Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 202 000
  • 2 533
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 2 013
Здравейте,
Моля за идеи относно столове и маса, т.е. какви столове и маса да търся за тази кухня (още не е довършена на 100%):

Снимки на изкустветна светлина:
Скрит текст:



Снимка на дневна светлина:
Скрит текст:

Също се чудя за канистери и подобни - в зелено, в лилаво? Търсех в оранжево.
https://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=66&pid=138708&sgid=66
https://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=66&pid=138682&sgid=66

И също какво да сложа на рафта над аспиратора (като се вземе под внимание, че е на високо и няма да мога да го стигам лесно)?

Благодаря предварително.

# 991
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Според мен, ако не е проблем и стените в цвят мръсно бяло, по-студено малко от това, което е в момента.

Нещо като облицовката на камината

# 992
  • Мнения: 2 013
Doris, това за мен ли е? Аз нарочно гоня само топли цветове. Съвсем целенасочено е.

# 993
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Doris, това за мен ли е? Аз нарочно гоня само топли цветове. Съвсем целенасочено е.

Не за HeartЛилит<3.

Аз имам мое виждане, с което не ангажирам никого разбира се, но когато всички цветове са в една гама в случая, бежово, жълто, кафяво се размиват, трябва им нещо малко по студено да ги открои, както предложих слонова кост, защото много хора се стресират, ако излязат извън дадена гама. Същото се отнася и за палитра изцяло в студени цветове.

Magdalena1978 имаш достатъчно бяло за свежест, струва ми се, ако и шкафовете ти бяха в топлата гама щеше  да се получи съвсем друг резултат.

# 994
  • Мнения: 8 799
@<3Лилит<3
Според мен, килимът трябва да го махнеш, за да се разкрие красотата на настилката на пода, ако е паркет. Ако е балатум, замени го с PVC балатуми. Ако си любител на килимчетата, сложи едно малко, само около масичката в къчтето за сядане и не кафяво.
Корнизите, също трябва да ги махнеш  и да сложиш съвременни, независимо, че ще трябва да се оправят някои неща по стените, ще трябва мъжът ти да се изяви.
Винаги съм се чудела защо в БГ не се спазват законите и се строят жилища да си гледат в прозорците. Направо не знам какво да те посъветвам, защото хем ти трябва светлина, хем си под постоянно наблюдение от съседите. Има ли вариант да си смениш жилището, заради този проблем? Питам, защото иначе не си струва да се хвърляш да правиш ремонти?
Вариантите с тънко перде, които е предложила Диана, почти воал, което да е непрекъснато пуснато.  Вариант: щори без пердета също става, като в голяма част от деня ще си с пуснати щори. Вертикалните щори са интересно решение, както и обработването на стъклата в долната част с някакви фигури, орнаменти чрез лепене-фолио- или някакви препарати за стъкла, например,  има и огледално безцветно  фолио, отвън не се вижда.
Картината, или поне рамката, може също да се смени, защото не се връзва с останалите мебели стилово.
За мебели не мога да те посъветвам, защото не виждаме каква ти е кухненската линия в останалата част на стаята, също вратата.
Масата за хранене ми харесва, остави си я, ако подхожда на кухненската линия. Тези три неща: кухненска линия, маса за хранене и мястото за сядане трябва да бъдат в хармония цветово и по стил. След като  ги уточниш/купиш, идват на дневен ред пердетата, килимчето, корнизите, цветът на стените и картината. Накрая дребни акценти по твой вкус - възглавнички, полички, вазички и др украса.
Телевизорът може да го сложиш на стената, защото стаята изглежда тясна, ще спестиш 60 см шкафче под телевизора.
Диванът може да бъде всякакъв и по форма и на цвят. Не знам размерите на стаята, но даже и форма U, L може да си вземеш. Избери си по това да ти е удобен на сядане, купи го от магазин, където може да се пробва, седне. Може да е разтегателен и да се ползва за гости, може с пространство под седалките...
 
за начало някои идеи, цялостна визия нямам още:
Скрит текст:





# 995
  • Мнения: 1 795
Пепина, офтопик е, но как трябва да се строят жилищата, че да не се гледат прозорците? Живея в Германия и прозорците ни са точно един срещу друг със съседите и даже лятото сутрин на отворени прозорци разменяме и по някоя дума 😂

# 996
  • Мнения: 8 799
И аз съм в чужбина и отдавна не съм виждала такива 'гледки'.
При нас се спазват всички отстояния, много трудно дават разрешение за строеж, най-често на празни площи извън града.  А 'гледката' е даже един от, бих казала, параметрите на жилището, ако се продава/наема.

# 997
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Мисля, че се отклоняваме в ненужна посока. Отстоянията в момента са даденост и не е толкова лесно да се смени жилище заради това, особено в момента. Не е само в България, в Италия и Испания също са характерни тесни улички и никакво разстояние между сградите.

# 998
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Благодаря много за всички препоръки и насоки.

Ние сме в къща всъщност, спазени са абсолютно всички изискавния за отстояния, разстоянието между двете къщи не е никак малко, просто така изглежда от снимките. За съжаление съседите не се грижат както се вижда за фасадата, но това е извън нашите провомощия и възможности за решения. Местоположението на имота е супер, ултра добро, надявам се никога да не се налага да го сменяме. Hands Pray
Настилките са естествен паркет и не подлежат на смяна, пренареден и изциклен, нямам място за притеснения за него. Корниза е сложен преди 3 г. просто е моя грешката, че оставих майсторите и се наложи да излезна, връщайки се заврих качен корниз почти на тавана, но вече нямах нерви и сили,  за да го сменя.
Картината е антика и с твърде мил спомен, така че няма да я пипна, но благодаря за съвета.
Килима заминава със сигурност, просто се лутам в стил и цвят, както и размер, Simple Smile

Ще направя повече снимки, ще покажа и кухнята, която е доста мъничка, но пък ми е любима.
Дивана може би ще е с лежанка, иначе ако е ъглово канапе ще се закрива част от прозореца и няма да може се отваря, но ще правя по- детайлно проучване и ако открия подходящ размер, а може и по поръчка да е, още го обмислям. Нямам нужда дивана да е разтегателен, така че се надявам да имам повече избор.

# 999
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте Лилит,
по пейзажа от прозореца се вижда, че локацията ви е супер, чудесно е и жилището.
Добре премислете идеите за текстила и канапето и ще ви бъда благодарна за снимки от резултата!

# 1 000
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте,
Моля за идеи относно столове и маса, т.е. какви столове и маса да търся за тази кухня (още не е довършена на 100%):

Здравейте, това е много добра кухня в леко "прованс", поздравения. За столове и маса просто продължавайте в същия дух:
https://www.pinterest.com/pin/214835844713097916/
вижте 1, 2, 5, 10 и 12 това са подходящите за вас, съответно за маса, според стола:yum:

Също се чудя за канистери и подобни - в зелено, в лилаво? Търсех в оранжево.

Честно - недейте! Като форма са добри, но с тези цветове и декор...изберете стъкло с класически капаци или порцелан без декор или с обемен такъв.

И също какво да сложа на рафта над аспиратора (като се вземе под внимание, че е на високо и няма да мога да го стигам лесно)?

Да, такъв рафт има във всяка кухня, хем е там, а не е удобен. Сложете зеленина - малки еднакви саксийки със соколенти ще оживят пространството, а и не изискват грижи. Ако нещо ви притеснява сложете изкуствена има добри имитации...

Още веднъж поздравления и успех!

# 1 001
  • Мнения: 2 013
Диана Кръндева, много благодаря за насоките!
Дали ще "търпи" такъв тип столове и маса, които са в по-класически стил?
(цветът съответно ще се напасне с кафявото на кухнята)





Или да търся нещо подобно, но без облите крака. Харесвам столове с високи облегалки.

Или това е по-неутрален вариант: https://mebelilazur.bg/bg/trapezen-stol-3/p1363.html
Дамаската не ми харесва, ще е нещо друго със сигурност.

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 10:09 от Magdalena1978

# 1 002
  • Мнения: 46
Здравейте, предстои ми обзавеждане на цял апартамент и честно казано не знам откъде да започна. Най-сложна за обзавеждане ми се струва, че е всекидневната. Направил съм два чертежа (абсолютно аматьорски), които ще пусна тук. Постарал съм се на чертежите да дам възможно най-много информация откъм разстояния и размери. Накратко, стаята, както ще видите от чертежите е  с неправилна форма. Квадратурата е 30кв.м. Дължината на стаята е 641 см., ширината в най-тясната си част (там където е кухнята) е 442 см., а в най-широката (частта от към терасата) е 500см. В голяма дилема съм, дали кухнята да има и островна част, или да е Г образна. И двете решания имат своите предимства и недостатъци. Също така идеята с холната секция зад ъгловия диван, не съм сигурен, дали е най-отпимален вариант. Там смятам да е моето работно бюро. Ще се радвам, ако дадете мнение.

# 1 003
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Скрит текст:
Диана Кръндева, много благодаря за насоките!
Дали ще "търпи" такъв тип столове и маса, които са в по-класически стил?
(цветът съответно ще се напасне с кафявото на кухнята)





Или да търся нещо подобно, но без облите крака. Харесвам столове с високи облегалки.

Или това е по-неутрален вариант: https://mebelilazur.bg/bg/trapezen-stol-3/p1363.html
Дамаската не ми харесва, ще е нещо друго със сигурност.

А този тип маси харесваш ли? Мисля че има препратка към кухнята.
Скрит текст:



Столове има в серията но не са тапицирани.

За рафтчетата може да се наредят бурканчета със сладко, кафе, боб, леща, тестени, сезонна украса - декоративни тикви, дюли, портокали, елхови клонки...
Скрит текст:






Подкрепям за сукулентите, красиви и издържливи!

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 16:17 от Doris

# 1 004
  • София
  • Мнения: 670
Диана Кръндева, много благодаря за насоките!
Дали ще "търпи" такъв тип столове и маса, които са в по-класически стил?
(цветът съответно ще се напасне с кафявото на кухнята)

Или да търся нещо подобно, но без облите крака. Харесвам столове с високи облегалки.

Здравейте пак,
аз бих ви посъветвала да не залитате по нео-класицизма. Кафявото е добре, високи облегалки също. Разбирам, че искате стабилен стол, но потърсете малко по-еклектичен, съвременен модел, защото това е новата, вашата кухня правена сега, нали?

Общи условия

Активация на акаунт