МАРТенчето ни мило вече със зъбче се е сдобило!

  • 9 015
  • 287
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495




Винаги ще бъдат обичани ангелчетата на :
fever - мама на ангелче  Flowers Rose Flowers Rose  maria_d - мама на ангелче Flowers Rose Flowers Rose 
Danielkka  – мама на ангелче
Flowers RoseFlowers Rose marussia - мама на ангелчеFlowers RoseFlowers Rose
Oчакваме ви отново в отбора!

TУК СМЕ СЕ СЪБРАЛИ 125 ЩАСТЛИВИ МАРТЕНСКИ МАМИ!
ИМАМЕ СИ
69 54
НАШИТЕ РОДЕНИ БЕБЧОВЦИ:




 
Светла - 3650гр., 52см. - на munito
Мартина - 4550гр., 54см. - на слънчоглед
 
Виктор - 2200 гр., ... см и Мария - 2000 гр., ... см. - на kremm

Мая - 2850гр., 48см. - на nereneia
Пресиян - 3100гр., 50см. - на Ivema
Блага - 2900гр., 46см. - на SuperMaman
Дилян - 3200гр., 51см. - на jerri
Никол - 3100гр., 51см. - на marcela83
Тея - 2600гр., 45см. - на marty24

Симеон - 3100гр., 51см. - на poli24
Алекс - 4300гр., 53см. - на adenis
Калоян - 3200гр., 51см. - на krisi99
Йоанна - 3250гр., 50см. - на kasparita
Дария - 3200гр., 49см. - на Ivet82

 
Красимир - 3680гр., 50см. - на Slunchice

Адриана - 3900гр., 52 см. - на DiVeNa
Далия – 3500гр., 52см. - на DESIR

Теодор - 4230гр., 51см. - на  adi_i_bebe
Ивон – 3400гр., ...см. - на tai
Геновева – 3850гр., 54 см. - на dimginjan



 
Най - едър мъж - Aлекс на adenis(4300 гр.)
Най-едра мадама -Мартина на слънчоглед (4550 гр.)
Най - висок мъж - Радослав на Белла (55 см.)
Най - висока мадама -Магдалена на lanselota (55 см.)
Най - подранило бебе - Биляна на TaniaR( 75 дни преди термин)
Най - закъсняло бебе - Калия на stasi8510 (12 дни след термин)
Най-често срещано мъжко име - Борис, Теодор
Най-често срещано женско име - Мария, Симона, Дария, Адриана
Ден, с най-голям бебевалеж - 13 и 16 март
Най - много момичета са родени на дата-16.03 (6 момичета)
Най - много момчета са родени на дата- 5.03, 12.03,13.03 (по 4 момчета)
Най-точна мама(бебе, родено на термин)-Георги на Ronja77
Първо зъбче-Лора на sia-на 4 месеца и 3 седм.
ЗА БЕБЕТО
Сетивата на бебето 
Грижа за новороденото 1 част 
Гимнастика и масаж за бебета 
Периодите в развитието на бебето през първата година   
Бебето ми е неспокойно-какъв е проблема?   
Упражнения за майки с бебета
Масаж и гимнастика на бебето
Много клипчета за масажи и гимнастика
Рожба-от 1 ден до 1 годинка
Развитие на бебето
Таблица за ръста при момчетата от 0 до 2 годинки
Таблица за ръста при момичетата от 0 до 2 годинки
Бебе и мама
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Референтни стойности при кръвните изследвания при деца
Болести при детето
Как да превърнем 8-те ревливи периода на бебето в магически крачки напред
Оценка на моториката
Атопичен дерматит
ЗА КЪРМЕНЕТО
Всичко за кърменето
Истината за желязото.Нуждаят ли се кърмените бебета от хранителни добавки
Библиотека за кърменето
Хранене при кърмене
Кърмене и захранване на бебето

ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
За захранването
Схема на захранване на HIPP
Готово ли е детето за захранване
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждането на млечни продукти и прясно млякко в менюто на децата
Наръчник за хранене според възрастта на детето
Защо нашите майки са ни давали сок
Кога да започнем захранването с твърда храна
Примерна смеха на захранване
Примерно меню за деца с алергии
Алергиите-как да избегнем и лекуваме?
Хранене на детето от 0 до 3 год.

ЗА МАЙКАТА
Диета след раждането
Отслабване след раждането
Възстановяване след раждането
Следродилна депресия


ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ НА МАМА И БЕБЕТО
Електронен бебешки дневник
Детски песнички, приказки, анимации, филми, игри
Текстове на детски песнички
Нашите снимки


МАРТенското бебче малко - хапва си пюренце сладко!
 

# 1
  • Мнения: 2 495
Предлагайте заглавия за предстоящите теми!!! Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте милички,
Нинче, мерси за новата темичка! А, първата снимка е върха!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
И ние много се потим, особено по личицето и по косичката на вратлето!
Даниелка,  Hug
Айде, оправяме се и излизаме на разходка!

# 3
  • София
  • Мнения: 1
Мартенче-диваче от/за купони плаче. Laughing Laughing Laughing Това се сетих като видях снимката. Laughing Ама вярно са ни големи сладурковци.
Като казах "купони" и с оглед на евентуалната организация на общ купон за всички градове, ако искате да го обсъдим в тази тема. Всеки да каже дали би участвал, кога според него е подходящото време и място за това, цени за нощувки, които се смятат за приемливи, специфични изисквания и да се съобразим с преобладаващото мнение и да действаме. Хайде, аз да кажа първа:
 Вече предложих място- Узана.
 Време- до края на септември
, че да е топло и да става за навън. Не че и зимата не можем да излезем навън, но не всички бебета са чак толкова калени.
 Цена за спане- не повече от 20-30 лв. на човек и това като краен компромис, щото не всички са цъфнали и вързали с парите.

Последна редакция: пн, 17 авг 2009, 12:14 от Дърта маймуна

# 4
  • София
  • Мнения: 5 758
Нинче, мерси за темичката! А снимката наистина е страхотна!  Hug Heart Eyes Видях в една тема на бременни, че слагат на първа страница винаги по една снимка на съфорумка - много хубаво ми се видя като идея. Та предлагам всеки път да слагаме снимка на наш си бебок. Така ще са ни още по-прекрасни темите  Heart Eyes Blush Hug
Маймунке, голям си оптимист! как си представяш да се организираме толкова скоро  Crazy Иначе идеите са добри  Peace Аз си мислех и за на пролет  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 35
Ехе, нова темичка, Нинче мерси  bouquet

Ние вчера се завърнахме и докато ви изчета...

Първо, знаех си аз, че срещата ще е страхотна. Снимките са страхотни, бебоците са мнооооого сладки. Илийката направо ми скри шапката. Мънки незнам какво ще правите като проходи Rolling Eyes
Надявам се при евентуална следваща среща и ние да успеем да дойдем Peace

Честити имени дни на патерица, специално на Мария-Зеленко и Мария на Окич (за тях се сещам ), ЧРД и ЧИД на Мери, да е много щастлива и обичана Hug
Честити нови зъбчета на всички бебоци, сдобили се с тях, да са здравички и белички Hug

И сега за нашия празник - ми вече Алек е християнче (в събота го кръстихме). Много хубаво беше, Алек много му хареса, накрая даже реши да попее с хора Laughing Дяди поп имаше малко проблем с отрязването на кичур коса, ама се справи някакси (то нали при нас косата е кът). Алек получи много подаръци, много целувки и прегръдки. А на мама и тати подаръка беше една вечер на Априлци с кръстниците, сестра ми с гаджето. Алек остана при бабите и дядовците да се гледат. Е няма такъв кеф - нямаш график, басейнче, биричка. Вечерта сръбнах и малко уиски. На сутринта в неделя спане до 10.00....Е, що кърма изхвърлих в мивката, ама здраве да е Simple Smile Чакам да ни пратят снимките и ще кача да ни видите, че от отдавна не съм слагал снимки Peace

Сега да ви кажа - Алек има нов номер, ама е много смешен, като го видя да го прави и се попикавам. Като е по корем се вдига от колената нагоре и почва да се клати напред назад (незнам дали ще ме разберете)

За национална среща съм за Peace Да ви кажа сега съм доста запозната с вилите и хотелчетата в Априлци. Има много сладки, с поляни, без, с ресторанити отдолу, без. Цените са около 20 лв на човек, условията за тази цена са много добри (за пример ние в събота за 20 лв. имахме и закуска) Но и за Узана съм навита.

Я да се пробвам за заглавйца - Мартенско човече седнало седи и се пробва да пълзи
                                                    В мартенската ни дружина пълзящи вече има  
                                                    

# 6
  • Мнения: 3 379
Цоп и от мен!

За главичката - на Ники също е топла, това е нормално. Бебетата отделят топлина през главичката си, особено докато още не им се е затворила фонтанелата (затова зимно време е добре да са с шапчица). Понеже е топло навън, нормално е главичките д аса горещи - така бебето се охлада, затова се и изпотява там най-вече.

Аз закъсах с едното око - ужасно червено и подуто ми е, боли ме и гърло, и ухо, и глава... Някаква инфекция явно, сега чета с едно око  Confused Днес ще се опитам да стигна до лекар, стискайте палци да е нещо по-леко, та да мина само с капки, без лекарства.

Хубава седмица от нас!

# 7
# 8
  • Мнения: 2 495
Хе, ще кажеш че някой ме бутна да пусна темата с това заглавие... Laughing преди малко рових в устата на Радослав и вече мога да кажа че ни е пробило първото зъбче! Party Crazy
За нац.среща съм "за" но догодина. Peace Можем да почнем с оганизацията към януари и някъде май-юни да се съберем. За мястото и парите нямам никакви претенции.(разбира се, всичко да е в рамките на допустимото)

Последна редакция: пн, 17 авг 2009, 12:49 от Нинчето

# 9
  • София
  • Мнения: 49
Честито зъбче на Радослав на Нинчето  tooth
Досега не съм се престрашила да цъфна на някоя среща  Blush , знам че не хапете Simple Smile , но съм за национална такава  Peace
Моето предложение е Рибарица, невероятна природа, предлагат се вили, семейни хотелчета и т.н. Ако трябва да бъда чесна само веднъж съм ходила там, но остана незабравимо  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 35
Ха честито първо зъбче на Ради Hug
И аз мисля, че за следващата пролет или лято ще е хубаво да се организираме. Не за друго ми до септември времето е доста малко Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 263
Браво на Радо- честит пробив!!! Хайде скоро и компания да си има първото зъбче- да са му все здравички и белички!!!

Честито влизане в правата вяра на Алек- Богородица да бди винаги над него!

Мерсаж за темата  bouquet
Заглавията ви са супер!
Да хубаво ще е с някакви снимки от срещи на първата снимка...Например на дружината от Младост се сещам, че имат хубави; гаджетата Симона и Радослав, скоро не са се снимали май...
Като заговорихме за снимки- бейби мони- кога ще правиш новото колажче- или трябва всички бебета да станат на 6 месеца?
А и си мислех, че, ако ще правим такъв нов колаж, е добре някъде другаде да си направим албум за него- тази снимка.бг- мно'O бъгава ooooh!
За националната среща- ние сега засега не можем да се включим. Ако по- нататък дойдат по- добри дни...- но едва ли...
Мерси ви за отговорите на моята питанка- определено ми бяха в полза. Животинче, спомням си аз, че се похвали с вашата тревъл кошара. yes
SZA - да се възстановяваш бързо!

# 12
  • София
  • Мнения: 673
Честити зъбчета и от нас!


ако ще правите срещата на Рибарица, ние няма да дойдеме, че имаме мноооого лоши спомени от там.

# 13
  • Мнения: 222
Страхотна тема със страхотна снимка   bouquet
Честита зъбка-гъбка на Ради!!!


За национална среща и аз съм навитарка, но догодина. Малко да поотраснат мъниците, че тогава и на тях ще им е много интересно  Peace А и ще са проходили и ще се заиграват.  Heart Eyes А за място - където и да е, за цените разбира се в рамките на разумното 20-30 лв е ок Peace
Пък и ние сме много зависими от татито ни, щото аз нямам книжка и съм куфар, та той сега посмъртно да се навие да тръгне някъде с нашия ревлЮ.
А и Борис си проявява характер - иска след обяд да си спинка само у нас и това си е. Айде като сме навън ясно - усеща че е на чист въздух, но и в двете баби на обяд не иска да спи, а само като се приберем вкъщи и о,чудо  Mr. Green малкия заспива ....

# 14
  • София
  • Мнения: 459
wavey

Нинче,   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт