Сватба 2018 - II-ра част

  • 46 595
  • 730
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 119
Ох и ние сме на вълна избор на ДЖ.Фото и видео сякаш избрахме и тази седмица ще капарираме.За ДЖ-срещахме се с 3ма,като единия отпадна като цена,2рия много ни хареса и като човек и като идеи..и май ще се видим с още един двама и ще решим.Цените май са сходни 600-700 за 5 часа и 100 лв овъртайм.Наистина е много относително това с препоръките.Например на нас много ни хвалеха един Дж,не му помня името,после се оказа,че пуска основно чалги и хората,които ни го препоръчват реално харесват такъв стил...Най-вероятно ще изберем втория,като неговата оферта е 630 лв+ пътни и 100 лв всеки следващ час.Не знам как е като цена честно казано 

# 646
  • София
  • Мнения: 23 138
За кумовете бяхме решили, че аз ще избера кумата, ММ кумът. Кума ми беше моя приятелка от детските години, ММ имаше затруднения с кума. Искаше да е брат му, но той много настояваше поредната му бройка да е кума, казахме му възможно най-мило, че не е познал.  Laughing Разбира се много преди сватбата се бяха разделили вече. Така че все пак кум ни стана съученик на ММ,с който са и добри приятели. Моята кума беше сгодена тогава и затова направихме нашата маса да е за 6 човека - ние, кумовете, годеникът на кумата и сестрата на кумата, която седна до кума, защото той беше необвързан. Мисля, че всички останаха доволни.

# 647
  • Мнения: 1 384
Purple, честита рокля Simple Smile)) Може и на мен да я покажеш, ако не ти е умръзнало да пращаш снимки Smile
Много кофти това с кума.

Аз по отношение на кумовете много държах да са семейство и това автоматично изключва по-големия кръг от обкръжението ни. Но пък най-добрата ми приятелка се се ожени наскоро и поканихме тях, но като ги поканихме и веднага след това разбра, че е бременна и се наложи да сменим плановете, че живот и здраве се пада да е съвсем накрая, а те са и от друг град, та много по-важно е всичко да е наред с бебчето.
Общо взето имахме само един резервен вариант, приятел на мъжа ми с жена му, които на мен не са ми много близки и на него не кой знае колко, но пък те много се зарадваха, а и като цяло си имаме приказка. И сме в един град, така че все пак съм доволна, тъкмо повод да се сближим още Simple Smile)

# 648
  • София
  • Мнения: 92
Честита рокля и от мен, Purple! Аз също се вписвам в желаещите да я видят, ако нямаш нищо против. Simple Smile
Иначе за кумовете, ние нямахме никакъв проблем, понеже те са кръстили ММ и той искаше да са те. Макар и да бях малко против, тъй като исках да са по-млади наши приятели, те са си вече възрастни... нооо като се замислих нямаше такива, които да отговарят за тази важна позиция и така се съгласих. А пък те много се зарадваха и се съгласиха веднага, като разбира се кумът малко се пошегува, че първо трябвал да мисли, не може така веднага, смеейки се. Simple Smile))

# 649
  • Мнения: 882
И аз исках да е мойта приятелка, но държах да са кума и кумата двойка та се спряхме на моя приятел най добрия му приятел с неговата половинка. И двамата са ни близки и на двамата и повярвай те е двамата са най притеснителните хора на света. Момчето даже и с нас понякога като говори и има притеснение, обаче като ги попитахме дали искат да ни бъдат кумове приеха и без да се замислят е думите им бяха .. знаете колко се притесняваме, но заради вас Heart .  Аз им казах, че заедно ще сме във всичко и даже толкова активни са станали момчето даже и право хоро не знае, но за нас щял да го научи. Аз мисля че кумувете трябва да си бъдат хора с който с радост да споделяш моментите без значение е притеснението нали сме си най близките много му дреме са половината от гостите който даже не и виждал никога. Важното е че ще бъдем заедно. Аз даже планирам с кумата медения ни месец да бъде заедно с тях да се отпуснат момчетата, че и моя е толкова срамжлив.

# 650
  • София, България
  • Мнения: 3 628
Ние категорично държахме да са най-добрите ни приятели, а не двойка, която не ни е толкова близка. Изобщо не съжалявам за избора на кума. Обаче кумът е говорил ужасни неща зад гърбовете ни, които ни бяха споделени след като хората разбираха кой ще ни бъде кум. Направо съм потресена. Сега ще трябва да му обявим, че не желаем да ни е кум и ще трябва да търсим нов, което е малко сложно защото повечето ни гости са двойки, а ние кума си имаме.

# 651
  • Мнения: 882
Не се ядосвай ще намерите подходящия човек Blush

# 652
  • София, България
  • Мнения: 3 628
Ааа разбира се . Не се ядосвам толкова, колкото разочарованието. Но и през това трябва да се премине. Няма как... Simple Smile

# 653
  • Мнения: 882
Момичето избрахте ли песен за първия сватбен танц Blush  а също така смятате ли да направите и специален поздрав за родителите и ако е така и за на двамата родителите заедно или по отделно ще имат поздрав

# 654
  • Мнения: 5 604
Момичета, всяко зло за добро. И ние имахме драма с кумовете. Нашият първоначален кум се отказа няколко месеца, след като разбра, че ще кумува с моя приятелка. Премислил и решил, че не може да кумува без приятелката си, която ние всячески се постарахме да харесаме и приобщим, но просто беше кауза пердута. 😁😁😁 В крайна сметка ни кумува едно прекрасно семейство с две деца, които са просто невероятни и се справиха перфектно със задачата, а и сега сме още по-близки. Така че не се притеснявайте, нещата ще се наредят по най-добрия начин. :* :*

# 655
  • Мнения: 156
Хаха, мили дами, май много от нас са имали драми с кумовете. Ние явно не сме имали, защото оставих избора на годеникът си, който все още обмисля кой точно от най-добрите си приятели с жени да избере. А моята най-добра приятелка хич и не съм я обмисляла за кума - тя ми трябва за основна шаферка и за нищо друго не я давам. Grinning
Представям си, че кумовете трябва да бъдат двойка, хора, на които като двойка се възхищаваме и които биха могли да бъдат около нас със напътствия. Възможно е да е само в моята глава този образ Simple Smile
Но определено не си представям как моята мила най-добра приятелка би дала на бъдещият ми мъж съвет, който той да обмисли сериозно. Grinning

# 656
  • Мнения: 3
Момичета, пак наближихме края на темата и ви пускам списъка с датите на сватбите ни, за да ми кажете какво да коригирам или добавя Simple Smile

Скрит текст:
21.04.2018 leidi_nimeriq – гр. Бургас, хотел Аква
21.04.2018 S_V_D
21.04.2018 rimanikas
28.04.2018 MarinaMM
28.04.2018 Teodora Mitakova
28.04.2018 Galq Kumanova
05.05.2018 Angel-Di – гр. Албена, Парадайс блу
05.05.2018 bulbyk_bulbyk – гр. София - резиденция Тера
05.05.2018 Пухеланка
06.05.2018 Siyanita
12.05.2018 Нарцис - Gers*
19.05.2018 Sunflower92 – гр. Русе, хотел Теодора Палас
19.05.2018 aDaMaNt^
19.05.2018 ins_94
19.05.2018 Veronika Ivanova - Best Western City Hotel Sofia
20.05.2018 monikrisi
20.05.2018 martinova721
05-06.2018 Medlinniel
02.06.2018 Joanita – гр. Поморие, Sunset Resort
09.06.2018 stanislava.stefanova
09.06.2018 Eve Petrova
16.06.2018 tenara – гр. Русе, хотел Дунав
22.06.2018 Purple_Peanut – гр. София, хотел Акорд
23.06.2018 Sisi_stoycheva
23.06.2018 Яренце
30.06.2018 betamesh
06.07.2018 Mariya_483911
07.07.2018 KaтастроФа гр. Балчик, Блексирама
15.07.2018 fatalina /сватба на сина ѝ/ - гр. София, хотел Акорд
17.08.2018 Bride2Be - ресторант - Villa Ekaterina
18.08.2018 Mariana Madoleva
26.08.2018 patenceXXX
01.09.2018 jorinkaa
01.09.2018 madlen.jordanova
08.09.2018 Anastasiq16
08.09.2018 ..Iv
15.09.2018 izabella32
15.09.2018 Anichka 89
16.09.2018 Poppy_26
22.09.2018 ElenaRadeva
22.09.2018 Fifilinka
09.2018 Sunn21
09.2018 Ester Georgieva
09.2018 Miroslava^

                   Роузи Памуксън /чакам да посочи избрана дата/

Привет от мен. Предстой да запазя час за ритуална зала, но иначе датата е сигурна- 18.08 в Хотел Експо. Може ли да попитам- колко излиза запазване на изнесен ритуал за София? 😊

# 657
  • London, UK
  • Мнения: 301
В гражданското изнесения ритуал струва 331 лв. В агенциите варира между 150 и 250. При положение, че за София няма как изнесения ритуал да е истински, аз лично не виждам причина да се запази човек от ритуалната зала. Подписването в ритуална зала е 61/62 лв (с музика, ритуал и позволение за снимане, техния фотограф е около 80 лв., ако не искаш да водиш свой).

# 658
  • София
  • Мнения: 23 138
Хем не е истински, хем толкова пари...  ooooh!

# 659
  • Мнения: 1 998
Purple_Peanut, много е неприятно това с кумовете, но бъди благодарна, че това сте го разбрали в толкова ранен етап, а не след сватбата, когато всичко е свършило и този човек си ви остане кум за цял живот.
Аз съм споделяла преди време, ние в началото имахме идея едни приятели на мъжа ми да бъдат кумове. Те са двойка. След като се сгодихме обаче, бяхме разочаровани от реакцията на мъжа и се отказахме. След това се замислих за друга подходяща двойка, а аз исках да са приятели на мъжа ми, та така се сетих за сегашните ни кумове, мъжът ми също ги одобри, а аз реално ги бях виждала само веднъж. Дори не знам как бях решила да са те, но така ми дойде и много хубаво се получи, да чукна на дърво, нямаме проблеми към момента. Simple Smile
Подкрепям мнението за по-малките градове, че повечето професионалисти се откриват лесно и бързо може да се получи мнение за тях. При нас е и късмет, че мъжът ми познава добър видеооператор, както и двама добри диджеи, като за единия от тях чух още няколко независими и добри мнения и аз предпочетох да е той. На фотографът ни аз му наблюдавам работата от няколко години и винаги съм си мислела, че когато се омъжвам, искам той да ни е фотограф, та така стана набързо всичко.
Вчера ходихме на разходка с мъжа ми и минахме през мола тук. Там има едно магазинче за цветя и аз импулсивно реших да вляза и да питам жената дали има възможност да ни направи украса за сватбата. Само цветя, разбира се. Тя каза, че прави такива украси и дори сега декември месец имала сватба в нашия ресторант, та се замислих да се възползваме от услугите ѝ, тъй като реално само цветята ме притесняват.

П.П. Хър-Мър, много ти се кефя на постовете Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт