Научете повече за управлението на финансите и се консултирайте с експерт!

  • 9 849
  • 129
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 349
Отделям различна сума всеки месец, тъй като и бюджета ми е различен. Записвам и проследявам както приходи така и разходи.

# 61
  • Мнения: 121
Колко време губим на месец, разсейвайки се на работа? Вижте в днешния ни пост.

Как губим пари, продуктивност и мотивация?

Знаете ли, че заради прекъсвания и разсейване губим до 60 часа месечно от работното си време? Непрекъснатото взиране в екрана на телефона и пристрастеността ни към социалните мрежи не ни вършат по-добра услуга. Опитайте се да намалите влиянието на външните фактори около Вас по време на работа. Така ще намалите стреса, ще спрете да си губите времето и ще работите по-мотивирано.

#UniCreditBulbank
#полезно

Последна редакция: пн, 13 апр 2020, 16:53 от Редактор***

# 62
  • Мнения: 2 124
Бих желала да получа малко повече информация за възможностите за инвестиране в държавни облигации.
Каква доходност мога да очаквам? Да кажем 12% реалистично ли е и това след приспадане на 1,5% за обслужване ли е или преди? 1,5% от сумата, която инвестираш или от акумулираната сума?
Можеш ли да откупиш само част от дяловете си и това във всеки един момент ли е възможно?
Всекидневно ли трябва да следя цената на дяловете?

В последните години има спад в Китайската икономика, прави ли това инвестициите на този пазар по-рискови или е временно плато и удобен момент сега да се закупят дялове, които след година да донесат печелба?

По отношение на другите въпроси, които се дискутират -
Не си правя бюджети, винаги харча разумно и спестявам. Никога не съм ползвала кредити или разсрочено плащане.
Не се водя по промоции и специални оферти. Не обичам да трупам вещи. Купувам това, което наистина ми е небходимо. Когато реша да се поглезя с концерт, екскурзия и т.н., го правя с чиста съвест 🙂

# 63
  • Мнения: 851
Задължително се прави годишен бюджет. Първо смятаме постоянните разходи, след това се разпределя всичко останало Simple Smile

# 64
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 771
не

# 65
  • София
  • Мнения: 482
Не правя годишен бюджет, правя по-скоро месечен, но дори и това понякога ми е трудно поради вариращи доходи и непредвидени разходи...

# 66
  • Мнения: 799
Нямам определен седмичен бюджет. Гледаме всеки месец да отделяме малко пари за спешни случай.

# 67
  • Мнения: 3 122
Правим годишен бюджет

# 68
  • Мнения: 890
Нямам бюджет.

# 69
  • Мнения: 667
Правя месечен отчет ,но не винаги ми излиза предвидената сума от действителната приходи и разходи с 2 подрастващи деца е трудно да се прогнозира въобще

# 70
  • Мнения: X
Пестя и нямам кредити. Никога не съм имала през живота си. Как? Планирам, следя стриктно всяка стотинка и съставям балансиран бюджет, но скоро ще ми се наложи.

# 71
  • Мнения: X
Стремя се да не харча всички налични пари, заделям някаква сума, която гледам да не пипам, само когато ми се наложи.

# 72
  • Мнения: 523
Правя си месечен план- първо месечните разходи, ток, вода, газ, телефони, интернет. Задължително когато ми върнат 2 лв.ги слагам в касичка и така има и за почивка два пъти в годината. Останалото за храна и ежедневни нужди

# 73
  • Мнения: 2 737
Опитваме се да харчим по-малко отколкото изкарваме и се придържаме към най-необходимито като покупки.

# 74
  • Мнения: 6 538
Правим месечен бюджет.

Общи условия

Активация на акаунт