Quiko ERA: Всичко, което трябва да знаете за безконтактните термометри

  • 21 453
  • 232
  •   1
Отговори
# 195
  • Бургас
  • Мнения: 240
Както при почти всички деца и при моите е трудно измерването, защото те не стят мирно. Малкият се налага да го нося, иначе абсурд да измеря тевпературата.
Въпросът ми е: Реална ли е температурата измерена, когато детето спи? Често ми се налага през нощта да проверявам. Въпросът ми е провокиран от твърдението, че когато човек стане от сън трябва да се изчака известно време преди измерването на температура.

# 196
  • Мнения: 4 705
Да, трудно е измерването на температурата на малки деца. Също така е трудно и намирането на добър термометър, тоест да мери точно, бързо, да има светлинен или звуков сигнал и т.н.
И според мен обаче не трябва да се чака температурата да стане над 38 градуса, защото после се сваля трудно и притесненията са по-големи, родителите от пришпорване се изнервят, децата също. По-добре би било след 37.5 да се реагира, за да има време да се подготви детето и да не се нажежава обстановката.

# 197
  • Варна
  • Мнения: 557
Трудността идва от това, че 5 минути идват много, за да стои мирно и термоетъра да отчете правилно.

# 198
  • Мнения: 2 117
Най-трудно е да го накараме да стои мирно и да не пипа термометъра!
А за получения резултат след това, се чудим дали е коректен или по ред причини сме го опорочили?!

# 199
  • Мнения: 612
Термометърът ми показва различни стойности, когато става въпрос за гранични стойности, дали да се ползва за температуро понижаващи лекартсва или не е мн неприятен проблем

# 200
  • добрич
  • Мнения: 339
Аз лично до момента не съм намерила термометър на който мога да се доверя на 100 процента. Голям проблем е и как да обясня на детето да стои мирно и послушно докато мерим температурата.

# 201
  • Мнения: 25
Здравей ...Ани...,

Температурата измерена по време на сън е 0,2-0,3° С по-висока, т.е. температура от 37,3°С се смята  за нормална, защото детето е завито, отпуснато, а понякога и претоплено, ако е завито твърде много. Измерената температура по време на сън може да Ви ориентира, обаче дали да давате температуропонижаващ медикамент. Моя съвет е, ако измерената температура, докато детето спи е под 37,3°С не предприемайте нищо. Ако е между 37,3°С и 38°С измерете пак след 15 мин. Ако видите, че е над 38,3° С дайте температуропонижаващ медикамент.

Поздрави,
Д-р Таня Андреева
_____________________________________________

# 202
  • София
  • Мнения: 46
Най-трудното при измерването на температурата при мен е да накарам детето да стои мирно.

# 203
  • Мнения: 2 359
Да накараш детето да стои мирно, докато се опитваш да му измериш температурата наистина е голямо предизвикателство. Но има ли нещо лесно? Вкъщи имаме инфрачервения на Quiko и съм много доволна. Доста бързо измерва и е точен. Аз лично го ползвам изключително за измерване температурата на храната, тъй като детето ми обича да е топличка, но не гореща, точно 37 градуса, а понякога от една капка на китката не мога да преценя колко точно съм я затоплила.

Последна редакция: ср, 05 дек 2018, 09:26 от ~Mystic~

# 204
  • Мнения: 289
Отскоро имаме Quiko Era и си реших проблемите с децата, които не стоят на едно място. Малката, която е на 1 година, когато ме види, че меря температурата на кака ѝ, сама идва и си подава челото. Преследва ме, докато не премеря и нейната температура. Имах леки притеснения дали ще мери точно и доста пъти го проверявах, мерейки и с други термометри, засега издържа теста.
Имам и друг инфраред термометър, но той има много силен звуков и светлинен сигнал, което хич не е удобно, когато трябва да премериш температурата на спящо дете,  защото започва да пищи, ако засече температура над 37.5 и детето се буди.
Quiko го ползвам, за да меря и разни други неща из къщи, както и за температурата в стаите. Известно време ми се наложи да го разнасям и в дамската си чанта, стоеше си  в калъфчето, не съм имала проблеми.
Подобни термометри са си инвестиция, но съм се примирила, че трябва да се направи еднократно. Същото е и с инхалатора, столчетата за кола и т.н.

# 205
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Най-трудно е стоенето на едно място с термометър, мирното стоене е мираж, но поне детето да не обикаля по цялото легло, а само да си шава на едно място.

# 206
  • Мнения: 164
винаги ми е било много трудно да измеря температурата с обикновен термометър,защото едно бебе не може да седи мирно, да не говорим колко са кисели децата като са,болнички

# 207
  • Мнения: 683
Вдига ли се рязко температура около и над 40 ° при клебсиела пневмония или стафилококи ауреус? Подуват ли се лимфни възли при тези бактерии? Имат ли отношение към неутрофили?

# 208
  • Мнения: 4 708
Най-честите затруднения са детето да стои на едно място 5 мин, затова не мога да ползвам обикновен. Опитах с такъв в ухото, но там пък писъци и ужас от страна на детето, и пак не стана. Имам сега един безконтактен, докато свикне с него мина цяла година, защото издава звук и детето си беше въобразило, че ще боли, всеки път рев и дърпане, докато свикне голям зор беше.

# 209
  • Мнения: 25
Вдига ли се рязко температура около и над 40 ° при клебсиела пневмония или стафилококи ауреус? Подуват ли се лимфни възли при тези бактерии? Имат ли отношение към неутрофили?

Здравей didka-moni,

Klebsiella pneumoniae са част от нормалната флора на дебелото черво при човека и животните. Може да бъдат открити още и по дихателната система – устна лигавица, фаринкс и ларинкс при около 5% от здравите лица. Причиняват пневмонии, обикновено при имунокомпрометирани пациенти, но също и  уроинфекции, менингитите, сепсис, раневи инфекции, а в по-редки случаи отити и синуити.
Стафилококите са част от микрофлората на кожата на една четвърт – една трета от населението. Откриват се и в носа и много по-рядко върху други тъкани. В повечето случаи, когато са част от естествената микрофлора, не водят до заболяване.

Най-често стафилококите стават причина за инфекции на кожата. Стафилококовата инфекция може да доведе и до ангина, пневмония, менингит и по-дълбоки инфекции като остеомилелит, ендокардит. Стафилококовата гнойна ангина  се характеризира с остро начало, висока температура, прояви на катарално до гнойно възпаление на тонзилите с увеличение на лимфните възли.  При инфекции причинени от Klebsiella pneumoniae и от Staphylococus Aureus, както и при останалите бактериалните индекции се повишава броя на левкоцитите и броя на неутрофилите.
 
Възможно е изолираните бактерии да предизвикат инфекция, вследствие на която, да се наблюдава висока температура, увеличени лимфни възли и повишен брой на неутрофилите.  Поради факта, че и двете бактерии могат да се изолират и при здрави лица, клиничната картина, допълнителни изследвания, хода на заболяването, повлияването от лечението и комплексната клинична оценка, трябва да се имат предвид, когато се преценя  дали изолираните бактерии са нормална флора или причина за заболяването.

Поздрави,
д-р Таня Андреева
_________________________________________________

Общи условия

Активация на акаунт