Обсъждане на имотни обяви-16

  • 32 480
  • 729
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: X
Не мога да повярвам, че в темата все още се нищи нужна или ненужна е една кола, а обсъждането на имоти е в девета глуха.
 Точно в момента не е добре да нямаш кола и ако се чувстваш зле да трябва да придрапаш пеша или с велосипед до спешното. Иначе си потенциална заплаха за здравето на следващите в таксито или на хората в автобуса. Макар и да се познаваш и да си сигурен, че не си...
Ако някой има пристрастие към темата - "Ходете пеша, хвърлете колите" и не може да се сдържи да не отговори на всеки пост, касаещ това, нека направи отделна такава. Че вече е наистина адски досадно с години да четем едно и също.
Не знам кой твърди точно това, със сигурност не аз. Повторих няколлко пъти, че имаме кола и паркомясто, но не се кара всеки ден, а само за извънградско, пазар и някаква необходимост. А ходенето до спешното е точно такава небходимост. Ходенето пеш е за нормалното ежедневие, отвъд екстрените ситуации - работа, разходки и спортуване, за което Танграта твърди, че е невъзможно без кола. Но дали е възможно или не е, зависи къде ти е имотът. Има места, където е напълно възможно, има и такива, където не е.
Не знам какво сложно има това да бъде разбрано - кола трябва, но имотът е добре да позволява избягване ежедневното й ползване в  София. В условията на все по-голямо ограничаване на колите в София е само от полза за купуващия да има алтернативи на колата.
Въпросът с колата, паркомястото и ходенето пеш е част от особеностите на всяка обява за имот, така че не виждам необходимост от нова тема.

# 226
  • София
  • Мнения: 4 668
Изобщо не съм твърдял, че е невъзможно без кола.
Даже много пъти съм давал примери за случаи без коли.

Също, не съм твърдял, че непременно ВСЕКИ ДЕН трябва да ползваш колата си. Давал съм примери с мен, защото конкретно това ми е удобно. Когато прекарат метро между Геритидж и УНСС, на момента ще премина на метро. Е, поне в някои от дните.

Това, което съм борел, е че изобщо нямането на кола (нито за делник, нито за празник, нито за пазар, нито за излизане, нито за спешни случаи), няма изобщо да се отрази на качеството на живот. Ако си активен, прав, млад човек. Абсолютно 100% съм убеден, че не съм твърдял друго, и се подписвам за пореден път.

Аз съм имал периоди, цели години от живота си, където съм нямал кола (почти цялото ми следване в Канада). Даже съм имал периоди, където съм нямал пари за билетчета за автобуса (като бях студент във Варна). Живее ли се, живее се. Ама не е гот.

# 227
  • Мнения: X
Танграта, приемам, че не съм те разбрала и си стискаме  ръцете - кола е добре да има, повишава качеството на живот, но е добре да е с паркомясто/гараж и да има достатъчно алтернативи за ежедневието - пеш, метро, друг ГТ.

# 228
  • Мнения: 2 313
На мен пък ми е гот  Stuck Out Tongue

# 229
  • София
  • Мнения: 4 668
Относно споделената от мандаринка обява на 3ст в студентски
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15964213151380 … k=5qqxva&f1=5

Днес минах през мястото и нащраках малко снимки. Не е никак зле.
Направили са улицата, тротоара, посадили са дръвчета.
Явно улицата ще излиза директно на булеварда.
Скрит текст:




Ако се потърси директно строителя, и оттам се потърси собственика на апартамента, може да се спести комисионната. А с пазарлък ще паднат 50, а при късмет дори 100Е на кв. Цената ще стане 105 или 100.
Което си е напълно прилично за среден етаж, нова сграда без забележки, централна локация, южен апартамент.
Твърдят, че щяло да бъде и зелена зона пред апартамента. Това също може да се провери и не е малък плюс.

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 14:48 от Танграта

# 230
  • Мнения: X
Каква в тази маломерка? В 24кв всекидневна кое по-напред да сложиш?

# 231
  • София
  • Мнения: 4 668
Е, нито го продавам, нито съм строител, нито взимам комисионна.
Който желае да си потърси и да пита. Със сигурност има и по-големи.
Почти съм сигурен, че строителят е този:
https://azurro.bg/contact-us/
Мисля трябваше да започнат нова сграда точно до тази позиция, тази пролет.
Може и да има нещо останало за около 1000Е квадрата.


https://azurro.bg/azurro-2/
Скрит текст:
Цитат
Сграда Азуро Резиденс ще бъде построена в гр. София, район Студентски, ул. Димитър Добрев . Мястото се отличава с много добра перспектива за отдаване под наем на имотите, тъй като се намира в непосредствена близост до УНСС ( само на 80 м.) и до НСА ( 400 м.) а също така е предпочитана локация и от млади семейства с деца. От южната страна на самият парцел е предвидена зелена площ от 4000 м2, което гарантира гледка на всички южни и югоизточни апартаменти към планината Витоша.

Азуро Резиденс е новострояща се сграда в модернистичен стил със два входа, подземни гараци, паркоместа и мази. Сградата ще бъде свързана към топлопреностната мрежа ( ТЕЦ ). Материалите са добре подбрани с цел максимална енергоефективност на апартаментите. Дограмата е 5 камерна със двоен стъклопакет, изолацията е 10 см, тухли с висока степен на топло и шумоизолация, цокълен етаж облицован с естествен камък – Травертин, парапети от ковано желязо, изградена Ел и ВиК инсталации, блиндирани входни врати, детска площадка от страната на вход Б.
Има и чертежи на обекта, включващи въпросния апартамент.

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 15:28 от Танграта

# 232
  • Мнения: 9 866
обявата я няма налична Simple Smile

# 233
  • Мнения: 9 774
Отново Laughing - да не би някой админ на имот.бг да пише в темата, че толкова бързо трият коментираните обяви?

# 234
  • София
  • Мнения: 4 668
Цената беше priced-to-sell.
Особено ако са договорили и -5%.
Бях пратил един роднина да гледа ноември-декември миналата година. Верятно е била същата сграда, по описанието, но тогава не бях ходил лично. Цената беше същата, но бяха паднали на 1150, с наш пазарлък.
Имаше 2-3 двустайни за продажба. В последствие се отказахме, но за момента това беше най-добрата оферта.
В момента актуални в СТ.Град са районите до зимния и малинова долина, също симеоновско и тн.
А това е супер централен район. на 2 мин пеш от бъдещо метро, спирки на 5 автобуса, парк, 2 университета и тн.
Няма калища, локвища, блата. За 2 мин излизаш на симеоновско, за 2 мин излизаш на климент охридски и за 2 мин си на х-л Вега.

Точно тази оферта е типичен пример, че има хора, които търсят условия, неадекватни на пазара.
Ако се мръщят на такава оферта и ѝ търсят само кусури.
Това си беше под-пазарна цена. Ако някой търси -30% на пазара, примерно 1000Е на завършено, при положение, че масово строителите (в студентски и не само) искат 1000Е на дълбоко зелено, означава, че няма връзка с реалността и няма как да стане.

Помня, като бях много млад, бяхме ходили до капалъ чарши едно лято, бяхме купили някакво злато.
Отиваме следващата година, оглеждаме. Стар турчин, приветливо ни заговаря и пита какво търсим. Казвам му цената от миналата година. То ме поглежда втрещен, ужасен, връцва се и се прибира в дюкянчето.
После разбрах, че е имало голям скок на международните борси на цените на златото. И съм му поискал цена, по-ниска, отколкото е цената на едро. Без труда на изработката. Та човек като е неадекватен, няма как да го огрее. Защото другият е професионалист. Най много да го погледнат втрещено.

# 235
  • Мнения: 9 774
Те хората си търсят за живеене, не къде да си вложат парите 30% по-евтино от пазарните нива.
И не разбирам как може да бъде централно място, което е на края на града.

# 236
  • София
  • Мнения: 4 668
Пиша по принцип.
Ясно, че всеки търси различно, квартал, квадратура и тн.

Централно е за квартала. Ясно, че не е СУ.

# 237
  • Мнения: 1 711
Цената беше priced-to-sell.
Особено ако са договорили и -5%.
Бях пратил един роднина да гледа ноември-декември миналата година. Верятно е била същата сграда, по описанието, но тогава не бях ходил лично. Цената беше същата, но бяха паднали на 1150, с наш пазарлък.
Имаше 2-3 двустайни за продажба. В последствие се отказахме, но за момента това беше най-добрата оферта.
В момента актуални в СТ.Град са районите до зимния и малинова долина, също симеоновско и тн.
А това е супер централен район. на 2 мин пеш от бъдещо метро, спирки на 5 автобуса, парк, 2 университета и тн.
Няма калища, локвища, блата. За 2 мин излизаш на симеоновско, за 2 мин излизаш на климент охридски и за 2 мин си на х-л Вега.

Точно тази оферта е типичен пример, че има хора, които търсят условия, неадекватни на пазара.
Ако се мръщят на такава оферта и ѝ търсят само кусури.
Това си беше под-пазарна цена. Ако някой търси -30% на пазара, примерно 1000Е на завършено, при положение, че масово строителите (в студентски и не само) искат 1000Е на дълбоко зелено, означава, че няма връзка с реалността и няма как да стане.

Помня, като бях много млад, бяхме ходили до капалъ чарши едно лято, бяхме купили някакво злато.
Отиваме следващата година, оглеждаме. Стар турчин, приветливо ни заговаря и пита какво търсим. Казвам му цената от миналата година. То ме поглежда втрещен, ужасен, връцва се и се прибира в дюкянчето.
После разбрах, че е имало голям скок на международните борси на цените на златото. И съм му поискал цена, по-ниска, отколкото е цената на едро. Без труда на изработката. Та човек като е неадекватен, няма как да го огрее. Защото другият е професионалист. Най много да го погледнат втрещено.
Убеден ли си кое точно е пазарната цена? Инвеститорите искат някаква цена за изкоп на база ОЧАКВАНИЯ, обаче ако очакванията на инвеститора и тези на купувачите се разминават за бъдещите цени? Изобщо имаш ли статистика кое точно е пазарна цена на база сключени сделки или си разлафваш ей така, на база офертни цени?
Аз лично имам приятел, който миналата година купи апартамент в центъра (на Фритьоф Нансен и Евлоги Георгиев) за 1000 евро/квадрат. За мен това е пазарна цена. За това и не бих дал 1000+ евро за тъмно зелено в Студентски град примерно, нищо че толкова му искат инвеститорите.

# 238
  • Мнения: 9 866
някой път изскачат оферти, защо да е невъзможно? Може продавачът да е бил на зор, или имотът да е последен етаж, или да е неприветлив входът? Всичко може да е повлияло.
Ама вероятно е по-скоро изключение, и вероятно имотът е бил за изриване.

# 239
  • Мнения: 40 863
Ако имаме един имот и един купувач пазарна ценя няма, защото няма пазар. Но ако имаме десет строежа и стотина купувачи, вече имаме пазар и пазарната цена е тази, която плащат болшинството от  тези купувачи.

Общи условия

Активация на акаунт