Отговори

Анкета

Кое ви е по-важно в професията - да допринасяте за обществото или печалбата

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 09 май 2020, 09:36

  • Мнения: 3 865
Въпросът ми е:
Изпитвате ли потребност в работата си, да допринасяте по някакъв начин за обществото, да помагате на хората, да виждате благодарност и щастие в очите им, да знаете, че някъде по света сте спасили човек от гладна смърт или от тежка болест.....  или ви стига, че работите за шефче, получавате си редовно солидна заплата и от тук натам не ви интересува по нивата нагоре какви схеми и далавери са - на вас ви е важно вие да сте си свършили работата според уговорката, да си плащате данъците и да си получавате заплатата редовно. Или се занимавате с частен бизнес, който също не допринася за обществото, а само вие се облагодетелствате от дейността си (има много такива професии в областта на търговията, брокерски и т.н.)
Май като цяло, като се тегли чертата излиза, че най-полезните професии носят най-ниски доходи.
Кое ви е важно - да сте полезни или да печелите добре?

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 09:36 от Skrekkelig

# 1
  • Мнения: 4 881
Със благодарност сметки не се плащат,в магазина без пари също нищо не дават,лекарите без пари също не лекуват.Ако си милионер може да работиш и за удоволствие.Кои са тези полезни професии,които носят най-нисък доход?

# 2
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Харесвам си професията,защото ми носи удоволствие и удовлетворение.
Преди да се роди детето работата ми беше свързана с пътуване .
Сега работя от вкъщи ,но пак се чувствам полезна.
Доходите ми и в двата случая са добри.

Да спасяваш хора от тежка болест?
Трябва да си лекар-това е призвание.

Всъщност всеки човек,който работи по някакъв начин е полезен за обществото.
Дали печели добре?Зависи от човека и професията.
За някой 1000 лв или 1000 евро са добра заплата.
На други  7000евро месечна заплата не им харесва.

# 3
  • Мнения: 3 865
Със благодарност сметки не се плащат,в магазина без пари също нищо не дават,лекарите без пари също не лекуват.Ако си милионер може да работиш и за удоволствие.Кои са тези полезни професии,които носят най-нисък доход?

Медицински сестри, селскостопански работници, хигиенисти....
Това за България конкретно. В други държави трудът на горните може и да е по-високо оценен.


Всъщност всеки човек,който работи по някакъв начин е полезен за обществото.
Дали печели добре?Зависи от човека и професията.


абсолютно не е така. Спекулантите на фондовата борса и всякакви други такива за какво допринасят според теб? А тия дето бачкат за мафията уж нормална дейност, но от нея се облагодетелстват престъпници. Пълно е не само с безполезни за обществото професии, ами и с такива, които директно го ощетяват. Но иначе са си наели изпълнителни работници, които нито знаят за кой в крайна сметка работят, нито се интересуват - важното им е, че те си вземат парата и самите те не правят нищо незаконно, нищо че иначе работят за печалбари, действащи на ръба на закона или направо отвъд него.
Дори не може да се говори за полезни и безполезни професии, защото има купчина злоупотребяващи лекари. А  фармацефтичната промишелност, която вместо да лекува хора, често ги разболява още повече и не и пука - вачното е, че те си печелят.

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 09:46 от Skrekkelig

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм егоист - за мен е важно, когато работя, да се чувствам добре, да ми е спокойно, да работя това, което мога най-добре и удовлетвореността ми идва, когато това се случва, а за да се случи, поради естеството на професията ми - ползата е и за обществото.
И парите са важни, но не чак толкова, ако ще ми бъде нарушено спокойствието. Отказвала съм много допълнителна работа, от която бих изкарала допълнителни пари, но пък с цената на напрежение и липса на свобода.

# 5
  • Мнения: 40 309
Щом работиш законно си полезен. Няма работа, от която да няма нужда, но не всяка пряко и директно помага. Не всички могат да са лекари и пожарникари. От друга страна ако си на добре платена работа и си плащаш честно всички данъци и осигуровки така крепиш бюджета, социалната и осигурителната системи, а това си е немалък принос. Пък ако чувстваш, че е малко, можеш да даваш пари и за благотворителност - дали редовно, дали кампанийно.

# 6
  • Мнения: 3 865
Щом работиш законно си полезен. Няма работа, от която да няма нужда, но не всяка пряко и директно помага. Не всички могат да са лекари и пожарникари. От друга страна ако си на добре платена работа и си плащаш честно всички данъци и осигуровки така крепиш бюджета, социалната и осигурителната системи, а това си е немалък принос. Пък ако чувстваш, че е малко, можеш да даваш пари и за благотворителност - дали редовно, дали кампанийно.

Каква е ползата от тия, дето изкупиха камара маски и дезинфектанти на ниски цени и после ги продават на десеторни? Каква е ползата от играчите на борсата, които печелят от промяна на курса на ценните книжа?
Каква е ползата от пчеличките, които с ръцете си построиха хотели за крупни бизнесмени, които намазаха милиони, но пък съсипаха крайбрежието ни?
Сама се сещай за още.....

# 7
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Аз имах предвид нормалните работещи хора,не престъпниците.

Престъпници има навсякъде по света.

Даже и хотелиерите също са полезни -например за туристите,които идват всяка година.
Презастрояването-да прекалиха.
Но все още има километри диви плажове по северното ни Черноморие.

# 8
  • Мнения: 40 309
Каква е ползата от тия, дето изкупиха камара маски и дезинфектанти на ниски цени и после ги продават на десеторни? Каква е ползата от играчите на борсата, които печелят от промяна на курса на ценните книжа?
Каква е ползата от пчеличките, които с ръцете си построиха хотели за крупни бизнесмени, които намазаха милиони, но пък съсипаха крайбрежието ни?
Сама се сещай за още.....

Без търговия и печалба и без борси няма да има търговия и икономиката ще замре. Ако не бяха полезни отдавна да са ги затворили. Вярно, има и извращения понякога, ама то и медицинска сестра преби бебе с шише, нали?

# 9
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Скрег,не съм съгласна,че фармацевтичната промишленост не е полезна,не лекува хората и ги разболява.

Представяш ли си каква щеше да е ситуацията ,ако нямаше лекарства?
Щяхме да умираме от най-обикновени заболявания,както е било преди век.

За играчите на борсата-о,могат да бъдат полезни.
Например могат да ти дадат съвет, къде да инвестираш....какви акции да купиш..

# 10
  • Мнения: 3 865
Без търговия и печалба и без борси няма да има търговия и икономиката ще замре. Ако не бяха полезни отдавна да са ги затворили. Вярно, има и извращения понякога, ама то и медицинска сестра преби бебе с шише, нали?

Затова и питам не за самата професия като такава, а за усещането че ти самият си полезен

Скрег,не съм съгласна,че фармацевтичната промишленост не е полезна,не лекува хората и ги разболява.

Представяш ли си каква щеше да е ситуацията ,ако нямаше лекарства?
Щяхме да умираме от най-обикновени заболявания,както е било преди век.

Разбира се, че са полезни за някои неща. Но покрай сухото гори и мокрото

Цитат
За играчите на борсата-о,могат да бъдат полезни.
Например могат да ти дадат съвет, къде да инвестираш....какви акции да купиш..

В тази криза никой нищо не знае Simple Smile Само спекулантите печелят. Има голяма разлика между инвеститор и спекулант Wink

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Човек може да се чувства полезен ,защото допринася за семейния бюджет например.Дори и да не си харесва работата.


За престъпниците не говоря.
Защото незаконната дейност е престъпление и се наказва.
Всяко стадо си има мърша.

# 12
  • Мнения: 3 865
Човек може да се чувства полезен ,защото допринася за семейния бюджет например.Дори и да не си харесва работата.

Да де - полезен за себе си и семейството си, но за никой друг Simple Smile

# 13
  • Мнения: 40 309
И аз това отговорих - усещането, че с високите си осигуровки издържаш 0,5 пенсионера, докато хората с малките издържат 0,1 пенсионера, също е удовлетворяващо. Или това, че плащаш лечението в държавните болници на хората с малки осигуровки, докато ти не се възползваш изобщо от държавното здравеопазване. Пак е полза. Да не говорим, ако помогнеш на някого в беда с дарение. Всичко това е възможно с висок доход.

# 14
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Човек може да се чувства полезен ,защото допринася за семейния бюджет например.Дори и да не си харесва работата.

Да де - полезен за себе си и семейството си, но за никой друг Simple Smile


Е как за никой друг?
Полезен си за работодателите си. Или за клиентите си,ако работиш за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт