Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 143 665
  • 1 723
  •   2
Отговори
# 1 410
  • Мнения: 3

Извинете, диагнозата я постави д-р Марияна Венелинова в София когато той беше на около годинка, в момента е на 1,10м не сме провеждали лечение защото не се променяха и си стояха мънички, до снощи когато видяхме, че е станало на раничка която той изкърти с нокътя и сега стои като малка раничка.

Забравих да Ви попитам на кой ден от раждането се появиха червените петна.
Ами може би около втори месец

# 1 411
  • София
  • Мнения: 3 208
Вижте, това което описвате за тези петна, не отговаря на характеристиката на детския хемангиом. Това е някакъв кожен проблем със съдова компонента. Все пак говоря наслуки. Доведете да видя детето.

# 1 412
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте, проф. Бранков!
Дъщеря ми се роди доносена 2620 гр, 48 см. В момента е на два месеца. Няколко дни след изписването забелязах отстрани на гръбчето 3-4 червени точки близо една до друга (нерелефни). В момента хемангиомът вече е доста релефен и набъбнал ако мога така да се изразя. Педиатърът ни насочи за консултация към д-р Масларска в Токуда, но първият свободен час е за януари и сме притеснени дали не се налага по-ранен преглед.
Какво бихте ми препоръчали?
Предварително Ви благодаря!

# 1 413
  • София
  • Мнения: 3 208
Здравейте, проф. Бранков!
Дъщеря ми се роди доносена 2620 гр, 48 см. В момента е на два месеца. Няколко дни след изписването забелязах отстрани на гръбчето 3-4 червени точки близо една до друга (нерелефни). В момента хемангиомът вече е доста релефен и набъбнал ако мога така да се изразя. Педиатърът ни насочи за консултация към д-р Масларска в Токуда, но първият свободен час е за януари и сме притеснени дали не се налага по-ранен преглед.


Вече е време за преглед. Предполагам, че хемангиомът не е от проблемните. Елате при мен в Детския център - от понеделник до четвъртък между 10 и 14 ч

# 1 414
  • Мнения: 772
Здравейте, проф. Бранков!
Имам момиченце на 1 година и 2 месеца и днес съвсем случайно напипах 3 лимфни възелчета отстрани при слабините. Отбелязвам, че до преди няколко дни беше ужасно много подсечена там, възможно ли е да е от това?
Тази вечер случайно видях и още едно възелче под ухото (то е доста по-малко като размер, може би 1-2мм).
Притеснително ли е това?

Замислям се дали е възможно възелчетата да са се появили от ваксината, която поставихме преди точно 1 седмица?

ПП. Ще и направя ПКК, но вероятно трябва да изчакам някакъв период от време след ваксината.

# 1 415
  • София
  • Мнения: 3 208
По тялото на човека има много лимфни възелчета. Особено по врата, шията и слабините. Те се увеличават при инфекция и бавно спадат. Лимфните възли са като филтър на инфекцията, нещо като пропусквателни пунктове. Тази тяхна роля е полезна за организма. Няма за какво да се безпокоите. Направете една кръвна картина и изчакайте спокойно нещата да се успокоят.

# 1 416
  • Мнения: 772
Много Ви благодаря!
А колко време след ваксината за морбили, паротит и рубеола, е необходимо да изчакаме, за да направим ПКК?


По тялото на човека има много лимфни възелчета. Особено по врата, шията и слабините. Те се увеличават при инфекция и бавно спадат. Лимфните възли са като филтър на инфекцията, нещо като пропусквателни пунктове. Тази тяхна роля е полезна за организма. Няма за какво да се безпокоите. Направете една кръвна картина и изчакайте спокойно нещата да се успокоят.

# 1 417
  • София
  • Мнения: 3 208
Няма правило. Примерно, нека мине 1 седмица

# 1 418
  • Мнения: 5
Здравейте, Професор Бранков.
Имам бебе на 9месеца и от около 2-3 седмици забелязах, че има малко синьо на дупето (на едната буза). Реших, че при игра се е случило нещо и не обърнах внимание. Преди няколко дни, при по-подробно оглеждане видях, че е по-скоро като веничка, която се забелязва повече. Това, което ме притесни е, че мястото е топло и то постоянно. Видимо не изпитва дискомфорт, когато го пипам. Може ли да ме насочите какво би могло да е и към какъв специалист трябва да се обърна?

# 1 419
  • София
  • Мнения: 3 208
Не е много ясно от снимката. Потърсете кожен лекар.

# 1 420
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте, проф. Бранков!
Дъщеря ми се роди доносена 2620 гр, 48 см. В момента е на два месеца. Няколко дни след изписването забелязах отстрани на гръбчето 3-4 червени точки близо една до друга (нерелефни). В момента хемангиомът вече е доста релефен и набъбнал ако мога така да се изразя. Педиатърът ни насочи за консултация към д-р Масларска в Токуда, но първият свободен час е за януари и сме притеснени дали не се налага по-ранен преглед.


Вече е време за преглед. Предполагам, че хемангиомът не е от проблемните. Елате при мен в Детския център - от понеделник до четвъртък между 10 и 14 ч
Здравейте отново и благодаря за отговора. Пиша Ви лично съобщение за един уточняващ въпрос. Благодаря!

# 1 421
  • Мнения: 15 305
Здравейте Професор Бранков,
Питането ми е относно киста на ч.дроб с размер около 1,5 см. Направена е ехография.
Достатъчно ли е да се пусне изследване за Ехинококоза IgG (кучешка тения) за да се отхвърли тази опция или е нужно и друго /което е/?
Благодаря!

# 1 422
  • София
  • Мнения: 3 208
Пуска се ELISA тест.

# 1 423
  • Мнения: 3
Здравейте, проф. Бранков, дъщеричката ми е на 3,5 реални и 1 коригиран месец, роди се в 29 г.с.. Преди около 10 дни забелязах розови петънца върху клепачите на очите, не са наситени и не са релефни, дали това са хемангиоми? Тъй като голямото ми дете също е недоносено и имаше хемангиом на корема около 3-4 см, който изчезна сам с годините, но той отначалото беше доста червен и сега се притеснявам много, тъй като са на очите на малкото ми дете. Благодаря предварително! Прилагам снимки

# 1 424
  • Мнения: 2
Здравейте проф. Бранков! Знам, че сте детски хирург и не е много по темата, не е свързано с детето ми, но видях, че преди време сте отговорили на подобни запитвания. Преди доста време ми се бе появило топче от лявата страна малко по надолу от подмишницата тогава го махнаха, но след време се появи пак и ми казаха, че ако не ми пречи да не го пипам. Но преди около седмица почна леко да ме боли и да нараства, не съм ходила при хирург защото ме е страх да му го махнат, тъй като и последния път не не хвана упойката и усещах всичко. Въпросът ми е дали трябва да махам и ако да дали може с пълна упойка и може ли да ме насочите къде биха ми го махнали с пълна упойка? Благодаря предварително за информацията!

Общи условия

Активация на акаунт