Помощ при компютърни проблеми или повреди на домакински уреди

  • 88 642
  • 581
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 346
Благодаря Ви за бързия отговор!

Не съм инсталирала такива програми напоследък, всъщност никакви не съм инсталирала.

За батерията и аз си го помислих, ще се обърна към фирмата, от която е компютърът, имат поддръжка.

А как да ъпдейтна БИОС-а?

# 91
  • Мнения: 217
Рестартирате компютъра. Още в самото начало след рестарта ви изписва "hit del to run bios. При различните дънни платки може да бъде или Ф1 , Ф12 , Дел бутон. Просто след рестарта се опитайте да прочетете кой бутон е за вашия компютър.
После е лесно вътре трябва да има меню. За жалост всеки Биос си има собствен интерфейс. Но пък са 10 тина функции общо . Така че като се разходите из тях ще намерите упдеит менюто. Би следвало автоматично да си направи сверка за настоящата версия и дали има по нова за да си я изтегли.
Да и на края след като стартирате менюто на Биос , може да ви пита дали искате да го стартитрате с интернет включен или изключен , разбира се отбележете менюто с интернет. Разликата е , че ще стартира по бавно.

# 92
  • Мнения: 6 346
Благодаря отново! Ще видя какво ще направя, ще действам предпазливо.

# 93
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
По време на изолацията леко претоварих хлебопекарната и тя спря да работи. Не се върти бъркалката...сякаш електромотора не я задвижва.

# 94
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Чу се, но всичко стана много бързо...явно ще трябва да потърся сервиз за поправката. Благодаря!

# 95
  • Мнения: 217
Аз няма какво да добавя освен ако е замирисало на изгоряло .... нова , ако не има реален шанс за малък и евтин ремонт Simple Smile

# 96
  • Мнения: 444
Здравейте! Искам да попитам нещо, свързано с компютъра, който ползваме вкъщи. Той е настолен и не е първа младост, но все пак през годините сме го обновили донякъде. От известно време, обаче, се появи странен проблем: както си стои човек и прави нещо на него, изведнъж започват да изскачат всевъзможни менюта, сякаш някой цъка безразборно с мишката. Не е през цялото време, а се появява на периоди, но все пак, доста често. Решихме да сменим клавиатурата, но се оказа, че не е от нея. Според Вас какво може да е станало, и дали ще се отстрани лесно проблема?

# 97
  • Мнения: 217
Здравейте, почти съм сигурен че е вирус.
Според мен най добре е да си форматирате и преинсалирате всичко. Така е най сигурно.

# 98
  • Мнения: 444
Благодаря Ви за бързия отговор. Ще пробваме да направим това, което казвате.

# 99
  • Мнения: 24
Здравейте, бихте ли ми казали коя антивирусна програма е добра за Windows10 и как да си я набавя?

# 100
  • Мнения: 217
Здравейте.
Уин. 10 си има вградена антивирусна и е добра. Според мен не е необходимо да се активира втора такава. Иначе AVAST имат един месец безплатна версия , ако толкова държите да имате втора антивирусна , може да я пробвате.
Но найстина ... излишно е.

# 101
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
Здравейте и благодаря за чудесната тема!Преди известно време ми стана проблем с две флашки,който проблем е напълно идентичен и за двете.Когато поставя флашката с USB-то ми се появява прозореца на файловият мениджър.В центъра на прозореца има едно друго малко прозорче в което пише:Поставяне на диск;Поставете диск в Сменяем диск [G:].Има бутон "Отказ".В същото време показалеца на мишката се изменя на въртящо се синьо кръгче,което става на стрелка само когато е на бутон "Отказ" и освен да натисна бутона изглежда друго не мога да върша.Ако не правя нищо и след изваждане на флашката положението остава същото.На флашките има конфеденциална информация и затова не ги нося някъде за оправяне на проблема.

# 102
  • Мнения: 24
Здравейте.
Уин. 10 си има вградена антивирусна и е добра. Според мен не е необходимо да се активира втора такава. Иначе AVAST имат един месец безплатна версия , ако толкова държите да имате втора антивирусна , може да я пробвате.
Но найстина ... излишно е.
Здравейте, всъщност лаптопа е купен от чужбина и сега всичко изтича-антивирусната, офис пакета, и е необходимо да се преинсталират. Как да направя това, поне за антивирусната.
Поздрави!

# 103
  • Мнения: 217
Здравейте отново Ани.

https://www.avast.com/lp-ppc-hp-v2?ppc=a3&gclid=CjwKCAjw-5v7 … &gclsrc=aw.ds

Ето този линк ще ви заведе до официалният сайт на AVAST.
Просто последвайте стъпките описани в сайта.
Става лесно и бързо.

# 104
  • Мнения: 217
Здравейте Алекс.

https://recoverit.wondershare.com/flashdrive-recovery/how-to-fix … WHNxoCnl0QAvD_BwE

Пробвайте тези стъпки :

Way 3: Perform driver updates

След това :

Way 1: Scan Flash Drive to Find the Issue

Общи условия

Активация на акаунт