Дълги болнични заради отказ от медицинско лечение

  • 4 477
  • 217
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 251
Ами не се взимат болнични. Хората си ходят на работа, не си взимат болнични, значи не са болни.
 Каква инспекция?
То и как да се вземат болнични, като всичко предварително е обмислено. Преценяват си, че така останалите ще се натоварят, преценяват си как се гледа на това - крайните мерки. И затова антибиотика в единият джоб, пръскалката за нос в другия и готово. Малката компания постига таргетите.
Едно е да си трол и съвсем друго да си наясно, че си човек само докато носиш полза. Иначе можем да се самозаблуждаваме колкото си искаме.

# 61
  • Мнения: 54 793
Как за счупен крак не вземаш болничен?
За АБ в джоба е друго, може и така. Ако си много съвестен. И аз съм го правила. Защото болничните се плащат по-малко. Падат и други добавки и вземаш по-малко пари.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 36 779
Е как да не си взимат? Масово се взимат болнични. Че и фалшиви покрай истинските.

# 63
  • Мнения: X
Брей, че защита и вменяване на вина, че не било синекурна длъжност. Или като не е държавна работа, нека получава заплата за кракоклатене, нали не е от твоите данъци.
Много тъп двоен стандарт, много.
За службата се взима заплата, не е безплатен спа център. Докато човек е полезен в службата, ще го държат. Приятелското отношение е за маса, не за офиса или халето.

# 64
  • Мнения: 3 251
Как как? С гипса на работа. Можеш да вземеш болничен за гипсирането - първи. Никой не може да те накара насила да взмеш следваш. А ако не е крак, а ръка, с която не пишеш?
За да съм честна знам за случаи когато жени не се лекуват по нормалния за хората начин, а с хомеопатии, рейки, глухарчета и т.н. Само, че аз знам защо не искат да вкарват нищо в организма си.

# 65
  • софия
  • Мнения: 4 180
Да бе, кой нормален човек ще иде с гипсиран крак на работа? Аз си счупих глезена и бях 3 месеца болничен. Повярвай ми е не е никак лесно или приятно,и през ум не ми е минавало да ида на работа така. Не е приятно толкова болничен, но се налага и никой не ми е гълнал -нито шефове нито колеги, точно обратното. В случая шефовете са намерили кой да ме замества и драма няма.

# 66
  • Мнения: X
Има огромна разлика да не вкарваш нищо в организма си и да се лекуваш, давайки пари за въздух и вода. Пенкилери с плацебо ефект, обаче невежата се заблуждава, че все пак се лекува, ама не с отрови. Ако спре и това да прави, му става сигурно страшно.
А на тази служителка, дори след направеното усложнение, явно пак не й е увряло съдържанието в главата. За глупостта лек няма - ни хапове, ни енергии.

# 67
  • Мнения: 3 251
И не са писали в бгмамма?
Или просто нямат таргети - лични  и фирмени?

Gal, човек не може да предположи какво ще му донесе утрешният ден. Че има доста неща, които могат да ти променят съдържанието. Затова не е хубаво така да се изказваме нашироко за чуждото здраве с фалшива загриженост. Разбира се, повечето хора са си програмирали мисленето, че те са добри хора, даже справедливи.
И да им показваш и обясняваш защо не са такива каквото си мислят, полза никаква.
И най-хубавата част - вие не ме познавате, няма нужда - хората не са чак толкова различни.

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 20:13 от Марияна М.

# 68
  • Мнения: X
Лично смятам, че алтернативните лечения са бошлаф за глупаци, ако някой не е разбрал. И да, личният ми таргет ми е по-важен от това глупавата Катя да се прави на алтернативна. Ако Катя иска, може да се допита също до форума като шефката си и ако видя темата й, ще й кажа, че лечението й е бошлаф за глупаци и да има повече уважение към колегите.

# 69
  • Мнения: 3 251
Разбира се, че личният ти таргет е по-важен. То при всички е така. Но не всички водят от девет кладенеца вода, че са справедливи, а си казват какъв им е интереса и че или го покриваш или си вън. Пък то тука големи хора да се опитват да ни разказват приказки.

# 70
  • Мнения: X
Не виждам никой да вади от 9 кладенеца вода, освен някои които защитават служителката.
Справедливостта изисква да се проведе разговор със служителката, обаче този разговор не е пазарене аз на тебе - ти на мене, а еднопосочна гореща препоръка (даже ултиматум) от шефката към подчинената. Пак справедливостта изисква служителката, ако има малко достойнство - както сама решава за отказа от лечение, така и сама да вземе уважителното към всички решение да си тръгне - сама, сега и без подканяне.
Само че на служителката не й е изгодно да прояви респект и достойнство.

# 71
  • Мнения: X
Това последното на Марияна не го разбирам.
Ако съм шеф на фирма и кажа какъв ми е интереса и не го покриваш, естествено че си вън. За какво си ми? За украса?

# 72
  • Мнения: 3 251
Да, така е. Изобщо не споря за това.
Дразнещо ще е, ако примерно кажеш - виж разбирам, че си много болна и понеже сме много загрижени, спаведливи и тем подобни лицемерщини решихме, че ще те освободим, така че да можеш да се лекуваш колкото искаш.
Има ли разлика?
Пак казвам повечето хора са еднакви, че и доста прозрачни.

# 73
  • Мнения: 2 998
А ако не е крак, а ръка, с която не пишеш?
И какъв е проблемът да ходиш на работа, ако ти е счупена лявата ръка? Като ученичка съм чупила китка и палец на лявата ръка. За двата месеца с гипс никой не ми е давал извинителни бележки, а си ходех чинно на училище.

# 74
  • Мнения: 3 251
Може и ако ти е счупена дясната, а си левичар.
Същото е и с крак - какво толкова.

Общи условия

Активация на акаунт