Онлайн консултации с д-р Мариана Мандажиева – специалист по клинична алергология

  • 73 279
  • 714
  •   2
Отговори
# 195
  • Мнения: 269
Контактен дерматит с лимфа и подуване на лицето 3-4 дни. Лечение - метилпреднизолон инжекции по схема
В такъв случай внимавайте с каната. Опитайте да намажете каната на един участък от косата.

# 196
  • Мнения: 269
Здравейте, д- р Мандаджиева,
Синът ми е на почти 12 години и е с доказана алергия към прахови акари.
Симптомите му се проявяват със запушен нос, сърбеж в носа, понякога и на очите, а като ги търка - очите се зачервяват и го болят.
Таблетка Кларитин намалява симптомите доста бързо.
Сега е на терапия: Назонекс, Рупафин, Забак. С тези медикаменти почти няма обостряне на симптомите.

Но въпросът ми е - може ли да се преодолее тази алергия? Попадна ми информация за имунотерапия със Сталорал - дали би помогнала, смятате ли, че има смисъл?

Предварително блатодаря
Здравейте,
Да лечението със Сталорал е подходящо за Вашето дете. Трябва много добре  да се прецени кой е водещия алерген за оплакванията, за да има ефект.
Поздрави!

# 197
  • Мнения: 65
Контактен дерматит с лимфа и подуване на лицето 3-4 дни. Лечение - метилпреднизолон инжекции по схема
В такъв случай внимавайте с каната. Опитайте да намажете каната на един участък от косата.
Много благодаря за бързият отговор! Ще направя тест на задната част на главата в малък участък Simple Smile

# 198
  • Мнения: 2 089
Здравейте, д-р Мандажиева! Бебето ми е на 9 месеца. Когато беше на 7 месеца го заведохме на алерголог със съмнение за алергия към мляко, но се оказа че нямма. Направиха му тест на ръчичката и излезе алергия към яйчен белтък. Не е консумирал нито жълтък, нито белтък дитектно. Кърмих го първите 4 месеца. Измериха алергията 6:4. Искам да попитам дали сппред вас това е висока стойност? Казаха, че мога да въведа пп време на захранванетп жълтък, но аз се сттахувам и все още не съм давала жълтък. Декември месец живпт и здраве ще сме на контрола. Чета всички етикети и не давам продукти на които пише, че може да имат следи от яйце. Отложиха и ваксина морбили заради алергията, което ме притеснява още повече, че явно е опасна при алергия към яйце.

Благодаря предварително!

# 199
  • Мнения: 269
Здравейте, д-р Мандажиева! Бебето ми е на 9 месеца. Когато беше на 7 месеца го заведохме на алерголог със съмнение за алергия към мляко, но се оказа че нямма. Направиха му тест на ръчичката и излезе алергия към яйчен белтък. Не е консумирал нито жълтък, нито белтък дитектно. Кърмих го първите 4 месеца. Измериха алергията 6:4. Искам да попитам дали сппред вас това е висока стойност? Казаха, че мога да въведа пп време на захранванетп жълтък, но аз се сттахувам и все още не съм давала жълтък. Декември месец живпт и здраве ще сме на контрола. Чета всички етикети и не давам продукти на които пише, че може да имат следи от яйце. Отложиха и ваксина морбили заради алергията, което ме притеснява още повече, че явно е опасна при алергия към яйце.

Благодаря предварително!
Здравейте,
Какви симптоми имаше детето, за да направите тест? Трябва да въведете жълтък. Не забавяйте захранването. Колкото по-късно въвеждате храните, толкова е по-голяма вероятността от алергия.

# 200
  • Мнения: 2 089
Здравейте, д-р Мандажиева! Бебето ми е на 9 месеца. Когато беше на 7 месеца го заведохме на алерголог със съмнение за алергия към мляко, но се оказа че нямма. Направиха му тест на ръчичката и излезе алергия към яйчен белтък. Не е консумирал нито жълтък, нито белтък дитектно. Кърмих го първите 4 месеца. Измериха алергията 6:4. Искам да попитам дали сппред вас това е висока стойност? Казаха, че мога да въведа пп време на захранванетп жълтък, но аз се сттахувам и все още не съм давала жълтък. Декември месец живпт и здраве ще сме на контрола. Чета всички етикети и не давам продукти на които пише, че може да имат следи от яйце. Отложиха и ваксина морбили заради алергията, което ме притеснява още повече, че явно е опасна при алергия към яйце.

Благодаря предварително!
Здравейте,
Какви симптоми имаше детето, за да направите тест? Трябва да въведете жълтък. Не забавяйте захранването. Колкото по-късно въвеждате храните, толкова е по-голяма вероятността от алергия.

Здравейте отново! По време на хранене с мляко малкия получаваше червени петна, които 3 минути след хранене изчезваха. Това ни накара да посетим алерголог. В крайна сметка казаха, че е вегетативна реакция на нервната система, защото като му беше топло оак му се появяваха. Ако ядеше гол мляко - нямаше петна. И съвсем случайно на теста излезе алергията към яйчен белтък 6:4. Докато съм кърмила до 4 месец не е имало реакция при прием на яйца, теста направихме в 7 месец.
Друг алерголог ни каза, че щом има алергия към яйчен бвлтък, не трябва да се дава и жълтък. И сме в чуденка какви да правим. Минаха 2 месеца от теста.

Последна редакция: чт, 13 авг 2020, 21:17 от toni1189

# 201
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте,доктор Мандаджиева!
На 38 съм,с тотална хистеректомия преди 10 години (тежка форма на ендометриоза,неподдаваща се на лечение дори със Золадекс).2017 през лятото ми беше премахната оперативно и ЩЖ.От тогава ми се влоши проблемът.Имам колит (веднъж излиза улцерозен,веднъж не).Откакто започнах да пия Еутирокс,започнаха диарии,получих гастрит и заради диариите лекарството изобщо не се усвояваше,организмът ми го изхвърляше до 2 часа.ТСХ ми стигна до 92 (не е грешка).Смениха го с Л Тироксин,взе да се усвоява,но проблемите ми се задълбочиха и през зимата на 2017 ме приеха в гастргастроентерология Бургас с остър гастрит.Накараха ме да пусна калпротектин и беше над 1000.Изпратиха ме в ИСУЛ.Там ми правиха гастро и колоноскопия и не се видя УК.Написаха,че е в ремисия.На хистология- дебелочревна лигавица оток на хориона.
Започнаха да се влошават вече съществуващите ми алергии,направих алергия към боя за коса,а от 20 години се боядисвах и нямах проблеми.
Започнах вечер към 1 часа да правя пристъпи,силен задух,невъзможност да вдишам или издишам,само над 125 мг Урбазон ме спасяваха.Силно стегнато гърло,казваха ларингоспазъм.
Посетих алерголог.Настоя да ми направи кожен тест да двете нови лекарства,които пиех- Л Тироксин и Корлентор.Излязоха положителни и двете.
Първият ми въпрос:
Може ли да съществува алергия към Л Тироксин?Ендокринолозите твърдят,че е невъзможно,но алерголожката каза,че може.Опитахме да изпратим кръв за изследване на антитела към Л Тироксин,но се оказа,че лабораторията вече не го изследва.
Забелязах,че пристъпите ми са в деня на прием на витамин Д или на следващия.Спрях да го пия по съвет на алерголог,но имам нужда, с тежък дефицит съм.
Вторият ми въпрос е:
Ако при човек с изцяло премахната щитовидна жлеза се установи алергия към Л Тироксин и не е възможно да пие Еутирокс какво препоръчват алерголозите?На мен ми изписаха по 1 таблетка Ериус на ден,постоянно.
Малко се поуспокоиха червата ми и се почувствах по-добре.
През октомври/ноември 2019 се разболях от бронхопневмония,пих 10 дни Панцеф,изписан от личен лекар,спрях го по съвет на личния лекар и след 4 дни получих кашлица,зелени храчки и силен задух,който не се повлия от Урбазон. Приеха ме в белодробна болница,вливаха ми Гентамицин и още един антибиотик.Изписаха ме с рецепта за антибиотик през устата и на втория прием получих тежка диария.Колитът  ми се активизира и до ден днешен са големи мъки и диарии.Но ми остана и задух.
На 20 юни ми правиха нова колоноскопия.При въвеждането на упойката съм направила бронхо и ларингоспазъм.А преди това ми сложиха 80 мг Урбазон венозно.За да ме спасят са ми сложили още 160 мг Урбазон.Успели са да ми направят колоноскопия.Видели са вътрешни хемороиди (всеки път се виждат на колоноскопия) и обикновен колит.На хистология неспецифичен колит.Калпротектинът ми беше 660.01 и затова решиха да ми направят колоноскопия.
Имам трети въпрос:
Възможно ли е чревните ми симптоми да са предизвикани от алергия към гъбички , Л Тироксин  и храни?
Казаха ми,че колитът е на алергична основа.В Александровска болница навремето ми правиха изследване за алергия към Кандида  и бактерии.На пробата за Кандида получих ужасна реакция.Изписаха ми Кетотифен и нещата се бяха кротнали.Пих го три години.Това беше много отдавна,била съм на 21 най-много.От тогава съм с поленова алергия и не мога да дишам пролетта.
Сега ми казаха,че имам астма на алергична основа и ми дадоха помпичка Салбутамол и за пиене Сингулар,без да спирам Ериус.
Не знам какво да правя,все си мисля,че Л Тироксин ми съсипва живота и ме алергизира към неща,които преди са ми понасяли.Възможно ли е?
А възможно ли е кожната проба да не е достоверна?
Да пия ли пробиотици?Все това ми изписват,защото съм алергична към салицилова киселина и не мога да пия Салофалк и подобни.
Може ли пробиотиците да ме алергизират допълнително,понеже са изкуствено внесени в организма ми живи бактерии?
Много ще се радвам да ми отговорите на въпросите.
Също и при положение,че съм с астма, а пия бета блокер какво може да се направи?Пия Пропранулол,Корлентор излезе положителен за алергии и откакто го спрях,не съм имала вкъщи пристъп.
Обаче имам тахикардия и без пропранулол пулсът ми скача над 133 и ми става много лошо.
Много ще се радвам,ако ми отговорите,толкова ужасно се чувствам.Навсякъде мъкна ампули с Урбазон и спринцовки със себе си,но се ужасявам,че ако нещо ме ужили(никога не са ме жилили пчели или оси),няма да успея да си бия инджекция.
Пия си Сингулар,не ми пречи на стомаха и червата,кога трябва да започне да действа?Пушех,сега ги намалиха до 3 цигари на ден и съм твърдо решила да ги спра.
Към храни имам доста непоносимости,правила съм си кръвекръвен тест.Към мая съм силно положителна,това са дрожди,т.е пак гъбички.В такъв случай мога ли да приемам лекарства като Ентерол със захаромицес буларди?

Здравейте,

За съжаление при Вас без консултация на живо, обстоен преглед, преглед и обсъждане на изследванията, които имате и които са необходими, както и провокациинни тестове с многото медикаменти, които изредихте. няма да мога да отговоря на въпросите. Ако решите, заповядайте за консултация..
Здравейте отново,доктор Мандажиева.
Реших да дойда на консултация,но от сърце Ви моля да ми отговорите как точно провеждате провокационните тестове?При провокационните тестове имате ли реаниматор,как гарантирате безопасността на пациента?
Доколкото разбрах,пациентът вдишва алергена.До сега съм реагирала с анафилаксии,винаги при толкова силна и тежка реакция има риск за пациента.И то риск от фатален край.
Получавала съм и късни реакции,също не особено леки.
Може ли да ми дадете телефон за връзка и работно време?
Благодаря!

# 202
  • Мнения: 269
Здравейте, д-р Мандажиева! Бебето ми е на 9 месеца. Когато беше на 7 месеца го заведохме на алерголог със съмнение за алергия към мляко, но се оказа че нямма. Направиха му тест на ръчичката и излезе алергия към яйчен белтък. Не е консумирал нито жълтък, нито белтък дитектно. Кърмих го първите 4 месеца. Измериха алергията 6:4. Искам да попитам дали сппред вас това е висока стойност? Казаха, че мога да въведа пп време на захранванетп жълтък, но аз се сттахувам и все още не съм давала жълтък. Декември месец живпт и здраве ще сме на контрола. Чета всички етикети и не давам продукти на които пише, че може да имат следи от яйце. Отложиха и ваксина морбили заради алергията, което ме притеснява още повече, че явно е опасна при алергия към яйце.

Благодаря предварително!
Здравейте,
Какви симптоми имаше детето, за да направите тест? Трябва да въведете жълтък. Не забавяйте захранването. Колкото по-късно въвеждате храните, толкова е по-голяма вероятността от алергия.

Здравейте отново! По време на хранене с мляко малкия получаваше червени петна, които 3 минути след хранене изчезваха. Това ни накара да посетим алерголог. В крайна сметка казаха, че е вегетативна реакция на нервната система, защото като му беше топло оак му се появяваха. Ако ядеше гол мляко - нямаше петна. И съвсем случайно на теста излезе алергията към яйчен белтък 6:4. Докато съм кърмила до 4 месец не е имало реакция при прием на яйца, теста направихме в 7 месец.
Друг алерголог ни каза, че щом има алергия към яйчен бвлтък, не трябва да се дава и жълтък. И сме в чуденка какви да правим. Минаха 2 месеца от теста.
Сега на какво мляко е детето и с какви храни е захранено? Давали ли сте жълтък досега? Има ли кръвни тестове за алергия? Знаете ли с какви алергени  е тестувано - български, френски или други? Вие имате ли атопичен дерматит и други алергични заболявания?

# 203
  • Мнения: 2 089
Здравейте, д-р Мандажиева! Бебето ми е на 9 месеца. Когато беше на 7 месеца го заведохме на алерголог със съмнение за алергия към мляко, но се оказа че нямма. Направиха му тест на ръчичката и излезе алергия към яйчен белтък. Не е консумирал нито жълтък, нито белтък дитектно. Кърмих го първите 4 месеца. Измериха алергията 6:4. Искам да попитам дали сппред вас това е висока стойност? Казаха, че мога да въведа пп време на захранванетп жълтък, но аз се сттахувам и все още не съм давала жълтък. Декември месец живпт и здраве ще сме на контрола. Чета всички етикети и не давам продукти на които пише, че може да имат следи от яйце. Отложиха и ваксина морбили заради алергията, което ме притеснява още повече, че явно е опасна при алергия към яйце.

Благодаря предварително!
Здравейте,
Какви симптоми имаше детето, за да направите тест? Трябва да въведете жълтък. Не забавяйте захранването. Колкото по-късно въвеждате храните, толкова е по-голяма вероятността от алергия.

Здравейте отново! По време на хранене с мляко малкия получаваше червени петна, които 3 минути след хранене изчезваха. Това ни накара да посетим алерголог. В крайна сметка казаха, че е вегетативна реакция на нервната система, защото като му беше топло оак му се появяваха. Ако ядеше гол мляко - нямаше петна. И съвсем случайно на теста излезе алергията към яйчен белтък 6:4. Докато съм кърмила до 4 месец не е имало реакция при прием на яйца, теста направихме в 7 месец.
Друг алерголог ни каза, че щом има алергия към яйчен бвлтък, не трябва да се дава и жълтък. И сме в чуденка какви да правим. Минаха 2 месеца от теста.
Сега на какво мляко е детето и с какви храни е захранено? Давали ли сте жълтък досега? Има ли кръвни тестове за алергия? Знаете ли с какви алергени  е тестувано - български, френски или други? Вие имате ли атопичен дерматит и други алергични заболявания?

Детето е на Лактана Био 2. Захранено е с всички плодове и зеленчуци за възрастта, каши, от меса: пиле, пуйка и заек. Скоро ще въведа телешко. От рибата хапва пъстърва. От млечни: сирене, извара и кисело мляко. Жълтък не съм давала никога. Точно щях да започвам и отидохме на алерголог. Правихме кръвен тест в Геника, той не засече нищо - Педиатричен панел с 54 алергена. За жалост не знам на ръчичката с какви алергени е тестувано.  Аз нямам атопичен дерматит, той също няма. Като малка имах алергия към прах и през пролетта от цъфтежите, израстнати са. Може би съвсем леко кихам понякога при цъфтежите на дърветата.
Като беше на 4 месеца му се изолираха гъбички кандида в стомашно-чревния тракт. От там мина на безлактозно мляко и лечение, а аз спрях кърмата си, тя така или иначе беше малко вече за жалост. От 6 месец е на лактана био.

# 204
  • Мнения: 269
Здравейте, д-р Мандажиева! Бебето ми е на 9 месеца. Когато беше на 7 месеца го заведохме на алерголог със съмнение за алергия към мляко, но се оказа че нямма. Направиха му тест на ръчичката и излезе алергия към яйчен белтък. Не е консумирал нито жълтък, нито белтък дитектно. Кърмих го първите 4 месеца. Измериха алергията 6:4. Искам да попитам дали сппред вас това е висока стойност? Казаха, че мога да въведа пп време на захранванетп жълтък, но аз се сттахувам и все още не съм давала жълтък. Декември месец живпт и здраве ще сме на контрола. Чета всички етикети и не давам продукти на които пише, че може да имат следи от яйце. Отложиха и ваксина морбили заради алергията, което ме притеснява още повече, че явно е опасна при алергия към яйце.

Благодаря предварително!
Здравейте,
Какви симптоми имаше детето, за да направите тест? Трябва да въведете жълтък. Не забавяйте захранването. Колкото по-късно въвеждате храните, толкова е по-голяма вероятността от алергия.

Здравейте отново! По време на хранене с мляко малкия получаваше червени петна, които 3 минути след хранене изчезваха. Това ни накара да посетим алерголог. В крайна сметка казаха, че е вегетативна реакция на нервната система, защото като му беше топло оак му се появяваха. Ако ядеше гол мляко - нямаше петна. И съвсем случайно на теста излезе алергията към яйчен белтък 6:4. Докато съм кърмила до 4 месец не е имало реакция при прием на яйца, теста направихме в 7 месец.
Друг алерголог ни каза, че щом има алергия към яйчен бвлтък, не трябва да се дава и жълтък. И сме в чуденка какви да правим. Минаха 2 месеца от теста.
Сега на какво мляко е детето и с какви храни е захранено? Давали ли сте жълтък досега? Има ли кръвни тестове за алергия? Знаете ли с какви алергени  е тестувано - български, френски или други? Вие имате ли атопичен дерматит и други алергични заболявания?

Детето е на Лактана Био 2. Захранено е с всички плодове и зеленчуци за възрастта, каши, от меса: пиле, пуйка и заек. Скоро ще въведа телешко. От рибата хапва пъстърва. От млечни: сирене, извара и кисело мляко. Жълтък не съм давала никога. Точно щях да започвам и отидохме на алерголог. Правихме кръвен тест в Геника, той не засече нищо - Педиатричен панел с 54 алергена. За жалост не знам на ръчичката с какви алергени е тестувано.  Аз нямам атопичен дерматит, той също няма. Като малка имах алергия към прах и през пролетта от цъфтежите, израстнати са. Може би съвсем леко кихам понякога при цъфтежите на дърветата.
Като беше на 4 месеца му се изолираха гъбички кандида в стомашно-чревния тракт. От там мина на безлактозно мляко и лечение, а аз спрях кърмата си, тя така или иначе беше малко вече за жалост. От 6 месец е на лактана био.
Все пак Вашият алерголог трябва да реши. Не е редно без преглед  аз да вземам решение, но не бива да бавите въвеждането на яйцето.
Поздрави!

# 205
  • Мнения: 504
Здравейте, д-р Мандаджиева,
Възможно ли е алергии към полени, които в последните две години траят цяло лято и налагат прием на Зиртек (само той помага) по 6-8 месеца, да са свързани и с други реакции на лигавици - напр. чести афти, анални фисури, стомашно-чревни раздразнения? Или трябва да се разгледат отделно?
Ако има свързаност, алергологията ли е специалността, която би погледнала холистично на картината?

# 206
  • Мнения: 3
Скрит текст:
doktore zdraveite kazvam se stefan na 27 godini sam predi 4 meseca mise vaspali garloto zapochnah da custvam parene i gorene otidoh vav isul vav speshnoto tam mi kazaha che sam sas silna infekcia bez nikavi isledvania mi prepisaha lekarstava sled koeto niamashe nikakav efek ot tiah hodi na ung vav 7 policlinika tam mi zeha sekret i kravna kartina sichko beshe vav normite no se pak mi prepisaha klindamicin pihgo 7 dni bez rezoltat sled koeto se nasochih kam speshnoto na pirogov vav ung tam mi pusnaha isledvania za varicela zoster hepes sipleks koito biha vav normite pochti vsicki samo igg beshe 1500 doktora kaza che imam herpes zoster vav garloto i mi ispisa vatreks 500 i izoprenozin 500 pihgi edna sedmica goredolo namaliha se simptomite no zapocnah da oseshtam podutina na nepceto vednaga se varnah pri nego i mo kazah no toi tvardeshe che nishto ne se vijda a dori da ima podotina bilo ot vaspalen nerv ispisami gaba gama pih ia 15 dni bez efekt prodalji vsichko parene po ezika vav garloto po nepceto i po podutinata koiato oseshtam poradi seriozni problemi vav zabite mnogo broini koreni toi predloji ostraniavane na problemnite zabi zashtoto moglo da praviat infekcia minah i opercia na zabite vav vma licovo cheliosna sahto tvardiat che nishto nevijdat spriamo podutini simptomite ostanaha dori sled vadeneto na zabite dori ishkah 1 mesec zashto kazaha che vednaga niama da ischeznat varnah se pri ung vav pirogov pusnami skener sas kontrakst biohimia i kravni kartini no nishto kaza che simptomite shte ot shumiat i naistina za tihnaha piehsi gabagamata i kato cheli se opraviah sled koeto spriah lekarstvoto sled 15 dni nego pih 5 6 dni i zvednash osetih strano gadelichkane i draskane vavdisno zabeliazah nalepcheta po slivicite varnahse pri nego okazase streptokoki  tam toi kaza che me poftaria herpes zostera imi pusna oshte varicela zoster igg beshe ovelicheno sas 450 beshe stanalo 1950 rezoltata sega otnovo pia sahtite lekarstava veche 20 dni bez efekt nalepite ischeznaha a sega otnovo sa tam moli za saved vsekiden imam nov siptom sega sam i sas glavobolie pomognete
___________________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 20 авг 2020, 08:53 от AnMary

# 207
  • София
  • Мнения: 405
Д-р Мандажиева, здравейте. Два въпроса и от мен:
От 2016г имам секрет от едната ноздра целодневно. До преди две години поне през лятото спираш, сега вече и лятото съм с тази хрема - непрекъснато издухвам една дозичка секрет. Правена е снимка, казаха двама унг специалиста, че няма синузит. Медикамент не е слаган системно, тъй като през целия период до сега съм била или бременна, или кърмачка. Казаха ми, че имам изкривена преграда. Възможно ли е само тя да е причината? Има ли нужда от нова снимка да изключим отново синузит? Носът не се запушва нощем.
Вторият ми въпрос е за бебето ми. Откриха й субглотисен хемангиом. Заедно с това се откри и алергия към упойката. При първата фиброскопия отрекоха да става дума за алергия, при втората реакцията беше бурна, нямаше как да се пренебрегне, при третата се потвърди, защото имаше реакция отново, макар и да бяха дадени противоалергични преди операцията. Въпросът ми е има ли нужда да я подлагам на тестване за други алергии към момента? Или да изчакаме няколко години? Ваксините да ме притесняват ли? За момента не очакваме да се налага отново да бъде поставяна под упойка (пропофол).
Благодаря Ви!

# 208
  • Мнения: 1 454
Здравейте д-р Мандажиева,
Имам следното питане , преди може би 1,5 месеца получих само на вътрешната част на дланите и възглавничките на пръстите малки мехурчета с големината на карфица пълни с течност , придружени със силен сърбеж. След което те изчезнаха, а пръстите ми станаха на резки все едно бръчки , а усещането е все едно съм била с часове в басейн и са “гъбясали” изключително сухи , не се повлиява от хидратиращ крем, а при допир с вода става още по-зле като усещане. Кожата ми не е суха по принцип. Контактна алергия ли  (С дентинокс мажех венците на детето, има лидокаин вътре) е или предозиране с витамин Б12 (над норма) ?
Изпих една опаковка Кларитин, след него само мехурчетата изчезнаха.
Моля за насоки.
Благодаря Ви !

# 209
  • Мнения: 3
Казвам се Стефан, на 27 години съм. Преди 4 месеца ми се възпали гърлото. Започнах да чуствам парене и горене. Отидох във Исул във спешното там ми казаха че съм със силна инфекция без никави изледвания ми преписаха лекарстава след което нямаше никакъв ефек от тях ходи на унг във 7 полицлиника там ми зеха секрет и кръвна картина сичко беше във нормите но се пак ми преписаха клиндамицин пихго 7 дни без резолтат след което се насочих към спешното на пирогов във унг там ми пуснаха изледвания за варицела зостер хепес сиплекс които биха във нормите почти всички само игг беше 1500 доктора каза че имам херпес зостер във гърлото и ми изписа вътрекс 500 и изопренозин 500 пихги една седмица горедоло намалиха се симптомите но запоцнах да осещам подутина на непцето веднага се върнах при него и мо казах но той твърдеше че нищо не се вижда а дори да има подотина било от възпален нерв изписами гъба гама пих я 15 дни без ефект продължи всичко парене по езика във гърлото по непцето и по подутината която осещам поради сериозни проблеми във зъбите много бройни корени той предложи остраниаване на проблемните заби защото могло да правят инфекция минах и оперция на зъбите във вма лицово челиосна сахто твърдят че нищо невиждат спрямо подутини симптомите останаха дори след ваденето на зъбите дори изхках 1 месец защо казаха че веднага няма да изчезнат върнах се при унг във пирогов пуснами скенер със контракст биохимия и кръвни картини но нищо каза че симптомите ще от шумят и наистина за тихнаха пиехси габагамата и като чели се оправях след което спрях лекарството след 15 дни него пих 5 6 дни и зведнаш осетих страно гъделичкане и драскане вавдисно забелязах налепчета по сливиците върнахсе при него оказасе стрептококи там той каза че ме пофтаря херпес зостера ими пусна още варицела зостер игг беше овеличено със 450 беше станало 1950 резолтата сега отново пя сахтите лекарстава вече 20 дни без ефект налепите изчезнаха а сега отново са там моли за савед всекиден имам нов сиптом сега сам и със главоболие помогнете

Общи условия

Активация на акаунт