Имам въпрос за съветите тук

  • 3 850
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 361
Едва ли, по-скоро биха им посочили вратата.
  О, я стига! Grinning

# 31
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Няма нищо странно мъж да изказва мнение в женски форум. Дори мнението му ще е осезаемо по -полезно . Много от жените се оплакват именно от липса на реална преценка и непознаване на мъжката психика , методи и емоции . Остават сюрпризирани от неочаквани обрати и изненадащи решения на дългогодишния си спътник. В"кокошкарски" интриги и женско надцакване нищо съществено и полезно няма. Дилемата как ще ти помогнат хора, със сериозни лични крахове и провали, още на етап избор е реална .
Вроденото , женско любопитство също ме е водило във мъжки форуми.
Там женското присъствие се толерира.
Никога няма да видите там безумни теми от рода "Как да забраня на мъжа си да кара мотор? или меркантилни съвети за
архаична дресура, рекет и семейни войни , след развода.
Reap 7,в някои теми тук, дори имаше предположение, че съм мъж. Joy
Пародийните доводи бяха, че изразих комплимент, спрямо жена и защитих мъжка теза.
Не съм  се омъжила за олигофрен на конци, подложен на доживотно обучение
и подчинение. Имам  приятели (free spirit) , срещаме се общуваме . На подобен принцип във всеки форум пола не бива да е ограничение или изключение.

Последна редакция: пт, 14 юни 2019, 00:58 от Viviana91

# 32
  • Мнения: X

Въобще не бих казал, че тук може да има полово разделение.
Мисля, че този предимно женски форум е структуриран много добре, помагал ми е за пътувания, почивки, пазаруване, има интересни потребители, не е по-лош или по-токсичен от който и да е мъжки. Има много жени, които се стараят да обективно на темите с риск да ги захапят.

Намек за двоен стандарт и фалшив морал винаги ще има и това е напълно разбираемо.
Убеден съм, че голяма част от тези, които плюят по мъжете, всъщност плюят своя собствен (или вече бивш), че не им е сложил света пред краката, както те са очаквали. Изпълнени с болка и огорчение, слагат всички мъже под един знаменател. Генерализация като "всички мъже обичат секса" ще е в голяма степен вярна, но "всички мъже изневеряват" е доста наивна.
Мисля обаче, че мъжете тук понякога провокираме по-смесени настроение, когато засегнем някоя болна тема или на всяка цена искаме да наложим някакви съждения, логични само от мъжка гледна точка. Понякога са нужни и малко съобразителност и емпатия.

# 33
  • Мнения: 46 580
...или на всяка цена искаме да наложим някакви съждения, логични само от мъжка гледна точка..
Няма такива. Всеки човек е индивидуален и може да има различни гледни точни, но те не се делят по пол. Същата, която ти би посочил като мъжка я има при много жени. И обратното.
В общи линии градски легенди Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 16 213
Мисля, че "разделението на съветите" е по линия на емоционалната интелигентност на пишещия, а не по пол.  И е съвсен нормално да е така.

# 35
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
AgentProvocateur, ама ти наистина насериозно си се взел, че чак на андроцентризъм те избива. Да обясняваш на мен как ще им посочат вратата е равносилно на това да предприемеш подобни действия спрямо жена си. Аз знам защо при целия ми феминизъм това няма да стане. А ти знаеш ли защо при теб няма да се получи, колкото и силно да го желаеш на определен етап?
Как съм се взел, няма никакво значение. Какво бих направил вкъщи, това са спекулации и това също не го знаеш.
В момента даваш много добър пример за хората, заради които авторката е отворила тази тема.

По отношение на феминизма - ако си си сама вкъщи, с котките, можеш да се правиш колкото си искаш на такава, твоя воля, никой няма да те спре. Аз обаче искам да видя как точно работи това нещо в едно семейство, и по-конкретно как (и колко време) един мъж би толерирал поведението на жена си, базирано не на нейни лични виждания, а на такива, които някои са и казали, че трябва да бъдат, защото (като казах преди) феминистите в момента ги виждам като нищо по-различно от поредната (не чак толкова) радикална секта.
И това по никакъв начин не променя мнението ми, че думите "феминизъм" и "еманципация" се ползват в над 90% от случаите само тогава, когато е удобно.

Отново - нищо общо с темата !!!

Последна редакция: пт, 14 юни 2019, 10:37 от AgentProvocateur

# 36
  • Мнения: 32 237
reap7, много общи приказки.
Дай конкретен пример кога един мъж тук е "осъден" несправедливо от потребителките.

# 37
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 317
Нормално е.
Вижте темите в които се дават съвети за раздяла и се оплюва мъжа.
Единият играел хазарт и се напивал,другия посягал на жената, третия упражнявал психически тормоз и се дрогирал....
Ами какъв съвет да дадеш на жертвата и как да не оплюеш насилника...

Иначе нямам нищо против мъжете във форума.
В някои теми е добре да се чуе и мъжката гледна точка.
Аз също съм влизала в мъжки форум,за да разбера някои неща свързани с ремонти на дома,на колата...

# 38
  • София
  • Мнения: 11 497
От години е така, вероятно винаги е било така. Емоционалността взима връх. И да, женска солидарност е, което е нормално.

Освен твоите наблюдения, бих добавил и други - тук все още битува закостенялото крепостно мнение, че тов ае форум „За Мамите“ И точка. И за никой друг. Болшинството не отчитат факта, че Бг мама се превърна в аналог на българската британика. Второ, когато мъж попита нещо, към него винаги се подхожда с подозрение. Квалификации се раздават на килограм, свободно, безнаказано и с усещането за „добре свършена работа“.

С времето и смяната на поколенията и това ще промени.

# 39
  • Мнения: 46 580
От години е така, вероятно винаги е било така. Емоционалността взима връх. И да, женска солидарност е, което е нормално.
Както и нагоре помолиха, дайте примери, другото са празни приказки.

# 40
  • София
  • Мнения: 11 497
Лични при това, НСЧ, лични! Но в никакъв случай за да доказвам някому нещо не бих се ровил из хилядите теми. На всички е ясно, че така, само си чешем пръстите.
 Разбира се, дебело подчертавам, че от теб напр., и някои други момичета, съм видял човечно отношение. Този факт, разбира се, по-скоро затвърждава правилото:)

# 41
  • Мнения: 46 580
В темата се говори за темите тук и съветите към тях, за тях питам. Явно четем различни, защото по-често виждам да защитават мъжете, а в аналогична ситуация изкарват жената глезла. Никога в реалния живот не съм виждала толкова много жени, скачащи върху друга.

# 42
  • Мнения: 15 619
Лични при това, НСЧ, лични! Но в никакъв случай за да доказвам някому нещо не бих се ровил из хилядите теми. На всички е ясно, че така, само си чешем пръстите.
 Разбира се, дебело подчертавам, че от теб напр., и някои други момичета, съм видял човечно отношение. Този факт, разбира се, по-скоро затвърждава правилотоSimple Smile
Роналд, този факт си е факт точно толкова, колкото и другото, което се споменава в темата. Нищо повече и в никакъв случай не е доказателство за тезата на автора. Кой какъвто е, кой както си може, кой колкото и както го разбира и кой, както му изнася...
За сетен път, в подобен род теми, се убеждавам, че четем в различни форуми.
Насмела някоя си/някой си другиго и хоп, изводът - Всички така правят. Някой изръсил тъпотия и хоп, изводът - всички са такива.

# 43
  • София
  • Мнения: 11 497
Luna, не е някои - много са, но явно не четете други теми, в СО - да речем. Само поглед е достатъчен.

# 44
  • Мнения: 32 237

Насмела някоя си/някой си другиго и хоп, изводът - Всички така правят. Някой изръсил тъпотия и хоп, изводът - всички са такива.

Забелязала съм нещо. Ако жена шофьор направи грешка, другите шофьори казват - Жени, какво да ги правиш, не стават за шофьори.
Ако мъж направи грешка при шофиране, отново отнася псувни, но еднолично. Няма мъж, който да каже - Ей, всички мъже не стават за шофьори  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт