Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 213 022
  • 4 294
  •   1
Отговори
# 4 065
  • Мнения: 3 065
Здравейте, д-р Янкова, детето ми на 3 г. прави хреми при изолирана мораксела след вирус (излизат в резултата от микробиология "масово") или самостоятелни ("умерено"). За тлгодина и половина общо 3-4 пъти е третиран носът с  Тобрин или Ципрофлоксацин, през устата само веднъж пи антибиотик заради дълго кашляне. Може ли да кажете дали курс с пробиотик в носа или друго би имало полза? Кой продукт? Благодаря предварително!

# 4 066
  • Мнения: 9
Здравейте може ли коментар на пкк на синът ми на 5г.Всичко в норма само LIM%завишени 61%  и граналуцити занижени 29%

# 4 067
  • Мнения: 27
Здравейте, д-р Янкова, имам следния въпрос: възможно ли е заразяване с коклюш при имунизирано дете?
Благодаря

# 4 068
  • Мнения: 2 217
Здравейте др Янкова! Преди седмица се видя, че дъщеря ми (на 1 ,6г) има недоимък на витамин Д и предписаха 1,2 капки вигантол , вчера педиатърката ѝ предписа, това:


Но явно е забравила, че ѝ в него има витамин Д.  Въпроса ми е трябва ли да давам вигантол, при положение, че и в Ескимото има витамин Д?

# 4 069
  • Мнения: 81
Здравейте д-р Янкова, изключително много се притесних защото преди малко напипах твърдо топче на главата на сина ми. Той е на 9 години, подстриган е късо. Подстригвам го на две седмици, това топче е от днес или от вчера най вероятно. Какво може да е според вас и на какъв лекар се ходи за такова нещо? Качвам снимки но не знам дали може да се види добре.

# 4 070
  • Мнения: 1 800
Здравейте, д-р Янкова, детето ми на 3 г. прави хреми при изолирана мораксела след вирус (излизат в резултата от микробиология "масово") или самостоятелни ("умерено"). За тлгодина и половина общо 3-4 пъти е третиран носът с  Тобрин или Ципрофлоксацин, през устата само веднъж пи антибиотик заради дълго кашляне. Може ли да кажете дали курс с пробиотик в носа или друго би имало полза? Кой продукт? Благодаря предварително!
За съжаление няма ефект от тази терапия. Не го изследвайте толкова често, в носа винаги има бактерии, няма как да ги ликвидирате.

Последна редакция: пт, 15 мар 2024, 10:12 от Рaдост

# 4 071
  • Мнения: 1 800
Здравейте, д-р Янкова. За дете на 3 години с предастматично състояние и пристъпи на затруднено дишане имаме предписано лечение с Ефира 4мг. Четох че има доста странични ефекти и малко съм притеснена, през това време детето трябва ли да ходи на градина или не докато разберем дали ще има някакви странични ефекти? Също така искам да попитам при по-сериозен пристъп какво можем да направим в домашни условия, за да облекчим състоянието?
Здравейте, има ли доказани алергии детето или някой в семейството?
Никой няма алергии доказани. Чудя се има ли изобщо смисъл на този етап от лекарството, или да изчакам и ако зачестят тези пристъпи тогава да давам. До момента е боледувал 2 пъти по-сериозно и беше на антибиотици, и няколко пъти е имал лек задух, личната изписа Ефира само след тези няколко пъти и затова се чудя, особено след като прочетох страничните ефекти.
Ако няма доказана алергия, ефект не се очаква. Според мен изчакайте.

# 4 072
  • Мнения: 1 800
Здравейте може ли коментар на пкк на синът ми на 5г.Всичко в норма само LIM%завишени 61%  и граналуцити занижени 29%
Това е нормално за тази възраст.

# 4 073
  • Мнения: 1 800
Здравейте, д-р Янкова, имам следния въпрос: възможно ли е заразяване с коклюш при имунизирано дете?
Благодаря
Да, не се знае какъв имунитет е създаден след имунизацията.

# 4 074
  • Мнения: 9
Здравейте може ли коментар на пкк на синът ми на 5г.Всичко в норма само LIM%завишени 61%  и граналуцити занижени 29%
Това е нормално за тази възраст.
Благодаря защото пише до 48% лимфоцити и от 43% граналуцити

# 4 075
  • Мнения: 1 800
Здравейте др Янкова! Преди седмица се видя, че дъщеря ми (на 1 ,6г) има недоимък на витамин Д и предписаха 1,2 капки вигантол , вчера педиатърката ѝ предписа, това:


Но явно е забравила, че ѝ в него има витамин Д.  Въпроса ми е трябва ли да давам вигантол, при положение, че и в Ескимото има витамин Д?
Не, дайте Ескимото и после продължете с вигантол.

Последна редакция: пт, 15 мар 2024, 10:13 от Рaдост

# 4 076
  • Мнения: 1 800
Здравейте д-р Янкова, изключително много се притесних защото преди малко напипах твърдо топче на главата на сина ми. Той е на 9 години, подстриган е късо. Подстригвам го на две седмици, това топче е от днес или от вчера най вероятно. Какво може да е според вас и на какъв лекар се ходи за такова нещо? Качвам снимки но не знам дали може да се види добре.


Не се вижда добре. Изчакайте няколко дни да видите какво ще се случи.

# 4 077
  • Мнения: 9 471
Д-р Янкова, днес излезе резултатът за коклюш на дъщеря ми.


Как да продължа с лечението?
Днес е последния ден 10-ти , в който приема Клацид.

Побутвам си поста.

# 4 078
  • Мнения: 1 800
Д-р Янкова, днес излезе резултатът за коклюш на дъщеря ми.


Как да продължа с лечението?
Днес е последния ден 10-ти , в който приема Клацид.

Побутвам си поста.
Как е тя?
Коклюш поне по изследванията няма.

# 4 079
  • Мнения: 9 471
Д-р Янкова, днес излезе резултатът за коклюш на дъщеря ми.


Как да продължа с лечението?
Днес е последния ден 10-ти , в който приема Клацид.

Побутвам си поста.
Как е тя?
Коклюш поне по изследванията няма.

Прави веднъж до два пъти такъв пристъп. Кашлица през деня няма.
Спрях в понеделник антибиотика, в момента е само на Спиромакс вече 20 - ти ден. Да го спира ли? Как да продължа лечението? С какъв лекар да се консултирам за тези пристъпи?

Общи условия

Активация на акаунт