Делта Хил, Кладница

  • 27 473
  • 169
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 799
Може ли да дадеш насоки кои са тези места 😊
Без да съм Нико, но и аз да се изкажа Геритидж парк, резиденшъл парк Лозен, Белвали, София резиденшъл. Има и по-малки комплекси в Драгалевци и Бояна с по 6-10 къщи.

Имат ли дворове или само градинки от 50-100кв?
Намират им се и дворове. Двор за 2 прасета и 15 кокошки няма, но вероятно и в Делта Хил е забранено отглеждането на селскостопански животни.

Зеленчукова градина няма как да ти забранят. За кокошки и прасета не знам как стой въпроса, но не мисля че е забранено от държавата. Забранено е извеждането на животни на паша.

# 76
  • София
  • Мнения: 10 825
Може ли да дадеш насоки кои са тези места 😊
Без да съм Нико, но и аз да се изкажа Геритидж парк, резиденшъл парк Лозен, Белвали, София резиденшъл. Има и по-малки комплекси в Драгалевци и Бояна с по 6-10 къщи.

Имат ли дворове или само градинки от 50-100кв?
Намират им се и дворове. Двор за 2 прасета и 15 кокошки няма, но вероятно и в Делта Хил е забранено отглеждането на селскостопански животни.

Зеленчукова градина няма как да ти забранят. За кокошки и прасета не знам как стой въпроса, но не мисля че е забранено от държавата. Забранено е извеждането на животни на паша.
еее, добре. Ако в Делта Хил ги позволяват значи печелят точка. В Белвали, резиденшъл,  Геритидж и останалите които аз знам по-близо до София,жне са позволени нито на паша, нито в личия двор, без значение колко е голям

# 77
  • Мнения: 2 799
Животни за паша - крави, овце и т.н са забранени дори и в селата откакто сме е ЕU. За домашни животни като кокошки, прасета и др подобни, не знам дали има закон, може би има ограничения за дистанция от съседния двор. Но не мисля че някой недържавен/необщински орган може да забрани какво човек да прави в частния си имот.

# 78
  • София
  • Мнения: 10 825
Две крави можеш да си гледаш в личния двор на село. Дори и като с е я ЕС. Има и някаква бройка прасета, овце, два коня ( ако не бъркам и т.н.
Това не знам какво общо има с факта, че до София има набор от комплекси с дворове еквивалентни на Делта Хил какъвто беше първоначалния въпрос. Както казах в тези комплекси, обаче, е забранено да се гледат животни (без никакво значение какво казва законодателството за отглеждането на добитък). Та постигнахме, надявам се, съгласие, е имоти с дворове има и по-близо, просто цените са различни.

# 79
  • Мнения: 2 799
Аз нямам мераци дагледам животни в двор, просто обсъждах че бих желал да има по-голям двор, а не 50-100кв, при което вие повдигнахте темата за животни и на мен ми стана интересно Simple Smile.... та кои са тези комплекси с по-големи дворове, бих ги погледнал.

# 80
  • Мнения: 1 088
Интересна дискусия Simple Smile И аз нямам мераци за прасета, но и аз не мисля, че комплекса може да ти забрани или да ти казва какво да правиш в двора си. Дори да е нещо незаконно, пак не са те които ще следят за това, а държавните органи. Става дума ако дворът е наистина твой, т.е. отделно УПИ. Ако всички в комплекса са съсобственици с идеални части от целия ареал + право на ползване за обособени части, вече нещата стоят различно.

Иначе Бугеиша, в изброените комплекси няма дворове по 1 декар както в Делта хил (само в Геритидж не съм гледал, но силно ме съмнява).

# 81
  • Мнения: X
Интересна дискусия Simple Smile И аз нямам мераци за прасета, но и аз не мисля, че комплекса може да ти забрани или да ти казва какво да правиш в двора си. Дори да е нещо незаконно, пак не са те които ще следят за това, а държавните органи. Става дума ако дворът е наистина твой, т.е. отделно УПИ. Ако всички в комплекса са съсобственици с идеални части от целия ареал + право на ползване за обособени части, вече нещата стоят различно.

Иначе Бугеиша, в изброените комплекси няма дворове по 1 декар както в Делта хил (само в Геритидж не съм гледал, но силно ме съмнява).
В по-малките затворени комплекси се намират къщи с дворове около и над декар. Цените разбира се са високи.

# 82
  • София
  • Мнения: 10 825
Slashi, не знам какво си гледал, но нещо не си довидял явно. Има такива дворове в изброените комплекси и ненапразно съм ги изброила, не си правим посто вятър

# 83
  • Мнения: 1
Здравейте! Как стои въпроса с тока и водата? Спират ли често?

# 84
  • Мнения: 20
И аз също благодаря, много полезна информация!

В тази връзка въпрос към тези, които са купили в Делта Хил - какви бяха причините да се спрете на него, вместо на другите подобни комплекси, които се строят над Владая? Аз знам за Sofia Slow Life District на БЛД и Green Park Sofia, вероятно има и други. Те са доста по-близо до София, грубо по средата на пътя между Делта Хил и Княжево, което си е предимство. Отделно се намират и на жп. линията от Перник към София, която (доколкото разбрах) ще има връзка с новата метростанция на Горна баня и оттам към целия ГТ на София. Нямам идея колко често минава влака, и колко от бъдещите собственици биха го ползвали, но самия факт, че съществува опцията е предимство.

Предният уикенд се чудихме какво да прави и решихме да отидем и да видим комплексите над Владая. За Sofia Slow Life, който е почти завършен, мога да кажа с ръка на сърцето, че не струва. И това го казвам не само защото сме си избрали Делта Хил, но поради следното: къщите са наредени в три реда, като само първи ред има реално хубава гледка към планината. Отзад другите два реда са на същото ниво като първия ред, къщите са близко една до друга и реално ти не виждаш нищо. Влязохме в няколко от къщите - мазето е цял етаж, почти без прозорци и не знам в какво може да се превърне такава площ. От друга страна се качваш на втория етаж, където са спалните и това, което видяхме ни изуми - 2 от 3-те спални са не повече от 10 кв.м. И това беше в две от къщите на първи ред, в които влязохме, т.е. сигурно и на други къщи ще е така. Дворовете не са особено големи. За разлика от Делта Хил, където има доста удобства като магазин, площадка, параклис с паркче и т.н., тук не се вижда къде ще се направят такива неща. Друго важно нещо е дали някой ще чисти зимата пътя до този комплекс..

По отношение на Green Park Sofia, ами стигнахме до там по един тесен път (поне от Slow Life District е такъв) и като стигнахме до "комплекса", намерихме изградена ограда, маркирани места за къщи и....една къща. Табелките на този комплекс ги виждаме от поне година като минаваме по главния път и очаквахме да е напреднал, но уви...Иначе мястото е хубаво от гледна точка на гледка, но не знам дали и там няма да е доста ветровито, ако въобще направят нещо там и го развият.

До Remote:
В коя част на новия квартал си/сте? То май в него са готови къщите само по протежение на ул. Лондон. Това за водата и за допълнителните съдове ни го казаха и на нас доста хора от комплекса и в момента с оправянето на двора и ние ще слагаме събирателен съд и отделно ще вкарваме дъждовната вода към този съд. Ще разбиваме чисто новите пътеки около къщата, за да вкараме улиците под земята и към събирателния съд, защото иначе капят на пътеките и ги скапвали на 2-та година. Иначе чувам, че някой от по-заможните жители там са закупили някакви нови помпи за водата, които да се ползват от целия комплекс, но дори и с тях понякога нямало налягане. Благодаря за инфото за интернета и кабелната - ще ги видим тези Випнет, надявам се че не са такива цените, че иначе се бяхме насочили към Ментел и Виваком.

Последна редакция: чт, 01 окт 2020, 00:39 от Ivan Ivanov 643191

# 85
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
https://www.youtube.com/watch?v=1KbSjcxRz2M ето за някои, които не са ходили едно старо филмче, има си огради, децата могат да ходят на детска градина в Кладница има и училище. В самия комплекс имаше детска градина, но желаещите бяха малко.
Комплекса посещавам като гост, всеки да живее там където му е хубаво. Мен ми харесва мястото, Хората са готини.

Параклиса и около него е невероятно красиво място

Ито в това клипче е наблегнато на него https://www.youtube.com/watch?v=AyBaAURml70

# 86
  • Мнения: 140
Добре, но сега има много нови строящи се къщи , нали? Този шум не е ли дразнещ? Извинявайте, но 300 бона и да слушам строежи по цял ден....
Мен това ме отказа,
Скрит текст:
https://www.youtube.com/watch?v=1KbSjcxRz2M ето за някои, които не са ходили едно старо филмче, има си огради, децата могат да ходят на детска градина в Кладница има и училище. В самия комплекс имаше детска градина, но желаещите бяха малко.
Комплекса посещавам като гост, всеки да живее там където му е хубаво. Мен ми харесва мястото, Хората са готини.

Параклиса и около него е невероятно красиво място

Ито в това клипче е наблегнато на него https://www.youtube.com/watch?v=AyBaAURml70
Вие там ли живеете? Може ли да споделите как е?
Иначе много ми харесва концепцията, но идеята в следващите няколко години да слушам строежа на десетки къщи ме отказва.

Последна редакция: пн, 14 дек 2020, 15:27 от AnMary

# 87
  • Мнения: 2 799
Теодора - теб да не би строежа на много къщи да те отказа? Simple Smile

# 88
  • София
  • Мнения: 4 192
На 2-3 дена ходя на спортната площадка на Делта Хил и шумове не чувам. И да има някакъв ще е в новата част с новите къщи и ще се чува на максимум 200метра, т.е. през 2-3 къщи. Дори и да купите нова къща там, поне година ще има преди да се нанесете, а дотогава ще е свършил шума

# 89
  • Мнения: 140
Теодора - теб да не би строежа на много къщи да те отказа? Simple Smile

да, именно, иначе ми харесваше. Видях че се планират много нови къщи

Общи условия

Активация на акаунт