Намаляване на наем в момент на криза

  • 2 296
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 823
Обаче не си в Америка ,там наемите са бая над 340 лв .Направо ще си е наглост да я попиташ.Ти как мислиш,че тя като живее в Америка ,не знае как вървят наемите в Бг.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 36 807
Щом не е опряла до тия 340 лв като нищо може и да реши да се лиши от тях. Нея няма да я бърка особено, но вас да.

# 17
  • Мнения: 46 602
Доколкото разбирам нямате проблем да го плащате в момента, а просто искате да използвате това, че светът е в криза като коз. Съветът ми е да не искате намаление, просто защото няма накъде повече.

С невдигането на практика го е намалила толкова, че е символичен.
Кризата е навсякъде, при нея също. Тя може да взима и много повече от него, но не го прави. От друга страна вие не можете да намерите никъде толкова намален.

Мъжът ти да се запише на борсата, за да си получава обезщетението. И да търси работа в отраслите, които в момента са натоварени и търсят спешно работници (магазини, куриери и т.н.).

# 18
  • София
  • Мнения: 16 183
Да се изкажа като наемодател с ниски и неактуализирани наеми.
Авторката,  с колко да ти намали наема американката?
И най-важното - защо да го прави?
Защото мъжа така, а пък детето - иначе. Ами това са си ваши проблеми, оправяйте се. Преди 10 г. сте се съгласили, знаели  сте как може да останете без доходи. А като се вдигнаха наемите преди 4 -5 г. и в крайните квартали станаха около 500 - 600 лв вие предложихте ли и вашия да се актуализира поне на 450? Предполагам си мълчахте и се молихте да не се сети тя.
Ако моя квартирантка започне да ми циври сега - просто ще освободи имота ми. След като не може да плаща 340 лв, значи ще ме завлече и със сметките за парно и вода.
Разбирам, че детето ти е на първо място за тебе.
Но това не е проблем на собственика на имота.
Или плащаш, или се изнасяш. Пък дано намериш по-изгоден наем...

# 19
  • Мнения: 530
И как точно реши, че ще я завлека с ток, парно и сметки? Хайде без прибързани заключения. Колкото пъти ме е помолила съм и внасяла данъци и пари в други сметки, правили сме освежителни ремонти и сме давали пари за ремонти във входа без дори да го споменем пред нея и е било за наша сметка. Та за какво точно завличане става дума?
Aisha ако заради коронавируса паднат цените на наемите в София ти ще предложиш ли на твоята наемателка да и го свалиш?

# 20
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 443
Съмнявам се да ни изгони. Тя има и други апартаменти, които така си седят празни в София. Живее в Америка и е на много добра позиция и едва ли е опряла до тия 340 лв. Приятели в Америка казаха, че в момента се дават отсрочки да не се плаща наем или им го намаляват и за това реших да попитам.

След като има други апартаменти които стоят празни и "вашият" може да си позволи да остане празен. Наема Ви е достатъчно нисък и ще е доста нагло и нахално да искате да бъде намален. Аз лично по-скоро бих се лишила от 340 лева от колкото да водя дребни разправии с наематели.

# 21
  • Down south
  • Мнения: 7 811
Искане за намаление на символичен наем, би било необмислено действие.
Ако сте затруднени, поискайте отсрочка.
Не знам какво сте чули за Америка, но за голяма страна, могат да се чуят много неща. Предимно слухове.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 807
Ремонтите във входа би трябвало да са за нейна сметка. Ваша си е грешката, че не сте ги споменали и приспаднали от наема.

Що се отнася до завличането, май не разбрахте какво се имаше предвид. Тя не е казала, че непременно ще го направите. А че в тази криза сега, ако ревнете на хазяйката, че не можете да плащате смешния понастоящем наем, тя може точно това да си помисли - те не могат да плащат наем наполовина на нормалния, откъде да знам дали в края на месеца няма да си вдигнат чукалата и да ми остават И неплатени сметки. Много е лесно да й мине през ума на хазяйката ви, а оттам нататък логическите мисли няма да са във ваша полза.

Не си режете сами клона, на който седите.

# 23
  • София
  • Мнения: 16 183

Aisha ако заради коронавируса паднат цените на наемите в София ти ще предложиш ли на твоята наемателка да и го свалиш?

Не, нито аз ще предложа, нито ще приема нейно предложение. Но тя осъзнава и си трае на тази тема.
Наема е колкото твоя, пак за краен квартал.  На къде да го намалявам?

След като живеете 10 г. е нормално вие да се грижите за имота, да правите дребни поправки и ремонти.
А парите за ремонт на входа би трябвало да ги удържите от наема. Като обясните на американката тя едва ли би се противила.
И не пиши, че нямате договор. Договора може да е и устен.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Magiiia, доверие лесно се губи. Наемите няма лесно да се повлияят. Опитайте същия номер с ток и телефон, ще ви ги спрат. Вие обмислете дългосрочните си възможности. При липса на финанси, ще намерите ли по-нисък наем?

# 25
  • Мнения: 5 941
Съмнявам се да ни изгони. Тя има и други апартаменти, които така си седят празни в София. Живее в Америка и е на много добра позиция и едва ли е опряла до тия 340 лв. Приятели в Америка казаха, че в момента се дават отсрочки да не се плаща наем или им го намаляват и за това реших да попитам.

От позицията на наемодател ти казвам, че според мен си много нагла. На хората им намалят наемите тогава, когато са високи. За София 340 лева? Мълчете си и си живейте, защото сте късметлии. Това, че някой има много имоти за отдаване под наем не означава, че ти е длъжен. Хората си плащат къде по-високи наеми! Пък и нали разбираш, че кризата от ситуацията засяга и хазаите ти, не само теб? Дали са “опрели”  до тези пари, или пък не, това не е твоя работа. Те за това са инвестирали в имоти, за да печелят, а не да служат на народа.

# 26
  • Мнения: 12 922
За "американката" апартаментът е актив. Той струва някакви пари и ако тя не получава доход от него, е по-добре да го продаде, или да намери друг наемател, който може да плаща полагащото се. Помислете си колко е инфлацията за 10 години: тя всяка година с такъв процент ви е намалявала наема.

Ако поискате намаление на и без това символичния наем, ще я подтикнете към действия, за да си осигури по-добро приложение от инвестицията.
Междувременно не е лошо да се поинтересувате за такъв апартамент, с такава локация какъв е наемът.

По въпроса за вашите проблеми: съжалявам за тях, но тя също може да има проблеми, по никакъв начин не е отговорна за вашите проблеми, нито трябва да ги решава. Вие смятате, че тя държи апартаменти празни, но това може да не е така. Освен това, както е на добра позиция, утре ще остане без работа в тази страховита криза, която вече започна и се закриват цели производства, особено в САЩ. Моите роднини там ми разказват драматични неща.

# 27
  • Мнения: 731
Много си нагла! Като не ти харесва се изнасяй! Да видим дали ще намериш апартамент в София за по-малко пари! Че то и за нея е криза, да не е само за вас?

# 28
  • Мнения: 530
Благодаря на всички изказали се. Аз само поисках мнения не разбрах, защо са обидите от рода на - много си нагла. Нито съм я питала, нито съм я притеснявала за други неща жената. Явно настъпих мазола на наемодателите тук или на хората, които са на двойно по-скъпи наеми, но това си е ваш проблем. Лека вечер на всички.

# 29
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 443
Благодаря на всички изказали се. Аз само поисках мнения не разбрах, защо са обидите от рода на - много си нагла. Нито съм я питала, нито съм я притеснявала за други неща жената. Явно настъпих мазола на наемодателите тук или на хората, които са на двойно по-скъпи наеми, но това си е ваш проблем. Лека вечер на всички.
Явно ние сме те настъпили повече, не ти хареса истината и хайде .... Като си наясно,че се плащат по твои думи " двойно по-скъпи наеми", как точно ти хрумна възможността да искаш намаляване на вече бих казала смешния наем, който жената Ви иска. Очевидно Ви цени и затова си затваря очите за реалната цена на подобен имот и ви е оставила така 10 години. Но вие не цените направеното добро и дори и държите сметка, колко имоти имала, празни ги държала и.т.н Еми аман от евтини тарикати !

Последна редакция: вт, 31 мар 2020, 19:57 от White tiger

Общи условия

Активация на акаунт