Паркирал си като идиот!

  • 14 407
  • 191
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 895

Това е новото начинание на един приятел, което искам да споделя с вас.
"Наградете" всяка неправилно спряла кола с "червен картон"! Все пак и пешеходците сме хора и имаме право на гражданска позиция - вярвам, че на всички ни е писнало от коли по тротоарите Peace
Идеята ми хареса, смятам да я разпространя сред всичките си познати и да се включа с ентусиазъм Twisted Evil Повече за кампанията "Като идиот "тук!

П.П. Стикерите са безплатни!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Страхотна идея  Laughing

# 2
  • Мнения: 649
това ми харесва многоооооооооо!!!! днес ще е забавен ден, вече направих 10 копия и тръгвам!!!

# 3
  • Мнения: 6 164
Хаха, а "Като арабин в пустиня" няма ли? Joy За да си поръчам 20-тина за пред моя блок...

# 4
  • Мнения: 5 622
Поръчах. Няма такова нахалство да спираш пред входа на жилището, запушвайки видимо спрелите коли ( и въобще незачитайки сложените тебели за забранено спирането/паркирането, защото има гаражна врата) и възпрепятствайки движението от и към входа  Rage

5 ще са ми малко, обаче. Ще поръчам после пак  Sunglasses

# 5
  • Мнения: 335
Още един вид профилирана гражданска война в полза на спокойствието на тия, дето не паркират като идиоти, понеже си имат служебни паркинги - пред кметства, министерства, президентство.

Това ще да е верният път - пациенти срещу лекари, учители срещу родители, адвокати срещу клиенти, продавачи срещу купувачи, шофьори срещу пешеходци...

Как пък един стикер "Управлявате като идиоти" никой не лепна на МС - ни сега, ни преди пет, ни преди десет, ни преди повече години.

# 6
  • Мнения: 649
Ще разкажа от малка една случка! Един чичко беше спрял пред едно кафе и жената не можеше да изкара масите и столовете! Разбира се отиде учтиво и го помоли да премести Мерцедеса си, а той все едно не му се говори накрая жената почна с по висок и груб тон да му говори/ беше изгубила търпение/, той се обърна към нея и каза: Ама не ме занимавай, не знаеш ли ЗАКОНА за Мерцедеса, мога да си спирам където си искам!? Ей този чичко никога няма да го забравя, бързах да отида при тате да му кажа, че може да си спира където иска, а той изпадна в истеричен смях.

# 7
  • Мнения: 9 904
надраха ми колата с нещо, докато бях паркирала на паркинг, по всички правила; така че един стикер не ме бърка. И два да ми сложат.

# 8
  • Мнения: 278
Още един вид профилирана гражданска война в полза на спокойствието на тия, дето не паркират като идиоти, понеже си имат служебни паркинги - пред кметства, министерства, президентство.

Това ще да е верният път - пациенти срещу лекари, учители срещу родители, адвокати срещу клиенти, продавачи срещу купувачи, шофьори срещу пешеходци...

Как пък един стикер "Управлявате като идиоти" никой не лепна на МС - ни сега, ни преди пет, ни преди десет, ни преди повече години.

много точно казано ! smile3501

# 9
  • Мнения: 2 401
Още един вид профилирана гражданска война в полза на спокойствието на тия, дето не паркират като идиоти, понеже си имат служебни паркинги - пред кметства, министерства, президентство.

Това ще да е верният път - пациенти срещу лекари, учители срещу родители, адвокати срещу клиенти, продавачи срещу купувачи, шофьори срещу пешеходци...

Как пък един стикер "Управлявате като идиоти" никой не лепна на МС - ни сега, ни преди пет, ни преди десет, ни преди повече години.

много точно казано ! smile3501

Аман от заговори и конспирации.
А идеята със ситкерите е от време оно, тръгна оттук. 

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Хич не ми и трябват стикери, синът ми ги подрежда Mr. Green Ако вървим по тротоара и някой се намести напреко, започва да се кара "Хееей, засто си палкилате тука коуата, така е нивъспитано" bambam

И дайте да не се правим всички на преведници, а? На всеки му се е случвало да пракира като идиот. Особено като няма къде да пракираш като не-идиот Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 25 672
Хм, у наше село паркирането "като идиот" е общоселски спорт, няма връзка с нямането на място. Вчера сутрин се чудих на един, паркирал напряко насред автобусна спирка. Цяла седмица я гледам същата кола, все така спряна и нищо. Не, че не минават постоянно катаджии и полицаи оттам. Пък спирането насред платното, защото някой си трябвало да слезе да си свърши някаква работа е традиция. Тролейбусните шофьори много им се радват на такива и винаги ги приветстват с продължителни клаксони и благодарности, както на майките им, така и на цялата им женска рода. Ама катаджиите са заети да играят на криеница из храстчетата или да слагат скоби на някой нещастен москвич, дръзнал да спре в центъра...
Изкуших се да си поръчам и аз от стикерите, но бързо пресметнах, че такова количество, от каквото имам нужда, те няма да могат да ми осигурят.  Tired

# 12
  • Мнения: 2 388
При нас се паркира, като "албански тираджия". Само в момента поне пет коли, паркирани пред блока заслужават да бъдат "наградени".

# 13
  • София
  • Мнения: 2 132
Супер идея  smile3501

# 14
  • Мнения: 502
 Поръчах си стикери.Пет ще стигнат за първите пет метра от нашата улица...после още ще трябват,мноого!Но ме е страх да ги лепя,ще си изям боя или най-малкото ще отнеса някоя псувня-не е приятно... Mr. GreenВие как ги лепите,без да има лоши последствия за вас? newsm78

# 15
  • Мнения: 335
Хм, у наше село паркирането "като идиот" е общоселски спорт, няма връзка с нямането на място...

Ми направете си стикери за катаджийските коли тогава. Лепете ги по стъклата на белите опелчета из храсталаците:

"Паркирал като идиот!
Москвич №.....................
на ул................... №.....,".
 
То иначе и незаконното строителство да тръгнем да санкционираме на обществени начала.
И хайки срещу крадци да си организираме по форумите. И убийствата да си разследваме - чрез теми "Какво, кого видях, по кое време, с кого и всичко останало, което зная за часа и мястото на престъплението".
А вместо затвори - да организираме гражданска инициатива и клубове "Не бях прав. Вече няма да правя така"...


Дет се вика - по добре гражданска инициатива "Измий си колата бе, идиот!"  и подписка в защита на глобите за кални гуми.
Отколкото подписка срещу разбити улици и дупките по тях.

# 16
  • Мнения: 3 405
Точно преди два часа имах нужда от такъв стикер.
Паркирахме на място за паркиране, а един с джип се нахендрил точно пред колите там и  ни запушил. Няма аларма пусната, няма оставен телефон (някои оставят на таблото бележка с телефонен номер да им звънне този, който не може да излезе и да му освободят място).
Въртяхме се мъжа ми и децата известно време, никой не дойде за джипа.
Добре, че шофьора на една от спрелите наблизо коли дойде и махна неговия автомобил, та със серия сложни маневри и влизане в храстите мъжа ми успя да изкара колата.

# 17
  • Мнения: 2 070
е аз паркирам като идиот Confused
не че не искам,просто не мога да паркирам като хората ooooh!
за месец и половина курс ,какво да науча,само градско и толкоз?
пратете ми едно стикерче,ще си го сложа на колата,и няма да го махам

# 18
  • Мнения: 335
Точно преди два часа имах нужда от такъв стикер...

Гаранция, че ако му го бяхте лепнали, веднага щяхте да излезете.

Тези стикери са, за да ги лепнеш и да избягаш.
А ако не успееш и "идиотът" те прочете, полицията може и да дойде.

# 19
  • Мнения: 17 546
Колкото и да ме е срам, ще си призная, защото това ще е още един начин да изразя възмущението си по повод на паркирането като "арабин в пустиня" от ... собствения ми съпруг! Crossing Arms  Ако масово се почне с тези лепенки скоро няма да може да вижда през предното стъкло! А какво ли не правя по този въпрос, но особен напредък не постигам. Confused

# 20
  • Мнения: 3 405
Да го лепиш е брутално. Аз съм по-милостива, щях да го закача под чистачката. Джипът беше чистак нов.
Но въпросът е принципен. Аз не преча или си оставям телефонния номер, ако съм наоколо да звъннат и да освободя място. Защо и другите да не го правят?

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099
Поръчах! И ако няма видима опасност - ще ги лепя на нивото на очите, на предното стъкло.
И аз паркирам по тротоари, но гледам да има място за средностатистически недобре сложен хомосапиенс!

# 22
  • Мнения: 4 406
когато няма къде да паркираш, обикновено ставаш "идиот", да.
може и да не се паркира. когато един ресторант е препълнен, никой не поръчва и не яде на крак, щото пък и това е типична идиотщина.
проблемът е като Параграф 22.
и аз настоявам тротоарът да е чист, за да минавам с детската количка...

# 23
  • София
  • Мнения: 3 099
и аз настоявам тротоарът да е чист, за да минавам с детската количка...

Да, но когато вече не сте с количка, ще настояваш да има къде да паркираш, защото си с дете (защото е студено/вали, защото то е болно, защото бързате и т.н.)

# 24
  • Мнения: 5 622
За някои, които са се изказали негативно, искам да подчертая, че и аз съм шофьор. И тук няма къде да се паркира. Но НИКОГА не съм си позволявала да спра пред нечий гараж, да запуша кола, вход на жилище или да заема тротоара така, че да не може да се минава. Въпрос на съобразителност  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 3 099
И тук няма къде да се паркира. Но НИКОГА не съм си позволявала да спра пред нечий гараж, да запуша кола, вход на жилище или да заема тротоара така, че да не може да се минава. Въпрос на съобразителност  Peace

Въпрос на да не ти се налага... НИКОГА е леко смело изказване.

# 26
  • Мнения: 5 622
И тук няма къде да се паркира. Но НИКОГА не съм си позволявала да спра пред нечий гараж, да запуша кола, вход на жилище или да заема тротоара така, че да не може да се минава. Въпрос на съобразителност  Peace

Въпрос на да не ти се налага... НИКОГА е леко смело изказване.

Съгласна съм. Аз съм смела  Laughing

# 27
  • Мнения: 3 405
Варна през лятото  =  липса на места за паркиране

И през другото време е така, но през лятото е особено лошо положението.
Апропо, паяците това лято ще работят  Laughing

# 28
  • Мнения: 3 622
Аз съм шофьор, но по - често пешеходец и винаги когато паркирам гледам да спра така че да не преча на никого  Peace

Поръчах си от тези листовки  Grinning

# 29
  • Мнения: 2 309
Чакам си поръчката до седмица и отивам да лепя!
Хехехехе,мисля и на моята кола да лепна Mr. Green

# 30
  • Мнения: 1 072
Много от идиотските изцепки на тротоарите са от мързел или неумение.
Вървим по ул. Св. Наум. Има една детска градина. Селянина с джипа спира перпендикулярно на оста на тротоара, щото само така може да го нацели явно, а задницата на колата надвисва над платното. За да преминем пеша, трябва да се включим в потока от коли, което е мн трудно, щото сме в насрещното. А можеше да положи труд да паркира успоредно. Не е до място, вервайте.
 Селянина с джипа е събирателен образ на всички граждани, отказващи да признаят правото на другите на свободно придвижване.

Последна редакция: сб, 07 юни 2008, 18:53 от Летящата крава

# 31
  • Мнения: 5 622
Чакам си поръчката до седмица и отивам да лепя!
Хехехехе,мисля и на моята кола да лепна Mr. Green

Аз пратих и за мен и за мъжа ми. Дано изпратят две партиди...Малко ме притеснява това с "безплатното"  Thinking

както знаем, няма нищо безплатно. отпечатването на стикери все пак струва пари..Все още...

# 32
  • Мнения: 3 405
Особено тези, които се лепят. Стотинки излизат, ако тиражът е няколкохиляден. Но все пак струват пари.
Може някоя печатница доброволно да ги отпечатва и разпространява, или някой е решил да финансира едно добро дело.

# 33
  • Мнения: 5 622
Може, ама що ли не ми се вярва. Все пак разчитам на това, че мястото беше препоръчано от модератор тук, иначе не бих рискувала да си оставя адреса  Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, и от къде се вземат тези безплатни стикери?

# 35
  • Мнения: 3 405
Хм, и от къде се вземат тези безплатни стикери?

прочети първия постинг в тази тема Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 006
Страхотна идея Grinning И аз си поръчах от стикерите.Живея в района на НБУ.Там на тротуара не може човек да се качи,а камо ли с количка.А има два платени паркинга,които са полу-празни.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ех, че много варненки тук! Защо ли?! Града ни издиша за паркоместа и това не е от вчера! Нищо не се прави по въпроса, освен да се пусне паяка и се приберат на "идиотите" парите! И хич не е само до мързел и неумение точно в хубавия ни град!

# 38
  • Мнения: 3 405
Паяк минава и ще минава през лятото. Но нали се сещаш, че вдига избирателно  Confused.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 231
Чудесно........поръчах си и аз от стикерчетата.......имам чувството, че ще се харчат като топъл хляб  Mr. Green

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Естесвено - тогава е урожаят! Не е нужно да казвам колко паркинга можеха да се построят с парите от паяка... Много умно и йезуитски е да вкараш пешеходци и шофьори във война по между си, докато прибираш парите от паяка и платения паркинг.

# 41
  • Мнения: 5 370
Холограма го е казала перфектно, но и аз да допълня-залепете стикерите на входовете на респективните общини. С едно уточнение - посланието с идиота да бъде отправено към тези, дето папат топли крайчета от общинската баничка.
А посланието да е :" ЩЕ си платим данъците тогава, когато има смисъл от това".
Няма да си поръчам стикери. Мил ми е животът. Whistling

# 42
  • Мнения: 3 405
Не ги лепи, Жозе, може само да ги закачиш под чистачките.
А ако си бясна и ключ по боята върши работа  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 5 370
Поправка- в стихотворна форма.


"Какъв е смисълът тук  данъците да се плащат,
щом най-редовно пешеходци и шофьори за гушите се хващат".

Ей такъв стикер на кого ще му стиска да измисли, а?

# 44
  • София
  • Мнения: 3 249
Преди 1 година и 4 месеца подех собствена кампания с файла в подписа ми. Simple Smile Записвам се да следя какво става тук. Вече не ползвам количка, но приветствам идеята да се "обръща внимание" на хората, които паркират като идиоти!  bouquet

# 45
  • Мнения: 2 401
Чакам си поръчката до седмица и отивам да лепя!
Хехехехе,мисля и на моята кола да лепна Mr. Green

Аз пратих и за мен и за мъжа ми. Дано изпратят две партиди...Малко ме притеснява това с "безплатното"  Thinking

както знаем, няма нищо безплатно. отпечатването на стикери все пак струва пари..Все още...

Набира лични данни младежа,бе мацки.  Далаверата от продажбата им ще надхвърли многократно разходите му.

# 46
  • Мнения: 3 405
Ха, минзухаре, не плаши хората  Laughing

# 47
  • Мнения: 2 401
Ха, минзухаре, не плаши хората  Laughing

Ха, наистина не мога да повярвам, че не го знаят хората.
Но не се плашете де, правят го с маркетингови цели повечето.. Simple Smile

# 48
# 49
  • Мнения: 4 068
Поръчах. Ще лепя с кеф дет има една дума. Писна ми да ходя по улиците, защото по тротоарите са се накачулили една камара коли.

# 50
  • Мнения: 1 172

Това е новото начинание на един приятел, което искам да споделя с вас.
"Наградете" всяка неправилно спряла кола с "червен картон"! Все пак и пешеходците сме хора и имаме право на гражданска позиция - вярвам, че на всички ни е писнало от коли по тротоарите Peace
Идеята ми хареса, смятам да я разпространя сред всичките си познати и да се включа с ентусиазъм Twisted Evil Повече за кампанията "Като идиот "тук!

П.П. Стикерите са безплатни!
На мен идеята въобще  не  ми харесва. Никой няма право да ми лепи каквото и да е по колата, независимо дали съм спряла правилно или не. Тези претенции са уредени със закон. И е по-удачно да "залеете" отговорните за опазването на реда с подадени сигнали, отколкото да преминавате към саморазправа.  Отделно, дали ви харесва или не, има си закон за това къде и как може да се паркира. Не ми харесва, че в сайта на инициативата не е описано кога и къде може да се паркира, ДОРИ и на тротоара.

И да, мен също ме дразнят безобразно паркираните коли. Но да тръгна да лепя стикери, означава да правя точно това, което правят и шофьорите, спрели безобразно, а именно да погазвам правата на останалите и законите в тази държава. 

# 51
  • Мнения: 824
Не ги лепи, Жозе, може само да ги закачиш под чистачките.
А ако си бясна и ключ по боята върши работа  Mr. Green

Ако неправилно паркираната кола струва 100 000 лв.,май няма да прибегнеш до ключа,нали?Щото няма да ти стиска.Два пъти са ми надрасквали колата и не спирам да паркирам на същото място,на тротоара,но оставям колкото е възможно място за пешеходци.
Или може би трябва да ходя пеш на работа,защото общината не си е решила проблема с паркингите?
Няма да се притесня и от едно стикерче,където искате го лепнете.Но ако се случи така,че засека някой вандал в момент на действие,сам ще поиска да си навре ключа,пергелчето,стикерчето или което и да е в з...ика.
Съжалявам за грубия тон,но съм убедена,че всички,които сте против престоя и паркирането на автомобили на неподходящо за вас място,сте само пешеходци и представа си нямате как се чувстват шофьорите,които обикалят една улица десетки пъти,докато намерят местенце,където да паркират.


П.П:*SV*,много си права!

# 52
  • Мнения: 2 401

Няма да се притесня и от едно стикерче,където искате го лепнете.Но ако се случи така,че засека някой вандал в момент на действие,сам ще поиска да си навре ключа,пергелчето,стикерчето или което и да е в з...ика.


Ох да ми паднеш пък на мен, девойко.. ще отбягваш тротоарите доживот.

# 53
  • Мнения: 824

Няма да се притесня и от едно стикерче,където искате го лепнете.Но ако се случи така,че засека някой вандал в момент на действие,сам ще поиска да си навре ключа,пергелчето,стикерчето или което и да е в з...ика.


Ох да ми паднеш пък на мен, девойко.. ще отбягваш тротоарите доживот.

Не знаеш какъв човек стои насреща,нали?Не би била толкова самоуверена.

# 54
  • Мнения: 9 904
е то на жена е лесно да се изрепчиш....и на мен веднъж една баба ми се репчи, въпреки че си бях спряла що-годе нормално, поне тротоарът със сигурност беше свободен....ама ако бях двуметров мъж, нямаше нищо да каже, убедена съм.

# 55
  • Мнения: 824
е то на жена е лесно да се изрепчиш....

Това имам впредвид и аз.Ако колата е скъпа или си видял,че шофьорът е двуметров,не на всеки ще му стиска да си лепне стикерчето.На мен ми стиска,правила съм го,но никога няма да прибегна до стикерчета и пергели.

# 56
  • Мнения: 2 401

Няма да се притесня и от едно стикерче,където искате го лепнете.Но ако се случи така,че засека някой вандал в момент на действие,сам ще поиска да си навре ключа,пергелчето,стикерчето или което и да е в з...ика.


Ох да ми паднеш пък на мен, девойко.. ще отбягваш тротоарите доживот.

Не знаеш какъв човек стои насреща,нали?Не би била толкова самоуверена.

Ох достраша ме, обещавам да не те закачам повече.  no

# 57
  • Мнения: 824

Няма да се притесня и от едно стикерче,където искате го лепнете.Но ако се случи така,че засека някой вандал в момент на действие,сам ще поиска да си навре ключа,пергелчето,стикерчето или което и да е в з...ика.


Ох да ми паднеш пък на мен, девойко.. ще отбягваш тротоарите доживот.

Не знаеш какъв човек стои насреща,нали?Не би била толкова самоуверена.

Ох достраша ме, обещавам да не те закачам повече.  no

Няма нужда да си говорим като първокласници,просто трябва да разбереш,че има хора на които им пука единствено от Господ.От никой  и от нищо друго не се страхувам.
Ако бях в другия лагер,90 % от колите в София вече щяха да са облепени със стикери,нямаше да пиша тук.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 296
...............
П.П. Стикерите са безплатни!
Всичко това е много хубаво,попълних си данните,поръчах си стикерите,НО ..................
свършили били.От вчера до днес 100 човека били проявили интерес,и предвиденото за 2 месеца
кол-во стикери свършило за 1 ден! newsm78
Обаче ми бе предложено да стана спонсор!.............. #Crazy

# 59
  • Мнения: 289
А ако си бясна и ключ по боята върши работа  Mr. Green

 ooooh!
Драскала ли си досега нечия кола??

Онзи ден излизам с колата, спирам на УЛИЦАТА, слизам, за да заключа вратата на гаража и изведнъж срещу мен някаква майка с малко дете изкрещява в лицето ми "Е, страшна шофьорка си, ние сега откъде ще минем?"... Ами качи се на тротоара, т*** о***, нали точно те са за пешеходците!!! Няма угодия, сигурно най-добре ще е, ако колите можеха да летят и да се паркират в задния ни джоб!

Щом нямате друга работа лепете и драскайте, то бързо ще се разчуе за реакцията на собствениците.

 ooooh! ooooh! ooooh!

# 60
  • Мнения: 2 563


Няма нужда да си говорим като първокласници,просто трябва да разбереш,че има хора на които им пука единствено от Господ.От никой  и от нищо друго не се страхувам.


За такива случаи има яйца в решетката и други по-божествени начини за справяне. Това го казва шофьор, който ходи пеша, когато паркирането е кът.

# 61
  • Мнения: 335
Последно - това инициатива на форум от този сайт ли е?
Или той само вторично се компрометира с тази "идея".

Защото в отпратката от първото мнение пише:
"Авторски права нямаме, но за сметка на това отхвърляме и всякакви авторски задължения!"

За последствията от "идиотската кампания" не се споменава.
Сигурно авторите й отхвърлят и тях.

Скоро нарязаха гумите на абсолютно всички коли по улицата ни - паркирали пред къщите си така, както единствено е възможно. Бяха надраскани и капаците им.
Не знам тоя "шибани драйвери" ли е мислил, че наказва (както се изразяват авторите без задължения за бъдещите "наказани" от тях шофьори).
Но, ако не се беше крил като плъх по тъмното, за да го направи, идиотът отдавна щеше да е само той.

ПП Имаше и една акцийка на кварталния сервиз за гуми, маскирана като тази тука. Не знам защо скоро след това и сервизът сам претърпя такава (акцийка).


# 62
  • Мнения: 824
Щом нямате друга работа лепете и драскайте, то бързо ще се разчуе за реакцията на собствениците.

На мен ми е много интересно дали поне един шофьор се е стрестнал от драскотините по колата или залепеното стикерче и е преустановил  паркирането на това място?
Аз просто пребоядисах колата си.

# 63
  • Мнения: 2 563
Последно - това инициатива на форум от този сайт ли е?

Не знам. Аз мисля, че стикерите са неефективни. Нито един закоравял простак, тип "паркирвам и оставям колкото място е възможно, кво искати ся", няма да се стресне от стикер. По-крути мерки трябват. Или можете да чакате организирането на граждански протест и очовечаването на общината.

# 64
  • Мнения: 2 849
И аз паркирам като идиот ,но тук поне място бол. Mr. Green

# 65
  • Мнения: 824
Не знам. Аз мисля, че стикерите са неефективни. Нито един закоравял простак, тип "паркирвам и оставям колкото място е възможно, кво искати ся", няма да се стресне от стикер. По-крути мерки трябват. Или можете да чакате организирането на граждански протест и очовечаването на общината.

Искаш ли да ми кажеш като жена,която не се вписва в горе изброените епитети,ако работиш на 10 км от квартала,в който живееш с какво ще пътуваш до офиса?
1-с градски транспорт/сменяш 2 автобуса,необходимо време до достигане на крайната цел-60 мин.,в най-добрия вариант/,чакаш на спирката най-малко 15 мин,маршрута е възможно най-заобиколният.Няма да влизам в подробности за качеството на обслужване в СКСГТ
2-с такси/правех го 7 години/,но тарифите се покачват непрекъснато и не е рентабилно.
3-със собственият си автомобил/необходимо време да стигнеш до работата 15 мин./,който можеш да паркираш на тротоара до офиса си,оставяйки достатъчно място за майки с деца и хора с увреждания в инвалидни колички/.
4-пеш,времето е изключително приятно за разходки,пък и всички знаем максимата"Здрав дух,в здраво тяло".
Ще съм много благодарна,ако ми отговориш и ми дадеш съвет кой от всички варианти да избера.

# 66
  • Мнения: 2 759
..4-пеш,времето е изключително приятно за разходки,пък и всички знаем максимата"Здрав дух,в здраво тяло"....
                    Пеш звучи чудесно. 15 минутки с кола не може да са повече от 30 пеш... Освен, ако разбира се не караш с над разрешената скорост. Бтв, гледа ли еко рекламата по телевизията преди малко?

# 67
  • Мнения: 824
..4-пеш,времето е изключително приятно за разходки,пък и всички знаем максимата"Здрав дух,в здраво тяло"....
                    Пеш звучи чудесно. 15 минутки с кола не може да са повече от 30 пеш... Освен, ако разбира се не караш с над разрешената скорост. Бтв, гледа ли еко рекламата по телевизията преди малко?

За съжаление 15 мин. с кола не са 30 пеш.Ако си в София знаеш разстоянието от Южен парк до хотел Плиска. Wink
кажи за рекламата,не съм я гледала.

# 68
  • Мнения: 2 401

Ще съм много благодарна,ако ми отговориш и ми дадеш съвет кой от всички варианти да избера.[/b]

Защо примерно мен трябва да ме интересуват твоите проблеми и твоето удобство. Ако ти работиш в магазин в центъра на София, който не ти е осигурил паркинг или нямаш пари да паркираш в синята зона, какво общо има това с мен, която иска да върви там, където трябва, демек по тротоара?

# 69
  • Мнения: 824

Защо примерно мен трябва да ме интересуват твоите проблеми и твоето удобство. Ако ти работиш в магазин в центъра на София, който не ти е осигурил паркинг или нямаш пари да паркираш в синята зона, какво общо има това с мен, която иска да върви там, където трябва, демек по тротоара?

Респективно и мен не трябва да ме интересуват твоите проблеми и твоето удобство.Какво общо има това с мен,която иска да си паркира колата на тротоара?
Паркирането на тротоара в България не е забранено.
Синя зона окола магазина няма.

# 70
  • Мнения: 2 759
...кажи за рекламата,не съм я гледала...
                    Там е работата - и аз не успях да я видя хубаво... За две двойки ставаше дума най-общо - едното момче ходеше с колело, а другото с джип... Ще я потърся и ще ти пратя линк, да я видим и двете   bouquet.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 348
Живеех в Младост, работех в Борово, започвах работа в 7:00h, в 6:30h, най-късно трябваше да съм на работното място. Когато бях втора смяна, се прибирах след 00:00h. Таксито ми струваше 9лв минимум(знаем, че тарифата е плуваща  Wink ).
 Та значи да не ходя на работа с кола, а?

# 72
  • Мнения: 742
Седят, седят амнайсет домакини, та вземат, че измислят нещо, вместо да ходят да се учат да паркират.  Че и мъжете си да научат. Една банка не можахте да фалирате, та паркирането в големите градове ли ще оправите. Културата на паркиране предполага обща такава, която пък от своя страна изключва пирони по капака  и туткал в ключалките, за нарязани гуми да не говорим. Така че, айде всеки да започне да си паркира колата правилно, а другите да го последват. Не забравяйте, "няма място" и "е къде, на другия край на града ли", естествено са реплики-табу.

# 73
  • Мнения: 2 563
Точно така, паркирайте, където си искате от мързел, аз ще си чупя яйца, където искам от възмущение.  Twisted Evil

# 74
  • Мнения: 2 161
На мен ми е много интересно дали поне един шофьор се е стрестнал от драскотините по колата
Аз ще съм съсипана,ако ми се случи.

# 75
  • Мнения: 5 370

Съжалявам за грубия тон,но съм убедена,че всички,които сте против престоя и паркирането на автомобили на неподходящо за вас място,сте само пешеходци и представа си нямате как се чувстват шофьорите,които обикалят една улица десетки пъти,докато намерят местенце,където да паркират.[/b]

П.П:*SV*,много си права!
Грешиш, Ескейп, грешиш. Случайно живея на центъра и точно аз ЗНАМ как се обикаля, за да се намери дори и 20 см. местенце, дето поне муцуната на колата да си завреш.
Затова колата ни си стои в гаража и се вади само за по-дълго разстояние в София, иначе-на крака. Whistling
Апропо, аз за нашия гараж плащам 100 лева месечно. Вие плащате ли някъде за паркинг (всички) или всеки паркира като в рибена консерва, но по форумите мрънка и врънка.
П.С. И пак ви казвам-тази кампания трябва да я насочите към СГС и ББ, а не към шофьорите.

# 76
  • Мнения: 5 370
Току-що моят мъж, който ама въобще не се интересува от форумите ми и това, което си пиша по тях, предложи следното заглавие за стикер : "Къде ми е паркингът, кмете?". Шофьорите , обаче, в този случай ще трябва доброволно да си го лепят на предното стъкло-а може и на задното.

# 77
  • Мнения: 824
Съгласна съм с теб,Жози.И аз за дълги разстояния я ползвам моята кола,но всеки ден.Именно защото си шофьор не си направила крайни изказвания по-напред в темата.
Но всички такива визиращи пергели,ключове,яйца и не знам си какво там още,ми звучат меко казано инфантилно.

# 78
  • Мнения: 824
Току-що моят мъж, който ама въобще не се интересува от форумите ми и това, което си пиша по тях, предложи следното заглавие за стикер : "Къде ми е паркингът, кмете?". Шофьорите , обаче, в този случай ще трябва доброволно да си го лепят на предното стъкло-а може и на задното.

Браво на мъжът ти!Чудесна идея.И останалите трябва да осъзнаят,че рибата се вмирисва от към главата.Ако се направят такива стикери,първа ще си лепна.

# 79
  • Мнения: 5 370
Съгласна съм с теб,Жози.И аз за дълги разстояния я ползвам моята кола,но всеки ден.Именно защото си шофьор не си направила крайни изказвания по-напред в темата.
Но всички такива визиращи пергели,ключове,яйца и не знам си какво там още,ми звучат меко казано инфантилно.

Най-странното е, че не съм шофьор. Mr. Green Шофирах детска триколка допреди 3 години.
Но просто разсъждавам, Ес. Това е.

# 80
  • Мнения: 2 401
Жозе, мислиш ли наистина, че дори да  бъдат създадени 200 хил. паркинга в Сф например, положението ще се промени?   Такива като потребителката с краката, дето ги е страх само от господ пак ще си паркират и на тротоара и и на тревата и където им е кеф въобще. Щото на господ не му пука, а пешеходците са, кои са те всъщност..    Всичко опира до начин на мислене.
Между другото и аз съм шофьор, от доста години при това. От няколко години за работа в центъра ползвам само алтернативни МПС-та.

# 81
  • Мнения: 5 370
Минзи, когато има паркинги и правила-тогава може да се подеме кампания "Паркирал си като идиот". Помисли логически, не е ли така? В противен случай на базата на какво ще наречеш някого идиот?

# 82
  • Мнения: 824
Лъжеш се минзухар!В момента се разработва проект за няколко подземни паркинга в София и "потребителката с краката" с радост ще се възползва от предоставената й възможност.Това ти няма как да го разбереш,защото не виждаш по-далеч от носа си,но си е за твоя сметка,това е твоят начин на мислене.

# 83
  • Мнения: 824
Минзи, когато има паркинги и правила-тогава може да се подеме кампания "Паркирал си като идиот". Помисли логически, не е ли така? В противен случай на базата на какво ще наречеш някого идиот?


Е как на каква база?Тя е спец в това отношение,може би от доброто възпитание или от широката обща култура,но е жената в този форум,която успява да впечатлява с епитетите,които лепи на хората.
Леко примерче-цитирам" некултурна и незаинтерсована прангарица".
Не мога да си дам обяснение за изказвания от този вид,но аз съм просто продавачка,може би за това.

# 84
  • Мнения: 5 370
Прангарица? Ъх....какво е това? newsm78
Учила съм диалектология, но не се сещам за такава дума. Извинете за Офф-а.

# 85
  • Мнения: 2 401
Шофьорите   дали мислят логически, когато  видят бабичка или жена с количка на пътя? Дали изобщо им хрумва, че това се случва защото, тротоарите са недостъпни? Твърдо не Жозе, вервай ми.
Изтрих, съжалявам, не знаех, че си продавачка.

# 86
  • Мнения: 3 405
Хрумва им. Нали някои от тях паркират на тротоара  Laughing

# 87
  • Мнения: 5 370
Ама, Минзи, пак стигаме дотам-защо са недостъпни????Разбираш ли?
Излизам на разходка, после пак ще продължим дискусията. Но културно, моля ви, няма смисъл от обиди, било и виртуални.
Разберете, че противопоставянето на шофьори вс. пешеходци е точно една от целите ИМ. Mr. Green

# 88
  • Мнения: 824
Прангарица? Ъх....какво е това? newsm78
Учила съм диалектология, но не се сещам за такава дума. Извинете за Офф-а.

И аз не знам,може би това го разбират по-възвишените духом?
Излизам от темата,че отдавна преминахме границата на добрият тон.
Така или иначе винаги ще има мрънкащи пешеходци и недовлни шофьори.Аз не съм в състояние да променя нещата.

# 89
  • Мнения: 3 405

каква конспирация свише  Laughing
едва ли е целенасочено, просто в големите градове цари хаос

# 90
Здравейте, казвам се Иван, живея в София и съм автор на инициативата "...като идиот!" Познавам се с авторката на темата (здрасти, Крем!), но не съм искал от нея да публикува линк към сайта във вашия форум, това е нейно собствено решение.

Причината да се регистрирам и да пиша тук е, че вчера някъде откъм обяд до късно след полунощ към сайта заваляха заявки за стикери. Около 80 на сто от заявилите бяха жени, просто откачих, понеже не разбирах какво става. Средно на 6-7 минути идваше нова поръчка, за няколко часа бройката достигна близо 80 и в крайна сметка се видях принуден да оставя съобщение, че наличните количества стикери са изчерпани, което си е самата истина. По някое време ми излязоха логовете от Google Analytics за 7-ми юни и ми светна откъде идва "атаката". Днес ще отида до Централна поща да разпратя стикерите на записалите се хора и после сядам да размишлявам как да продължа кампанията.

По повод някои коментари във форума искам да кажа следното:

Цената на стикерите и това, че няма "безплатен обяд"
Когато оформях идеята за тази кампания в главата си, първоначално замисълът беше да поръчам лепенки само за лична употреба или в краен случай да раздавам стикери само на близки и приятели. В последствие обаче видях ясно изразена позитивна реакция от страна на близки и приятели и прецених, че ще има и достатъчно непознати хора, които ще видят стикерите върху нечия кола и ще поискат да си набавят такива за "собствено удоволствие". Затова регистрирах домейна kato-idiot.com и отпечатах адреса му върху стикера. Останалото го знаете.

Продаването на лична информация (имена, адреси и т.н.)
Заявявам най-отговорно, че информацията, която получавам, няма да бъде използвана за нищо друго, освен за получаването на стикерите. В интерес на истината, когато правех формата за поръчки, си мислех, че най-трудното ще бъде да убедя някого да остави личния си адрес на непознат сайт във виртуалното пространство. Затова мога само да благодаря на всички, които го направиха. Няма да злоупотребя с вашите данни, точка.

"Криенето" и отхвърлянето на отговорност
Забележката в дъното на сайта е само и единствено закачка със стандартните съобщения за наличие на авторски права. В същото време не приемам спекулациите, че освен да печатам червени лепенки, пукам гуми и драскам по капаци. Простащината в тази държава отдавна е придобила колосални размери и аз не мога да понеса отговорност за това. При все това си мисля, че ако пред гаража ви е спряло някое говедо и имате на разположение 1 бр. стикер и 1 бр. тухла, ще предпочетете да използвате стикера за себеизразяване.

Разбира се, има и нЕкои общи съображения, предимно по отношение на финансовото обезпечение на идеята. Както някой беше казал, в крайна сметка нещата опират и до пари.

Дотук правя всичко сам. Дизайн на стикера, подбор на материали, печат, изрязване, отпечатване на пликове, разпространение, регистрация на домейна, хостинг, правене на сайта. Реших, че съм склонен да похарча няколкостотин лева лични пари, за да задоволя личната си мизантропия и заради възможността един ден да видя върху някоя кола залепен мой стикер, без да знам кой го е залепил. Наречете го социален експеримент, ако щете. Първоначалната идея беше (и все още е, всъщност) в придружаващото писмо към стикерите да посоча линк към сайта, чрез който само и единствено по собствено желание посетителят ще може да изпрати някаква сума като дарение за продължаване на кампанията. Другият вариант беше всяка първа поръчка да бъде безплатна, но ако искате още стикери, да трябва да изпратите символична сума (5 лева за 10 стикера горе-долу ми се връзва, за да излизам на нулата в края на месеца).

За моя беда бях решил малко да отложа търсенето на приемлив начин за приемане на разплащания за малко по-нататък, понеже не очаквах такъв интерес към идеята. Засега единствената възможност е да приемам дарения с PayPal, а не са много хората в България, които ползват тази услуга. Въпреки това поканата ми продължава да важи и ще бъда благодарен за всякаква подкрепа с идеи, предложения и финанси. Понеже не искам да оставате с впечатление, че правенето на пари ми е цел, няма да давам тук линк към страничката за дарения. Ако желаете да ми помогнете, пратете ми РМ или съобщение на email [at] kato - idiot . com и ще ви насоча накъдето трябва. Също така ми е важно да зная вашето мнение по идеята, а и понякога само някоя добра дума е достатъчна, така че пишете ми по повод и без повод Simple Smile

Благодаря още веднъж на всички, които ми вярват и искат да променим нещо!

Иван А.

# 91
  • Мнения: 3 405
Иване, а ако разпространиш печатния файл, хората да си принтират без да е стикер ( да не се лепи ), а да се закача под чистачката? Как ти се струва като идея? В PDF формат например.

# 92
  • Мнения: 2 401
Улиците и тротоарите ще почервенеят, Анджи, тогава ще трябва да поемем отговорност и за замърсяването им.  Simple Smile Иначе и сега всеки може сам да си отпечата стикера.
Иване, не ти вярвам, но поне  разбра, че бизнес идеята ти може да бъде печеливша.. Wink

# 93
Анджелина, съгласен съм с минзухар въпреки негативното му отношение към мен. Губи се ефектът от упражнението - картончето се хвърля на земята и толкоз, сигурен съм че половината идиоти няма даже да го прочетат. Съвсем друго е някой да чопли с изгризани нокти лепенката (краищата не случайно са заоблени с този радиус) и докато чопли, да чете "Идиот... Идиот... Идиот... Идиот..."

Принципно нямам нищо против да предоставя EPS файла на някой, който иска и може да подпомогне инициативата и да отпечата още стикери.

P.S. Минзухаре, няма нищо "бизнес" около идеята... Добре че си имам работа, че ако разчитах само да продавам лепенки по интернет щях отдавна да съм погребан и забравен вече  Praynig

# 94
  • Мнения: 223
Харесва ми идеята, регистрирах се, но ми изписа ,че са изчерпали стикерите и ако имат нови ще ми изпратят....
5 броя са ми малко
от софия съм, в центъра...ще ми трябват кашони
  Mr. Green

# 95
  • Мнения: 5 370

каква конспирация свише  Laughing
едва ли е целенасочено, просто в големите градове цари хаос
Така ли? Цари хаос? А кой е виновният за този хаос? И всичко ли оправдаваме с етикета 'голям град=хаос"?
Твърдо съм несъгласна. Защото в големия град си плащаш и голям данък, нали така?
Да попитаме майките от чужбинския форум, които живеят в големи градове, и там ли цари хаос? Ама такъв, като нашия, софийски-варненски-пловдивски хаос?

# 96
  • Мнения: 5 622
Жозефино, много философстваш  Laughing

Нали знаеш, че взимаме най-лошото от "чужбината", по принцип. И високите цени на горивата(все пак са най-ниски от страните в Европа, не мога да разбера какво искаме ние?! hahaha) и други работи, сега не ща да се напъвам, да мисля и изреждам.

Ама малко анти Български взехме да звучим и ще ни набедят за кухи лейки (Минзухаро...  Laughing )

# 97
  • Мнения: 5 370
Жозефино, много философстваш  Laughing


Не, не философствам, а задавам неудобни въпроси. Mr. Green И истински.
Не ме интересува кой за какво ще ме набеди. Друго е важното.

# 98
  • Мнения: 5 622
Жозефино, много философстваш  Laughing


Не, не философствам, а задавам неудобни въпроси. Mr. Green И истински.
Не ме интересува кой за какво ще ме набеди. Друго е важното.

Е, то па ще кажеш, че срещу Президента си застанала, че да са неудобни въпросите.... Нали това с пътищата, дупките, паркирането, ни засяга всички (да му се невиди)

Аз пък не ща да ме набеждават за куха лейка.  Crossing Arms И без друго съм едни гърди напред, нали съм блондинка  Mr. Green

 Joy

# 99
  • Мнения: 17 546
И високите цени на горивата(все пак са най-ниски от страните в Европа, не мога да разбера какво искаме ние?! hahaha) и други работи, сега не ща да се напъвам, да мисля и изреждам.
Не се напъвай, ами приравни цените на горивото у нас към средната работна заплата за страната и пак ще говорим за чужбинските цени на горивото, и за у нас, ама после. Mr. Green

# 100
  • Мнения: 5 622
Именно, де. И аз говоря за същото. Опитах се да бъда иронична, ама неуспешно май....

Мен адски ми станаха смешни като споменаха по Тв, че видите ли тук цените са най-ниски на горивата. А за съотношението им към заплатите и дума не обелиха  Crazy
На едно мнение сме с теб Wink

Баси, аз почвам да ходя пеш. Добре, че живея на място, на което не съм до толкова зависима от колата си. Темата е за друго, обаче.Аз малко разводних....

# 101
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Много от идиотските изцепки на тротоарите са от мързел или неумение.

Селянина с джипа е събирателен образ на всички граждани, отказващи да признаят правото на другите на свободно придвижване.
Точно така!
Миналата седмица се наложи да мина с количка по "Евлоги Георхиев", заради гъсто паркираните коли. Така паркирали, че мишка не може да мине по тротоара, а има чалъм да се нагласи така, че хем да има място, хем кретенинът да паркира.
И докато аз подтичвам с количката и ругая, и се моля да не ме блъсне някой, цъфна още един умник. Той си спря направо на булеварда.  ooooh!

# 102
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И ме вълнува един въпрос. След като с часове търсят място да паркират, защо не спестят време и нерви и не ходят пеша?
Нямам предвид онези, които трябва да изминат дълги разстояния. Но 40 минути ходене пеша няма да ги увреди, нали?

# 103
  • Мнения: 2 161
Вчера влизам с колата в една от уличките на пазара.Една жена с детска количка върви точно насреща ми по платното.Уличката първо е тясна и второ,моята кола е широка.А тя изобщо не си прави труда да се качи на тротоара.Патка с патка,си казвам,хайде,качи се на тротоара.И после виждам,че тротоар няма,има коли,покатерени там.Къде да върви тази жена?Как да се движа и аз?Отвратително е и само се създават конфликти между шофьори и пешеходци.

# 104
  • Мнения: 3 405
Жозе, що на мен ги задаваш?  Laughing Не мога да го предам на президента, съжалявам  Wink

# 105
  • Мнения: 2 563
И после виждам,че тротоар няма

Или пък има, но е така преграден, че трябва да повървиш по платното докато стигнеш до пролука да се качиш. И таман се качиш и трябва да пресичаш, обаче пак е преградено и трябва да слезеш на платното. Напълно разбирам защо има майки с колички по платното. Не е от желание някой да им утрепе децата.

# 106
  • Мнения: 2 401
Ама, Минзи, пак стигаме дотам-защо са недостъпни????Разбираш ли?


Няма начин да те разбера, принципно са различни схващанията ни.   Моето мнение е, че промяната започва от мен и от теб, а не от  тоя и оня (дето 99% от мрънкалата не знаят кой е всъщност ).
Колкото до данъците, които плащаме, ами неестествено е да се изисква, когато твойта не е съвесм читава. Стани читав, спазвай правилата и изисквай от общината, държавата и който там ти хрумне. Да, ама мрънкалата не изискват - те гледат да минат между капките, от днес за уте,  и просто мрънкат, чакат някой друг да ги оправи. А това за целите за противопоставяне е смешно.. ама не ми се пише повече.

# 107
  • Мнения: 5 370
Абсолютно са ни различни схващанията, права си. НЕ може да изисквам само от нас, трябва да се изисква и от управляващите. Иначе , кажи ми, за какъв са там? Простичък въпрос.

# 108
  • Мнения: 957
Ако някои посмее да ми лепне нещо на колата БЕЗ мое разрешение ще му извия пръстчета..това е ЛИЧНА собственост..Ако нещо не ви е угодно с паркираните коли..се обаждате на служба паркинги и гаражи или КАТ..и ще дойде паяка да ги отстрани..и никои не може да ми казва аз с какъв транспорт да се придвижвам...За сведение..защото знам ..че ще бъда нападната..паркирам на синя зона..и ползвам платения паркинг в квартала.

# 109
  • София
  • Мнения: 3 421
 Всичко е до самосъзнание.
 Щом някои хора могат да се постараят да паркират добре и на правилните места, значи може и другите да го направят, но не искат.
Колкото и паркинги да се направят, няма да се реши проблема - има си хора дето са "над нещата", не ги интересува дали пречат и пак ще си паркират добре.

 Сутринта един идиот(казвам го с чиста съвест) - спря на Патриарха, жената излезе, изхвърли си торбичката с боклука и после пак се качи да продължи. Ама това, че спря движението на цял булевард въобще не го притесни. Дали такъв ще го притесни един червен стикер и ще си вземе поука...съмнявам се.
 За мое удовлетворение - ще лепна стикер, но пък знам, че няма да помогне.

# 110
  • Мнения: 2 018
Подкрепям идеята! Дори си мисля, че стикерите трябва да са с такова лепило, което не се маха лесно!
А да посмее някой да ми "извие пръстчетата"  Mr. Green

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 11:14 от Бо_

# 111
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Всичко е до самосъзнание.
 Щом някои хора могат да се постараят да паркират добре и на правилните места, значи може и другите да го направят, но не искат.

Колкото и паркинги да се направят, няма да се реши проблема - има си хора дето са "над нещата", не ги интересува дали пречат и пак ще си паркират добре...

Абсолютно съм съгласна с Етия. Аз работя в зад община Варна и винаги е ужас с паркирането, НО само след определен час. Именно за това ходя на работа между половин час и четеридесет и пет минути по- ранно. Не защото не ми се спи до по-късно и не вдигам и детето сънено, а за да избегна трафика от квартала до центъра и да има къде да паркирам не като идиот. Ето- щом има желание- има си и начини.

# 112
  • Мнения: 289

И аз отбивам и спирам всяка сутрин на Патриарха за 20 - 30 сек. и какво - ще дойдеш да ми сложиш лепенка ли?? Не ми обяснявай само как се задръства 4 лентов булевард от една отбила кола за секунди  ooooh!

# 113
  • Мнения: 289
Подкрепям идеята! Дори си исля, че стикерите трябва да са с такова лепило, което не се маха лесно!
А да посмее някой да ми "извие пръстчетата"  Mr. Green

Много по-важно е да се маха трудно от кожата.  Tired
Ела и залепи нещо на моята кола, тогава извиването на пръстчетата ще ти е най-малкия проблем.

Не знам защо са толкова озлобени всички и не могат да проумеят, че вината не е в шофьорите, нито в желанието им да паркирам "като идиоти". Места за паркиране просто НЯМА. Аз лично отивам на работа 30 мин по-рано, за да мога да намеря свободно място. Работа в центъра на София. Да - случвало ми се е да паркирам по тротоарите, т. к. колата, за съжаление не ми се събира в чантата. Няма шофьор, който да изпитва удоволствие от това да си чупи автомобила катерейки се по бордюрите. Така че не се занимавайте с глупости ами ходете и по-добре облепете колата на главния архитект, на бате ви Бойко или на който там отговаря за паркингите...

# 114
  • Мнения: 5 370

.Така че не се занимавайте с глупости ами ходете и по-добре облепете колата на главния архитект, на бате ви Бойко или на който там отговаря за паркингите...
Предложих им го вече. Ама според повечето девойки, проблемът бил само и единствено в 'идЕотите-шофьори".
Това ми прилича на препирните и караниците в темата за детските градини. Карат се мамите, дърлят се за предимства , дебнат, а, всъщност, проблемът е другаде. ЧЕ НЯМА МЕСТА В ГРАДИНИТЕ. Mr. Green
Както няма и места за паркиране.

# 115
  • Мнения: 289
а, всъщност, проблемът е другаде. ЧЕ НЯМА МЕСТА В ГРАДИНИТЕ. Mr. Green

 Joy
Много си права  Hug

Но то пък може би им олеква като си изкудкудякат нещо тук...

# 116
  • Мнения: 5 370
Апропо, една от причините да не карам шофьорски курс и да не си купувам-засега-кола, е, че не виждам къде, просто, ще паркирам. На улицата/върху тротоара не бих я оставяла. 100 лева за гараж-хубаво, ама дали ще имам такъв късмет да си намеря, както намерих за колата на мъжа ми? newsm78

# 117
  • Мнения: 289
Апропо, една от причините да не карам шофьорски курс и да не си купувам-засега-кола, е, че не виждам къде, просто, ще паркирам. На улицата/върху тротоара не бих я оставяла. 100 лева за гараж-хубаво, ама дали ще имам такъв късмет да си намеря, както намерих за колата на мъжа ми? newsm78

Гараж - ОК. Аз имам. Проблема за паркирането пред нас е решен. Остава обаче въпроса къде ще се оставя колата, когато не си там. Защото в 90% от времето, колата не е в гаража... Tired

# 118
  • Мнения: 2 759
                     В нашия квартал ИМА къде да се паркира, но не се паркира там. Паркингите стоят празни, обаче няма нито един свободен тротоар. Поради това архитекта изобщо не ме вълнува.
                     Отделно, входа ни е от 16 апартамента. 7 са с млади семейства и имат по две коли обикновено (само едно има 4). 6 имат по една, а останалите нямат. Значи 22 автомобила само нашия вход. Специално пред входа паркинга не стига, въпреки че е големичък. На 50 метра има платен паркинг. Обаче три коли паркират точно на пътечката пред входа и не можеш да мръднеш. Младите семейства имат колички, а всъщност точно те паркират пред входа. Ми кво да ви кажа...

# 119
  • Мнения: 1 533
Апропо, една от причините да не карам шофьорски курс и да не си купувам-засега-кола, е, че не виждам къде, просто, ще паркирам. На улицата/върху тротоара не бих я оставяла. 100 лева за гараж-хубаво, ама дали ще имам такъв късмет да си намеря, както намерих за колата на мъжа ми? newsm78

Ето, помислила си предварително и си взела някакво решение, защото не искаш да паркираш като идиот. Похвално. Возиш се с градски транспорт, не че няма да ти е по-удобно с кола.

Не оправдавам изказвания като - ами какво да направя, нямаше къде да спра. Ами като редовно не намираш къде да спреш, няма да караш кола. Тротоарите не са паркинги. Точка.

Живея на малка уличка в центъра, където като заведа детето сутрин на градина, успявам да паркирам, ако се прибера преди 9. Иначе ми се е случвало да правя заход на квартала по 4-5 пъти и накрая спирам буквално на километър и повече от къщи. Нито веднъж не ми е хрумвало обаче да се покатеря на тротоара или да запуша вход към двор с гаражи, както масово се прави. Ами какво да направят, няма къде да спрат!

Ако пък случайно намеря лепенкана колата, че съм паркирала като идиот, няма да ми се прииска да извивам пръсти, а ще се засрамя и ще си взема поука. Бебе ефи, пробвай и ти.

# 120
  • Мнения: 2 759
...Нито веднъж не ми е хрумвало обаче да се покатеря на тротоара или да запуша вход към двор с гаражи, както масово се прави. Ами какво да направят, няма къде да спрат!..
                    Един колега преди време паркира пред един гараж, щото нямал къде да спре. Собственика на другата сутрин обаче като не можал да си изкара колата, запалил, дал газ и избутал с известни поражения натрапника на средата на улицата  hahaha... Познайте дали му се случи пак да запуши гараж...

# 121
  • Мнения: 289
Вчера влизам с колата в една от уличките на пазара.Една жена с детска количка върви точно насреща ми по платното.Уличката първо е тясна и второ,моята кола е широка.А тя изобщо не си прави труда да се качи на тротоара.Патка с патка,си казвам,хайде,качи се на тротоара.И после виждам,че тротоар няма,има коли,покатерени там.Къде да върви тази жена?Как да се движа и аз?Отвратително е и само се създават конфликти между шофьори и пешеходци.

Сутринта тръгвам за работа, карам по тясна еднопосочна улица. На 50 метра пред мен жена с количка, която върви по улицата. Аз намалявам, накрая спирам. Тя стига до мен. Поглежда наляво, после надясно. Вижда, че няма да може да ме заобиколи, въздъхва тежко и качва количката на ПРАЗНИЯ ШИРОК тротоар... Тръгвам аз, поглеждам в задното огледало и какво да вида - о да! Тя пак слиза и продължава да бута количката по улицата... Дали ще може мен пък да ме снабдите със стикери - пешеходец - самоубиец - пълен идиот?

# 122
  • Мнения: 1 533
Gorgeous, като те чете човек, ще помисли че от колата си не излизаш, на твърда земя не стъпваш, а пешеходците са някакво долно племе, което само ти се пречка на пътя.

# 123
  • София
  • Мнения: 3 421

И аз отбивам и спирам всяка сутрин на Патриарха за 20 - 30 сек. и какво - ще дойдеш да ми сложиш лепенка ли?? Не ми обяснявай само как се задръства 4 лентов булевард от една отбила кола за секунди  ooooh!

Естествено, че няма да се задръсти от отбила кола, но човекът идваше от Хан Крум(т.е. пресичаше булеварда перпендикулярно) и спря напряко на движението.
Ако имаше как да го снимам щеше да се види абсурдността на ситуацията. Ако някой ми разказваше случката нямаше да повярвам, че има идиоти дето могат да го направят, но е факт - видях го.

# 124
  • Мнения: 289
Gorgeous, като те чете човек, ще помисли че от колата си не излизаш, на твърда земя не стъпваш, а пешеходците са някакво долно племе, което само ти се пречка на пътя.

Ако за теб е нормално да си буташ количката по пътя между колите, при наличие на празен тротоар е нормално - то за мен това може да го направи само човек без грам мозък в главата си Peace Та, стикери?

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 12:56 от Gorgeous

# 125
  • Мнения: 5 370
Калин@, мене ме е страх косвено и точно от подобни "изпълнения" - изпускане на думи, махане на чистачки или дране с остър предмет. Mr. Green Че послеееееее..... ooooh! ooooh!

# 126
  • Мнения: 1 533

Да, ето ти идея за текст:

Ела и залепи нещо на моята кола, тогава извиването на пръстчетата ще ти е най-малкия проблем.

# 127
  • Мнения: X
Вчера влизам с колата в една от уличките на пазара.Една жена с детска количка върви точно насреща ми по платното.Уличката първо е тясна и второ,моята кола е широка.А тя изобщо не си прави труда да се качи на тротоара.Патка с патка,си казвам,хайде,качи се на тротоара.И после виждам,че тротоар няма,има коли,покатерени там.Къде да върви тази жена?Как да се движа и аз?Отвратително е и само се създават конфликти между шофьори и пешеходци.

Абсолютно съм съгласна със Шанел. Изпадала съм в същата ситуация и шофирайки колата, и като пешеходец. Случвало ми се е да да няма откъде да мина с бебешката количка освен по пътното платно и колкото и да бързам в подобни "обходни маневри" все се намира някой, който да натисне клаксона без да си направи труда да огледа цялата ситуация.

Понеже съм активен шофьор и преди време работех и всяка сутрин паркирах в центъра, разбирам раздразнението на всички, които няма къде да си оставят колите. Обаче не мисля, че паркирането на тротоара така, че да не остане място да мине дори манекенка странично е решение на казуса.

Аз например откачам когато
- видя кола, паркирала върху тротоара плътно до сградата без да остави място за пешеходци
- колона автомобили е паркирала там, където има знак "спирането забранено" и така се стесни капацитета на пътното платно за всички придвижващи се
- Някой внезапно набие спирачки и спре пред мен без да даде мигач или каквато и да е индикация (случвало ми се е и на Патриарха, и на други булеварди) и това сложи началото на рисковани маневри за цялата колона назад, която бърза
- Пешеходци пресичат извън пешеходните пътеки и подлезите
- Пешеходци притичват на произволни места по пътното платно докато колите са спрели (обикновено в задръствания)
- Пешеходци, които стоят в началото на пешеходната пътека и се маят, а когато спра, за да им дам път, ми махат великодушно с ръка, за да мина първа - има си правило и с това взаимно отдаване на предимство рискуваме накрая колата и пешеходеца да минат едновременно
- в тази връзка - подлудяват ме и колите, които с мръсна газ ме изпреварват отляво или отдясно когато спра на пешеходна пътека

Мога да продължа списъка още много, но общата идея е че да - проблем с паркирането в София има и го усещаме всички, но може да положим усилия да направим ситуацията по-поносима като се съобразяваме поне малко (и като пешеходци, и като шофьори)...

А по темата, бих си поръчала подобни стикери и с много кеф бих ги лепнала на някои коли, чиито задкормилни устройства наистина прекаляват

# 128
  • София
  • Мнения: 259
Gorgeous, като те чете човек, ще помисли че от колата си не излизаш, на твърда земя не стъпваш, а пешеходците са някакво долно племе, което само ти се пречка на пътя.

Ако за теб е нормално да си буташ количката по пътя между колите, при наличие на празен тротоар е нормално - то за мен това може да го направи само човек без грам мозък в главата си Peace Та, стикери?

Пълно е с тротоари, които са толкова разбити от паркиращи на тях коли, че дори и да са празни е абсурд да се мине по тях с количка, особено с по-малко бебе. Разбирам, и мен би ме подразнило на твое място, но просто наистина понякога тротоарите са невъзможни за преминаване, напомнят на лунен пейзаж, плочки стърчат, или липсват, като завали дъжд се образуват локви, които никой не знае колко дълбоки са, има разни шахти без капаци отгоре. И въпреки, че съм от тези който предпочитат да вървят до светофар за да пресекат и да си друсат детето по кратерите отколкото да се моткам по платното, пак ми се налага понякога да слезна на улицата с количката.
Съжалявам, но ако не се паркираше толкова по тротоарите, можеше и да са все още в нормално за преминаване състояние.

# 129
  • Мнения: 2 018
Гараж - ОК. Аз имам. Проблема за паркирането пред нас е решен. Остава обаче въпроса къде ще се оставя колата, когато не си там. Защото в 90% от времето, колата не е в гаража... Tired

Имаш гараж - ок! Ами ако някой спре пред гаража ти - ти какво правиш?
Не ми отговаряй, ясно ми е:

Подкрепям идеята! Дори си исля, че стикерите трябва да са с такова лепило, което не се маха лесно!
А да посмее някой да ми "извие пръстчетата"  Mr. Green

Много по-важно е да се маха трудно от кожата.  Tired
Ела и залепи нещо на моята кола, тогава извиването на пръстчетата ще ти е най-малкия проблем.

Не знам защо са толкова озлобени всички ...

После си задавай безсмислени въпроси.  Crazy


Аз имам кола и нямам нищо против някой да ми лепне стикер, ако не съм паркирала правилно! Живея до ВИНС Варна и ако на някой не му е ясно положението там - мога да ви кажа, че паркирането си е доста сериозен проблем! Но за разлика от тези, които искат да спрат пред входа си или пред входа на магазина от който пазарят, аз не се страхувам да повървя малко и да съм си паркирала както трябва - без да преча! Не, че не ми се е налагало. Бих си изкривила душата, ако кажа, че съм абсолютния шофьор! Но, пак повтарям - тези стикери биха ме накарали да се замисля преди да спра някъде си! А не само да си търся оправдания с кмет, архитект и прочие... Проблема с паркирането и трафика в големите градове си е факт. Но не трябва само да виним тях, а да погледнем и себе си като шофьори, като поведение и култура!



# 130
  • Мнения: 289
Пълно е с тротоари, които са толкова разбити от паркиращи на тях коли, че дори и да са празни е абсурд да се мине по тях с количка, особено с по-малко бебе. Разбирам, и мен би ме подразнило на твое място, но просто наистина понякога тротоарите са невъзможни за преминаване, напомнят на лунен пейзаж, плочки стърчат, или липсват, като завали дъжд се образуват локви, които никой не знае колко дълбоки са, има разни шахти без капаци отгоре. И въпреки, че съм от тези който предпочитат да вървят до светофар за да пресекат и да си друсат детето по кратерите отколкото да се моткам по платното, пак ми се налага понякога да слезна на улицата с количката.
Съжалявам, но ако не се паркираше толкова по тротоарите, можеше и да са все още в нормално за преминаване състояние.

В конкретния случай ставаше въпрос за тротоар в перфектно състояние. Идеята ми беше, че както тук се пеняват и назидателно размахват стикери, така след малко излизат и се разхождат по улиците с количките. Да, нямаше да има толкова разбити тротоари, ако колите не паркираха там, както и нямаше да има толкова разбити улички, ако не минаваха огромните камиони от строежите и т.н. (това ми е болна тема в момента). Но да не разводняваме темата.

Като цяло трябва да бъдем толерантни един към друг, а не допълнително да си усложняваме живота. Една лепенка няма с нищо да промени нещата, само ще доведе до увеличаване на пациентите в Пирогов. Защото съм сигурна, че ако някоя от вас лепне стикерче пред очите на и без това вбесения от трафика и липсата на места за паркиране шофьор, то той няма да й спести шамарите. И все пак да не забравяме, че автомобилите са лична собственост и никой няма право да посяга върху тях по какъвто и да било начин.

# 131
  • Мнения: 1 895
За сведение..защото знам ..че ще бъда нападната..паркирам на синя зона..и ползвам платения паркинг в квартала.

Значи няма защо да се притесняваш от стикер залепен на личната ти собственост Peace

# 132
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Отделно, входа ни е от 16 апартамента. 7 са с млади семейства и имат по две коли обикновено (само едно има 4). 6 имат по една, а останалите нямат. Значи 22 автомобила само нашия вход. Специално пред входа паркинга не стига, въпреки че е големичък. На 50 метра има платен паркинг. Обаче три коли паркират точно на пътечката пред входа и не можеш да мръднеш. Младите семейства имат колички, а всъщност точно те паркират пред входа. Ми кво да ви кажа...

И по какъв начин ще обясниш, че тези семейства трябва да паркират на платения паркинг, пък другите да седят на безплатния пред блока. Или може би трябва да стане война и да започнат да се пазят места пред блока?
Това е пълно безумие, да се настройват пешеходци срещу шофьори.
напълно съм съгласна и с Gorgeous, и с Не тази вечер, Жозефина!!!

# 133
  • Мнения: 2 759
...напълно съм съгласна и с Gorgeous, и с Не тази вечер, Жозефина!!! ...
                       А ти защо мислиш, че ако общината изгради достатъчно паркинги, то те ще са безплатни  newsm78? И колко всъщност са достатъчно? Апартамента срещу нас има четири коли. А сигурно и другите искат по 4-5, но за мое щастие не им достигат финансите за това.

# 134
  • Мнения: 335
Интересно ми е от кое министерство е тръгнала идеята за "Идиота".  Laughing

Допускам, че не е от МРВ, понеже вече никой не брои милионите, срещу които стана възможно почти всяка наша крачка или шофьорска маневра да е запечатана на камерите на съответните органи.

Едва ли е дълбока тайна за тях кой къде и как паркира.
Камери ще дебнат из цяла София/21 май 2008
Общата сума на инвестицията и разходите по внедряването на новата част от системата е 16 261 958 лева.
http://dnes.dir.bg/2008/05/21/news3022798.html

Надминаваме Милано по охранителни камери
http://news.plovdiv24.com/38711.html

Интересно е самочувствието на един пешеходец да се мисли за "орган по компетентност", когато нарича някой шофьор "идиот".
А после същият, вече в ролята на шофьор, да нарича така пешеходците.

"Кампанията" затова е "идиотска". И много подозрителна  Grinning
Защото , както обикновено у нас, се състои в насочване на енергията нервите и противопоставянето на граждани срещу други граждани.
А не на гражданите срещу съответните органи, длъжни да защитават и осигуряват гражданските им права.

Първо си дайте поне сметка какво точно означава "идиот".
И какъв трябва да си, за да използваш тази дума в "официална" кампания.

ПП Към идиототърсачите и идиотонаказвачите :
Не разбрах колко кампании организирахте досега със залепване на стикери "Идиот" върху сградата на общината си или на стъклото на кварталната патрулка.
Вече няколко пъти ви попитаха за това.


# 135
  • Мнения: 2 563
Българинът шофира без да спазва много-много правила. При това положение не ми се вярва, че нарушенията при паркирането са само от липса на места. Има си тук една традиционна самодоволност към правилата, не е само от неволя.

# 136
  • Мнения: 5 370
Холограма, ако не знаех, че си друг/а, щях да си помисля, че си Аз/Мене.
Понякога имам дежа вю, като прочета твой постинг. Heart Eyes

# 137
  • Мнения: 289

Случвало ми се е много пъти някой да паркира пред гаража и никога не ми е минавало през ум да драскам колата или да пукам гуми. Бибиткаш веднъж и идват да си я преместят. Обикновено, когато някой спре пред гараж е наблизо и за малко. Ако е оставил телефон - звъня. Никога не съм вдигала скандал за такова нещо, т. к. знам какъв ад е да намериш къде да спреш. Но ако видя някой да си позволява по някакъв начин да посяга върху автомобила ми, няма да съм така толерантна в отношението си. Повтарям, че това е ЛИЧНА собственост и като такава никой няма законовото право да я докосва. Ако не ти харесва как някой е паркирал - обади се на "Паркинги и гаражи", те да си свършат работата.
В 21 век е редно да спрем да се държим като вандали. Особено пък майки, които вместо да се чудят с какво да се занимават по цял ден е редно да посветят това време за възпитание на децата си. На какво ще научиш детето си, което ще те види как драскаш или лепиш стикери върху чужди коли? Брат ми има камион, който се паркира във вътрешния двор на кооперацията. Един ден видяхме как 10-тина деца (на възраст 8-9 г) бяха взели по един клон и с тях удряха камиона. Чудех се какви родители ги възпитават - вече не се чудя, сигурно в момента четат темата и обясняват на децата как ще ходят да лепят стикери.  ooooh!

# 138
  • Мнения: 2 018
ПП Към идиототърсачите и идиотонаказвачите :
Не разбрах колко кампании организирахте досега със залепване на стикери "Идиот" върху сградата на общината си или на стъклото на кварталната патрулка.
Вече няколко пъти ви попитаха за това.

За това са изборите, подписките и други подобни  Peace

# 139
  • Мнения: 2 018
В 21 век е редно да спрем да се държим като вандали. Особено пък майки, които вместо да се чудят с какво да се занимават по цял ден е редно да посветят това време за възпитание на децата си. На какво ще научиш детето си, което ще те види как драскаш или лепиш стикери върху чужди коли?

 Joy Искрено ме разсмя - никога не съм драскала коли и нямам намерението да го направя! Виж именно тези, които драскат колите са си намерили свой си начин да протестират срещу нахалството на някои шофьори. За тях едва ли има значение дали има стикери за залепване или не!
Нещо ме бъркаш с тези хора!
Относно това, как възпитавам децата си, можеш да бъдеш спокойна - добре са възпитани! Не са те тези, които могат да ти изпочупят нещо по колата! Аз също съм възпитана добре - не бях аз тази, която каза, че може да се случи случка, на този който ти залепи стикер!!!
И не разбирам - защо се смесват двете неща, като драскане на колата и лепенето на стикер!?!

# 140
  • София
  • Мнения: 259
Особено пък майки, които вместо да се чудят с какво да се занимават по цял ден е редно да посветят това време за възпитание на децата си.

Ха-ха, ти май още нямаш деца? Е, като ти се наложи някой ден да буташ количката между паркиралите коли и да излизаш на платното за да може да минеш, тогава може и да решиш, че е по-добре да почнеш да лепиш стикери върху стъклата с надеждата нещата бавно да се променят, вместо да не правиш нищо докато не те отнесе някой на улицата, барабар с количката...
Един стикер на стъклото не е фатален, обаче сгазените хора по пешеходни пътеки и бутнатите с превишена скорост са, тях не може да ги върнеш. Въпроса в случая е да почнат да се замислят хората какво причиняват с действията си.

# 141
  • Мнения: 335
ПП Към идиототърсачите и идиотонаказвачите :
Не разбрах колко кампании организирахте досега със залепване на стикери "Идиот" върху сградата на общината си или на стъклото на кварталната патрулка.
Вече няколко пъти ви попитаха за това.

За това са изборите, подписките и други подобни  Peace

Нищо подобно.
Гражданският контрол не е само по време на избори. Даже най-малко там.
Дори да си мислиш, че наказваш някого за партийни платформи и лъжите в тях, пак не го правиш с бюлетина на която пише "Идиот" по избори. Ще ти се по-цивилизовано някак си.

Но темата е полезна.
Поне става ясно, защо всички чакат да минат 4 години, за да извикат в пространството, че не искат  бензинът да става 5 лева, токът да поскъпва с 250%, парното да е колкото пенсията на тъщата (щото единствен Вальо Топлото е виновен за това)...
Тоновете изядена отровна мърша и ракът, който у нас вече е истинска епидемия няма как да те възмутят в междуизборното безвремие. Нито това, че се канят да доокрадат училищата и болниците от държавата, щото друго не остана там.

Преди два часа минах по една уличка на пъпа на София. На подгизнал дюшек с подгизнал юрган на тротоара лежеше местният бездомник (само предполагам, че е той).

Кво ще кажете за една кампания - "Легнал си като идиот" - със стикери за лепене върху челата на бездомниците.


# 142
  • Мнения: 289

И кое е смешното в това, че нямам деца?  Shocked

# 143
  • Мнения: 2 018
ПП Към идиототърсачите и идиотонаказвачите :
Не разбрах колко кампании организирахте досега със залепване на стикери "Идиот" върху сградата на общината си или на стъклото на кварталната патрулка.
Вече няколко пъти ви попитаха за това.

За това са изборите, подписките и други подобни  Peace

Нищо подобно.
Гражданският контрол не е само по време на избори. Даже най-малко там.
Дори да си мислиш, че наказваш някого за партийни платформи и лъжите в тях, пак не го правиш с бюлетина на която пише "Идиот" по избори. Ще ти се по-цивилизовано някак си.

Но темата е полезна.
Поне става ясно, защо всички чакат да минат 4 години, за да извикат в пространството, че не искат  бензинът да става 5 лева, токът да поскъпва с 250%, парното да е колкото пенсията на тъщата (щото единствен Вальо Топлото е виновен за това)...
Тоновете изядена отровна мърша и ракът, който у нас вече е истинска епидемия няма как да те възмутят в междуизборното безвремие. Нито това, че се канят да доокрадат училищата и болниците от държавата, щото друго не остана там.

Преди два часа минах по една уличка на пъпа на София. На подгизнал дюшек с подгизнал юрган на тротоара лежеше местният бездомник (само предполагам, че е той).

Кво ще кажете за една кампания - "Легнал си като идиот" - със стикери за лепене върху челата на бездомниците.

Смесваш две различни теми! Но както и да е, ще ти отговоря - когато гласувам, аз не гласувам против, а ЗА! Там е разликата - няма смисъл на бюлетината да пише "като идиот".

Доста добре си го написала - това за ограбването и бездомника /аз не бих могла/. Ти какво предлагаш - да завземем парламента ли?  Simple Smile Добре, но това няма да ни направи по-възпитани на пътя! Това няма да накара нахалника, да спази предимството ми на пътя, това няма да накара нахалницата да ми даде предимството на пешеходната пътека, дори когато съм с количка, това няма да накара поредният глезльо взел книжка с подкуп да разбере, че има правила и колкото и да е трудно, то те трябва да се спазват!!!
Дори мога да стигна по-далеч - "Караш като идиот!" - ако мога да я сложа, ще го направя!!!

Ако самата дума те притеснява - дай идея за друга!  Wink

# 144
  • София
  • Мнения: 259

Не това е смешното, а коментара ти:

...майки, които вместо да се чудят с какво да се занимават по цял ден е редно да посветят това време за възпитание на децата си...

Не познавам много майки, които да се чудят с какво да се занимават по цял ден, просто защото децата не оставят много време за чудене, от там си направих извода, че явно още не си се сблъскала с този момент. Както и да е, извинете за офф-а.

# 145
  • Мнения: 289
Не познавам много майки, които да се чудят ...

Не е и нужно да са много - и 1-2 стигат!  ooooh!

Друг път избягвай съчетанието на "хаха" с "нямаш деца"!

# 146
  • София
  • Мнения: 259
Взимам си бележка. Съжалявам ако съм те засегнала, теб или някой друг!     Peace

# 147
  • Мнения: 1 895
Това, че институциите не си вършат работата и не осигуряват паркоместа(все пак обсъждаме конкретен казус), явно се приема като един вид позволение свише да се спира където може . Прехвърлянето на обвиненията към общината за липсата на места за паркиране, не оневинява вас(паркиращите по тротоарите и къде ли още не) за поведението ви!
Лично мнение. Темата не е за и против стикерите - тях вече ги има! Който не одобрява - не лепи. Ако дори малък процент от наглите шофьори се замислят, че освен паркинг София е и град, в който живят доста хора, значи е имало полза от това начинание!

# 148
  • Мнения: 335
Смесваш две различни теми!...

Нищо не смесвам.

"Идиотите" срещу които сте запретнали ръкави ги ражда единствено и само беззаконието.
Законите затова са нещо различно от възпитанието - за да го коригират, когато "навън"  застрашава интересите на другите (да кажем - по-възпитаните).

Това, че институциите не си вършат работата и не осигуряват паркоместа(все пак обсъждаме конкретен казус), явно се приема като един вид позволение свише да се спира където може ...

Не е толкова явно.
Паркирам на един километър от дома си, понякога чакам зад паркирана пред мен кола по 15-20 минути, за да излезем с хлапето и да го оставя в детската му градина.
Никой от тях не е бил идиот. И да е - няма да му сложа такава лепенка. Защото не е това начинът.


...Ако дори малък процент от наглите шофьори се замислят, че освен паркинг София е и град, в който живят доста хора, значи е имало полза от това начинание!

Ако само 1 процент от наглите шофьори реагират като нагли, не дай Боже - като идиоти, искам ти да си наблизо, за да поемеш отговорността пред този, когото си накарала да лепи.

Или просто ще посочиш дребните буквички върху стикера: "Нямам авторски права, но за сметка на това отхвърлям всякакви авторски задължения".



# 149
  • Мнения: 2 563
Това, че институциите не си вършат работата и не осигуряват паркоместа(все пак обсъждаме конкретен казус), явно се приема като един вид позволение свише да се спира където може . Прехвърлянето на обвиненията към общината за липсата на места за паркиране, не оневинява вас(паркиращите по тротоарите и къде ли още не) за поведението ви!


Именно. Колкото и паркинги да построи общината, никога няма да стигат местата за всички и няма да е възможно всеки да паркира легално точно пред работата, точно пред магазина, точно пред не знам си кво си. Да не говорим, че колите в София се увеличават постоянно, няма начин общината да насмогне с паркингите в скоро време и при най-добро желание. Няма безплатен обяд.  Ако искаш кола в голям град, си носиш и последствията (търсене на място за паркиране, трошене на нерви). Това гражданите на големите градове в цивилизования свят са го научили вече.

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 18:20 от Hear Again

# 150
  • София
  • Мнения: 426
не мисля че някой ще се трогне от тези стикери толкова са нагли някой от шофьорите че едва ли се биха засегнали от този стикер

# 151
  • Мнения: 5 370
  Ако искаш кола в голям град, си носиш и последствията (търсене на място за паркиране, трошене на нерви). Това гражданите на големите градове в цивилизования свят са го научили вече.
Тук съм твърдо несъгласна, но нямам врем да развивам тезата си точно сега.
Не се опитвай да ме убедиш само, че НАВСЯКЪДЕ по големите градове цари пълна анархия по улици, улички и уличенца. Щото просто не е така.
БивАли сме и други по големи градове и паланки. Не ни подценявай.

# 152
  • Мнения: 2 563
  Ако искаш кола в голям град, си носиш и последствията (търсене на място за паркиране, трошене на нерви). Това гражданите на големите градове в цивилизования свят са го научили вече.
Тук съм твърдо несъгласна, но нямам врем да развивам тезата си точно сега.
Не се опитвай да ме убедиш само, че НАВСЯКЪДЕ по големите градове цари пълна анархия по улици, улички и уличенца. Щото просто не е така.


В нищо подобно не желая да те убеждавам. Говоря като човек, който най-редовно, в уредената Америка, се мота да намери платено или безплатно място дори и в нашия не толкова голям град и често-често предпочита пеша или по-дългия път в натъпкания влак пред джиткането с Хондата.

Просто се откажете от мечтата, че ще ходите и до кенефа с колата и ще има къде да паркирате от воле. Няма такъв филм.

# 153
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Май е време и аз да се разпиша. Преди малко баща ми звъни, че алармата на колата ни писка, а съседът не може да си вкара неговата, защото съм паркирала близо до гаража му. В интерес на истината имаше място да се маневрира с нормална кола, но не и с параход като неговия Опел Аскона. Поизчервих се, извиних се и обещах да не се повтаря.

# 154
  • Мнения: 1 895

Мисля, че патетизма прескочи разумните граници. "Накарването" асоциирам с насилие. Не ми е присъщо. Свободен избор е това. Подкрепяш инициативата- не я подкрепяш, паркираш по тротоарите - не паркираш, лепиш стикери - не лепиш. Всеки преценява за себе се. Надявам се четящите тук да имат своя позиция.
Виж паркирането на тротоара е насилие спрямо пешеходеца. Понеже държавата не му е определила място за паркинг, уважаемият шофьор решава да смачка следващият по веригата - пешеходеца и да го лиши от тротоар. Защо не - все пак не мога да го избутам от там. Но мога да му залепя стикерче. Току виж му просветнало, че не аз съм виновника за несгодите му!

Така или иначе всеки каза мнението си. Едва ли някой тепърва ще промени позицията си. Мисля, че дебата се изчерпа Peace

# 155
Здравейте отново! Днес минах през Централна поща и след 40-минутно лепене на марки разпратих всички поръчки.

Специални поздрави на холограма, на която съм й трън в очите Stop
Може би един ден в нейна чест ще пусна серия холограмни стикери  Hug

Още веднъж благодаря на всички, изявили желание да участват. Продължаваме!

Иван

# 156
  • Мнения: 335
Здравейте, Иван  Grinning

Тъкмо мислех да попитам, ако реша да се обърна към Вас за стикери, как да Ви наричам.
Понеже на "Вашия сайт" за поръчки не видях нито име, нито организация, нито сдружение.
Човек може да се заблуди, че изглеждате като един анонимен организатор на кампании.

Вероятно поради яростта си към идиотите сте останали с погрешно впечатление от мен.
Ако утре по някаква причина някой реши да залепи на гърба Ви стикер с думата "идиот", първо аз ще бъда против. И първо аз ще го попитам кой е той и как е преценил, че трябва да Ви нарича така.

Поздрави  Hug Hug

# 157
  • Мнения: 1 172
Виж паркирането на тротоара е насилие спрямо пешеходеца. Понеже държавата не му е определила място за паркинг, уважаемият шофьор решава да смачка следващият по веригата - пешеходеца и да го лиши от тротоар. Защо не - все пак не мога да го избутам от там. Но мога да му залепя стикерче. Току виж му просветнало, че не аз съм виновника за несгодите му!



Добре, де, някой от поддръжниците или организаторите на тази инициатива ще се сети ли най-сетне да публикува тук и на сайта кога е разрешено паркирането на тротоара. Четейки цитирания пост, оставам с убеждението, че лепящите стикери въобще не са наясно със закона, а искат той да бъде спазван. Double with Cream , не винаги паркирането на тротоара е забранено и в разрив със закона. За тези, които не са го чели или се съмняват, могат да го намерят на сайта на КАТ,  раздел XIX, чл.94 (3) например.

А защо са тези стикери за идиоти и т.н.? Да вземем да си залепим лично "член на форум бг-мамма, претендент за примерен шофьор" и да видим, че форумските шофьори извън закона са колкото и извънфорумските, независимо кой какво пише по темите тук. И аз редовно се изумявам на шофьори с лепенки "бебе в колата" и безумно поведение на пътя. Но ако се отвори, която и да е тема за движението по пътищата, ще се види че на думи всички са идеални.

Може пък и да  има смисъл от червените стикери - най-малкото защото голям процент от лепящите ги ще разберат, че мъжете им не са по-различни от тези, които те псуват ежедневно.

# 158
  • Мнения: 25 672
*SV* , проблемът не е в паркиращите по тротоарите, а в паркиращите като идиоти. Естествено, че като няма друг начин, ще качиш колата на тротоара. Но вече лично твой проблем е дали ще го направиш така, че все пак да остане достатъчно място да се придвиждат пешеходците и детските колички или като абсолютен селтак ще си наместиш колата от край до край на тротоара.
Случвало ми се е доста често на празен тротоар, на който могат да спрат успоредно поне 5 коли, някой тарикат нагло да паркира по гореописания начин, да слезе и с пренебрежение да огледа слисаните пешеходци, които спират и почват да се оглеждат слисани. И на въпроса им откъде все пак да минат, да се отговори с грозна псувня. Е, такъв образ как да го наречеш?
А любимото ми е, когато някой спре на единствената пътека между кални, пълни с локви градинки. Тъй ами, няма да си каля гумите човекът? Аре, пешеходците да одат да плуват! Хахахаха!  Sick

# 159
  • София
  • Мнения: 1 508
За тези, които не са го чели или се съмняват, могат да го намерят на сайта на КАТ,  раздел XIX, чл.94 (3) например.

SV, точно в този член пише, че може да се паркира, ако се оставя разстояние от най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци.

Честно казано, аз напоследък такова нещо не съм виждала, най-често свободното разстояние е не повече от 15-20-30см.

# 160
  • Мнения: 80
Аз живея на такова място , че всеки ден колегите шофьори ме задънват и паркират като идиоти! Вчера за пореден път на 100 маневри изкарах колата без да ударя другата. Следващият път вече ще разкрася нечий фар или броня! Пък като пешеходец да не говоря, ако спиш сутринта и бавно напредваш по тротоара за работа , все някой ще се намери да те побутне отзад , за да стигнеш по бързо!!!! Wink

# 161
  • Мнения: 5 370
[В нищо подобно не желая да те убеждавам. Говоря като човек, който най-редовно, в уредената Америка, се мота да намери платено или безплатно място дори и в нашия не толкова голям град и често-често предпочита пеша или по-дългия път в натъпкания влак пред джиткането с Хондата.

Просто се откажете от мечтата, че ще ходите и до кенефа с колата и ще има къде да паркирате от воле. Няма такъв филм.
A така сега!!! Значи, големи и уредени градове имало било само в Америка. Mr. Green Mr. Green
Добре беееееее.....добре ми стартира денят. Joy

# 162
  • Мнения: 5 370
Така....понеже дотук имаше само преливане от пусто в празно, ето какво ПЪРВО трябва да се направи, че тогава да се дири сметка от спрелите накриво шофьори:
1. Завършване на метрото от край до край (имам предвид до спирката, дето уж щяла да бъде до Технополис). Тогава доста хора ще се пооткажат от автомобилите и изнервящото висене в задръствания по Цариградско .
2. Ограничения за паркиране в центъра - както в Лондон, например ( ха ха, я да видим кой ще подскокне сега?) Mr. Green Не може Сульо и Пульо по всякакъв повод да си паркират " колите до кенефа" , както се изрази някой по-горе. В центъра-пеша. При спешни ситуации - болни, трудноподвижни и т.н.-друг режим на придвижване.
3. Всяка фирма/компания да БЪДЕ ЗАДЪЛЖЕНА  да осигури места за паркиране на служителите си. НЕ ми казвайте, че е невъзможно само. Служителите от фирмата на мъжа ми винаги са имали паркинг на разположение (всички са с коли). Да не ви давам пример с една мноооого известна компания с денонощен режим на работа, чиито служители пълнят с колите си тротоарите по всички околни улици.

# 163
  • София
  • Мнения: 1 508
Напълно подкрепям, по всички точки  Peace

Аз с нетърпение чакам метрото да стигне до Младост  Simple Smile

# 164
  • Мнения: 289
3. Всяка фирма/компания да БЪДЕ ЗАДЪЛЖЕНА  да осигури места за паркиране на служителите си. НЕ ми казвайте, че е невъзможно само. Служителите от фирмата на мъжа ми винаги са имали паркинг на разположение (всички са с коли). Да не ви давам пример с една мноооого известна компания с денонощен режим на работа, чиито служители пълнят с колите си тротоарите по всички околни улици.

Преди месец - два главния архитект на София каза, че всички служебни парко места щели да се премахнат. По този начин щяло да има повече места за паркиране..

# 165
  • Мнения: 289
SV, точно в този член пише, че може да се паркира, ако се оставя разстояние от най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци.

Нямам нищо против, но колко на брой са тези така широки тротоари? На бас, че се броят на пръсти... Peace

# 166
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
3. Всяка фирма/компания да БЪДЕ ЗАДЪЛЖЕНА да осигури места за паркиране на служителите си.
Това искам да го видя с нашата фирма как става Party
Защото сега има някакви места, както и гараж - обаче за служебните коли и нЕкои богоизбрани  Whistling

Преди месец - два главния архитект на София каза, че всички служебни парко места щели да се премахнат. По този начин щяло да има повече места за паркиране..
А това пък е пълна глупост ooooh!, отделно - как ще се случи?
На опит да се вдигнат цените за тая услуга ми прилича, както и на тези в синята зона - и аман, дори в момента час паркиране на открито в София излиза по-скъпо от същото нещо на закрит паркинг в Женева - това сигурно за стотен път го пиша като се появи такава тема. Да не говорим, че там може да си я предплатиш услугата (за месец, година или друг период) и съответно се прави отстъпка. Същата гъчканица е в оня град, при всичките им паркинги и разчертани улици, даже и по-зле е оттук на моменти, но не са се избили още хората, нито пък си лепят стикери по колите Wink.

# 167
  • гр.София
  • Мнения: 380
Сигурно много от вас ще се възмутят, но аз смятам, че единственият начин за справяне с наглеците е здраво издраскване на колата или срязване на гумите им. Има определена категория дебили, които разбират само от груба сила. Със стикери и учтивост няма да ги впечатлим. За съжаление!

# 168
  • Мнения: 3 405
Пък аз смятам, че и лепенето е брутално. Колко съм наивна  Tired

# 169
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Сигурно много от вас ще се възмутят, но аз смятам, че единственият начин за справяне с наглеците е здраво издраскване на колата или срязване на гумите им. Има определена категория дебили, които разбират само от груба сила. Със стикери и учтивост няма да ги впечатлим. За съжаление!

Интересно ми е, какво ще мислиш, ако някой заядлив пешеходец реши, че точно твоята кола му пречи и й нареже гумите, пък на теб малко след това спешно ти потрябва.

# 170
  • Мнения: 2 759
...Добре, де, някой от поддръжниците или организаторите на тази инициатива ще се сети ли най-сетне да публикува тук и на сайта кога е разрешено паркирането на тротоара...
       
                     Постнала съм линк към другата тема, в която това е обсъдено.

...При спешни ситуации - болни, трудноподвижни и т.н.-друг режим на придвижване...
                     Ти наистина искаш да видиш всички джипове на инвалиди, а  Mr. Green?

                     Анджелина, ок. След двете теми вече съм почти убедена, че трябва да звъня на паяк, ако паяка не вдигне - мерки по-брутални от стикери..

# 171
  • Мнения: 3 405
След двете теми вече съм почти убедена, че трябва да звъня на паяк, ако паяка не вдигне - мерки по-брутални от стикери..

бомба  Mr. Green

# 172
  • Мнения: 5 370
Портокаловата, не знам какво ще видя, но е видно, че доста хора не си вършат работата. За жалост. Confused

# 173
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
...но е видно, че доста хора не си вършат работата. За жалост. Confused
Веднага доказвам и нагледно, от доста време ме сърбят ръцете да го направя.

Платно и прилежащият му тротоар (в непосредствена близост до резиденция, междувпрочем):



Красота, а? И, уверявам ви, не са в тоя вид заради паркиране, точно в тая им част. Стърчащият бордюр е висок повече от педя, на никой не му се ремонтира мост или радиатор все пак.

Ето го и отсрещния тротоар, възстановен и поддържан от нашата фирма.



Както е видно, направено е и специално място за контейнера. Някой ще познае ли от веднъж колко пъти въпросният е бил поставен там? То се вижда всъщност - 0.00, зарязват го както и където им дойде, вкл. и почти посред улицата имаше случай Shocked. В момента, освен че пречи на видимостта, е заел и място точно за 2 коли.
А за тези 2-ма колеги (или клиенти) вече, при цялото ми уважение, трябват 2 стикера 'араб в пустиня' Laughing

# 174
  • Мнения: 4 300
Много ми е чудно как ще стане това - всяка фирма да осигури паркоместа за служителите си. В сградата, където работя, има не по малко от 400 служители. Имаме подземен паркинг, едва ли е с повече от 80 места. Под паркинга минава метрото,т.е. няма как да бъде направено още едно ниво. В целия център положението е такова. Носна кърпа няма къде да се постеле, камоли да се прави паркинг.
Метрото е прекрасно нещо, само че освен да се направи, трябва и да се осигури достатъчен капацитет. Защото сега в този му вид в пиков час се пълни на втората спирка, а понякога и на 1вата. А като се удължи маршрута не ми се мисли. Наземния ГТ е в ужасно състояние, няма бус ленти. Където случайно има са си просто ленти, в тях има повече леки коли, отколкото коли на ГТ. Апропо и затова има да ревем, че Бърза помощ се бави по два часа. Освен ако не им монтираме поедна перка на линейките. А трамвайните линии? Колко по щадящо за движението би било ако се приместят до тротоарите, а не през едно платно, за да се спира съвсем движението.

Дописвам- има и сгради по центъра, които са паметници на културата, под които е абсурд да се направи паркинг- Министерство на финансите на Раковска, Биохим на Иван Вазов, Сибанк зад Народния и т.н., и т.н. Изобщо начинът да се справим с трафика ( не само с паркирането) е в правенето на ГТ привлекателен. Училите маркетинг сигурно помнят урока с капаните и отровата за мишки.

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 14:08 от Р0кси

# 175
  • Мнения: 2 563
[В нищо подобно не желая да те убеждавам. Говоря като човек, който най-редовно, в уредената Америка, се мота да намери платено или безплатно място дори и в нашия не толкова голям град и често-често предпочита пеша или по-дългия път в натъпкания влак пред джиткането с Хондата.

Просто се откажете от мечтата, че ще ходите и до кенефа с колата и ще има къде да паркирате от воле. Няма такъв филм.
A така сега!!! Значи, големи и уредени градове имало било само в Америка. Mr. Green Mr. Green
Добре беееееее.....добре ми стартира денят. Joy

Нищо подобно не съм казала. Но все пак ще е хубаво да чуем опита ти от живот другаде, в голям и уреден град, в който можеше легално и безпроблемно да си паркираш, където си искаш, когато ти душа иска! Чакам.

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 14:48 от Hear Again

# 176
  • Мнения: 2 018
Ние пък варненци нямаме вашите проблеми  Whistling

# 177
  • Мнения: 3 405
Мда  Mr. Green
Затова сме се разписали толкова хора в темата  Laughing

# 178
  • Мнения: 2 018
Ми тъй де! Особено лятото е толкова спокойно при нас!  Hug
Всички се изселват у Софията и малкото останали шофьори спазват правилника! Дори и да се мерне някой със софийска регистрация, той е по-примерен шофьор дори и от варненци! Не се прави на тарикат, не псува, не паркира на забранени места ...

сори за офф-чето  Sunglasses

# 179
  • Мнения: 5 370

Нищо подобно не съм казала. Но все пак ще е хубаво да чуем опита ти от живот другаде, в голям и уреден град, в който можеше легално и безпроблемно да си паркираш, където си искаш, когато ти душа иска! Чакам.
Не обичам императиви, Хиър, ама никак . Ако искам-ще споделям, ако искам-не.
Не обичам и обобщенията.
Ай чешете си клавитурките на воля, все пак, приятно занимание е за запълване на времето (било то сутрешно или следобедно). Wink

# 180
  • Мнения: 2 759
...и малкото останали шофьори спазват правилника! Дори и да се мерне някой със софийска регистрация, той е по-примерен шофьор дори и от варненци! ...
                     Не съвсем... Веднъж спряхме за секунда пред едно шанге бюро и на 40-тата секунда до нас имаше вече спрели полицаи... Съответно никой не призна секундата, платихме си глоба както си му е реда  Mr. Green... Много се изкефих, защото два пъти казах, че там не трябва да се спира... Ама на - въпрос на минутка било  Whistling... А софиянци си мислят, че навсекъде е като у Софията  Twisted Evil...

# 181
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Във Варна от 2-3 години служебни паркоместа не се раздават!
Рокси, има начин за големите фирми - осигуряват служебен транспорт и така, вместо 100 коли с по 1 човек идва 1 автобус със 100-те човека. Който иска, има начини!

# 182
  • Мнения: 5 370
Във Варна от 2-3 години служебни паркоместа не се раздават!
Роски, има начин за големите фирми - осигуряват служебен транспорт и така, вместо 100 коли с по 1 човек идва 1 автобус със 100-те човека. Който иска, има начини!
А така!!! Peace

# 183
  • Мнения: 2 759
                      Абе не знам... На нас се опитаха да ни организират транспорт, но излизаше 7 лв в едната посока  Whistling... Аз живея на 4 км от местоработата си - за кво говорим изобщо  Tired. А това дори е преди увеличението на бензина...

# 184
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Аз живея на 12 км от моята. Всеки ден се движа със служебен транспорт, въпреки наличието на собствена кола.

# 185
  • Мнения: 4 300
Рокси, има начин за големите фирми - осигуряват служебен транспорт и така, вместо 100 коли с по 1 човек идва 1 автобус със 100-те човека. Който иска, има начини!
Нали и аз това казвам,  че трябва да се залага на развитие на обществен или както там искате да го наричате транспорт- в едно МПС много народ ( автобус, метро, трамвай и т.н.). Примерът ми беше насочен към Жози, която каза че всяка фирма трябва да осигури паркомясто на служителите си. Което при нас очевадно не се случва, няма и как. А и да имаше как никой не би похарчил милиони, за да осигури паркинг на хора, които биха работили и без него. Бизнес. Ако някой се чувства толкова богат има все пак платен паркинг, 2 лв/час.

# 186
  • Мнения: 2 018
Във Варна от 2-3 години служебни паркоместа не се раздават!
Рокси, има начин за големите фирми - осигуряват служебен транспорт и така, вместо 100 коли с по 1 човек идва 1 автобус със 100-те човека. Който иска, има начини!

Запозната ли си със служебните паркоместа? Пред хотел Капитол слагат едни стойки - за 4 места, ама като паркира техен автомобил и си местят стойката на друго място. Така заемат цялата улица. Това служебно паркомясто ли се нарича?

# 187
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
А защо никой не мисли в тази посока, м?

Сграда-паркинг:



Не става дума за безплатен обяд, на днешно време е ясно, че без пари и мама на тате не дава - но за някаква приемлива цифра все пак, за 4-5 лв. на час и баба знае.

# 188
  • Мнения: 5 370
А защо никой не мисли в тази посока, м?

Сграда-паркинг:

Не става дума за безплатен обяд, на днешно време е ясно, че без пари и мама на тате не дава - но за някаква приемлива цифра все пак, за 4-5 лв. на час и баба знае.
Ми аз това исках да предложа по-горе, обаче се замотах покрай файлове и потребители с проблеми и забравих да се допълня. Точно в такава сграда се намира фирмата на мъжа ми, примерно.
Но къде да се изсипят колите на над 200 служители, от които поне 20 идват с личните си автомобили на работа, денонощно??? При това-говорим за супербезумноотеснелиявече център.

# 189
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Запозната ли си със служебните паркоместа? Пред хотел Капитол слагат едни стойки - за 4 места, ама като паркира техен автомобил и си местят стойката на друго място. Така заемат цялата улица. Това служебно паркомясто ли се нарича?

Нямат право, както и всички останали - банки напр. освен ако земята не е купена. Общината не раздава такива права поне от 3 години.

# 190
  • Мнения: 2 018
Запозната ли си със служебните паркоместа? Пред хотел Капитол слагат едни стойки - за 4 места, ама като паркира техен автомобил и си местят стойката на друго място. Така заемат цялата улица. Това служебно паркомясто ли се нарича?

Нямат право, както и всички останали - банки напр. освен ако земята не е купена. Общината не раздава такива права поне от 3 години.

Имат ги повече от три години. Ако имат старо разрешително, то важи ли си още?  newsm78

# 191
Привет отново на всички! Искам само да съобщя, че днес получихме от печатницата новия тираж стикери и се заемаме с разпращането на всички поръчки, постъпили от 12-ти юни насам Simple Smile

Благодарим на всички, които се включиха в инициативата bowuu, а за останалите -- заповядайте на www.kato-idiot.com !

Общи условия

Активация на акаунт