Цена на нова къща от празния парцел до завършена сграда.

  • 88 630
  • 301
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 485
Всичко, което казва fatalina е вярно, само искам да допълня, че дори и да строиш с регистрирана фирма (сега е така по закон) и цените дори и да не са ниска, пак не е сигурно, че качеството ще е добро.
До колкото знам за да е регистрирана една фирма е важно документално нещата да са наред и да си плащат таксата. Дали фирмата строи качествено на никой не му пука.
То и за това доста често гледаме и ремонт на ремонта.
Така е. Ние преработихме нашият план да стане под 100 кв, за да не строим с регистрирана фирма.
Намерих строител, който е ми е препоръчан, а и ходихме да видим как строи поредната си къща. Човекът строи къщи от както се помни. Няма фирма, но знае какво прави.
Та ще видим.. Ще разказвам после.

# 241
  • Мнения: 4 785
Да, когато си малко над 100 кв. може и да се преработи, ние сме над 300 кв. РЗП. как да го преработим, като отбелязвам, че и сега не са ни големи помещенията, но са включени едни 100 кв. гараж + веранда. Но пак няма как да стане под 100 кв. без да нарушим всякакво наше разбиране за разположение, пространство и т.н. Та се примиряваме с варант фирма, но ние сме от късметлийте попаднали на много читава фирма, с която не сме имали никакви главоболия, цените й са средни към високи (но имахме доста по-скъпи предложение), обаче си заслужаваше да не изберем най-ниската оферта, съседите строиха с тях и разликата дори за непрофесионално око е огромна и хич не е ок, но...

# 242
  • Мнения: 1 624
Аз лично заради строежа с фирма не бих направила компромис с квадратурата на къщата.
Но и нашата къща е над 200м2, та разликата е голяма.

Лошото е, че доста фирми строят с под изпълнители и зависи на какъв под изпълнител ще попаднеш. За ВиК и Ел. захранването също доста често използват подизпълнители, защото малко фирми могат да направят всичко от начало до край.

# 243
  • София
  • Мнения: 8 574
Което леко обезсмисля цялата идея, особено като знаем как работи съдебната ни система (ходи си търси неустойки или предявявай претенции) Sad 

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Нашата на един етаж 150 кв.м., масивен покрив, две плочи излезе около 120000. Село на 10 км. от Пловдив.
120хил.€ ?
Какво е направено за тези пари?мястото купувахте ли го?

120 000 лева, парцела го купихме 1 дка. 11 000 лева.

# 245
  • Мнения: 6 304
Нашата на един етаж 150 кв.м., масивен покрив, две плочи излезе около 120000. Село на 10 км. от Пловдив.
120хил.€ ?
Какво е направено за тези пари?мястото купувахте ли го?

120 000 лева, парцела го купихме 1 дка. 11 000 лева.
Какво точно се включва в тези средства? Само груб строеж ли или и довършителни работи? С какво се отоплява къщата? Каква е дограмата, входната врата и интериорните врати? Какви са настилките? Фирма ли ви я строи или вие сами си я правихте и за какъв период от време? Нереална ми се струва тази стойност! Имотът също е на смешна цена. Това земеделска земя ли беше или имот в регуляция? Имате ли захранване с вода, ток и канал или сте с изгребна яма и пречиствателна станция? Интересно би било да споделите опитът си. Това са цени от преди 15 години.

# 246
  • Мнения: 320
Здравейте, наследих наскоро парцел с започнат строеж (преди 20г). Та въпроса ми е сега дали ако попитам в общината за скиците, защото нямам всички дали ще може да се дострои. На този етап има мазе и започнат 1-ви етаж, но без плоча отгоре. По проект трябва да има 2 етажа и подпокривно пространство. И ако може да ме ориентирате като пари колко би излязло, след като вече имам основите. Благодаря предварително.

# 247
  • Мнения: 187
Здравейте, наследих наскоро парцел с започнат строеж (преди 20г). Та въпроса ми е сега дали ако попитам в общината за скиците, защото нямам всички дали ще може да се дострои. На този етап има мазе и започнат 1-ви етаж, но без плоча отгоре. По проект трябва да има 2 етажа и подпокривно пространство. И ако може да ме ориентирате като пари колко би излязло, след като вече имам основите. Благодаря предварително.

94 500

# 248
  • Мнения: 6 304
Здравейте, наследих наскоро парцел с започнат строеж (преди 20г). Та въпроса ми е сега дали ако попитам в общината за скиците, защото нямам всички дали ще може да се дострои. На този етап има мазе и започнат 1-ви етаж, но без плоча отгоре. По проект трябва да има 2 етажа и подпокривно пространство. И ако може да ме ориентирате като пари колко би излязло, след като вече имам основите. Благодаря предварително.
В случай, че проектът е одобрен официално и е имало разрешение за строеж, може да ви издадат заверени копия на всички документи. Обаче, отново ще тряба да Ви бъде издадено разрешение за строеж, т.к. старото е с изтекъл срок на валидност. Също така, след като строежът е стоял под влияние на атмосферните условия, е небходимо да се направи оценка от конструктор за състоянието на същия. Т.е. дали изграденото до момента ще може да се ползва или ще трябва да се разруши и да си изгради наново. Не сте написала каква е проектираната разгъната застроена площ, така че е трудно накой да ви кажи какави средства ще са ви необходими. За ориентир си предвидите по минимум 700 евро на кв. м., в случай че изграденото до момента ще остане или по 1000 евро кв.м. и няма да сбъркате.

# 249
  • Мнения: 320
Здравейте, наследих наскоро парцел с започнат строеж (преди 20г). Та въпроса ми е сега дали ако попитам в общината за скиците, защото нямам всички дали ще може да се дострои. На този етап има мазе и започнат 1-ви етаж, но без плоча отгоре. По проект трябва да има 2 етажа и подпокривно пространство. И ако може да ме ориентирате като пари колко би излязло, след като вече имам основите. Благодаря предварително.
В случай, че проектът е одобрен официялно и е имало разрешение за строеж, може да ви издядат заверини копия на всички документи. Обаче, отново щи тряба да Ви бъде издадено разрешение за строеж, т.к. старото е с изтекъл срок на валидност. Също така, след като строежът е стоял под влияние на атмосферните условия е небходимо да се направи оценка от конструктор за състоянието на същият. Т.е. дали изграденото до момента ще може да се ползва или ще трабва на се разруши и да си изгради наново. Не сте написала каква проектираната разгъната застроена площ, така чи е трудно накой да ви кажи какави средства ще са ви необходими. За ориернтир си предвидите по минимум 700 евро на квадрартен метър в случай че изграденото до момента щи остане или по 1000 евро кв.м. и няма да сбъркате.

Извинявам се, за около 100кв. на етаж става дума. И питането ми е само за грубия строеж, без мазимки, изолация и тн. Благодаря ви все пак! Blush

# 250
  • Мнения: 6 304

Извинявам се, за около 100кв. на етаж става дума. И питането ми е само за грубия строеж, без мазимки, изолация и тн. Благодаря ви все пак! Blush
[/quote]
Еми 300 кв.м. х 350 евро кв.м.=105 000евро. Зависи разбира се къде е строежът, но по ЗУТ къща над 100кв.м. задължително се изгражда от фирма, регистирана в Камарата на строителите. Техните цени по принцип са по-високи. Задължително Ви трябва строителен надзор, технически ръководител на обекта, а често хората наемат и инвеститорски контрол, т.е. това също са ви разходи. Не разчитайте,че ще можете да немете някоя бригада Гошо и сие.

# 251
  • Мнения: 1 624
Да, вече не можеш директно да наемеш бригада Гошо и сие.
За това наемаш фирма, която няма никакви пречки да наеме като подизпълнител Гошо и сие.
В България никой не следи дали фирмите работят добре или не. Получават си разрешителното срещу определена сума и това е.
После се получава ремонт на ремонта на ремонта....
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/01/25/4167326_trubata_koiat … #comments-wrapper

# 252
  • Мнения: 6 304
Да, вече не можеш директно да наемеш бригада Гошо и сие.
За това наемаш фирма, която няма никакви пречки да наеме като подизпълнител Гошо и сие.
В България никой не следи дали фирмите работят добре или не. Получават си разрешителното срещу определена сума и това е.
После се получава ремонт на ремонта на ремонта....
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/01/25/4167326_trubata_koiat … #comments-wrapper
До накъде са права, но не всички фирми наемат подизпълнители. Също така, тези пък които наемат не ти оферират по-ниска цена, а разликата от това, което плащат на подизпълнителя и това което получават от възложителя си я прибират най-безкрупулно.
Коменатарът ми за Гошо и сие беше относно това, някой да не си направи крива сметката, че ще може да строи къща над 100 кв. на ниски цени, като наеме местната бригада.

# 253
  • Мнения: 1 624
Ако местната бригада не е съвсем в сивия сектор може да се регистрира в камарата на строителите и да строи.
За строежите от 5-та категория няма много изисквания.

Пробем е, когато не си доволен от услугите и искаш да смениш строителите, ей тогава си е разправия, която за мен лично е безумна.
Това, че строя с регистрирана фирма не виждам да носи някакви ползи, а по скоро още бюрокращина.

# 254
  • Мнения: 320
Първо имам документи за оправяне, пък и времето е лошо. Ще потърся фирма да направи оглед и тогава ще го мислим. Иначе тази цена която ми казахте ми се струва наистина доста висока и може би ще почака доста Worried

Общи условия

Активация на акаунт