Как заобичахте спорта?

  • 14 218
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 6 175
И аз към хората, които мразят спорта. Не просто не ми доставя удоволствие, а като мъчение ми действа. В резултат на това изглеждям зле, чувствам се зле, защото съм лакома и с ужасни хранителни навици. Обичам да ям и да се тъпча.. Ужасно тъпо е, ама е факт. И цял живат съм се тъпкала...
До скоро, обаче работех тежка физическа работа и прехвърлянето на към тон стоки на ден ми вършеше работа поне да не стана 100 кг. Сега обаче съм в къщи с едно 3г хлапе по цял ден и усещам, че ако не се вкарам в релси ще се разболея скоро. Почнаха да се обаждат стави, кости... Тук ми се схване, там ми прещраква....Frowning1 И съвсем тъпо ми става. И почнах да намалям яденето. Поне като не изразходвам енергията да не я трупам. За сега посвалих 2-3 кг., но ми трябват поне още 10, че да стане положението поносимо - 169 см на 79 кг...Scream И не ми се мърда от вкъщи - имам фитнес през булеварда, ама не ми се мърда и ме е шубе да питам как става номера. На близо има културен дом - танци обичам, ама няма кой да ме заведе за ръчичка да пробвам.

През годините съм ходила на фитнес - не ми харесва, на танци - става, в къщи съм пробвала Тае бо - не ми харесва, тук във форума в една група влизах за домашни тренировки пак - не ставам... и това си е.
Ще си умра дебела, гладна и нещастна. Рационалното в мен осъзнава, че трябва да направя нещо за себе си, но това само ме напряга и ме прави тъжна. Не ми е кеф, че го правя, а става на сила...





Дайте някой съвет как да се самонаритам и да спра да се тръшкам, че ми иде да си забия някой тупаник.....Imp



Малко късно, но понеже искаш съвет-потърси корена на проблема, от съвсем друго естество е. Не е лакомия и нехаресване на спорта.Уважавай себе си и живота си.

# 46
  • Мнения: 133
AnnaGM, у дома ли правиш йога или в студио с инструктор? Живея в град, в който има само едно йога студио и не останах доволна. След колко време забеляза резултат?

# 47
  • Мнения: 5 819
    Впечатлена съм от изразеното мнение за йогата. Също имам нужда да си оправя изкривяването на гръбначния стълб и правя съответните показани упражнения. Надявам се да имат ефект.

    Как се запалихте по йогата? В началото не беше ли трудно и да бяхте готова да се откажете, като си кажете, че това не е вашия спорт?

# 48
  • Мнения: 9 988
   Впечатлена съм от изразеното мнение за йогата. Също имам нужда да си оправя изкривяването на гръбначния стълб и правя съответните показани упражнения. Надявам се да имат ефект.

    Как се запалихте по йогата? В началото не беше ли трудно и да бяхте готова да се откажете, като си кажете, че това не е вашия спорт?

При мен ефектът беше незабавен и изумителен. А не можех да лежа в Мъртва поза без да изпитвам болка. Бях безумно зле, на 20 години. Работих си съвсем сама, с книжката, с показания основен комплекс, като понякога правех и други. Стана ми навик 40мин на ден, като чистене на зъбите.
За протокола, музикантка бях, и години наред свирех по много часове на ден. Ръцете вечно нагоре, в неестествена позиция, лордоза, скована история.
Много музиканти се занимават с йога по необходимост. Иначе не можеш да си изкарваш хляба. Та моята мотивация беше много силна.

А вече тялото само си го иска, знае какво е добре за него.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
    Впечатлена съм от изразеното мнение за йогата. Също имам нужда да си оправя изкривяването на гръбначния стълб и правя съответните показани упражнения. Надявам се да имат ефект.
 дни
    Как се запалихте по йогата? В началото не беше ли трудно и да бяхте готова да се откажете, като си кажете, че това не е вашия спорт?


Пробвах различни видове йога, докато открия тази, която ми пасва като интензивност. Оказа се, че не е толкова трудно. Има достатъчно клипове в интернет с йога за начинаещи. Имат си програми, като с тренировките - 30 дни примерно, или за седмица. Потърси, все ще намериш нещо, което да ти допадне.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 6 175
На мен ми трябваше време да се приспособя към йогата.Все си виках, че за последно отивам.Мисля, че я харесах заради човека.Йога и пилатес са уникални сами по себе си, като при йогата и има вътрешна промяна, особено ако попаднеш на подходящият инструктор.Сега не мога без йога.Според мен е важно, особено ако нямаш предварително познание върху подобен тип движения или гимнастика, да бъдеш с инструктор за да научиш позите правилно.Въздушната йога много ми допадна, особено за гърба Grinning

# 51
  • Мнения: 36
AnnaGM, у дома ли правиш йога или в студио с инструктор? Живея в град, в който има само едно йога студио и не останах доволна. След колко време забеляза резултат?
В студио , с инструкторка. Когато нямам време - и вкъщи си првя йога.
При мен резултатите дойдоха бързо - за около 2 месеца почнах да се усещам по-гъвкава, тонизирана и някак по-оформена.
Важно е да се отбележи, че при всеки човек прогресът се забелязва след различно време.

Аз съм късметлийка, че съм в голям град и имам няколко опции за йога, но дори и за хората в по-малките градове има опция - в ютуб има хубави клипчета с подробни обяснения на руски, английски и др. езици.

# 52
  • Мнения: 3 371
Така и не го заобичах. Не обичам да се потя.
В продължение на месеци тренирах вкъщи, ставах сутрин в 6, за да тренирам преди работа. Чувствах се жива, пълна с енергия. Но имах мотив да го правя. После спрях и на няколко пъти неуспешно опитах да започна отново. В момента използвам гиричките си, за да чупя орехи.
Ходих на йога около година редовно, спрях, започнах отново, после пак спрях. след НГ ще опитам пак, имам нужда да изпускам парата.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 434
Така и не го заобичах. Не обичам да се потя.
В продължение на месеци тренирах вкъщи, ставах сутрин в 6, за да тренирам преди работа. Чувствах се жива, пълна с енергия. Но имах мотив да го правя. После спрях и на няколко пъти неуспешно опитах да започна отново. В момента използвам гиричките си, за да чупя орехи.
Ходих на йога около година редовно, спрях, започнах отново, после пак спрях. след НГ ще опитам пак, имам нужда да изпускам парата.
Просто не си намерила твоят начин за изпускане на парата, но това с гиричките и орехите искрено ме разсмя!
Весели празници, момичета! Аз поне съм в спортна почивка, но съм се заканила на залата от януари Simple Smile
Пък..да видим Simple Smile

# 54
  • Мнения: 141
Винаги спортувам защото ми харесва,
особено обожавам лятото, когато навън времето е подходящо за колоездене, баскетбол, тичане.
През останалото време ходя на фитнес и бокс.

Никога не съм практикувала йога, на този етап мнението ми е малко скептично, но четейки положителните коментари съм склонна да започна. Имам доста неприятно схващане по дължината на цели гръбнак, от едната страна, което на моменти е доста неприятно. Знам, че йогата помага освен за гъвкавостта и за дишането, ако помогне и за схващането ще е супер. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 569
Аз започнах да ходя на акваеробика и много ми хареса, но съм ходила на различни места и да ти хареса си зависи и от инструктора, сега ходя само на едно конкретно място само заради треньорката, но определено това е моя спорт  - вода и упражнения

# 56
  • Германия
  • Мнения: 111
Трябва да откриеш кое ти харесва. Лично на мене ми отне 43 години докато намеря моите занимания. Хареса ми комбинацията от различни неща и как се отразяват на тялото ми. Танцувам зумба, най-любимото ми занимание, невероятен ефект върху тяло и настроение, практикувам йога, успокоява ме и ме разтяга. През лятото плувам интензивно, което много добре стяга и оформя тялото. От 2 години активно спортувам и никога не съм се чувствала толкова добре. Спортът е наркотик.Успех и дано намериш твоето спортно занимание.

# 57
  • Мнения: 514
Темичката е малко стара, но имам и аз този проблем. Опитвам се да спортувам - тичане, домашен фитнес... Понякога нямам никакво желание. След като се измъкна с нежелание и направя няколко обиколки на стадиона, просто не ми се тръгва и нямам търпение за следващия ден. Тичам, докато мога. В моя случай не е дълго, тъй като не съм спортувала интензивно никога през живота си.
Предлагам да се обединим с още някой, който трудно се измъква от вкъщи и да опитаме да се стегнем, буквално и преносно 😄

# 58
  • Мнения: 7
Родих си две прекрасни дечица и реших че сега е момента да започна да спортувам за да си върна старата форма. Мъжът ми ми препоръча бойните спортове и така започнах с ТАЕ-БО ,а след това и с КИК-БОКС. Много съм запалена и очаквам всяка една тренировка с нетърпение. Вече не е само мечта за идеалната форма но и начин да разпускам след тежък работен ден.

# 59
  • Мнения: 5 819
    Опитах се да заобичам спорта, но не ми се получава изобщо! Знам, че имам нужда да спортувам и после се чувствам с по-добро настроение и съм освежена, но е голяма мъка, докато започна да правя упражненията си! Много съм слаба и трябва да направя мускулна маса, за да я заякна и да съм по-издържлива! Не ги правя всеки ден, но трябва! Понякога дори по цяла седмица не ги правя! Причината е, че изобщо нямам настроение да правя каквото и да е!

Общи условия

Активация на акаунт