво е да живееш пред непрекъснат страх. Било в Ливан, Израел, Палестина, Ирак...все тая, пак умира този, който не трябва. Тази вечер новините бяха 1/2 на живо от Бейрут 1/2 на живо от Тел Авив. Даваха деца, изгорени, безпомощни...въобще не ми пука от къде са - Марс или Венера. Заради няколко болни мозъка страдат душички.

 Малко офче: Тали, мислите ли да оставате там или да се прибирате в Бг, докато се поуспокои обстановката? Въобще може ли човек, подложен на толкова екстремен живот да мисли за бъдещетото или е ден за ден да мине?

# 33
  • Мнения: 1 860
как става този номер? нямат намерение, а нападат първи?
аз излизам от тази тема, не искам да слизам на "ваш`то" ниво. разбирай както искаш!!!

Ами излизай! То е най-лесно да си хване някой дърмите и да си ходи, че да не е на наш'то ниво! Поне го напиши на български, че да разбера кое не те принизява до това ниво.

 Сори, но не се стърпях.

# 34
  • Мнения: 1 526


 Малко офче: Тали, мислите ли да оставате там или да се прибирате в Бг, докато се поуспокои обстановката? Въобще може ли човек, подложен на толкова екстремен живот да мисли за бъдещетото или е ден за ден да мине?
Нани, тук е нашия дом. За сега сме тук, но няма да доведа децата докъто не се успокои. Притеснявам се много, разбира се всяка минута предават за нови бомби, жертви, убити( пък аз споря с разни от високото равнище!) Става все по- трудно, но се държим.

# 35
  • Мнения: 6 167
Аз нямам мнение по темата. Само мога да предполагам, какво е да живееш пред непрекъснат страх. Било в Ливан, Израел, Палестина, Ирак...все тая, пак умира този, който не трябва. Тази вечер новините бяха 1/2 на живо от Бейрут 1/2 на живо от Тел Авив. Даваха деца, изгорени, безпомощни...въобще не ми пука от къде са - Марс или Венера. Заради няколко болни мозъка страдат душички.


и аз мисля, като Нана.
ужасно е и за двете страни
имам мнение, но едва ли е важно, когато умират невинни хора.

# 36
  • Мнения: 1 052
Ей жени и мъже! Четох и другата тема и едвам се сдържах, да не правя резки коментари повлияни от моментния ми афект!
Вземете се в ръце, все си мисля, че можете и сте способни, да проведете един добронамерен разговор, без лични нападки, без цинизми и без да изпадате в бяс!
Аз няма да споделям моето мнение, защото ще се изтълкува превратно, но нека ви разкажа една история от вчера.
Втората братовчедка на моя приятелка е влюбена в ливанец и се е поболяла от притеснение, пишат си смс на всеки час, и ако смс-а закъснее, тя вече си мисли най-лошото. Забравих да кажа, че приятелката ми е половин еврейка и сестра и живее в Ерусалим, имат и рода в Хайфа.
Хайде сега, имате ли толкова дух и доблест, че да пропуснете празните и глупави лозунги и да погледнете този конфликт от към Истинската му страна, а именно че войната е грозна, и от двете страни!

# 37
  • Мнения: 7 091
И аз гледах снощи новините и коментарите които имаше оттук по телевизията. И както винаги в такива конфликти няма никой виновен, ама има избити невинни. За съжаление това е войната. Това е и политиката. Такива са и интересите на някой, който има възможност да подпали чергата на много хора. За съжаление хората, които ще пострадат от всичко това от двете страни няма да са от последните. Кой има интерес да има войни по света? Не знам....винаги съм се чудела. Но се чудя тези хора как спят спокойно? Как имат семейства, как гледат децата си, след като знаят, че са обрекли на смърт толкова много хора?
Трябва да си някакъв много особен вид човек за да можеш да " живееш с интересите си" за сметка на живота и здравето на невинни хора.
Не знам коя страна  се приема за виновна в този конфликт, честно казано за мен няма значение.
Това, което е от значение обаче е, че всички пострадали ще плащат сметките на някой друг.
Можем само да се молим, да не влизаме в сметките на някого, защото от всички тези военни конфликти едно е ясно- нищо не зависи от обикновените хора. Те може да мислят много неща, да имат много мечти, да имат планове, да имат "позиция" в конфликта, но факта е, че техния глас е глас в пустиния и единственото, което им остава след като влязат в такъв конфликт ( като "права" страна или не) е да се опитат с всички сили да оцелеят. На базата на собственото ти оцеляване, вече целия военен конфликт няма толкова голямо значение.
Моля се да има по-малко жертви и от двете страни и най-после в света да се намери някой, който да осъзнае, че " разрешение" на конфликт чрез сеене на смърт не се получава, независимо кой колко е прав.
Заради децата си се надявам да има и друг начин!

# 38
  • Мнения: 934
Ами извинявайте, майки от Израел, но Израел е агресорът в случая, както и да се опитват да ви представят нещата. За двама войници, отвлечени от терористична организация, която ливанското правителство не е в състояние да контролира, да нападнеш столицата на страната и да избиеш хиляди цивилни хора, вкл. жени, деца?????
Естествено, че ми е жал и за децата на Израел - жал ми е, защото са родени в страна с правителство, чиито агресивни до слабоумие действия ги излага на всекидневна опасност, учи ги да мразят, промива им мозъците с военна пропаганда, за да може, когато пораснат достатъчно, да ги прати да убиват. И да бъдат убивани на свой ред.
Много, много ми е жал за Ливан!

# 39
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Tandoori, хората там имат друг начин на мислене, други мечти. не е лесно да се живее под непрекъснат страх. дори смисъла да имаш дом се губи, защото днес строиш, утре идват и го разрушават.
политиката ние не можем да я решим. не зависи от нас и май е по-добре. и от двете страни има жертви, има ги и крайните мнения и позиции.
проблема не виждам как може да се реши при положение , че има окупация, продължавайки десетки години, омраза -стотици. всеки гледа събитията от тези дни, а не причините да се стигне до тук.
вижте ни и нас. не виждам как някой може да ми промени мнението или аз да променя мнението на другите. какво остава за милиони хора. невъзможно. все едно да вярваме в Рая на Земята . важно е да се стигне до компромис. но той с крайни мнения не се постига.
жал ми е за всички потърпевши.
но не виждам на някой да му е узряла главата. как можете да живеете под заплаха за смърт и пак да оправдавате войната като средство. е това не мога да разбера Shocked

# 40
  • Мнения: 5 183
Тали, мислите ли да оставате там или да се прибирате в Бг, докато се поуспокои обстановката? Въобще може ли човек, подложен на толкова екстремен живот да мисли за бъдещетото или е ден за ден да мине?

И на мен такива мисли ззапо4наха да ми се въртят в главата ... Как се живее така в страх и струва ли си! Дано вси4ко скоро приклю4и. Представям си и какво им е на близките ви в БГ...  Praynig Praynig

# 41
  • Мнения: 1 860
 Да си призная честно, гледам новините, мъчно ми е за хората, за дечицата, но някак нереално далеко ми се струва. Нали не тропа на моята врата. Лесно ни е нас, които сме на спокойно и сигурно място. Лесно ние за това, че по цял ден се чудим коя разпродажба да посетим, да се ядосаме, че ни е спрял нета за малко, че в ресторанта са ни объркали поръчката и т.н. Да, това ме интересува мен. Като си изключа личните проблеми, за ей такива глупости се ядосвам по цял ден. Мога да прочета много неща за конфликта и да давам високопарни мнения. Да влизам и излизам от тема в тема, която е и не е на нивото ми. Да казвам: "Ама извинявайте, майки, от Израел..." с тон все ено те са хвърлили поредната бомба...

 Писах, че е малко офче, като питах Тали Дан, какво смятат да правят. После се замислих, че май само този мой въпрос е по темата. Аз не виждам и друга майка, която да пише тук и да е в центъра на пожара.

 Тали Дан, възхищавам ви се, че въпреки всичко имате сили да го наречете ваш дом. Сега и да кажа, че ще се моля, утре ще ме подкара следващата разпродажба и всичко пак ще ми стане далечно и непонятно. Но, ще се помоля сега, докато искам и мисля само за това, да се разрешава по-бързо проблема, за да може в домът ви пак да играят децата.  Hug

# 42
  • Мнения: 677
Докато съЩествуват Америка и евреи мир никъде няма да има.

Ааа ето го отговорът на световния мир - смърт на евреите и американци!!! Смърт!!!
е това вече ме разби...що за примитивизъм...ама вие наистина ли като ги пишете тея неща мислите с главите си?!

# 43
  • Мнения: 1 199
Ами извинявайте, майки от Израел, но Израел е агресорът в случая, както и да се опитват да ви представят нещата. За двама войници, отвлечени от терористична организация, която ливанското правителство не е в състояние да контролира, да нападнеш столицата на страната и да избиеш хиляди цивилни хора, вкл. жени, деца?????


Хизбулла си имат представител в правителството на Ливан! Това е терористична организация с министър в правителството. За да отвлекат двама израелски войници, значи са влизали в израелска територия. Коя е тази държава, която ще позволи безнаказано чужда войска да й влиза в територията и да й напада войниците? Хизбулла са терористична ислямска организация, която от  десетилетия се е укрепила в Южен Ливан и редовно напада израелската територия. Ами ако Бейрут не може да си усмири терористите (от които си има и министър), на какво се надява? Създали са всички условия на Хизбулла да си нападат Израел безнаказано и ако се отговори - било агресия. Те нека да си изчистят границата от терористите,  да не им позволяват да обстрелват чуждата държава, и тях няма да ги нападат. А за изказванията на Марица - не знам как не е пипнал още модератор, много е наложително, направо е достойно за устата на Хитлер.

# 44
  • Мнения: 7 430
Да си призная честно, гледам новините, мъчно ми е за хората, за дечицата, но някак нереално далеко ми се струва. Нали не тропа на моята врата. Лесно ни е нас, които сме на спокойно и сигурно място. Лесно ние за това, че по цял ден се чудим коя разпродажба да посетим, да се ядосаме, че ни е спрял нета за малко, че в ресторанта са ни объркали поръчката и т.н. Да, това ме интересува мен. Като си изключа личните проблеми, за ей такива глупости се ядосвам по цял ден. Мога да прочета много неща за конфликта и да давам високопарни мнения. Да влизам и излизам от тема в тема, която е и не е на нивото ми. Да казвам: "Ама извинявайте, майки, от Израел..." с тон все ено те са хвърлили поредната бомба...

 Писах, че е малко офче, като питах Тали Дан, какво смятат да правят. После се замислих, че май само този мой въпрос е по темата. Аз не виждам и друга майка, която да пише тук и да е в центъра на пожара.

 Тали Дан, възхищавам ви се, че въпреки всичко имате сили да го наречете ваш дом. Сега и да кажа, че ще се моля, утре ще ме подкара следващата разпродажба и всичко пак ще ми стане далечно и непонятно. Но, ще се помоля сега, докато искам и мисля само за това, да се разрешава по-бързо проблема, за да може в домът ви пак да играят децата.  Hug

Нана, много добре си го написала Hug

ТАли, надявам се скоро всичко да свърши и да няма повече убити невинни хора Praynig
Прегръщам те  Hug

# 45
  • Мнения: 1 199
Много се извинявам, само леко съм ви дезинформирала. Хизбулла имали повече от един министър в  правителството на Ливан. А между другото посланикът на Ливан в САЩ се е изказал като представител на Хизбулла, та сега го отзовават. Ето едно цитатче от Си Ен Ен:

Hezbollah, which enjoys substantial backing from Syria and Iran, is considered a terrorist organization by the United States and Israel. The group holds posts in Lebanon's government.
Ambassador pulled

Lebanon has tried to distance itself from the raid that sparked the most recent hostilities, recalling its ambassador to the United States, Farid Abboud, for making "irresponsible" public comments, said Lebanese Telecommunications Minister Marwan Hamadeh.

Hamadeh would not divulge the comments. But Abboud appeared to endorse Hezbollah's call for a prisoner swap during an interview Wednesday with CNN International.

"We have our prisoners. They have prisoners. An exchange would be appropriate, and I think it will resolve the problem," Abboud said.

Пожелавам на всички майчета тук които се пържат на този огън, независимо от коя страна границата, да са живи и здрави те и близките им и много скоро войната да свърши!

# 46
  • Мнения: 1 526


Хизбулла си имат представител в правителството на Ливан! Това е терористична организация с министър в правителството. За да отвлекат двама израелски войници, значи са влизали в израелска територия. Коя е тази държава, която ще позволи безнаказано чужда войска да й влиза в територията и да й напада войниците? Хизбулла са терористична ислямска организация, която от  десетилетия се е укрепила в Южен Ливан и редовно напада израелската територия. Ами ако Бейрут не може да си усмири терористите (от които си има и министър), на какво се надява? Създали са всички условия на Хизбулла да си нападат Израел безнаказано и ако се отговори - било агресия. Те нека да си изчистят границата от терористите,  да не им позволяват да обстрелват чуждата държава, и тях няма да ги нападат. А за изказванията на Марица - не знам как не е пипнал още модератор, много е наложително, направо е достойно за устата на Хитлер.
Точно това се опитвам да обясня! Но който не иска да чуе и 100 пъти да го повторя- файда никъква! А да се твърди, че съм ЗА войната е меко казано несериозно и безотговорно! Никой не би си пожелал, това нито на себе си, нито на съседите си! Просто казвам, че Израел има право да защити гражданите си- между които и аз. Това НЕ е окупационна война, а отбранителна.

# 47
  • Мнения: 6 167
Аз изчетох написаното и не мога да се стърпя:

За мен да се бомбаРдират градове в 21ви век е безумно. И явно на някой му е нужно.

Това, което всъщност ме възмущава е двойния стандарт на чичо Сам при подобни конфликти. Спомням си друга война, при която една държава нападна друга и чичо Сам веднага реагира.
И друга, в която в Европа имаше средновековни кланета и ООН се ограничиха до това да изпращат тъпи сини каски. а на САЩ хич не му пукаше за потоците бежанци, характерни за друг континент не за цивилизована Европа.

Каквито и да са причините, в момента Израел напада Ливан и това не може да бъде оправдано.
Освен това  хич не му дреме, че Сирия може да се намеси.
Нападението може и да има оправдание и Тали Дан сигурно е права! Лазят им по нервите години наред, отвличат 2ма войника ( причините за нападение винаги са минимални, но решението е взето отдавна и се чака повод - да си спомним поводите за 1 и 2 световна война).

Но не може да се каже, че Израел сега разбира, че тези хора имат министри и тн.
Къде са тайните им служби? Къде са мъжете , облечени в черно да отидат и да ги ликвидират?
Къде са кратките и ефективни операции на разни специални части и тн.
Защо не си укерпят границите, защо не разположат великите си военни части да пазят от влизането на ливанци ( не на ливанската Държава) в териториите им. Има към 1000000 начина ( всичките са описани и показани по филмите) да се справят със ситуацията.
Имат технологиите. Парите. Подкепата от Буш. 

Дали в момента някъде не се случва нещо друго, и погледа на планетата трябва да бъде обърнат към вечните проблеми?

Или целта е да гърмят пушките?  Thinking
Да падат бомбите? Нали за това са произведени!


# 48
  • Мнения: 1 761
Хайде сега, имате ли толкова дух и доблест, че да пропуснете празните и глупави лозунги и да погледнете този конфликт от към Истинската му страна, а именно че войната е грозна, и от двете страни!
[/quote]


Когато виждам разкъсани деца по новините не си задавам въпроса дали са еврейчета,арабчета или от други националности.Виждам убити деца.Представям си как се чувстват майките им, независимо дали изобщо изповядват някаква религия.Тези,които остават живи се надъхват с омраза срещу " противника".И си мисля-защо децата не играят заедно,не карат колелета и не пускат хвърчила,а вместо това чакат момента, в който ще могат да си отмъщават за неща, които не са зависели от тях като деца?Заради родителите си...За съжаление точно тези деца един ден ще станат големи диктатори.Няма значение от коя страна,насилието няма посока, то винаги носи само болка.А когато виждаш смърт всеки ден,лека-полека и живота започва да изглежда мъртъв.

# 49
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз изчетох написаното и не мога да се стърпя:

Освен това  хич не му дреме, че Сирия може да се намеси.

А би трябвало! Ако Сирия се включи, ще го направи и Иран, които м/у другото като че ли само това чакат. За мен това вече е опасно и страшно.


Докато съЩествуват Америка и евреи мир никъде няма да има.

Това направо ме втрещи Shocked. Ето това се казва сляп фанатизъм Crazy.

# 50
  • Мнения: 1 366
Докато съЩествуват Америка и евреи мир никъде няма да има.

Ааа ето го отговорът на световния мир - смърт на евреите и американци!!! Смърт!!!
е това вече ме разби...що за примитивизъм...ама вие наистина ли като ги пишете тея неща мислите с главите си?!


Не, драги, ние по принцип в Израел не мислим с главите си, а с други органи!!! Евреи, к'во да ги парвиш?!?!

# 51
  • Мнения: 815
как става този номер? нямат намерение, а нападат първи?
аз излизам от тази тема, не искам да слизам на "ваш`то" ниво. разбирай както искаш!!!

Ами излизай! То е най-лесно да си хване някой дърмите и да си ходи, че да не е на наш'то ниво! Поне го напиши на български, че да разбера кое не те принизява до това ниво.

 Сори, но не се стърпях.

скъпа nana_cool,  аз съм си го написала на чист български език!!! ако нещо те притеснява си е твой проблем!!! виж другите постинги от тел авив и тогава пиши по тази тема!!! сори, ама и аз не се стърпях!!!

Докато съЩествуват Америка и евреи мир никъде няма да има.

Ааа ето го отговорът на световния мир - смърт на евреите и американци!!! Смърт!!!
е това вече ме разби...що за примитивизъм...ама вие наистина ли като ги пишете тея неща мислите с главите си?!


Не, драги, ние по принцип в Израел не мислим с главите си, а с други органи!!! Евреи, к'во да ги парвиш?!?!

сега вече разбрах защо стават грешките!! няма как!! сами си го казвате!!

# 52
  • Мнения: 934
Много се извинявам, само леко съм ви дезинформирала. Хизбулла имали повече от един министър в  правителството на Ливан. А между другото посланикът на Ливан в САЩ се е изказал като представител на Хизбулла, та сега го отзовават.
Има два. Но не могат да ги контролират, това с министрите е само за очи. Ливанската политика е много сложна, много сили са намесени там, а балансът между тях е крехък и чувствителен. Цяло чудо е, че изобщо успяваха да живеят в мир.. досега. Последното нещо, от което регионът имаше нужда, беше тази безмозъчна атака на Израел. Сега кой знае къде ще му излезе краят!

Между другото, хич не е сигурно, че тези войници са отвлечени от израелска територия. Няма да им е за пръв път да навлизат в чужди територии!

# 53
  • Мнения: 934
Сетих се за следната басня по повода:
Един скорпион отишъл при една жаба, и я помолил - моля те, пренеси ме през реката, трябва да стигна до другия бряг! Да те пренеса, вика жабата, но сигурно ще ме ужилиш по пътя. Защо да те жиля, казва скорпионът, нали ще се удавя в реката, и двамата ще умрем! Хубаво, вика жабата, качвай се! Качил се той, и тръгнали да плуват. Стигнали средата на реката, и скорпионът ужилил жабата.  Умирайки, тя го пита - защо го направи?
А той отговаря - защото живеем в Близкия Изток.


такива ми ти работи...

# 54
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Аз изчетох написаното и не мога да се стърпя:

Освен това  хич не му дреме, че Сирия може да се намеси.

А би трябвало! Ако Сирия се включи, ще го направи и Иран, които м/у другото като че ли само това чакат. За мен това вече е опасно и страшно.


ееееее, най-после някой да се замисли за истинската причина.
Целта е да се ядосат Иран, за да се намесят. така ще намерят лесен повод да ги нападнат.

# 55
  • Мнения: 2 292
смятах да не се намесвам в подобни теми, защото няма какво да пишем толкова. Всико е съвсем ясно. Откакто събориха небостъргачите в Ню Йорк (кой го планира не ми е ясно) до сега една добра новина не чух ни по телевизия , ни по радио - въобще. Всичко е само войни, убийства и терористични атаки ... Именно войната в Ирак щеше да доведе до кра на диктурата ... е какво стана - начало на най-кошмарното беззаконие и безвластие и безпредметно избиване на сума народ - ей това доведе войната, чийто повод пак беше измиилслен . Е сега още една - войници били отвлечени - двама - айде бе. Аз не съм сигурна. Кой го казва? А и да е така - отвлеч ени са войници, които са си поели риска да бъдат такива в една несигурна зона. Айде да направим кошмарен живота и на ливанския народ наред с иракския ... ОК. Защо пък не? Ей сега ще излезе американската марионетка, ще дръпне една реч , ще каже колко му е мъчно, ще нарече черното бяло , ще размаха победоносно ръце и ще отиде да си научи следващия урок за пред телевизията. А кой му е интереса да се случват всички тези нещастия и да си играе с хората като с оловни войници - това не знам дали ще разберем, колкото и да си чешем клавиатурите и да си дрънкаме глупости.
ще изградят демокрация - дрън дрън - те амите нямат демокрация. Изградили са си идеалната диктатура и са я нарекли демокрация. никой не смее да гъкне и да кае нещо , не смее да пийне една бира на двора и на всякъде лозунги We stay united!
И какво ще изградят накрая е видимо в Косово толкова години след войната - Нищо не е изградено по-хубаво - само разрушенията, дупките от коршуми и кошмарните спомени ...
Да ни е честит 21 век. Вместо да се радваме на красивите си деца - ще се страхуваме за бъдещето което ги очаква.

# 56
  • Мнения: 764
За мен да се бомбаРдират градове в 21ви век е безумно. И явно на някой му е нужно.

И аз в4ера това казах на мъжа ми-как е възможно в 21ви век на нормален 4овек да му дойде на ума да води война.За мен са болни мозъци,каквато и националност или религия да представят.А за Америка-докато мислят 4е са господари на света,6те слагат пръст във всяка то4ка на света,стига после да имат какво да оближат.А инали военната им индустрия трябва да бълва отровите си,над не4ии глави,стига да са дале4 от техните.За американските политици войната е само поредната телевизионна игра.Американския народ не е виновен разбира се.Те най 4есто даже не знаят къде са съответните държави. Sad

# 57
  • Мнения: 3 098



Докато съЩествуват Америка и евреи мир никъде няма да има.

Това направо ме втрещи Shocked. Ето това се казва сляп фанатизъм Crazy.

Не,не може да се наре4е така.Това си е моето мнение и е написано много меко дори.
Има хора,сигурна съм,които в такива ситуации използват какви ли не цинизми и обидни епитети.
За мен фанатизъм е да заЩитаваш сляпо,когато нямаш право своята религия,своята държава,която векове наред прави едно и съЩо_сее смърт,гради Щастие върху 4уждото неЩастие и да казваш,4е това е правилно.
Вси4ко,което става е много сложно и не може да се разреши с няколко обиди,връткания,зака4ане на епитети и т.н.В края на краиЩата всеки може да про4ете истори4ески книги,въобЩе да се замисли.
И това,4е някои хора не мислят като други е съвсем нормално.
Между другото,като цитират някои от вас,нека да 4етат добре и да не перефразират според това как им изнася.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 862
пиша рядко в този форум, инак само чета

просто исках да кажа:  Тали Дан - желая ти здраве на теб и семейството ти и на всички хора, които са застрашени от оръжието...

# 59
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Прави ми впечатление,че арабските майки запазват страхотно присъствие на духа.Няма никакво вайкане и оплакване,тревогата лъха,но някак си многодостойно и няма омраза...Може би защото са българки и са яки души.браво на тях!!!!

# 60
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Не,не може да се наре4е така.Това си е моето мнение и е написано много меко дори.
Има хора,сигурна съм,които в такива ситуации използват какви ли не цинизми и обидни епитети.
За мен фанатизъм е да заЩитаваш сляпо,когато нямаш право своята религия,своята държава,която векове наред прави едно и съЩо_сее смърт,гради Щастие върху 4уждото неЩастие и да казваш,4е това е правилно.
.........................................
Между другото,като цитират някои от вас,нека да 4етат добре и да не перефразират според това как им изнася.


Съгласна съм, че можеше да бъдеш и по-груба и по-цинична. Въпроса е колко сме крайни в изказванията си за да бъдем чути и разбрани от хората с различно мнение.
Колкото до историята предполагам, че и двете страни могат да предложат различно тълкуване.


Надявам се, че съм те цитирала добре Wink.

# 61
  • Мнения: 1 199


Каквито и да са причините, в момента Израел напада Ливан и това не може да бъде оправдано.
Освен това  хич не му дреме, че Сирия може да се намеси.
Нападението може и да има оправдание и Тали Дан сигурно е права! Лазят им по нервите години наред, отвличат 2ма войника ( причините за нападение винаги са минимални, но решението е взето отдавна и се чака повод - да си спомним поводите за 1 и 2 световна война).

Но не може да се каже, че Израел сега разбира, че тези хора имат министри и тн.
Къде са тайните им служби? Къде са мъжете , облечени в черно да отидат и да ги ликвидират?
Къде са кратките и ефективни операции на разни специални части и тн.




Бях още дете, когато по новините по телевизията чувах как Хизбулла обстрелва израелските позиции от Южен Ливан. Вече и моите деца са на път да пораснат, и същата работа. Върви че обяснявай че Ливан е една мирна страна, безпричинно нападната. Хизбулла си имат квота в правителството и няма никакъв смисъл да им избиват министрите, защото квотата ще бъде автоматично запълнена от следващите. Да правиш от терористи министри, без те дори да се крият че са такива - как ви звучи това? И между другото - провокацията в този случай дойде от границите на Ливан. Казаха им ясно - върнете войниците и ще спрем. Какво им пречи да ги върнат че да спрат бомбардировките? Защо не им е жал за собствените им деца? По-важни са бандидите им в израелските затвори, които се опитват да заменят срещу войниците. Ама това никой не ги забелязва. Понеже тази афера (с провокацията и всичко) я финансира предимно Иран, ами не е случайно, нали трябва да се отклони вниманието от атомната бомба, която правят? В момента Г-8 заседава в Русия и вместо да говорят за атомната бомба на Иран, говори се само за Ливан. Така вече човек може да си обясни и защо Хизбулла не връщат тези двама нещастни войника, че да спрат войната. 

# 62
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
За пореден път се убеждавам, че всеки си гледа от собствената камбанария.
heurense, вярно е че Иран имат голям мерак да се сдобият с ядрено оръжие, но също така е вярно, че Израел вече притежава такова и е готово за употреба. Peace

# 63
  • Мнения: 7 837
Вчера, повлияна от събитията напоследък, си купих Syriana с Джорд Клуни и Мат Деймън. Сериозен филм за петрола и онзи район. Гледайте го, прекалено е реалистичен, за да е 100% авторова измислица.

# 64
  • Мнения: 3 098
Вчера, повлияна от събитията напоследък, си купих Syriana с Джорд Клуни и Мат Деймън. Сериозен филм за петрола и онзи район. Гледайте го, прекалено е реалистичен, за да е 100% авторова измислица.
Kажи,моля те,коя година е излезнал филма.ЗаЩото тук когато търся определен филм,трябва да имам доста инфо за него,тъй като 4есто не са с оригиналните имена филмите.

# 65
  • Мнения: 7 837
Съвсем наскоро излезе на DVD. Това е оскаровата роля на Клуни.



Syriana

# 66
  • Мнения: 3 098
Благодаря!  bouquet
Ако не мога да го сваля,Ще питам дове4ера в нашия видеоклуб.

# 67
  • Мнения: 1 860
Ако някой иска мога да му пратя филма по icq или скайп.

# 68
  • Мнения: 13 512
Ако някой иска мога да му пратя филма по icq или скайп.
линк към филма ли?
4071635 ICQ
Mnogo ti blagodarq

# 69
  • Мнения: 815
Прави ми впечатление,че арабските майки запазват страхотно присъствие на духа.Няма никакво вайкане и оплакване,тревогата лъха,но някак си многодостойно и няма омраза...Може би защото са българки и са яки души.браво на тях!!!!

това е разликата!!  newsm10

# 70
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
талидан ти си българка и не си еврейка, нали? само, фактът, 4е живееш там ли те прави дотолкова голям привърженик на държавната им политика? аз, ако съм бг там, се изнасям на спринт към корабите или хуманитарните мисии, ако са ги допуснали ве4е, май не! засега само французите са изразили становище.майката, мисля, 4е без основание се вихриш срещу народ, който си е опазил евреите, аз пък съм горда с този факт, имаенно с хуманността на жеста -полити4ески или не, но моята баба пък е била готова да укрива съседите си евреи,просто заради живота им! не е нужно да си голям дълбокомислец, по-важно да си 4ове4ен!винаги съм мислила, 4е нашите евреи са нещо по-добро, защото са израснали у нас! дано да съм права, аз ли4но ви с4итам за българки!

# 71
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Нямат ли разрешение тамошните конфликти или просто липсва желание.

 - Лошото при този, а и при всякакви други конфликти е, че не Умните и Разумните са движещите сили а Екстремистите и от двата полюса
  - И колкото и единия полюс да се усилва, толкова това автоматично води до усилване и на другия полюс, и това е много прост и ясен Езотеричен Закон. smile3529

# 72
  • Мнения: 118
всеки се справя със ситуацията както може! аз съм в израел.има напрежение,но беше по-лошо когато започваше войната в ирак.тогава си беше направо паника! ужасно ми е мъчно за всички които страдат от този конфликт.определено в ливан положението е по-зле от тук,но не мислете че и в нашите бомбардирани градове не е страшно! ние утре пътуваме за бг.планирахме отдавна това пътуване,но не знам дали ще се чуствам по-спокойна там... майка ми и баща ми остават тук!  моля се от сърце всичко скоро да приклучи Praynig и се моля да не се намесят сирия и иран-тогава наистина ще стане УЖАСНО!

# 73
  • Мнения: 3 423
Това НЕ е окупационна война, а отбранителна.

Е, какво й е отбранителното?! Отбранителна ще да е, ако се
отбраняват вкъщи, на собствена територия. Или някога руснаците
така се отбранявали, че погнали немците до купола на Райхстага. Не,
тая война не е отбранителна. Тя е мръсна, кървава и за обикновените
граждани безмилостна и безмозъчна. За всички останали - производители
на оръжие, производители на технологии, производители на новини, може и
да има келепир.

Питам се обаче, МОСАД къде са спали.
Впрочем, мами от Израел, говори ли се за това при вас?


# 74
  • Мнения: 11 321
Това НЕ е окупационна война, а отбранителна.

Е, какво й е отбранителното?! Отбранителна ще да е, ако се
отбраняват вкъщи, на собствена територия. Или някога руснаците
така се отбранявали, че погнали немците до купола на Райхстага.


Te такава начална скорост са придобили, че са нямали спиране. И де що минеха, правеха революции и внедряваха демокрации hahaha

# 75
  • София
  • Мнения: 4 867
за съжаление точно този конфликт е толкова стар, че наистина няма виновен. не може еднозначно да се каже кой е започнал пръв (не че това вече би имало някакво значение). натрупани са толкова много причини, следствия, гняв и омраза, че аз поне не виждам край, който да удовлетвори дори една от страните.

имам приятели в израел. емоционално съм свързана с тази държава и заради годините, които майка ми и брат ми прекараха там и които промениха много живота на семейството ми.

имам приятели в ливан - семейства с малки деца и хора на отговорни позиции. когато кацнах на летището в бейрут бях посрещната от сирийските войници и ми трябваше време да свикна с присъствието им на улицата. местните жители се държаха сякаш не ги забелязват... видях последиците от гражданската война - в съдбите на хората, в полуразрушените сгради, в усиленото ново строителство. изтръпнах още при атентата срещу харири - името му беше включено в графика за срещи на моя шеф, когато бяхме там. бях на много от местата, които сега са разрушени....

страшно е. не заради световната политика, не заради цените на петрола и на водата в региона, не заради това кой на кого отмъщава и за какво. страшно е заради хората, които са принудени да приемат конфликта като своя война, защото там е животът им.... страшно е, защото войната е станала лична...

# 76
Този линк е за Ливан, авторът е вникнал в ливанската народопсихология, опитал е да предаде впечатленията си на чужденец, който за пръв път стъпва в тази непозната страна.
http://www.slovo.bg/form/index_vote.php?page=pictures&offset=0&open=11

Вчера прегледах мненията в подобна тема и бях изненадана от невежеството на пишещите.

Съпругът ми е ливанец, от Северен Ливан, и ако вие тук коментирате без да ви е засегнало лично, аз в момента го изпитвам на гърба си, защото той в момента е там.
Но въпреки всичко, не мога да заявя с омраза "евреите под ножа"  както се изразяват някои дами тук... Абе милички, вие пък какво толкова сте засегнати от евреите? И от кои евреи- мирните граждани, военните, политиците?

За тези, чиито роднини са в Ливан в момента-в Северен Ливан е спокойно, вчера е бомбандирана една казарма на 1 км от Райд (за жертви не споменаха). Вода има, повечето Ливански селища са на собствено
водозахранване. Ток също има, ако няма държавен ток, включват се частните генератори (и в мирно време има режим на тока, постоянно се превклюва от държавен на частен и обратно). Телефоните работят, почти
всички ливанци ползват мобилни телефони, домашните стационарни телефони не са почит. Интернет има!!!
Но за разлика от БГ, в Ливан интернетът е държавен монопол и все още в малките градове интернет клубовете не са с добър трафик. ICQ в клубовете няма инсталирано обикновено. Това не значи, че в Ливан няма компютри, във всеки дом има компютър, няма интернет. Лесен достъп до интернет и добър трафик има в Бейрут и по-големите градове.

Ливанците с постоянно пребиваване в България, които в момента са в Ливан могат да се обърнат към Българското посолство за евакуация (информацията е от МВнР). Могат да се изтеглят и сами през
4-те ГПП, към Сирия. В Дамаск има две автобусни линии, които общо имат 5 автобуса, около 50 местни  на седмица за България, билетите са от 40 до 45 долара. Напитките (минерална вода,чай, кафе са безплатни през целия път- включени са в цената на билета), посещението на тоалетни по пътя също е безплатно, защото автобусните компании предварително са ги заплатили. Шофьорите изчакват пътниците, автобусът не тръгва преди всички да са се качили от поредната почивка. За децата и майките с деца, отговаря един от шофьорите. Ако на границата има проблем с децата или други граждани, целият автобус остава до решаването му. В автобусите шофьорите говорят - руски, български, английски и арабски. Същите автобуси имат охис и в Алеб (Сирия), да ме извинят "сирийките", ако не съм изписала правилно града.
Говорих с приятелка в Бейрут, живее в християнски квартал-при тях е спокойно.
Бомбандират се военни и стратегически (летище, международни пътища, ТВ-станция, казарми) цели.

Надявам се да не създавам впечатление, че отричам наличието на  война в Ливан, война има, спор няма, жертви също има.
Лошото е, че фериботът с френски граждани тръгна по-рано по заповед на израелските власти и доста хора не успяха да се качат, защото автобусите с които се придвиждава към Бейрут и пристанището закъсняха...

Поводът за войната е повече от смешен, но всички войни са започвали по същия нелогичен начин- защо пиша смешен - По презумция всеки, който е военен е дал съгласието си да участва във военни действия и умиротворителни акции, да бъде раняван, пленяван и убит даже. Така че, ако попадне в плен,  не е необходимо да започва война, след като е обучаван да бъде войник на страната си, би трябвало да бъде обучаван и на "поведение в плен".
Просто е търсен повод. За сажаление в следствие на този повод, загинаха много мирни граждани, но и това е логично, защото терористите винаги се интегрират в среда различна от тяхната (религиозна, национална и т.н.).
За разумни поведение и доводи не пиша, за решаване на конфликта също.... Ливан няма петрол, но има ВОДА...  има и още нещо, което поддържа икономиката му жизнена и което разгаря конфликтите.
Явно  липсва желание за решаване на конфликта. Единственото, което в момента ме успокоява е, че военните все пак са постигнали прецизност на прицелването и жертвите ще бъдат по-малко от всяка друга война.

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 18:27 от Tam4o

# 77
lubsmm, който не е живял с ливанец и в Ливан, не може да усети истинската ливанска душа.

Той е готов за семейството си на всичко, там проблемът изневяра не съществува, а жената винаги има право. Забележка може да й бъде направена само от съпруга и евентуално свекъра.
В тази страна, жената Е и  се ЧУВСТВА ДАМА.

yanita, много правилно си забелязала нещата.
Аз бях след убийството на Харири в Ливан, не можеш да си представиш какво видях в центъра на Бейрут... една шатра с много свежи цветя (ако си имала възможност да се докоснеш до техните букети-цветарници със свежи цветя, можеш да си представиш...) и негови снимки по стените ....и хора, от различни религии, които се спираха да запалят свещ  и да отдадат почит на Харири... невероятно.

По-късно, имаше атентат срещу много известна ливанска разследваща журналистка. Колата й беше взривена, самата тя остана без ръка и крак...  И пак, същите тези ливаци правеха денонощни бдения, със свещи в ръка се молеха за нейното оздравяване... LBC месеци наред излъчваше нейни стари предавания, които ливанците продължаваха да следят с интерес.

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 18:37 от Tam4o

# 78
  • Мнения: 7 091
Съвсем наскоро излезе на DVD. Това е оскаровата роля на Клуни.



Syriana
Като заговорихме за филми по темата, не-Холивудския "Lord of War " с Никълъс Кейдж е също много показателен.

# 79
  • Мнения: 545
lubsmm, и всички останали пищещи в тази тема.

успокойте малко топката - тук. моля.

ако не разбирате защо - моля те, помислете с какво пенявенето във форум за майчинство ще помогне.

някой беше казал за проблема и екстремистите и от двете страни. това е факт, бъдете сигурни - не само за хизбулах, да си спомним как преди години израел и палестинците бяха на "милимунда" от чудото да се помирят. и какво се случи с тогавашният министър-председател на израел.

това което става е гадно и отвратително. не го пренасяйте, не пренасяйте точно екстремистката част във форумите.

еди.

friki , къде си, душо? къде изчезна? нали те интересуваше как са майките в израел и Ливан? как се чувстват в момента? нещо май дори не четеш постингите дори да разбереш? или само гледаш сеира отстрани и влизаш както скрит или гост?
 
 

# 80
  • Мнения: 208
Момичета,пропускате една много важна причина-Израел воюва срещу конкретна терористична организация,не срещу Ливан,който досега по никакъв начин не се е разграничил от нея.Дори едно от условията за сключване на примирие е,по границите да се настани ливанска редовна армия.И още нещо,с риск да бъда крайна-много е лесно да се правят разни изказвания,когато огънят е далеч от дома ти.Молете се,просто се молете за всички невинни жертви,независимо от коя страна на конфликта са!!!

# 81
  • Мнения: 545
imanuela,
изтрих си постинга. не че нямам какво да кажа. но наистина, зарежете официалните простотии дето ги гледаме по телевизията - ако официланите лица от която и да е страна ги беше грижа за хората, вместо да си търсят повод да си сбият народите, щяха отдавна да са превърнали този район в рай.

еди.

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 21:42 от T3-M4

# 82
  • Мнения: 13 512
Бях решила да не пиша повече в тази тема, но прочетох това и не можах да се сдържа!

"Израелски самолети отново бомбардираха главния път, свързващ Ливан със Сирия, и прекъснаха трафика по основната артерия, използвана от хиляди ливанци и чужденци, бягащи от страната.
При нападението бил улучен камион от автоколона с хуманитарна помощ, изпратена от Обединените арабски емирства. Камионът превозвал медикаменти. Автоколоната, включваща и линейки, имала маркировки, специално предназначени за случаи, в които се превозват хуманитарни помощи. При нападението бил убит един йорданец, а двама били ранени, според очевидец, цитиран от ДПА.
Израел няколко пъти бомбардира пътя от началото на операцията си срещу Ливан, но чак сега успя да прекъсне трафика по него, коментират от агенцията. Припомняме, по този път утре се очаква да тръгнат автобусите с българските граждани, които се евакуират от Ливан."

Е, ако на това му виката  самоотбрана, евала!Къде Хизбулла по магистралата за Сирия? Къде военни цели? Някой минавал ли е от вас по тази магистрала?Може ли да се обърка с военен обект или "щаб" на Хизбулла?! Ппрестанете сляпо да защитавате израелското правителство!

# 83
  • Мнения: 368
Току-що прочетох тази новина. Може да е от полза на някой.
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=910899

# 84
  • Мнения: 13 512
Току-що прочетох тази новина. Може да е от полза на някой.
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=910899
Не знам защо са предприели такова нещо- никак не е безопасно!

# 85
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ми иначе какво да правят. трябва да ги евакуират по някакъв начин.

аз и друго не мога да разбера. Израел е наречена официално от Щатите и другите страни  окупатор. не е спазила 80 и няколко резолюции, водят се непрекъснато войни в този район, а те имат атомно оръжие.....
в същото време нападнаха Ирак без сигурни доказателства за каквото и да е. Корейците им скръцнаха зъбите и сега са по-мили с тях....
каква е тая избирателна демокрация не знам.

# 86
  • Мнения: 13 512
Ами така е, като трябва да наемаме кораби....а и нали става въпрос за някакви си 270 българи.... американците и с хеликоптери ги извеждат. Не искам сега да обръщам темата, но това пътуване по суша не е обезопасено като по море и не е гарантирано от никого. Много страшно ми изглежда. Казват, че след петък, ако има места във  френският или  гръцки кораб,ще вземат и българи.Много жалко. През Сирия с автобуси те могат и сами да си тръгнат,няма нужда да чакат намесата на посолството.

# 87
  • Мнения: 1 199
По презумция всеки, който е военен е дал съгласието си да участва във военни действия и умиротворителни акции, да бъде раняван, пленяван и убит даже. Така че, ако попадне в плен,  не е необходимо да започва война, след като е обучаван да бъде войник на страната си, би трябвало да бъде обучаван и на "поведение в плен".


Като те отвлекат в собствената ти страна, и то не по време на война, на това му се вика отвличане, а не военен плен. А тези, които извършват отвличания, се наричат терористи. И когато те са не случайни хора, а организирана военна организация като Хизбулла, това да влезат в чужда територия си е вече нападение. 
Ако Израел е търсел повод а Хизбулла не, защо просто не му върнаха отвлечените войници? Ясно беше казано че това е условието да се спрат военните действия. Просто да ги върнат - толкова ли е сложно това? Защо не се замислите? Кой си е търсил повод значи? Спирам да пиша по този повод. Наистина когато някои от нас са в положение на война и са под обстрел на бомби, да им пишеш в този момент че не трябва да съществуват и са виновни за всички злини на човечеството...

# 88
  • Мнения: 13 512
Наистина когато някои от нас са в положение на война и са под обстрел на бомби, да им пишеш в този момент че не трябва да съществуват и са виновни за всички злини на човечеството...
Никой не е казал,че някои от нас  са виновни за нещо или  не трябва да съществуват. Тук се говори само за държавната политика на Израел. Никъде не видях  обвинения към българките в Израел.

# 89
  • Мнения: 13 512
Съвсем наскоро излезе на DVD. Това е оскаровата роля на Клуни.



Syriana
Като заговорихме за филми по темата, не-Холивудския "Lord of War " с Никълъс Кейдж е също много показателен.

Изтеглих си  филма и го пускам да  го гледам, дано не е поредната изкривена истина за този регион,поредната холивудска боза.

# 90
  • Мнения: 2 427
Не ви изчетох всичките докрай ама утре ще го направя със сигурност.Каквото и да си говорим ,каквито и да ги бистрим тука все,тая онези се трепят и толкова.Аз лично определям това отношение на двата враждуващи от 40-сетте години лагера като нищо друго освен варварско.Варварско,изостанало,налудничаво,садистично,антихуманно и т.н.На палестинците им се чудя за това че толкова години се борят за една изгубена кауза...ако вземе света та утре реши да махне евреите от там,според палестинзите къде да ги сложи?Ми то по тяхната логика,дай и в Бг да почнем да слагаме бомбите и да взривяваме невинни граждани за това че не могат да убедят правителствата си да върнат подарените някога български територии на този-оня.
И евреите и тях не ги разбирам,толкова  неща са преживели по лагерите на смъртта,а сега те самите сеят смърт,убиват майки и деца така както преди те самите са биле убивани.Доколко самокритика има в главите на тези хора,изобщо способни ли са на равносметка.Както казва Спилбърг,толкова много кръв за една шепа земя.Гледайте го Мюнхен,ако още не сте го гледали,много стойнотен филм и точно по темата.
Абе аз да питам...какви са тези работи които някой казват ,да не затворели темата newsm78...абе какъв е този форум където не може да се дискутира свободно.Почна се с една тема  по повод религиите,затвориха я,да не предизвиквала дразги....бе какви са тези зенцури тука,какво е това чудо...да не могат хората да говорят за наболели и конфликтни ситуациии..........ма newsm78...
То по други форуми ако има обидни реплики не се допускат до аудитория,ама ние тук до сега не съм видяла да се обиждаме...
Да не е пислал тук покойния Тео Ван Гог,че се затри
 така сиромаха? ooooh! Shocked

# 91
  • Мнения: 1 128
     Щатите имат споразумение със Израел да не осъждат техните актове.И Европа да бомбардират пак няма да се намесят.Освен ако нямат някакви икономи4ески интереси.
     За да се разреши проблема трябва да се отиде много назад във времето,за да си припомнят откъде е запо4нало вси4ко,нещо което ве4е е по4ти невъзможно.Замесени са много териториални интереси, ислямски фанатизъм и не знам какво още пове4е.Жалко е найстина 4е новите поколения се възпитават в омраза към другия.Помните ли как едно време ни възпитаваха към омраза в запада?
     А за това 4е вината е само на политиците не съмсъгласна.Кой ги избира тях?
     И в Испания си имаме терористи4на организация,която ве4е е убила над 800 4овека,което оба4е не озна4ава 4е от страх ще им отстъпиме и ще ги пуснеме в парламента или правителството.
     Ина4е на мен ми е мъ4но за децата независимо от коя страна на границата живеят.Мъ4но ми е и защото същите тези деца след десет години ще ги видиме как носят пушките и слагат бомбите.Толкова години съществуват тези конфликти и никакъв напредък.

# 92
  • Мнения: 2 427
Бил Клинтън много добре беше започнал да се опитва да среща двете страни и да се занимава с примирия и договори между тях,но стана неудобен,та спретнаха Моника Люински гейт от няма и къде.Въпреки че аз съм на мнение че постигане на мир между Палестина и Израел,както и това че повечето американци по това време се чувстваха истински горди "то би американ",са две от многото неща които са далече по важни  от това ,че президента имал извънбрачен орален секс със секретарката си.А и самата му жена не видях да е толкова смутена,колкото обвинението в съда.Факт е обаче че както казва моята приятелка американка Арлен,че "много американци започнаха да се чувстват виновни за това че са американци и че за младите в УСА единственната добра алтернатива при упревлението на Буш син е да легнат във ваната и да си прережат вените".А да питам,Клинтън не е ли получил Нобел за мир,ако не, е жалко,заслужавал си го е човека.Повече от всеки друг.
Make love not war! Peace

# 93
  • Мнения: 7 837
Изтеглих си  филма и го пускам да  го гледам, дано не е поредната изкривена истина за този регион,поредната холивудска боза.

Аз днес си го пуснах за втори път, че някои моменти ми се губеха  Simple Smile
Не знам от личен опит как е там и специално аферите с петрола, но съм сигурна, че този филм е част от истината  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 1 199

Никой не е казал,че някои от нас  са виновни за нещо или  не трябва да съществуват. Тук се говори само за държавната политика на Израел. Никъде не видях  обвинения към българките в Израел.

Ами логично е българките в Израел да са българки от еврейски произход, или да го наречем еврейки от български произход, или пък мъжете им да са такива. И като кажем че евреите не трябва да съществуват, това се отнася и за тях. Аз като българка от български произход, или канадка от български произход, или просто като човек мога само да се засрамя от такива изказвания  EmbarassedНадявам се тези момичета да не спрат да пишат тук заради това. Надявам се че са наясно че съвсем не всички мислим като Марица. И им стискам палци, както и на всички майки от другата страна на границата, да са живи и здрави.

# 95
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Не ви изчетох всичките докрай ама утре ще го направя със сигурност.Каквото и да си говорим ,каквито и да ги бистрим тука все,тая онези се трепят и толкова.Аз лично определям това отношение на двата враждуващи от 40-сетте години лагера като нищо друго освен варварско.Варварско,изостанало,налудничаво,садистично,антихуманно и т.н.На палестинците им се чудя за това че толкова години се борят за една изгубена кауза...ако вземе света та утре реши да махне евреите от там,според палестинзите къде да ги сложи?Ми то по тяхната логика,дай и в Бг да почнем да слагаме бомбите и да взривяваме невинни граждани за това че не могат да убедят правителствата си да върнат подарените някога български територии на този-оня.
И евреите и тях не ги разбирам,толкова  неща са преживели по лагерите на смъртта,а сега те самите сеят смърт,убиват майки и деца така както преди те самите са биле убивани.Доколко самокритика има в главите на тези хора,изобщо способни ли са на равносметка.Както казва Спилбърг,толкова много кръв за една шепа земя.Гледайте го Мюнхен,ако още не сте го гледали,много стойнотен филм и точно по темата.
Абе аз да питам...какви са тези работи които някой казват ,да не затворели темата newsm78...абе какъв е този форум където не може да се дискутира свободно.Почна се с една тема  по повод религиите,затвориха я,да не предизвиквала дразги....бе какви са тези зенцури тука,какво е това чудо...да не могат хората да говорят за наболели и конфликтни ситуациии..........ма newsm78...
То по други форуми ако има обидни реплики не се допускат до аудитория,ама ние тук до сега не съм видяла да се обиждаме...
Да не е пислал тук покойния Тео Ван Гог,че се затри
 така сиромаха? ooooh! Shocked

Има една поговорка на английски, която май и друг път съм я цитирала "Мненията са като г.зовете, всеки си ги има". Определено се вижда в тази тема.

Amymommy, позволи ми да ти опиша една хипотетична ситуация. Не само ти, братята и сестрите ти, а и родителите ти сте родени и прекарали целия си живот в мизерен бежански лагер. Не си гражданин на никоя държава, нямаш паспорт или някакви си там граждански права. Престрелките са ежедневие. Преживявате на помощи. Разправят ти баба ти и дядо ти как са имали къща с градинка, но сега там живеят други хора. Или я няма къщата, разрушена е, а с нея и всички спомени и надежди за нормален живот.

Опитай се да се представиш как представата ти за света не се формира от медии или лични впечатления, защото не само никъде не си ходила, но и много е вероятно интернет да не си видяла. Твоят свят е зад една телена мрежа, зад която, може и да има друг живот, но той не е за теб.

И ако можеш, после се чуди за "загубената кауза на палестинците". Това не е някаква далечна идея. Това са животите на хората, прекарани в бедност и унижение. Да не говорим за смъртна опасност. Какво да направят - да кажат "Ами ОК, толкова години не стана, стига толкова зор"? Тази ситуация е дефиницията за безизходно положение.

Видях в другата тема, че Eve-Nadine е била в палестински лагери - тя може да ти разкаже за какво става въпрос.

А пък, че на младите в Щатите им остава само да легнат и да си прережат вените??? Гледат си плейстейшъните и си свиркат. Ама е хубаво, че всеки има мнение за Щатите де. И аз съм била два пъти в Италия и имам приятели италианци, сигурно е уместно компетентно да се изказвам по италианските въпроси (Италия е само пример, била съм и по други страни, така че внимавайте - почвам).
 
Мами в региона, където и да сте, пазете се!

# 96
  • Мнения: 98
    Щатите имат споразумение със Израел да не осъждат техните актове.И Европа да бомбардират пак няма да се намесят.Освен ако нямат някакви икономи4ески интереси.
     За да се разреши проблема трябва да се отиде много назад във времето,за да си припомнят откъде е запо4нало вси4ко,нещо което ве4е е по4ти невъзможно.Замесени са много териториални интереси, ислямски фанатизъм и не знам какво още пове4е.Жалко е найстина 4е новите поколения се възпитават в омраза към другия.Помните ли как едно време ни възпитаваха към омраза в запада?
     А за това 4е вината е само на политиците не съмсъгласна.Кой ги избира тях?
     И в Испания си имаме терористи4на организация,която ве4е е убила над 800 4овека,което оба4е не озна4ава 4е от страх ще им отстъпиме и ще ги пуснеме в парламента или правителството.
,
     Ина4е на мен ми е мъ4но за децата независимо от коя страна на границата живеят.Мъ4но ми е и защото същите тези деца след десет години ще ги видиме как носят пушките и слагат бомбите.Толкова години съществуват тези конфликти и никакъв напредък.

Как в Испания  си имате терористична организация, като ти си българка, а не испанка и не ти ги пускаш в парламента а хората дето имат право на глас т.е испанците .
 А за тероризма и ислямския фанатизъм не съм съгласна също, тези хора живеят в цял живот в пълна мизерия, нямат възможностите които ние с теб сме имали, за тях образованието и здравеопазването са лукс който те не могат да си позволят.
Я си представи колко много един човек трябва да се е намъчил, за да реши, че самоубийството е единственото решение и колко малко обича живота, за да прекрачи гранницата
Преди около година излязоха филмите Сириана и Мюнхен, гледай ги за да разбереш поне са малко за какво става въпрос.
И щях да те подсетя че нашето ВМРО също се е водило терористична организация, и турците са смятали че за 500 години робство ще забравим кой сме и какво  е свободата

# 97
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Абе аз да питам...какви са тези работи които някой казват ,да не затворели темата newsm78...абе какъв е този форум където не може да се дискутира свободно.Почна се с една тема  по повод религиите,затвориха я,да не предизвиквала дразги....бе какви са тези зенцури тука,какво е това чудо...да не могат хората да говорят за наболели и конфликтни ситуациии..........ма newsm78...
То по други форуми ако има обидни реплики не се допускат до аудитория,ама ние тук до сега не съм видяла да се обиждаме...
Да не е пислал тук покойния Тео Ван Гог,че се затри
 така сиромаха? ooooh! Shocked

ха-ха.
Страхотен хумор.

Форумът не е обществена медия и се поддържа с финансите на определени хора, които са в правото си да определят правилата (доста демократични на фона на другите форуми, смея да твърдя).
Хората могат да говорят за каквото си пожелаят, стига да не преминават определени граници.

Ако си видяла само една тема за религии и наболели конфликтни ситуации, то значи или си тук отскоро или досега не си се интересувала от тези неща, следователно обобщенията ти са неточни.

Лек ден   bouquet

# 98
  • Мнения: 2 427
Ааа Реза,права си,ако Форума се поддържа с финансиите на определени хора които са в правото си да определят демократично това за което се говори или не ,това е съвсем отделна работа ,явно ще трябва занапред да помня това ако не искам да бъда грубо цензурирана!
"Хората могат да говорят за каквото си пожелаят, стига да не преминават определени граници."Коя граница беше премината и кое беше ненормалното в "Онази" тема че беше затворена?Чакам да кажеш нещо по въпроса,защото ако имаш право ще си оттегля думите назад и публично ще се извиня.
В много форуми съм писала(всичките чужбински, създадени в демократични общества,български почти не съм посещавала),много хора са се изказвали ,понякога дори доста грубо по въпроси от този характер,но нито са били орязвани,нито са закривали темата,така че не ми ги пробутвай тези че този форум е по-демократичен от други.
И това не се отнася само до теми като тази за религията,а и в други които нямат нищо общо с това...все се споменава това словосъчетание"затворете темата".Ми не може ли хора на които не им е приятен даден въпрос просто да не четат?
Хумора ми е циничен,но ты като и Гог беше циник и знам че ще го отцени  Rolling Eyes

# 99
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ти сега какво искаш, че не мога да разбера?
Въобще не знам за коя тема говориш.
Ако ми я посочиш ще ти дам обяснение на лични, защото едва ли се вместват в топика на ТАЗИ тема.

И кой, къде те е цензурирал ТЕБ грубо???
Посочи ми КОНКРЕТНО нещо, моля.

# 100
  • Мнения: 2 427
Бурка,в кръга на шегата,да не вземеш да се обидиш пък ти!
Бившия ми мъж е палестински бежанец,както и цялото му семейство.Баща му е лекар,който по време на атаките е пренасял и лекувал окървавени тела,живяли са в Бейрут по време на бомбардировките през 70-сетте,така че не ми ги пробутвай ти тези на мене с обясненията,може би съм по-насяно и от теб.За мен си е чист фундаментализъм ,както от страната на евреи така и от страната на палестинци.В крайна сметка живеем в технологичен век,хайде да не се самообеждаваме че пролятата кръв е по добро  средство от преговорите(от кога се избиват напредък никакъв) и диалозите които биха могли да се водят м-у тях!!!А световната общественост толерира това единственно защото в цялата тази кървава каша има забъркани пари,много пари!
Но е абсурдно да се отглеждат деца ,възпитавани ежедневно с това че като сложат колана с бомбите и направят на парчета жени,деца старци и мъже които най вероятно дори не подкрепят идеата за окупирана Палестина,са дали кръвта си за една мирна кауза,която ще им върне имотите.
"Amymommy, позволи ми да ти опиша една хипотетична ситуация. Не само ти, братята и сестрите ти, а и родителите ти сте родени и прекарали целия си живот в мизерен бежански лагер. Не си гражданин на никоя държава, нямаш паспорт или някакви си там граждански права. Престрелките са ежедневие. Преживявате на помощи. Разправят ти баба ти и дядо ти как са имали къща с градинка, но сега там живеят други хора. Или я няма къщата, разрушена е, а с нея и всички спомени и надежди за нормален живот."
Едва ли ако това се случи на мен ще тръгна да режа глави и да взривявам хора.За насилието няма извинение!!!
И каква вина има за това нормалния израелски гражданин?Ти ако си на мястото на един евреин какво би напавила?
Не казвам че палестинците нямат право да водят борба с лошите условия на живот,казвам само че това не е правилния път.С убииства се постига единственно това-войни,разрушения и смърт на невинни.

# 101
amymommy,
нещо лично::
мразиМ хора дето влизат във форумите кат' 'мерикански кравар с кръчма - шут по вратата и вадят патлаците и раздават правосъдие.

'земи се кротни, поопознай хората тук и после давай разни там коментари кой какво как и най-вече за политика на форумите или там каквото си си измислил(а) да коментираш.

'шоту в момента си точно като гореописаният кравар. фарфориш без да знаеш за какво иде реч. между другото, най-вече внимавай с необоснованите... да речем, леко фриволни "намеци" за неща, които явно нито знаеш нито разбираш нито можеш да осъзнаеш. примерно, как е възможно "частни лица" да направят и поддържат нещо такова.

само някакси приеми простата идея, че личното мнение е едно, личната обида - друго, обсъждането на междурасови и междуетнически проблеми - едно, а расовата/етническа нетърпимост и насаждане на вражда - ДРУГО.

ако тези понятия не ти говорят нищо... да ти ги обясня? ако ги разбираш, тогава за чий чеп се жалваш че 1) се опитват модераторите да поддържат дискусията в някаква по-човешка форма 2) си позволяваш да ги съдиш за това? колкото до грубата цензура, както ти я наричаш - тя е запазена за отявлени грубости и грубияни.

еди.
ПС не ми отговаряй. колкото и да е странно - тези редове не са за да ми отговаряш, даваш отчет или нещо друго, а да се замислиш малко. не за да те обиждам или да влизам в съмнителна дискусия за общоприети неща, като примерно че в публични форуми (като този тук) е нужно и необходимо да има модерация.


Ааа Реза,права си,ако Форума се поддържа с финансиите на определени хора които са в правото си да определят демократично това за което се говори или не ,това е съвсем отделна работа ,явно ще трябва занапред да помня това ако не искам да бъда грубо цензурирана!

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 12:31 от еди

# 102
  • Мнения: 392
Като стана дума за гръцките кораби, които отидоха да спасяват чужденците, мъжът ми вчера замина за Кипър с един такъв да прибират датчани и шведи от Бейрут. Много се притеснявам и непрекъснато следя новините. Дано всичко скоро приключи по най-безболезнения начин за всички.

# 103
  • Мнения: 3 091
Мами в Израел и Ливан! Надявам се да сте живи и здрави!
Винаги обикновените хора страдат от изкуствено инспирирани конфликти, какъвто е този... Надявам се скоро цената на петрола да стигне исканото ниво и конфликтът да спре.


Даде се палестинска автономия, изтеглиха се еврейските заселници... но явно не е достатъчно?

Категорично не приемам расистки изказвания... за съжаление четох доста в заключената тема...

# 104
  • България
  • Мнения: 431
amymommy,
нещо лично::
мразиМ хора дето влизат във форумите кат' 'мерикански кравар с кръчма - шут по вратата и вадят патлаците и раздават правосъдие.

'земи се кротни, поопознай хората тук и после давай разни там коментари кой какво как и най-вече за политика на форумите или там каквото си си измислил(а) да коментираш.

Ха интересна работа, това само в български форум може да се прочете.
А относно темата напълно подкрепям аmymommy

# 105
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Винаги обикновените хора страдат от изкуствено инспирирани конфликти, какъвто е този...
- А конфликтите са инсперирани от ЕКСТРЕМИСТИТЕ и от ДВЕТЕ страни!

 - Ако не са Екстремистите, обикновените хора биха намерили  разрешение на проблемите!

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 13:32 от Aleksander

# 106
това е напълно очевидно. но, в зависимост от пристрастията, то тук или се говори за "лошите терористи" или "лошите евреи" - като се пренасят качествата им върху целите нации.

твърдо и определено това е война, и няма нищо общо нито със съдбата на отвлеченото войниче. ако не вярвате - погледнете целите които са поразени. касапница, никаква "борба с тероризма" е това.

Цитат
Винаги обикновените хора страдат от изкуствено инспирирани конфликти, какъвто е този...
- А конфликтите са инспериране от ЕКСТРЕМИСТИТЕ и от ДВЕТЕ страни!

 - Ако не са Екстремистите, обикновените хора биха намерили  разрешение на проблемите!

# 107
  • Мнения: 3 091
В конкретния случай, къде видя екстремизъм на обикновени израелски граждани? Държавата отговаря на удара...

Къде по света е имало терористичен акт, предизвикан от екстремисти религиозни евреи?

да не си говорим просто ей така, моля! и нека да спазваме добър тон.

# 108
ако следиш останките от информация за незаконните заселвания на евреи (дай да си го кажем направо: изралтияни, щото евреи е като "християни") върху палестинските територии, или разходките с булдозери, може би няма да си толкова категорична.

ако все пак имаш съмнения, провери кой уби предишният глава на Израел, този преди Шарон, кой го е застрелял. и за какво. жокер - за това че е преуспял в политиката си за мирно съжителство с палестинците.

и от двете страни има екстремисти. едните действат с булдозери и танкове, другите с бомби на кръста. едните отвличат другите затварят в затвори.
говоря за положението преди войната. сега е касапницата, и никакви лозунги и "мотиви" за какво се води войната не могат да я оправдаят.

но, факт е че се атакуват мирни граждани и цели - но какво за бога очаквате от една война? да не би да вярвате че е възможно да победиш някого, преди да си съсипал инфраструктурата му, да си изтероризирал населението с бомбардировки, и въобще без касапница? дайте да затворим очички, и само защото разполагаме с етикета "терористи" и "екстремисти" да скрием от себе си този прост факт...

еди.

В конкретния случай, къде видя екстремизъм на обикновени израелски граждани? Държавата отговаря на удара...

Къде по света е имало терористичен акт, предизвикан от екстремисти религиозни евреи?

да не си говорим просто ей така, моля! и нека да спазваме добър тон.

# 109
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Мами в Израел и Ливан! Надявам се да сте живи и здрави!
Винаги обикновените хора страдат от изкуствено инспирирани конфликти, какъвто е този... Надявам се скоро цената на петрола да стигне исканото ниво и конфликтът да спре.


Даде се палестинска автономия, изтеглиха се еврейските заселници... но явно не е достатъчно?

Категорично не приемам расистки изказвания... за съжаление четох доста в заключената тема...


Има резолюция на ООН за изтегляне на Израел в границите от 67г.Това значи изтегляне от Гуланските възвишения /територия на Сирия/, части от Южен Ливан /град Мазара Шаба/, части от Палестина / от Западния бряг/.В резолюцията има и точка да се разреши завръщането на палестинските бежанци (не че има къде да се завърнат).Нищо от горепосоченото не е извършено.

# 110
  • Мнения: 1 128
   Няма оправдание за насилието,колкото и да е важен мотива.


        "Как в Испания  си имате терористична организация,
          като ти си българка, а не испанка и не ти ги пускаш
          в парламента а хората дето имат право на глас т.е
          испанците."

   Ами адаптирам се лесно,българка ще съм си цял живот,но това не пре4и да съм гражданин на света.Вярно,не гласувам (скоро ще мога),но се 4увствам 4аст от обществото тук със правата си,със задълженията и отговорностите.А и скоро ще съм майка на едно българо-испан4е и детето ми ще раста тук,така 4е проблемите не са ми дале4ни.




# 111
  • Мнения: 2 427
Еди много жалко че кутията ти е препълнена с ЛС,тъкмо ти стъкмих едно много лично,но за дълбоко мое съжаление не мога да ти го пратя.

# 112
  • Мнения: 3 091
ако следиш останките от информация за незаконните заселвания на евреи (дай да си го кажем направо: изралтияни, щото евреи е като "християни") върху палестинските територии, или разходките с булдозери, може би няма да си толкова категорична.

ако все пак имаш съмнения, провери кой уби предишният глава на Израел, този преди Шарон, кой го е застрелял. и за какво. жокер - за това че е преуспял в политиката си за мирно съжителство с палестинците.

и от двете страни има екстремисти. едните действат с булдозери и танкове, другите с бомби на кръста. едните отвличат другите затварят в затвори.
говоря за положението преди войната. сега е касапницата, и никакви лозунги и "мотиви" за какво се води войната не могат да я оправдаят.

но, факт е че се атакуват мирни граждани и цели - но какво за бога очаквате от една война? да не би да вярвате че е възможно да победиш някого, преди да си съсипал инфраструктурата му, да си изтероризирал населението с бомбардировки, и въобще без касапница? дайте да затворим очички, и само защото разполагаме с етикета "терористи" и "екстремисти" да скрием от себе си този прост факт...

еди.

В конкретния случай, къде видя екстремизъм на обикновени израелски граждани? Държавата отговаря на удара...

Къде по света е имало терористичен акт, предизвикан от екстремисти религиозни евреи?

да не си говорим просто ей така, моля! и нека да спазваме добър тон.
Eди, изрично съм написала, че говоря за конкретния случай! нека не влизаме в подробности, аз също мога да се защитя с факти. особено за бомбандировките от страна на Сирия преди години... Нямам време сега, но ще поровя... Пак повтарям - хората са жертва на геополитически и икономически интереси. Но в последствие стават смъртни врагове, а преди са живяли мирно и щастливо заедно...

# 113
  • Мнения: 2 427
Ламьо,това става така защото се оставят на правителствата да ги манипулират.Надали има семейства в арабския свят в които децата да растат с чисто съзнание относно евреите.От малки свикват с мисълта че Израел е враг.Същото става и в Израел.Арабите заплашват националната сигурност,така се предава от баща на син.Ми какво ново поколение дават на света,ако не такова готово да нахлузи кубинките и да постъпи в армията или да стегне поредната камикадзе кола и да се вреже в пазара сред хората.И как ще се промени положението занапред като тази вражда първо се сее в семейството,и от там нататъка узрявайки пръска семена и извън него.Вярно-от една страна имаме армия,от друга терористи,но каква е в действителност разликата между тях след като и при военни действия и при терористични акции загиват цивилни.Концепцията за това що е тероризъм може да се прочете в който и да е тълковен речник.И там ясно е казано че линията разделяща официално и неофициално убиисто е много тънка.Когато човек загуби близък едва ли има значение дали военни или терористични действия са виновни за неговата загуба.
Аз винаги съм се питала какво представлява психиката на един войник(било то терорист или обикновен редови войн в нечия армия).Правителството ти казва че другите са враг,тиква ти един автомат в ръката и ти си готов да стреляш.По хора,по бащи които имат деца като теб,съпрузи  като теб,или просто си имат приятелка,приятели,незабравими моменти,любящи майки,колеги които от време на време ги споменават...и които също като теб са биле убедени от г-н Някой си че ти си  смъртна заплаха.Ти който си баща на деца,ти който си съпруг,ти който държиш последното писмо на гаджето в джоба и в паузите си го прочиташ и препрочиташ защото не искаш да забравиш нито една запетая или удивителна от него,ти котйто си сърцето на компанията,ти който си роден с толкова болка и отгледан с толкова обич в семейството,ти който непрекъснато си закъснявал за работа и си обвинявал трафика за това.Ей така,без да си дават много сметка хората се превръщат в убиици ,които разбира се убиват за своите правителства,правителства които ти казват че това е твой дълг.Правителства съставени от онези които вечер се прибират при семействата си,ходят по коктейли и приеми с жените си,карат луксозни коли и се шляпуркат с децата си в огромните басейни на луксозните си вили.Докато марионетките,човешкия ресурс, се поти от страх, че следващият миг ще е последен и се пита какво ли има след смъртта,въпреки че е израсъл в дълбоко религиозното си семейство и родителите невинно  са  натъпкали главицата му с блаженни надежди и веруюта ...и  с целия този хаос от експлодиращи мисли се давят в собственната си кръв.

# 114
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Съвсем наскоро излезе на DVD. Това е оскаровата роля на Клуни.



Syriana
Като заговорихме за филми по темата, не-Холивудския "Lord of War " с Никълъс Кейдж е също много показателен.

Изтеглих си  филма и го пускам да  го гледам, дано не е поредната изкривена истина за този регион,поредната холивудска боза.


току що го гледах. не знам дали е достоверен за големите петролни игри, защото за радост не съм им пряк свидетел, но за другото доста автентично направен филм. в повечето си кадри е сниман в Емирствата Simple Smile

# 115
  • Мнения: 13 512
току що го гледах. не знам дали е достоверен за големите петролни игри, защото за радост не съм им пряк свидетел, но за другото доста автентично направен филм. в повечето си кадри е сниман в Емирствата Simple Smile
Аз още не съм го изгледала, нещо ме дразни в този филм, но не мога да разбера какво. 100 ПЪТИ ГО пусках и спирах, не ме заинтригува да го гледам на един дъх. Довечера ще го доизгледам.

# 116
  • Мнения: 7 837
Леко е труден за гледане, да. Действието върви документалистично, няма екшън...
"Трафик" е на същия режисьор и аз едва го изтърпях първия път.

# 117
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Сега говорят за войната по нова тв за евакуирането на нашите от Ливанлголям ужас!И за трагедията на една майка,на която детенцето е в южен ЛИван,в лагер,мъжът и е в Дубай,детето е на 10 месеца,без бг падпорт и с никаква възможност за връзка с там и прибиране на бебето

# 118
  • Мнения: 2 427
Сириана и аз нещо не го razbrah,икономиката определено е тъмна зона за мен,да не говорим световната с привкус на политическа афера.
е много добър филм,разказ за това какво се случва в действителност.Изгледах го на един дъх,но е много тежък.

# 119
  • Мнения: 13 512
Дано не чуем за всички подобни  драми, а аз съм игурна,че те са много. Лятото е времето,когато ливанците от цял свят се прибират във ваканция  за по 2-3 седмици.Това са хора, които са отишли с багаж,пари и намерение за кратък период от време. Не е малък и броя на самите жени с деца, изпратени да "почиват". Това са хора с ливански паспорти, неподлежащи на евакуация..сами  си търсят начина да се доберат до някоя съседна страна. Имам такива познати и съм ужасно изплашена за съдбата им.

# 120
  • Мнения: 13 512
е много добър филм,разказ за това какво се случва в действителност.Изгледах го на един дъх,но е много тежък.
За кой говориш?

# 121
  • Мнения: 1 526
http://news.walla.co.il/?w=//943446
преди няколко минути загинаха 2 деца на 3 год и на 9 год.

# 122
  • Мнения: 545
не знам за кой случай говориш - конкретният случай е в момента война.

и тя е запалена от екстремистите и от двете страни. думичката "тероризъм" приложена към палестинците, не е много правилна - би била такава ако от едната страна нямаше екстремисти. виж и забележката за териториите няколко постинга по-нагоре. това, че единият е с бомби а другият с танк и булдозер, не променя екстремизма. "отговаря на удара" след като е имало провокации (сериозни) и нагли действия и от двете страни ми звучи ... как да ти кажа. като медийно оправдание за касапница.

иначе, ако конкретният случай е за убитият премиер, в този момент започнаха събитията. всичко постигнато се срина, и ето го резултата.

за обикновените хора говоря и аз.  и, ако не се овладее ситуацията, това може и да престане да е локален конфликт.

еди.
ПС наистина, провери за човека който споменах. Аз спирам до тук, новината за децата (не мога да прочета сайта, не знам какви са по националност) е достатъчно нагледен пример че нашите разпрички кой екстремист е по-екстремист са просто глупост в сравнение с трагедията която се случва в момента там. Дайте да спрем да бистрим политиката като последни зяпачи - и да се помолим за нашите близки, приятели, сънародници... струва ми се ... отвратително да се наддумвам докато там измират.

ако следиш останките от информация за незаконните заселвания на евреи (дай да си го кажем направо: изралтияни, щото евреи е като "християни") върху палестинските територии, или разходките с булдозери, може би няма да си толкова категорична.

ако все пак имаш съмнения, провери кой уби предишният глава на Израел, този преди Шарон, кой го е застрелял. и за какво. жокер - за това че е преуспял в политиката си за мирно съжителство с палестинците.

и от двете страни има екстремисти. едните действат с булдозери и танкове, другите с бомби на кръста. едните отвличат другите затварят в затвори.
говоря за положението преди войната. сега е касапницата, и никакви лозунги и "мотиви" за какво се води войната не могат да я оправдаят.

но, факт е че се атакуват мирни граждани и цели - но какво за бога очаквате от една война? да не би да вярвате че е възможно да победиш някого, преди да си съсипал инфраструктурата му, да си изтероризирал населението с бомбардировки, и въобще без касапница? дайте да затворим очички, и само защото разполагаме с етикета "терористи" и "екстремисти" да скрием от себе си този прост факт...

еди.

В конкретния случай, къде видя екстремизъм на обикновени израелски граждани? Държавата отговаря на удара...

Къде по света е имало терористичен акт, предизвикан от екстремисти религиозни евреи?

да не си говорим просто ей така, моля! и нека да спазваме добър тон.
Eди, изрично съм написала, че говоря за конкретния случай! нека не влизаме в подробности, аз също мога да се защитя с факти. особено за бомбандировките от страна на Сирия преди години... Нямам време сега, но ще поровя... Пак повтарям - хората са жертва на геополитически и икономически интереси. Но в последствие стават смъртни врагове, а преди са живяли мирно и щастливо заедно...

ако следиш останките от информация за незаконните заселвания на евреи (дай да си го кажем направо: изралтияни, щото евреи е като "християни") върху палестинските територии, или разходките с булдозери, може би няма да си толкова категорична.

ако все пак имаш съмнения, провери кой уби предишният глава на Израел, този преди Шарон, кой го е застрелял. и за какво. жокер - за това че е преуспял в политиката си за мирно съжителство с палестинците.

и от двете страни има екстремисти. едните действат с булдозери и танкове, другите с бомби на кръста. едните отвличат другите затварят в затвори.
говоря за положението преди войната. сега е касапницата, и никакви лозунги и "мотиви" за какво се води войната не могат да я оправдаят.

но, факт е че се атакуват мирни граждани и цели - но какво за бога очаквате от една война? да не би да вярвате че е възможно да победиш някого, преди да си съсипал инфраструктурата му, да си изтероризирал населението с бомбардировки, и въобще без касапница? дайте да затворим очички, и само защото разполагаме с етикета "терористи" и "екстремисти" да скрием от себе си този прост факт...

еди.

В конкретния случай, къде видя екстремизъм на обикновени израелски граждани? Държавата отговаря на удара...

Къде по света е имало терористичен акт, предизвикан от екстремисти религиозни евреи?

да не си говорим просто ей така, моля! и нека да спазваме добър тон.
Eди, изрично съм написала, че говоря за конкретния случай! нека не влизаме в подробности, аз също мога да се защитя с факти. особено за бомбандировките от страна на Сирия преди години... Нямам време сега, но ще поровя... Пак повтарям - хората са жертва на геополитически и икономически интереси. Но в последствие стават смъртни врагове, а преди са живяли мирно и щастливо заедно...

# 123
  • Мнения: 3 091
еди, децата са израелтяни... загиват деца и от двете страни!

И за съжаление не вярвам, че този конфликт Израел-всички останали някога ще приключи...

# 124
  • Мнения: 1 366
еди.
....новината за децата (не мога да прочета сайта, не знам какви са по националност)

Бъдещи окупатори... е, двама по-малко, не е страшно... По-важното е да има за какво да си търкаме клавиатурите, нали?

# 125
  • Мнения: 1 526
Рон Арад- отвлечен преди ~20год - до сега никаква информация не дават за него.
3 войника отвлечени от Хизбула през 1999г - получихме ги след мирни преговори и освобождаването на ~1000 терористи от тукашните затвори В КОВЧЕЗИ. Жив за труп... Труп за 300 живи...
20г град Кириат Шмоне е обстрелван от катюши...
Всеки дан чакаме самоубийци по рейсовете и големите търговски центрове...
Някой искаше да знае как се чувстваме... затова разказах това...
Хизбула и нейния лидер Насрала( ама му отива името) всеки ден излъчват заплахи- докъто има ЖИВИ евреи няма да престанат...
това по повод нечии твърдения, че не са терористи..
между другото последната Катюша падна в град с предимно арабско население... казва се Назарет
след излизането на израелската армия от Леванон имаше ливанци от тяхната армия, които потърсиха убежище в Израел от страх от саморазправа и страх за живота си... невярвате - ваш проблем

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 19:26 от Tali Dan

# 126
  • Мнения: 545
майката, деца са.
и е страшно, защото са деца.
другото са твои думи, не мои.

тали-дан,
edit: изтрих тази част от постинга. ще ти го пусна на лични.


еди.
....новината за децата (не мога да прочета сайта, не знам какви са по националност)

Бъдещи окупатори... е, двама по-малко, не е страшно... По-важното е да има за какво да си търкаме клавиатурите, нали?


Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 18:44 от T3-M4

# 127
  • Мнения: 1 526
T3-M4 признавам не съм чела постинга ти за който говориш. друга форумка се бе изказала че Хизбула е ОРГАНИЗАЦИЯ, която се бори за мир и избива само войиници и то по принуда  ooooh!
а аз само разказах факти, с който обрисувах ситуациятя в която живеем, доколкото помня- това беше основната мисъл на темата...

# 128
  • Мнения: 545
тали дан,

за да е ясна позицията ми, ще го изброя по точки
1) виновни има и от двете страни
2) живеещите в едната държава са склонни да упрекват другата. само другата.
3) умират деца и невинни жители и от двете страни. хич не ме интересува дали са или не са от определена националност. умират заради политици, а ние си играем на политика тук.

видях че си отговорила докато пушех. докато пушех стигнах до следното свое мнение за тази тема - каквато се получи а не каквато е била някаква първоначална идея. изтрих си част от постинга, за да не предизвиквам продължаване на дискусията.

сега е време да спомена, че, според мен, лично и не-модераторско/не-админско/не-собственическо мнение:

тази тема излезе от всякаква рамка на приличие - като се вземе впредвид че е във форум за създаване а не за ликвидиране на деца. грубо звучи но е вярно, и мисля че е достатъчно прямо за да ме разберете всички.

еди.

# 129
  • Мнения: 1 526
T3-M4  с1 съм напълно съгласна
с2- тук има движение, което се противопоставя на действието на армията, далеч съм от мнението да упеквам средностатистическия ливанец
3) плача за всяко дете
и пак да кажа- последните ми посове са само отговор на заглавието на темата- как се чувствам, като майка в Израел
Ако смятате че мястото на тази тема не е тук- заключете я и я изтрийте...

# 130
  • Мнения: 94
Бил Клинтън много добре беше започнал да се опитва да среща двете страни и да се занимава с примирия и договори между тях,но стана неудобен,та спретнаха Моника Люински гейт от няма и къде.Въпреки че аз съм на мнение че постигане на мир между Палестина и Израел,както и това че повечето американци по това време се чувстваха истински горди "то би американ",са две от многото неща които са далече по важни  от това ,че президента имал извънбрачен орален секс със секретарката си.А и самата му жена не видях да е толкова смутена,колкото обвинението в съда.Факт е обаче че както казва моята приятелка американка Арлен,че "много американци започнаха да се чувстват виновни за това че са американци и че за младите в УСА единственната добра алтернатива при упревлението на Буш син е да легнат във ваната и да си прережат вените".А да питам,Клинтън не е ли получил Нобел за мир,ако не, е жалко,заслужавал си го е човека.Повече от всеки друг.
Make love not war! Peace

Рядко тъпо изказване.

# 131
  • Мнения: 2 427
Филма е Munich.На Спилбърг.Много добър.

А аз мисля че подобни теми повече обединяват хората от различните държави,отколкото да ги настройват един срещу друг.Може би защото по този начин разбират,осъзнават проблемите на другия, докато без да се обсъждат подобни теми всеки си мисли ,че само той е ощетения а другите са ок.
А и не мисля че да вземеш отношение по такива сериозни въпроси,които като хора живеещи на една и съща планета, малко или много ни засягат.Не е празно дрънкане и триене на клавиатурите ей така от няма и какво.Ако ние които сме част от тези които в темите си наричаме цивилно население(което сме в същност), разберем че всичко е въпрос на пропаганда и не се изправяме един срещу друг насъсквани от разни идиотски правителствени програми,а се стремим да възпитаме децата си в толерантност и човечност за 100 години може и да променим нещата.Защото в крайна сметка войските са съставени от мъже,които са израстнали в семейства като нашите, а не от някакви си скапани дроиди произведени на конвеир.Добре че тук вече няма задължително отбиване на военна служба защото ако имах син щях да се боря със зъби и нокти да не  допусна да ходи в казарма където да го учат как се стреля по хора.

# 132
  • Мнения: 208
ТалиДан не се и опитваи да обясниш,няма кой да те разбере.Само ако хвърлиш поглед по сателита на новините по бтв,донякъде ще ти стане ясно защо е това настървение.Това за мен е пропаганда,необяснимо защо!!!Само един въпрос-тук също е пълно с българи,които са под непрекъснат ракетен обстрел,поради факта,че са имали късмет и не са попаднали в мелето на някой побъркан камикадзе-няма ли да поревете малко и за тях...

# 133
  • Мнения: 13 512
Рон Арад- отвлечен преди ~20год - до сега никаква информация не дават за него.
3 войника отвлечени от Хизбула през 1999г - получихме ги след мирни преговори и освобождаването на ~1000 терористи от тукашните затвори В КОВЧЕЗИ. Жив за труп... Труп за 300 живи...
20г град Кириат Шмоне е обстрелван от катюши...
Всеки дан чакаме самоубийци по рейсовете и големите търговски центрове...
Някой искаше да знае как се чувстваме... затова разказах това...
Хизбула и нейния лидер Насрала( ама му отива името) всеки ден излъчват заплахи- докъто има ЖИВИ евреи няма да престанат...
това по повод нечии твърдения, че не са терористи..
между другото последната Катюша падна в град с предимно арабско население... казва се Назарет
след излизането на израелската армия от Леванон имаше ливанци от тяхната армия, които потърсиха убежище в Израел от страх от саморазправа и страх за живота си... невярвате - ваш проблем

Тали Дан, би ли ми обяснила каква според теб е разликата между това да  убиеш цивилни  като се взривиш в автобус със  самоделна бомба, и това да ги бомбардираш със самолети?
Относно името на Насралла- не е така, както си го изписала, нито се произнася така и  те моля още веднъж да  спазваш добрия дон и да спреш с просташките си  вмятания, защото освен,че са такива, говорят и за твоето безхаберие!

# 134
  • Мнения: 1 526
eve-nadine ти в ливан ли си в момента, или в израел? темата е как се чувстваме ние под бомбите...

# 135
  • Мнения: 13 512
Не съм там в момента, но съм била в подобна ситуация в продължение на на 6 дни, а на месеци и години,така че не се опитвай да ми  затвориш устата, защото на теб не ти е удобно.Много,ама много съжалявам,че няма майки от Ливан,,които да  се включат, но това е защото за разлика от  теб, на тях изобщо не им е до това да се  правят на жертви тук, а спасяват децата си от израелските  бомби и са тръгнали /дай Боже/ натоварени на автобуси като бежанци през обстрелван от ИЗРАЕЛ маршрут! А ти си стой и си пиши спокойно в темата и  посипвай с пепел главата си колкото си искаш! 100 пъти повтори"Добре,че децата ми са в БГ"....ами да, за това могат да  ти завиждат много мами в Ливан,чийто деца са там,или майки в БГ,чиито деца са там.

# 136
  • Мнения: 1 526
трябва ТИ да кажеш последната дума, нали - е оставям те - говори си... Wink
а подписа ли се вече в спасителната тема в клюкарника?
в случай, че не си видяла... Peace
аааа пак там е темата за кой ви дразни- няма ли да ме кандидатираш? Praynig
сори за офф-а ама да бях само аз...

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 21:42 от Tali Dan

# 137
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
имам въпрос към мамите в израел мислите ли да се евакуирате, щом е толкова зле, както описвате и да бягате към бг? фактът, 4е имате нет все пак е добър знак за израелци, мисля!
ев, няма да има майки от ливан, защото вси4ко се евакуира! то както дават в посолството ,изглежда няма връзка с нашите в южен ливан!дано да не остане  бг под обстрел! и изобщо вси4ко дано завърши добре по изтеглянето им! моля се за тях!

# 138
LEBANON:


http://wfrv.com/slideshows/photoalbum_slideshow_194163216/view?slide=2  

http://wfrv.com/slideshows/photoalbum_slideshow_194163216/view?slide=0

http://wfrv.com/slideshows/photoalbum_slideshow_194163216/view?slide=6

http://wfrv.com/slideshows/photoalbum_slideshow_194163216/view?slide=22


IZRAEL:

http://wfrv.com/slideshows/photoalbum_slideshow_194163216/view?slide=33

http://wfrv.com/slideshows/photoalbum_slideshow_194163216/view?slide=9

http://wfrv.com/slideshows/photoalbum_slideshow_194163216/view?slide=34



PALESTINE:


http://wfrv.com/slideshows/photoalbum_slideshow_194163216/view?slide=52

http://www.aljazeera.com/cgi-bin/review/article_full_story.asp?service_ID=11709
=================== ================ ======================== =======

IZVINJAVAM SE, CHE VLIZAM KATO GOST I ZA LATINACATA! Prosto ne znam kakvo da kaja .... na rabota sam i savsem ne moga da mislja za neja ...prosto nastrahvam ....na kojato i stranica da otida , na koito i kanal da pusna vse edno i sashto karvavishta, ruhnali sgradi, izmacheni hora ....a za dechicata prosto ne mi se govori ............................Pazete se mami , ot kojato i strana na konflikta da ste ....

# 139
  • Мнения: 13 512
аааа пак там е темата за кой ви дразни- няма ли да ме кандидатираш? Praynig
сори за офф-а ама да бях само аз...
Можеш да се кандидатираш сама, аз бих могла да те номинирам, но не бих го направила. Защо вместо да висиш тук,не вземеш да се поограмотиш? Няма да е кой знае какъв принос за обществото,но пък за теб самата ще е от полза!

# 140
  • Мнения: 1 526
marsy    bouquet  благодаря, чест ти прави, че попита!
ще изчакаме още малко и ще се молим  Praynig

 newsm20 eve-nadine за ограмотяването, винаги за справедливите каузи, нали?

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 22:13 от Tali Dan

# 141
  • Мнения: 6 167
Днес не следя темата, но разбрах, за пътя, който е бил бомбардиран и пътя на бежанците ( !!!!) е прекъснат.
Искам  да кажа, че има Женевски конвенции, които защитават цивилни хора по време на военни действия. Израел ги е подписал тези конвенции ( но на кой ли му пука). Има също така международно хуманитарно право, което сигурно регламентира подобни действия.
За мен това да обстрелваш бежанци .. дори нямам дума, с която да го нарека.
Не  ми пука дали са вечно изстрадалите и страдащи от библейско време евреи!
В момента те са едни агресори, които изобщо не мога вече да оправдая.
Не виждам и  защо винаги трябва да се размахва знамето на стадалчеството , когато се говори за Израел и евреите.
Уважавам всички хора.
Едва ли моето мнение има каквото и да е значение.
Но и да съм имала някакви съмнения кой е добрия в тази история се изпариха днес, при тази новина.  И то не в полза на Израел.

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 22:17 от 'Elena

# 142
  • Мнения: 3 098
.. дори нямам дума, с която да го нарека.
Не  ми пука дали са вечно изстрадалите и страдащи от библейско време евреи!
В момента те са едни агресори, които изобщо не мога вече да оправдая.
Не виждам и  защо винаги трябва да се размахва знамето на стадалчеството , когато се говори за Израел и евреите.


Изстрадали,друг път.
От време оно са си подло,крадливо и жестоко племе.
А знамето на страдал4еството го размахват и Ще го размахват,за да отклоняват внимание от по_важните събития.

# 143
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Някой знае ле защо навремето са ги изгонили и от Испания?Пък и от къде им са парите,от лихварство ли?!

# 144
Някой знае ле защо навремето са ги изгонили и от Испания?Пък и от къде им са парите,от лихварство ли?!


http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Jews_in_Spain


Edict of Expulsion
Main article: Alhambra decree
 
A signed copy of the Alhambra decreeSeveral months after the fall of Granada an Edict of Expulsion was issued against the Jews of Spain by Ferdinand and Isabella (March 31, 1492). It ordered all Jews of whatever age to leave the kingdom by the last day of July (Tisha B'Av), but permitted them to remove their property provided it was not in gold, silver, or money. The reason alleged for this action in the preamble of the edict was the relapse of so many "conversos," owing to the proximity of unconverted Jews who seduced them from Christianity and kept alive in them the knowledge and practises of Judaism. No other motive is assigned, and there is no doubt that the religious motive was the main one.

# 145
  • Мнения: 13 512
Момичета,много  се отмести темата. Всичко казано от вас е истина,добре позната истина, но това не прави проблема с войната по-различен. В момента говорим за Израел и войнаата срещу  Ливан, а не за  евреите по принцип.

# 146
  • Мнения: 1 052
Абе няма ли някой и тази тема да я заключи, че един ТОН глупости и простотии се изписаха?

# 147
  • Мнения: 13 512
Няма защо да се заключва, би трябвало страстите да утихнат,разума да надделее , мамите от Ливан да се приберат  живи и здрави и да се включат в темата с новини"от извора".

# 148
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Не зная защо някой скрит под името Шарон ми съобщи,че съм безумно проста,защото съм от Ямбол и само ще сънувам Израел.Първо,Ямбол е един красив древен град и не се срамувам,че съм родена и живея тук.Второ-нямам и намерение да сънувам Израел,защото не искам да се стряскам на сън.Само искам да ви кажа,не зная дали си мъж или жена-една държава дето прави и он жените войници не ми харесва ИЗОБЩО!И защо на лични?От много кураж ли?

# 149
  • Мнения: 1 052
Не зная защо някой скрит под името Шарон ми съобщи,че съм безумно проста,защото съм от Ямбол и само ще сънувам Израел.Първо,Ямбол е един красив древен град и не се срамувам,че съм родена и живея тук.Второ-нямам и намерение да сънувам Израел,защото не искам да се стряскам на сън.Само искам да ви кажа,не зная дали си мъж или жена-една държава дето прави и он жените войници не ми харесва ИЗОБЩО!И защо на лични?От много кураж ли?
Само и специално за теб, и не на лични. Подобни съобщения са долни и глупави. Но скъпа, за ти кажа на теб като на една "истинска" българка, че по нашите земи който не е минал семето си не е оставил. Ако се вземе генотипа на България, ще се види че всеки един от нас има я баба, я дядо евреин. За мен подобни анти-еврейски изказвания на общ принцип за глупави и необмислени. За хората, които освен че имат глава на раменете си, имат и желание да мислят с нея, е ясно че този конфликт е поредния, който е изкуствено създаден. Не симпатизирам сляпо на Израел, но не можеш да оставиш организация, която разполага с всичките държавни ресурси да ти руши страната. Това е равно на самоубийство. Някой от вас запита ли се защо тази война се случва в мига, когато Израел е надделял над своите реакционни маси и протяга ръка за преговори и примирие?
Тази тема се изроди, и за това и ти Eve-nadine имаш голяма вина. Защото за всички, както казах и преди, е ясно че войната е грозна и за двете страни! И за унищоженият Ливан и за порутените еврейски градове, и за майките от двете страни няма значение колко години ще минат преди козметично да се заличат последствията от войната, а ще има значение че децата и близките им вече ги няма!
И последно-жените с нищо не са по-малко способни, включително и като войни! Само трябва малко история за да си припомниш, но докато Жана Д'Арк е героиня от филм на Люк Бесон, евреите са вампири и пият кръвта на децата на Песах!!!

# 150
Мами от Израел,

Не обръщайте внимание на глупостите, които се пишат против вас.

Много сме, които искрено ви разбираме и съчувстваме.

Възхищавам се и на запазването на духа ви, пишейки в състояние на война.

Бог с Вас!

# 151
  • София
  • Мнения: 6 803
А защо никой нищо не казва за това, че в Израел до сега са убити 20 души, а в Ливан 300?  Shocked И горките евреи...ами да, горките са...ама разликата в бройката убити е просто убиствена. като се теги чертата накрая... /кой знае кога ще е той/ какво ли ще излезе? Днес казаха, че половин милион ливанци са без жилище? Срещу колко евреи? Дали има и 2ма останали без?

# 152
  • Мнения: 13 512
и за порутените еврейски градове..
Ето с такива изказвания не съм съгласна...къде са тези порутени Израелски градове? Има взривени  мостове и пристанища ли? Сгради,сринати  до основи ли? Несравними са щетите в двете страни.Не ги слагайте под един знаменател. Искате или не- Израел е окупатор, а Ливан е  жертва в  този конфликт!Което не значи,че  се радвам за жертвите в Израел.Но не искам да се омаловажават и оневиняват действията на Израел в Ливан!

# 153
  • Мнения: 13 512
Ето, че докато пишех   предишния си пост, Клеми е  пуснала същото мнение. Значи не само  мен ме дразни еднаквия аршин,с който мерите!

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 23:39 от eve-nadine

# 154
  • Мнения: 6 167
Напълно подкрепям мнението на Ева Надин.
Каквото и да говорим - дори по СНН съобщават жертвите от едната и другата страна
Фактите са факти. Израел бомбардира невинни, цивилни бежанци.

според мен темата е за ключ !

Че нещо не се разбраха нито едните послания, нито другите.
Безсмислено е да се продължава тоя тон, става все по-истеричен.

# 155
  • Мнения: 7 837
Грозно е, ако ще започвате да мерите и по броя на жертвите. Говорим за хора все пак, без значение 5 ли са или 100...  Confused

# 156
  • София
  • Мнения: 6 803
Оооо, значение има ОГРОМНО!!! Защото тука нещата се опитват да се поставят на кантар, как и двете страни били бомбандирани еднакво и т.н. .... хайде да гледаме реално, а?

# 157
  • Мнения: 7 837
Ох, whatever, надпреварвайте се.
Смисълът е никакъв. Но явно, това не става ясно и на двете страни.
Хора ще продължават да си умират. Най-верочтно се случва и в момента...

# 158
  • Мнения: 6 039
Не съм там в момента, но съм била в подобна ситуация в продължение на на 6 дни, а на месеци и години,така че не се опитвай да ми  затвориш устата, защото на теб не ти е удобно.Много,ама много съжалявам,че няма майки от Ливан,,които да  се включат, но това е защото за разлика от  теб, на тях изобщо не им е до това да се  правят на жертви тук, а спасяват децата си от израелските  бомби и са тръгнали /дай Боже/ натоварени на автобуси като бежанци през обстрелван от ИЗРАЕЛ маршрут! А ти си стой и си пиши спокойно в темата и  посипвай с пепел главата си колкото си искаш! 100 пъти повтори"Добре,че децата ми са в БГ"....ами да, за това могат да  ти завиждат много мами в Ливан,чийто деца са там,или майки в БГ,чиито деца са там.

Ами то е ясно. Всеки си мери както му отърва. Как няма 1 жена, която да може да се включи от Ливан. Тогава катинката щеше да е доста по-истинска.
и едва ли някой щеше да ти обърне внимание Тали не знам си каква.
отивам да пиша в клюкарника, кой ме дразни.........напоследък много
/преди това не те забелязвах/

# 159
  • Мнения: 13 512
Грозно е, ако ще започвате да мерите и по броя на жертвите. Говорим за хора все пак, без значение 5 ли са или 100...  Confused
А от значение ли е, че за 2ма отвлечени се убиват 300, нанасят се щети за половин милиард  долара и се влиза и по суша в Ливан? Ами навремето   като Агджа стреля по папата-Италия да беше сринала Турция! Това ли е цената на 2ма отвлечени  войници? Ами да си ги откупят, да си ги освободят, нали имат най-мощното  разузнаване, най-добре обучената армия! Подиграха им се ливанците- затова толкова много им се ядосаха- успяха да  им пробият охраната по границата, да  влязат на тяхна територия и да им отвлекат 2ма войника под носа. Ето това- не можаха да го преглътнат!

# 160
  • Мнения: 1 052
Спри се eve-nadine. Какво целиш? Ясно ти е, че няма да убедиш другите в своето мнение. Защо циклиш едно и също? Искаш ли тема, където ще ти припява гръцки хор, защото натам отиват нещата? И за да съм максимално пряма го правя тук, а не на лични. Разберете хора, ей така стават големите бели, само че вместо с клавиатура и нет, има ракети и пешки... Изводите са си за вас.
Аз излизам, и моля ви прегризете ми гърлото, ако пак се подлъжа да пиша......

# 161
  • Мнения: 13 512
Спри се eve-nadine. Какво целиш? Ясно ти е, че няма да убедиш другите в своето мнение. Защо циклиш едно и също? Искаш ли тема, където ще ти припява гръцки хор, защото натам отиват нещата? И за да съм максимално пряма го правя тук, а не на лични. Разберете хора, ей така стават големите бели, само че вместо с клавиатура и нет, има ракети и пешки... Изводите са си за вас.
Аз излизам, и моля ви прегризете ми гърлото, ако пак се подлъжа да пиша......
Не искам никого да убеждавам, стига ми,че аз самата съм убедена! Белите правят хора,които не могат да си контролират емоциите. Аз мога да контролирам своите.Относно хора: предпочитам арменски църковен.Приятна вечер ти желая

# 162
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ако погледнеш цялата тема май са доста хората, които мислят като нея! другите влизат анонимно. защо ли?
искам да питам- така наречената терористична организация, заради която разрушават цяла страна управляваща ли е?

# 163
  • Мнения: 13 512
Тази вечер в новините чух,че е бомбардирвано предградието  Хадас, разположено в непосредствена близост до президентския дворец. В предградието живет предимно християни. И там ли търсеха бази на Хизбулла? И там нови жертви- християни. Ами това обединява ливанците. Затова и християните нямат причина да харесват Израел. Защото те са ливанци, независимо от религията си. Когато врагът е Израел- те са единни. Затова Хизбулла е в Парламента на Ливан.

Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 00:38 от eve-nadine

# 164
  • Мнения: 664
Много се измести темата, най-много се набива на очи агресивната пропаганда на еврейската външна политика. Всеки си има глава на раменете и може сам да си състави мнение.

# 165
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
значи не са управляваща партия. е как заради една партия или организация, която не е управляваща може да се напада цяла държава? в кои закони го пише това?
Тали Дан, съчувствам ви за страха и напрежението, но да ти кажа ме ужаси с думите си, че вашата армия е започнала да се цели по-точно и няма да има толкова много жертви Shocked как можа да ти мине през главата въобще и да търсиш съчувствие? #Crazy

# 166
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Те и Христос разпнаха,че какво са за тях ливанците?То затова многоум не се иска,нали?!Те си имат голям бати да ги защитаваи мнооогооо пари!!!!

# 167
  • Мнения: 545
е, баста. това просто беше капката. затварям темата и ще бъда много раздразнен ако утре заваря пак изсипани 100 тона политика с просташки тон по темата.

ако искате, отворете нова тема - но в нея стриктно ама стрикно само за лични преживявания а не за политическа пропаганда и расистко-националистически нападки (и в двете посоки!).

еди.
ПС ще ритам и ще хапя. това е много ама много сериозно предупреждение. просто.. се уляхте отсекъде.

Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 00:59 от T3-M4

Общи условия

Активация на акаунт