Бързо, балансирано и икономично хранене - 4

  • 5 719
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 743
Аз напоследък купувам по едно голямо месо, опичам го и за няколко дни напред месния въпрос е уреден, ха-ха.

То вдругиден започват коледните пости, така че утре едно говеждо по никое време съм приготвила да опека. Казвам по никое време, защото обикновено месото го готвя в събота или неделя, когато разполагам с повече време за готвене.

Днес свинско с ориз с лук и доматен сос със салата от жълта ряпа, домати, краставица и маслини каламата

И два експеримента от миналата седмица, пастет от сардини от консерва с доматено пюре, много сполучлив, чак децата това пожелаха да ядат за вечеря вместо сьомга като баща си, ха-ха

И оризова баница с готови оризови кори. Децата я одобриха, но на ММ му се сториха недопечени корите, ха-ха

# 31
  • Мнения: 28 484
А Галче, оризови кори при нас няма, има само оризови спагети и оризови охлювчета /макарони/ Много ми е странно как би се получила баница от тях! Wink
У нас традиционните зимни ястия, тиквена крем супа, много я обичам, отгоре я поръсвам с тиквени семки, леко запечени, в недля правих на слоукукъра свинско със зеле, сложих едни хубави вратни пържолки, затрупах ги със зеленцето и ги пуснах на слабо за към 6-7 часа....а аз отидох за се разхождам край морето!
Времето все още е доста топло, не съм започнала туршийката.....здраво съм ограничила хапването обаче, защото до НГ трябва да сваля 3 кг, а това ще е трудно!

Общи условия

Активация на акаунт