Обсъждане на имотни обяви-16

  • 32 479
  • 729
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 4 668
Цената беше priced-to-sell.
Особено ако са договорили и -5%.
Бях пратил един роднина да гледа ноември-декември миналата година. Верятно е била същата сграда, по описанието, но тогава не бях ходил лично. Цената беше същата, но бяха паднали на 1150, с наш пазарлък.
Имаше 2-3 двустайни за продажба. В последствие се отказахме, но за момента това беше най-добрата оферта.
В момента актуални в СТ.Град са районите до зимния и малинова долина, също симеоновско и тн.
А това е супер централен район. на 2 мин пеш от бъдещо метро, спирки на 5 автобуса, парк, 2 университета и тн.
Няма калища, локвища, блата. За 2 мин излизаш на симеоновско, за 2 мин излизаш на климент охридски и за 2 мин си на х-л Вега.

Точно тази оферта е типичен пример, че има хора, които търсят условия, неадекватни на пазара.
Ако се мръщят на такава оферта и ѝ търсят само кусури.
Това си беше под-пазарна цена. Ако някой търси -30% на пазара, примерно 1000Е на завършено, при положение, че масово строителите (в студентски и не само) искат 1000Е на дълбоко зелено, означава, че няма връзка с реалността и няма как да стане.

Помня, като бях много млад, бяхме ходили до капалъ чарши едно лято, бяхме купили някакво злато.
Отиваме следващата година, оглеждаме. Стар турчин, приветливо ни заговаря и пита какво търсим. Казвам му цената от миналата година. То ме поглежда втрещен, ужасен, връцва се и се прибира в дюкянчето.
После разбрах, че е имало голям скок на международните борси на цените на златото. И съм му поискал цена, по-ниска, отколкото е цената на едро. Без труда на изработката. Та човек като е неадекватен, няма как да го огрее. Защото другият е професионалист. Най много да го погледнат втрещено.
Убеден ли си кое точно е пазарната цена? Инвеститорите искат някаква цена за изкоп на база ОЧАКВАНИЯ, обаче ако очакванията на инвеститора и тези на купувачите се разминават за бъдещите цени? Изобщо имаш ли статистика кое точно е пазарна цена на база сключени сделки или си разлафваш ей така, на база офертни цени?
Аз лично имам приятел, който миналата година купи апартамент в центъра (на Фритьоф Нансен и Евлоги Георгиев) за 1000 евро/квадрат. За мен това е пазарна цена. За това и не бих дал 1000+ евро за тъмно зелено в Студентски град примерно, нищо че толкова му искат инвеститорите.
То тук всеки си пише всякакви фантасмагории, включително 50% спад след 3 месеца,
а ти ме питаш имам ли статистика?
Ами имам!
Преди няколко месеца обиколих 10 различни строителни фирми (почти 100% от съществуващите) в Студентски Град , и съм разговарял лично за цени. Статистиката ми е значима, защото имам далеч над представителната извадка. Горе долу, която фирма можеше да бъде открита, я открих и се свързах с нея.

# 241
  • Мнения: 1 711
Жегнахте се нещо. Да не би да сте се прецакали с вашите покупки? Grinning
Няма страшно, все пак цените винаги ще вървят нагоре, нали така? Все някога ще се избие.
Танграта, именно де. Ти имаш значима статистика за офертни цени. Тази всеки я има като отвори сайта на имот.бг, обаче дали това е пазарна цена?
Румка, факт е, че въпросният апартамент беше на последен етаж и беше за ремонт. Входът е окей. Но хей, все пак в центъра и то не в лоша част. Wink

# 242
  • Мнения: 13 187
Една добре представена обява в снимки и с чертеж. Интересно за какво служи ниската част в кухнята, онази, която се крепи на крачета от стол? https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c157269189637151

За разлика от тази, с фотограф-любител явно Simple Smile https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c159275295980925


Въпросът с колата, паркомястото и ходенето пеш е част от особеностите на всяка обява за имот, така че не виждам необходимост от нова тема.

За съжаление в повечето постове е трудно, а понякога и невъзможно да се намери връзката с особеностите на обявите за имот.

Цитат
Значи, знаете какво е казал Форд като го питали коя кола е най-хубавата Simple Smile Висок или нисък, друго си е нова кола.
Реклами наистина има, но като във всяка реклама дяволът се крие в детайлите. Не съм смятала, но не ми се вярва, че за нова Тойота можеш да се вместиш в 200-400 лева/месец за 5 години лизинг. Вероятно са базови модели, без това или онова, плюс скритите плащания, за които говори Емма. Но който се интересува, ще си го провери и ще си го сметне.

# 243
  • София
  • Мнения: 1 869
Метрото в Судентски не отпадна ли последно? Беше коментирано в някоя от темите..

# 244
  • София
  • Мнения: 754
Не е отпаднало - има определен маршрут, би трябвало да се обявят процедури за проекти. Но това разширение - заедно с другото в посока Илиенци - е предвидено в дългосрочен план, тоест да е готово след 15-тина години, живот и здраве. Преди него - в периода до 2027-а ще се строи продължението от Х. Димитър до Левски, разширението през Слатина до София Тех парк (планирано да започне през 2021) и разширението до Симеоновския лифт.

Ето я генералната схема с всичко планирано:

Скрит текст:

Редакция: Сега прегледах по медиите какво е излязло от началото на годината насам - явно Братоев е говорил през май пред ОС, че разширението към Студентски няма да е рентабилно; освен това се обсъждало дали да на е скоростен трамвай вместо метро. Но не намерих никакви официални решения по въпроса. А преди това има официални обсъждания и документи. Изглежда опипват почвата. Но не би трябвало решението да е изцяло в ръцете на Братоев.

Последна редакция: вт, 11 авг 2020, 10:28 от Beretsheri

# 245
  • София
  • Мнения: 4 668
Жегнахте се нещо. Да не би да сте се прецакали с вашите покупки? Grinning
Няма страшно, все пак цените винаги ще вървят нагоре, нали така? Все някога ще се избие.
Танграта, именно де. Ти имаш значима статистика за офертни цени. Тази всеки я има като отвори сайта на имот.бг, обаче дали това е пазарна цена?
Румка, факт е, че въпросният апартамент беше на последен етаж и беше за ремонт. Входът е окей. Но хей, все пак в центъра и то не в лоша част. Wink
Значи аз отивам с кеша при строител, пазаря се, и той няма да ми даде пазарна цена?
Ти съвсем взе да пишеш през просото! Simple Smile Стегни се Simple Smile
Той да не е и той паднал от Марс. С продажби си вади хляба.

# 246
  • Мнения: 2 768
Една добре представена обява в снимки и с чертеж. Интересно за какво служи ниската част в кухнята, онази, която се крепи на крачета от стол? https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c157269189637151

Не е зле, ама къде ядат тия хора? На това ниското ли Grinning

# 247
  • Мнения: 1 711
Жегнахте се нещо. Да не би да сте се прецакали с вашите покупки? Grinning
Няма страшно, все пак цените винаги ще вървят нагоре, нали така? Все някога ще се избие.
Танграта, именно де. Ти имаш значима статистика за офертни цени. Тази всеки я има като отвори сайта на имот.бг, обаче дали това е пазарна цена?
Румка, факт е, че въпросният апартамент беше на последен етаж и беше за ремонт. Входът е окей. Но хей, все пак в центъра и то не в лоша част. Wink
Значи аз отивам с кеша при строител, пазаря се, и той няма да ми даде пазарна цена?
Ти съвсем взе да пишеш през просото! Simple Smile Стегни се Simple Smile
Той да не е и той паднал от Марс. С продажби си вади хляба.
Айде айде, форумните герои. Не знам кой през просото пише. И аз мога в анонимния форум много такива неща да разправям.
Сега сериозно, свидетел съм ставал на какви цени взимат апартаменти хора наистина с кеш. Директно за цяла сграда говоря, не за 1 апартамент. Говорим за порядъка на 600 евро/квадрат.

# 248
  • Мнения: 9 866
Да, толкова идват. Ако има проблеми и няма акт 16, и по&малко може да платят. Преди време гледах такава сграда в Лозенец, ул. Цветна градина май беше. Но беше ужасно натъпкано, и се отказахме. То нямаш къде да дишаш, какво остава да паркираш и да живееш.

На същата цена се дават и офис сградите, ако са по мънички

# 249
  • София
  • Мнения: 4 668
А кой ти говори за 1 апартамент!? Бях написал сума, после я изтрих. Защото други четат, и ще емнат, тоя пък само се хвали. То угодия няма. Винаги ще има кибик-критика.
600Е, и на мен дават, но далеч не всеки строител. Специално се пазарих за количества. Един отбива малко, друг много, трети никак. Четвърти, НЯМА СВОБОДНИ за продан!
Преди 2-3години бяха масово с 600-650Е. Сега тия, дето продаваха по 650 искат по 1000 на тъмнозелено, Бачийски например, и на адзуро строителите, техно-какво беше. Слав строй и той скочи от 600 на 800-900. НюБилдинг от 600 на 950-1000. Има едни нови, забравих им името, имат 2 обекта в малинова на 2 пресечки от НСА, и те искат 850-900 за повечко бройки, Нова Билд, и те към 900, като имат 0 толеранс към бройки.

Форумни герои сме всички. Няма как да е друго, защото е форум. И ти си форумен герой. Ако искаш да си пишеш с не-форумни герои, няма как да стане във форум. Това си е твоя грешка.

# 250
  • Мнения: 9 866
Аз с Танграта съм съгласна. Преди години когато мислехме за СГ искахме да купим 6 броя, може и в 1 сграда или в 2 сгради по 3 АП.
Ами не сваляха кой знае колко цената. Май свалиха 50 евро, така, за да стане приказката.
Бяха на хубави места, и си ги продаваха на цената тъй или иначе.

# 251
  • Мнения: 1 684
Като говорим за Студентски град, какво мислите за фирма Бароко и новата им сграда до УНСС срещу парка? Пише цени от 650 евро. Винаги съм искала да живея на висок етаж

# 252
  • София
  • Мнения: 4 668
Като говорим за Студентски град, какво мислите за фирма Бароко и новата им сграда до УНСС срещу парка? Пише цени от 650 евро. Винаги съм искала да живея на висок етаж
А ти звъня ли да видиш какво е останало? Сградата се изкупува/разпродава от горните етажи надолу. И май бая е напреднал процеса.
Отделно, както сама каза, "пише цени ОТ 650 евро". Т.е. реално е май около 700-750-850. Зависи и от изложение, етаж, вход. И това е при най-ранните срокове за плащане. Иначе, повечко.
А на мен ми харесва мястото и евентуално бъдещата сграда. Но вкусове разни Simple Smile

# 253
  • Мнения: 1 684
Ясно е , че на по- високите етажи ще бъде по-скъпо

# 254
  • София
  • Мнения: 1 869
Като говорим за Студентски град, какво мислите за фирма Бароко и новата им сграда до УНСС срещу парка? Пише цени от 650 евро. Винаги съм искала да живея на висок етаж

Бароко са олицетворение на ниско качество. Ако отворите някои фейсбук групи, където пишат и брокери ще видите, че почти всяко търсене за Ст. град завършва с думите "само без Бароко".
Аз съм писала, че докато учех и живеех в Ст град, живеех срещу един от строящите им се блокове и съм виждала брутални изпълнения от bратята римляни, които бяха по строежа... В последствие познати наеха квартира там, гледаща на юг към Атанас Иширков и въпреки това беше адски трудно за отопление, протече тавана и куп други проблеми. Аз не бих взела апартамент в тяхна сграда, освен ако някой не ми го подари и пак не бих живяла в него Grinning

Общи условия

Активация на акаунт