СЕДМИ КЛАС. Точките ще проверим, паралелките ще подредим 20.06 - 30.06.2019

  • 117 224
  • 2 478
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 315
Не искам толкова по-рано от обявеното да излизат резултатите.
Това би означавало голямо претупване при проверяването  Rolling Eyes

# 586
  • Мнения: X
Етомира, малкия дявол. Да й е обеца на ухото, ще си направи изводите. Нормално е след изпита да са напрегнати и да правят глупости, това пък да ни е предупреждение и на нас да си следим децата и да успокояваме.
Аз няма нужда да го пускам младежа където и да било. Той се е самопуснал. Едният ден с приятели, вторият - с баща си, третият - на басейн, не мисля, че сме се видяли за повече от 10 минути от първия изпит. Направо хвана пътя.
Да ви кажа, че бутонът Оценки изчезна от менюто Wink Беше там преди час Simple Smile)
Аз влязох за първи път преди 1 час, бутон Оценки няма при мен, даже не съм знаела, че някога е имало.

# 587
  • София
  • Мнения: 922
С моя за пореден ден жестоки спорове да отиде на училище - не иска да седи за всички часове. Според него щели да връщат учебниците в края на седмицата - не иска да ги проверим. Confused

# 588
  • София
  • Мнения: 12 105
Не искам толкова по-рано от обявеното да излизат резултатите.
Това би означавало голямо претупване при проверяването  Rolling Eyes

И аз не искам - ще ми прецакат прогнозата. Joy

# 589
  • Мнения: X
Нямаме изгубени учебници. Много пази. Не си спомням нещо някога да е губил. Сещам се смътно за комплект моливи, ключове, телефони, дрехи- нито веднъж. Изобщо с изключения на учебния процес нямам от какво да се оплача от него, пу, пу, чак не смея да кажа.
Иска да ходи на училище, обожава- ми той там се социализира, през часовете си лафят с учителите кой къде иска да учи, Свободна България е при нас.

# 590
  • София
  • Мнения: 6 184
Етомира, бързо оздравяване на детето!

С моя за пореден ден жестоки спорове да отиде на училище - не иска да седи за всички часове.
Абсолютно същото. Увещавах, молих да обещае да не си тръгва по-рано и да не вземе да ядоса някоя учителка в последния момент. Поне за днес постигнахме споразумение, за утре ще се убеждаваме отново довечера.
Учебниците предадоха миналата седмица, бил оформен по всичко, защо да си губи времето.

# 591
  • София
  • Мнения: 7 071
Ако смятате, че е ОК - мога да го копирам тук? Не че има нещо, с което да не сте наясно, но човек никога не знае, може да е от полза.

Идеално ще е, копирай го, моля.

# 592
  • София
  • Мнения: 3 571
Здравейте,

Пускам тук писмото, което сътворихме в шестокласната тема във връзка с единствените дати на НВО. Ще се радваме на подкрепа и Ваша страна. Пускаме до индивидуално до следните електронни адреси:
priemna@mon.bg,
priemna@ombudsman.bg,
kzd@kzd.bg

О
Г-Н КРАСИМИР ВЪЛЧЕВ
-МИНИСТЪР НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА
КОПИЕ:
Г-ЖА МАЯ МАНОЛОВА
-ОМБУДСМАН НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
КОПИЕ:
ДОЦ. Д-Р АНА ДЖУМАЛИЕВА
- ПРЕДСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЯТА ЗА ЗАЩИТА ОТ ДИСКРИМИНАЦИЯ

  ОТНОСНО:  Искане за определяне на допълнителни дати за НВО БЕЛ и математика в 7-ми клас, считано от сесия 2020 г. и нататък

    Уважаеми г-н Министър,
    Уважаема г-жо Омбудсман,
    Уважаема г-жо Председател,

    С настоящето писмо родителите на деца, на които предстои през учебната 2019/2020 година явяване на Национални външни оценявания по български език и литература и по математика, настояваме да предприемете навременни мерки за гарантиране на възможност всички ученици от седми клас да се явят на НВО, за да имат равен шанс за достъп до качествено образование.
    Това искане е обусловено от станалите известни не един и два случая на деца, които не са успели да се явят поради здравословни причини или други форсмажорни обстоятелства. Обяснението на експертите от МОН, че тези деца имат право да участват в класиранията и с нула точки на НВО (т.е. с максимални 100 точки, колкото могат да получат от оценките от дипломата) е абсолютно неприемливо, тъй като това не е реалното ниво на деца, готвили се по 1-2 години за външните оценявания, а липсата на резервни дати им отнема възможността да го покажат. НВО след 7ми клас е единственият входен изпит в образователната ни система, при който, ако детето е в невъзможност да се яви, то няма втори шанс. Това категорично дискриминира тези деца и проваля възможността им да попаднат на място, съответстващо на знанията и интересите им.
   Настояваме да се преразгледа позицията на МОН и да се подсигурят допълнителни дати, така че всички ученици от седми клас да могат да се явят на НВО. Предвид кратките срокове настояваме за бързи и адекватни мерки от страна на експертите, за да няма повече деца, на които им е отнета възможността да се развиват в подходяща за тях среда и обстановка! 

С уважение,

# 593
  • Мнения: 725
И аз се надявам, да не са претупали проверките и все си мисля, че до последно ще правят тестове на системата, за да не рискуват с грешки, които пак не са изключени, де....
Но, тъй като за първа година проверката е он-лайн,а МОН има опит с този начин на проверка на ДЗИ и защото а Русалката беше споделила, че почти цяла седмица по-рано са изкарали ДЗИ по БЕЛ тази година, а там работите са по-обемисти та... започвам да се замислям и притеснявам...

# 594
  • Мнения: 4 122
Здравейте,

Пускам тук писмото, което сътворихме в шестокласната тема във връзка с единствените дати на НВО. Ще се радваме на подкрепа и Ваша страна.

само кажете как да подкрепим. Въпреки че не сме "родители на деца, на които предстои през учебната 2019/2020 година явяване на Национални външни оценявания по български език и литература и по математика", както е подписано писмото, трябва да има начин да се включим. Ще чакаме да кажете, за да шерваме и с приятели.

Редактирам се. Мислех, че ще е петиция, но явно ще е мейлинг.

# 595
  • София
  • Мнения: 2 689
buni, копирам го, като линка би трябвало всички да може да го отваряте (мисля, че не се налага вход с парола):

Уважаеми деца и родители,

Съвсем скоро ще излязат резултатите от изпитите по БЕЛ и МАТ на Националното външно оценяване за 7. клас. Надяваме се всички да сте се справили добре и получените оценки да Ви дадат възможност да се класирате в най-добрите училища.
На Вашето внимание предлагаме няколко важни момента от кампанията за записване, които ще Ви помогнат при подаването на документи за класирането.

ДВАТА ОСНОВНИ ПРИНЦИПА при подредба на желанията Ви за УЧИЛИЩА:

1. На Първо място сложете НАЙ-ЖЕЛАНОТО от Вас училище и подредете останалите училища по реда на желанията си надолу, като обмислите особено внимателно мястото на училищата (или паралелките) с бал от миналата година, близък до вашия. Ако сте приети по Първо желание, не остава нищо друго освен да се запишете.

2. В случай че Вашето Първо желание не е удовлетворено, търпеливо изчакайте и Второ класиране. При него компютърът може да Ви премести само напред, т.е. да се качите в класацията към по-предно желание, или да запази мястото ви от Първо класиране, така че нищо не губите. Запишете се след Второ класиране.

3. Третото класиране не Ви пази постигнатото място. За него трябва отново да подредите желанията си.

За Ваше улеснение при подредбата на желаните училища предлагаме ПРОГРАМАТА на нашите партньори от интернет портала изпитай.ме -   
https://izpitai.me/client/school_grades

Програмата изчислява условно възможностите за класиране на Вашето дете. Тя дава приблизителни резултати, тъй като отчита Вашия бал от тази година, НО използва баловете на училищата и статистиката на успеваемостта от миналата година, така че най-важното за Вас е да подредите училищата според Вашите желания и да изчакате Второ класиране.

Ако имате нужда от помощ при подреждане на желаните училища, можете да запишете час за индивидуална консултация за някоя от следните дати:
1/07 (понеделник) в интервала от 13:00 - 18:00 ч. и на 2/07 (вторник), 3/07 (сряда), 4/07 (четвъртък)  в интервала от 10:00 - 14:00 ч. и 15:00 - 18:00 ч. в офиса ни на Гурко 45

Записване за индивидуална консултация може да направите на тел. 02/427-73-33.
Хубав и успешен ден!
Мадлен Китанова
директор на Образователен център "Междучасие"

# 596
  • Мнения: 672
За изчезването на "Оценки" от профила.
Според мен са започнали да разсекретяват. Не във всички области са толкова натоварени проверителите като в София, вероятно някъде вече са готови. А и самото разсекретяване не е някаква светкавична операция, а е бая връткаво.
Скрит текст:
Разсекретяването на изпитната работа се състои в последователно осъществяване на следните действия за всички 30 малки плика към съответната папка:
а)  отделяне  на всеки малък  плик  от пакета,  разрязване  и  изваждане  на идентификационната  бланка от  него(на  първата  идентификационна  бланка  се отбелязва и номерът на папката) и предаването й на член на ТКЕОИР–оператор на скенер
б) сканиране от оператор на скенер на идентификационната бланка и ръчно въвеждане входящия номер в полето, което вижда на екрана, а софтуерът сравнява баркода и еднозначно го привързва към данните на съответния ученик, при което двамата с члена на КЗРИР сверяват показанията на екрана (име и ЕГН) с вписаното в бланката.Когато  липсва  малкият  бял  плик,  оценената  изпитна  работа  се  отделя  от останалите и след приключване на окончателното разсекретяване на изпитните работи дейностите по установяването на данните на ученика се осъществяват съвместно от председателя/заместник-председателя на КЗРИР и члена на ТКЕОИР.
в) след обработката на всичките 30 плика и съответното на идентификационните бланки в тях по реда на подточки а) и б),отпечатване на протокол за резултатите на 30-те ученици, чиито работа са в съответната папка, с три имена, ЕГН, входящ номер и резултат, върху който се подписва членът на ТКЕОИР и членът на КЗРИР.
г) предаване на сканираните комплекти от 30 броя идентификационни бланки и на протокола  по подточка в)на КЗРИР, който ги окомплектова в папката и ги предава за съхранение на председателя на КЗРИР.
Всяка папка е с 30 работи, на 60 000 деца, по 2 предмета, колко папки има за обработка Stuck Out Tongue Winking Eye
Та оценки по-рано от сряда не вярвам да видим...

# 597
  • Мнения: 440
Green_dawn, подкрепям! Включете и родителите на набор 2005 сред подателите Kissing Heart Кажете как точно да се присъединим.
Мисля си, че може да включите и РУО сред адресатите. Позволявам си да дам още една идея - всеки ученик да има правото да се яви и на двете дати и впоследствие да кандидатства с по-високата оценка. Успех, с вас сме!

# 598
  • София
  • Мнения: 6 186
Тези със загубени учебници и тук в темата, и от други места ме посъветваха в книжарницата в подлеза на НДК (този подлез при шадравана с топките). Май е на БГ учебник тази книжарница. Тъкмо и христоматия може да си вземете за 8 клас Wink


ПП. Днес видях седмокласничка с такава ноктопластика, че халал да са им униформите  Grinning
Бях обещала на моята седмокласничка след матурите да я заведа на маникюр и вчера бяхме заедно, но не са й правили ноктопластика - само ярки и неонови цветове, + малко камъчета Simple Smile тя има голяма нокътна плочка и стана много хубаво. Но това е само за ваканцията, днес ще връщат учебници и ще се снимат за албума, оформени са по всичко.
Да не би да си видяла нас, че се виждаме отдалеч Smile

Ако се е явявали на изпит в ПЧМГ, може и тя да е била, ама мноого пък голяма нокътна плочка, ако ще да е истинска. Заострен маникюр целия в цикламен брокат.  Щерката каза, че и Х от техния клас имала такъв. Не ми пречи (както споделих аз съм обещала розови кичури и утре ще ги правим), ама ми е смешно като почнат да се обясняват учителите колко е важно да си с униформен суичър.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 13:12 от Не се сърди, човече

# 599
  • Мнения: 7 165
M_I_A , значи това не е била моята щерка, не би поискала маникюр, ако й предстоеше изпит. А такъв, какъвто описваш - никога.
Аз пък съм потресена колко много от нейните съученички ходят ежедневно и редовно на училище със сериозен грим - молив, спирала, сенки, пудра, хайлайтър и червило.

Общи условия

Активация на акаунт