Обсъждане на имотни обяви-16

  • 32 512
  • 729
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте, може ли мнение за този апартамент?
https://m.imot.bg/details/1d159663212281996
Като цяло разпределението и големината на стаите ми харесва, районът- също, няма гараж, което е огромен минути, а това че е ЕПК - малък минус ☺️ Това че няма снимки на  входа не ми харесва,  цената е супер за бюджета ни, но май е ниска за района и това също ме притеснява 😁

Ще съм благодарна на всякакви мнения.

# 256
  • Мнения: 2 807
Здравейте, може ли мнение за този апартамент?
https://m.imot.bg/details/1d159663212281996
Като цяло разпределението и големината на стаите ми харесва, районът- също, няма гараж, което е огромен минути, а това че е ЕПК - малък минус ☺️ Това че няма снимки на  входа не ми харесва,  цената е супер за бюджета ни, но май е ниска за района и това също ме притеснява 😁

Ще съм благодарна на всякакви мнения.

Доста е ниска за района, малко ми е съмнително. Идете да го видите.

# 257
  • Мнения: 9 807
Хоум ту ю е агенцията, това обяснява цената. Повишено внимание към обяви на тази агенция, проверка на документите от ваш адвокат, ако се тръгне към сделка.
В самият апартамент ми направиха впечатление 2 неща:
В кухненския бокс има лира, каквато се слага в баня, което означава, че може предишният кухненски бокс/кухня може да е направен/а на стая (тази малката от чертежчето), а баня/тоалетна да са направили на кухня или поне да са приобщили баня/тоалетна към кухнята. Принципно не би трябвало да е проблем, ако преградните стени са били от гипсови блокчета примерно.
Всички настилки в коридорите и сервизните помещения имат нужда от ремонт - тези плочки бяха актуални сигурно преди 20 и повече години. Кухнята си е за нова изцяло, не само настилките, защото в момента е някаква импровизация за шкафове и уреди. Вътрешните врати и те ми изглеждат като за смяна.

Не съм убедена къде точно се намира в Св. Троица, но не претендирам да познавам квартала.

# 258
  • София
  • Мнения: 1 255
Какво ще кажете за апартамент в този комплекс, на зелено. https://www.bulgarianproperties.bg/imoti-apartamenti/imot-70611- … jba-v-sofiya.html
Ето това е разпределението, а цената е 144к Е

# 259
  • Мнения: 2 807
Какво ще кажете за апартамент в този комплекс, на зелено. https://www.bulgarianproperties.bg/imoti-apartamenti/imot-70611- … jba-v-sofiya.html
Ето това е разпределението, а цената е 144к Е

Не се разбира за кой имот става дума. Отваря се инфото за целия комплекс. Колко квадрата е това 144 Е?

# 260
  • Мнения: 105
Здравейте, може ли мнение за този апартамент?
https://m.imot.bg/details/1d159663212281996
Като цяло разпределението и големината на стаите ми харесва, районът- също, няма гараж, което е огромен минути, а това че е ЕПК - малък минус ☺️ Това че няма снимки на  входа не ми харесва,  цената е супер за бюджета ни, но май е ниска за района и това също ме притеснява 😁

Ще съм благодарна на всякакви мнения.

При кухнята с хола има две врати за излаз към коридора, което и мен ме навежда на мисълта, че сегашната кухня е била баня, както man_darin_ka каза. В коридора също има избито помещение, което сигурно е било перално. Няма лошо, иначе. Хубавото е, че има 3 спални.
Според мен кухнята, банята и коридора са за ремонт + по една боя на спалните и хола. На терасата дограмата откъм стаята е дървена и се виждат някакви минали течове, трябва на живо да се прецени какво е състоянието. Иначе доста приличен апартамент.

Хоум ту ю е агенцията, това обяснява цената. Повишено внимание към обяви на тази агенция, проверка на документите от ваш адвокат, ако се тръгне към сделка.
Може ли малко повече инфо защо се славят с такова лошо име? Smiley

# 261
  • София
  • Мнения: 1 255
Не мога да прикача файла. Става на въпрос за четиристаен апартамент с 3 спални, холокухня, 2 бани с тоалетни, килер и тераса. Обща площ 150м2, чиста 130м2.

# 262
  • Мнения: 2 807
Най-малкото заради агресивния си подход. На второ място - заради факта, че обявяват 3% комисион, а накрая се оказва 3,6% с ДДС. Карат те да подписваш ексклузивни договори и т.н.

Трябва да отбележа обаче, че ходих на оглед на техен апартамент и брокерът беше доста любезен, не ми направи лошо впечатление. Даже протокол за оглед не съм  подписвала. Но срещата беше уредена от мой брокер и може би заради това.

Отделно аз лично познавах техен служител от варненския офис, много бързо се издигна в йерархията, в момента е шефче. Доста подмолна личност, което ме навежда на мисълта, че и във Варна не са стока.

# 263
  • Мнения: 9 807
Симона, сключват ексклузивни договори с продавачите и успяват да ги убедят, че това е пазарната цена, за повече няма да се продаде. И твърдят, че без тях няма да се продаде жилището. Накратко - доста са проактивни да ги наречем. Мока е обяснила същото. Казват на продавачите, че ако отидат при друга агенция, след като са подписали ексклузивен договор с тях, ще ги съдят. И хората се примиряват. Предполагам, че и с купувачите са така - на ексклузивен договор. Иначе за комисионната - сигурно половината агенции спестява информацията, че е 3% БЕЗ ДДС, така че с това не са уникални. Аз лично пари за нищо не бих им дала и не бих подписала нищо с тях, ако не го види преди това мой доверен адвокат. Защото договорът за посреднически услуги може да е такъв, че да не можеш да се откажеш и да ти върнат дадените пари (стоп капаро, некви пари за сериозност на намеренията и други простотийки), ако документите на продавача не ти се виждат съвсем наред или просто имаш притеснения за документите. Ако харесаш тяхна обява, по-добрият вариант е да звъннеш на друга агенция, която вече те е водила някъде и ти изглеждат горе-долу ОК, за да ти уговорят оглед като техен клиент, а не на Хоум ту ю. Така или иначе вероятността да намериш жилище без брокер и да си спестиш комисионната клони към 0.

Додо, строежът не е ли на Главболгарстрой. Имаше доста билбордове по Сливница, посока Люлин, ако става дума за същия комплекс. Ако е Главболгарстрой, те са от най-най-големите строители (включително подпорната стена на Алепу). Не е като да нямат пари или капацитет. Но иди на място и си огледай локацията дали те устройва. След това гледай жилището, цената и т.н.

# 264
  • София
  • Мнения: 1 255
Финансирането е от БАКБ, не знам какво ще е качеството на строителството. Локацията ми е ок.

# 265
  • Мнения: 9 807
А кой е инвеститорът, това е най-важното в случая, за да прецениш каква му е репутацията?

# 266
  • София
  • Мнения: 1 255
А кой е инвеститорът, това е най-важното в случая, за да прецениш каква му е репутацията?
БАКБ

# 267
  • Мнения: 105
Симона, сключват ексклузивни договори с продавачите и успяват да ги убедят, че това е пазарната цена, за повече няма да се продаде. И твърдят, че без тях няма да се продаде жилището. Накратко - доста са проактивни да ги наречем. Мока е обяснила същото. Казват на продавачите, че ако отидат при друга агенция, след като са подписали ексклузивен договор с тях, ще ги съдят. И хората се примиряват. Предполагам, че и с купувачите са така - на ексклузивен договор. Иначе за комисионната - сигурно половината агенции спестява информацията, че е 3% БЕЗ ДДС, така че с това не са уникални. Аз лично пари за нищо не бих им дала и не бих подписала нищо с тях, ако не го види преди това мой доверен адвокат. Защото договорът за посреднически услуги може да е такъв, че да не можеш да се откажеш и да ти върнат дадените пари (стоп капаро, некви пари за сериозност на намеренията и други простотийки), ако документите на продавача не ти се виждат съвсем наред или просто имаш притеснения за документите. Ако харесаш тяхна обява, по-добрият вариант е да звъннеш на друга агенция, която вече те е водила някъде и ти изглеждат горе-долу ОК, за да ти уговорят оглед като техен клиент, а не на Хоум ту ю. Така или иначе вероятността да намериш жилище без брокер и да си спестиш комисионната клони към 0.

Примо + пък нас се опитаха да ни накарат да подпишем договор, че 3 месеца имаме право да купим само с тях, а ако купим с друга агенция, пак им дължим 3 и не знам си колко процента.... Даже се скарахме и с брокерката и с мениджъра, като цитирам "ама ние не я използваме тая клауза", ами махнете я тогава.. Simple Smile  И беше супер шокиран, все едно само ние се дърпаме от тази невероятна оферта дето предлагат.
Иначе винаги като ми кажат само 3% питам с ДДС или без и те няма как да се измъкнат и щом още в началото ми правят номера, значи няма да го бъде...

# 268
  • Мнения: 41 018
По закон, ако за една обявена цена не е изрично посочено, че е без ДДС, се приема, че ДДС е включено в цената. Някой може да им се опъне, ама съм сигурна, че с малки букви някъде си пише за още 20%.

# 269
  • София
  • Мнения: 1 870
А ХоумТуЮ на мен се опитаха да продадат апартамент със спорна собственост, карахме се, задържаха капарото, затвориха ме в една конферентна зала, беше доста забавно Simple Smile ама тогава ми се плачеше, де... Нямат скрупули те, една от най-кофти агенциите са.

Тази клауза за ексклузивност я има всеки брокер, няма да намерите агенция без нея... Така се подсигуряват, че няма да работите с друг.
Струва си някой да ви представлява, освен ако нямате супер много свободно време и нерви, аз минах през 2 мнооого кофти брокера докато намерих моята си брокерка и с удоволствие ѝ платих.

Общи условия

Активация на акаунт