Сватба 2018 - II-ра част

  • 46 569
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 519
Аз пак отправям апел Simple Smile в сватбения център бях, приятно е, но моята рокля я няма там.

Девойки, дайте съвет къде да погледам рокли в София. Търся имена на конкретни магазини - бюджет до 1000 лв., да не искат предварително записване и да не се плаща за проба. Ако дизайнерите са български, давам бонус точки Simple Smile

# 661
  • София, България
  • Мнения: 3 620
Ами... според критериите ти, единствения друг вариант, който се сещам е Пиротска. Но.. щом в сватбения център не си харесала и там няма да намериш нещо особено. Въпреки всичко имаше един магазин с доста прилични рокли на Пиротска, но име не помня. Бях си запазила някаква “Модна къща Лита”, но това са магазинчета с много малък брой рокли... Confused Разгледай им сайта, ако искаш Simple Smile

Скрит текст:
Благодаря ви за подкрепата за кума. Аз не го намирам за чааак такъв проблем, просто годеникът ми се разочарова много. Въпреки всичко ние имаме по-различни виждания и както вече казах искахме най-близките ни приятели за кумове. Ще си намерим кум. Имаме и други близки хора.

# 662
  • Мнения: 5 581
Магазинът на Пиротска, за който говори Пърпъл, вероятно е Оксана мода. Оттам взех моята за 650, а беше една от най-скъпите. Има много красиви модели, а качеството е ок, но не е топ, в края на вечерта някои апликации, лепени със силиконов пистолет, започнаха да се разлепват. Simple Smile
П.С. Ако ти се занимава, бих искала и аз да видя роклята. 😘

# 663
  • London, UK
  • Мнения: 301
От Оксана мода ми беше балната рокля, много красива и на много прилична цена, но не бях очарована от качеството. Гледах и за сватбена там. Харесах един модел, но още при пробата стана ясно, че има проблеми с ципа и други дребни неща и съвсем се отказах. Иначе цените им са по-ниски от повечето магазини в София. На Пиротска в Румина (първия магазин от ляво, след Мегиас) има рокли до 1000 лв и са усложливи. В Лита на Сливница има доста модели, също на добри цени и доста приятен персонал. Други места или не са ми направили добро впечатление, или са в по-висок ценови клас. Има на Солунска Holidaywed с красиви рокли, добро качество и дизайнерката е много мила и усложлива, но цените са до към 1300-1500. На Пиротска също така е Палома Фешън, но първо дизайнерката беше супер намусена, не може да се снима и още един куп неща и цените са доста по-високи (реално според мен неоправдано) - единствената рокля която пробвах там беше 2500. За други не попитах, но ме съмнява да са били много по-ниски.

# 664
  • Мнения: 411
А знае ли някой добра шивачка в София или Стара Загора?!

# 665
  • София, България
  • Мнения: 3 620
Като попрегледах имената на магазините, които сте написали, не е нито един от тях... само този Палома Фешън не мога да видя никъде снимка на магазинът отвътре, но според роклите може би е бил той. Беше от дясната страна на Пиротска ако се движим от Халите /Цум нагоре.
Ако е бил Палома аз видях рокли по около 850 лв., което ми се струваше нормално. Та това ме разубеждава, че е бил той.

Тези седмици  ще обиколя за обувки. Та като влезна в магазина, ще видя кой как се казва и ще споделя

Последна редакция: пн, 20 ное 2017, 23:51 от Purple_Peanut

# 666
  • Мнения: 519
Мерси, момичета. Неоправдано ми се струва да дам повече пари за рокля, която ще се носи веднъж. Все в целия град ще се намери една като за мен Simple Smile

Впрочем, в Палома, като си казах бюджета, ме изгледаха като клошар.

# 667
  • Мнения: X
Фъстъче, наистина неприятна работа с този кум. Но както вече са ти казали, добре, че си разбрала навреме.

Относно това кое е водещо в избора на кумове, това дали да са двойка или просто приятели...мога само да кажа, че хората се променят. Няма гаранция и в двата случая и застраховка от разочарования. Разбира се, най-добрият вариант е да са ви и приятели и стабилна двойка с опит..., но често в живота се случва така, че не може всичко едновременно.

Ето например мога да ви разкажа моите впечатления в ролята на кума, ако ви се четат толкова дълги постинги:

Скрит текст:
Кумувах на колежка преди време, когато бях с бившия си сериозен приятел. Тя мен ме познаваше от има-няма 3 месеца. Приятеля ми го беше виждала точно 2 пъти за набързо. Но тъй като на работа имахме доста общи неволи със шефове, доста се бяхме сдушили. Тя в нашия град беше отскоро, нямаше много приятелки. Мъжът й пък имаше цяла банда приятели, но все необвързани или отскоро обвързани. Явно водещото желание при тях е било да се спрат на хора, които им вдъхват стабилност, а ние с тогавашния ми приятел тогава имахме поне 2- годишна връзка, живеехме заедно и ни възприемаха като едва ли не мъдри семейни. Спомням си даже, че той не беше кръстен, дори вярващ не беше, но заради тях направи този жест да се кръсти в църква. После и на първото им дете станах кръстница. Но...след определен момент нататък, когато вече и двете с кумицата напуснахме гадната фирма, в която работехме. Когато тя разбра, че с мен няма да може да си говори за бебета, защото вече един вид ме е изпреварила " с материала", започна да ми се обажда все по-рядко. Все нещо не можеха. А в момента, в който се случи така, че с приятеля ми се разделихме, вече съвсем неподходящи станахме за срещи с кумците и двамата. След тази раздяла, да съм се видяла с тях точно веднъж-два пъти на кафе в рамките на 3 години. А живеем на максимум 30 минути път. За кръщенето на второто си дете вече решиха да поканят други хора, за което не мога да им се сърдя. Естествено, че ще изберат приятели, които чувстват по-близки. Мен ме поканиха на кръщенето все пак, а бившия ми приятел дори нямаха желание да видят, макар че той на тях всъщност нищо лошо не им беше сторил, а с мен се разбира достатъчно добре, за да не започнем да се караме на кръщенето. Таа...в този ред на мисли, аз повече бих заложила на изпитани приятелства. Не че има и застраховка-приятелство, но все пак....Ето например, момичето, което ще ни е кума не е семейно, няма много опит в тия неща, но е изключително мъдра за възрастта си, а още повече и тя ни запозна с годеника ми. Просто нямаше колебания, че трябва да е тя. Не знам сега какво ще реши нашия кандидат-кум. Аз не го познавам добре, но ми изглежда много свестен човек. Казахме му, че не очакваме да се прави на някакъв какъвто не е, та дано все пак се съгласи.

Sunflower, благодаря. Аз нямам опит в организирането на сватби. Вие ме водите с доста обиколки, затова просто споделям това, което съм наблюдавала като гост и през краткия си опит като озвучител.

Последна редакция: вт, 21 ное 2017, 10:18 от Анонимен

# 668
  • Мнения: 26
Здравейте, момичета. Бързам да се похваля - аз вече си имам рокля! Relaxed Relaxed

(Ехх защо ги няма онези старите емотикони на бгмама, имаше едно, което се кефи)

Сууупер доволна съм! Точно от Сватбения център София е. (Имате право на 5 безплатни проби. Предишната продавачка преди две седмици не ми го беше казала).
Та за роклята - предишния път точно тази рокля е била прибрана, понеже са малко в ремонт и не всичко е изложено. И днес като влезнах и я видях, очите ми останаха! Обаче не беше стила, който искам. В крайна сметка искам да ви кажа, че страшно се радвам, че попаднах на друга продавачка, а не на предишната. Момичето е завършила моден дизайн и още от началото ми обясни кое ще ми стои добре и кое не! Директно ме отказа от предишната рокля, която си бях харесала. Обясни ми колко зле ще ми стои като се скъси. Не, защото струваше повече или по-малко. Тя просто ми посочи кои рокли ще ми отиват и накрая остави роклята с която смяташе, че ще ахна, за последна проба ( точно въпросната, която са били прибрали миналия път). Като я облякох, за малко бях да се разплача просто. Беше най-хубавата рокля която съм си представяла и просто ми застана като все едно за мен е правена! Heart

Сега трябва да си търся обувки, защото преди да си купя обувките, с които ще бъда, няма смисъл да ми правят корекцията.
Честитоооо, бих е радвала да видя роклята и аз.
Имам чувството, че това с избор на рокля и обувки ще ми е най-сложното от всичко покрай сватбата. Все още не съм ходила до сватбеният център, но определено мисля, че има голям избор и не е за изпускане. Исках да те попитам с предварително записване на час ли е?

# 669
  • Мнения: 37
Аз също съм на мнение че не е гаранция когато кумовете са двойка. Ние се спряхме на моя най-добра приятелка и на моя приятел. За мен е по ванжно в този ден да са хора на който държа и мога да разчитам на тях ,отколкото да са двойка.

# 670
  • София
  • Мнения: 23 051
Покрай мен имаше не малко хора, които си избраха кумове, които не са им особено близки само защото са двойка. И аз не го разбирам много това.

# 671
  • София, България
  • Мнения: 3 620
Точно за това нашата кума е най-най близката ми приятелка, с която сме вече 15 години неразделни Simple Smile Винаги съм знаела, че един ден тя ще ми бъде кума. Simple Smile Бях ѝ написала стихотворение, свързано с нашите общи преживявания. Сигурна съм, че съм избрала точния човек. Но е факт, че хората с времето се променят. Simple Smile
За кума... оставила съм годеникът да мисли.


bulbyk_bulbyk, няма нужда от час. Вътре има 4 пробни и също толкова продавач-консултантки, така че не мисля, че е нужно да записваш час. Разбира се, можеш да го направиш ако смяташ, че ще е по-лесно. Аз отидох е Неделя и пак бяхме само 2 бъдещи булки Simple Smile
Другата булка и кумата ѝ бяха страшни лудетини. Много им се изкефих. Вдигнаха магазина във въздуха, много приповдигнато настроение имаха Smile

# 672
  • Мнения: 882
Само, че аз знам, че май избора за проба на рокли се свежда до 5 ако нямаш записан час или бъркам Rolling Eyes

# 673
  • Мнения: X
Ох, на мен както ми е минавка да меря, ще трябва да ходя на проби на стимуланти сигурно. Надявам се и кумата да даде едно рамо, че тя малко повече си пада по шопинга.

# 674
  • София, България
  • Мнения: 3 620
Да... 5 рокли имаш право, но не разбрах дали е заради липсата на записан час или е по принцип... Sweat Smile
Както казах, първия път дори не ми казаха за 5-те рокли. Аз толкова и взех за проба... то повече от това е малко трудно. Не всички се харесват. Simple Smile  Вторият път (онзи ден) ми споменаха само, че имам право на 5. Не ми казаха защо. Neutral Face

Общи условия

Активация на акаунт