Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 62

  • 21 752
  • 730
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 580
Здравейте отново, понеже днес се зачетох за диагнозата ми - хроничен тиреоидит ..
Това не е ли всъщност хашимото?
А от както имам проблеми с жлезата, след предозирането даже гласа ми е станал по - дрезгав.. 😄🤪

# 151
  • Мнения: 297
Здравейте, за съжаление и аз тръгвам по пътя на лечение на ЩЗ. Симптомите са сърцебиене, умора, задух, обилно потене. Посетих ендокринолог, който ме прегледа без ехограф. Занесох предварително направени от мен изследвания. Докторката иска да пусна отново ТСХ и Т3, но според нея нямам проблем, а всичко се дължи на скорошни други възпаления, които моментно са повлияли на функцията . Чувствам се ужасно, понякога се будя с пулс 130. Инсулин на гладно 22, който също ще пускам отново. Гликиран хемоглобин-5.3

# 152
  • Мнения: 27 737
Здравей, щитовидните няма да ги коментирам подробно (има по-компетентни в темата), но инсулинът ти е висок, а и желязото според мен е ниско- макар и в норми. Феритин изследвала ли си? Ако този инсулин е измерен на гладно и е спазен интервалът от 12 ч без храна преди изследването, вероятно имаш инсулинова резистентност. Глюкозата на гладно как е? Т3 и Т4 също не ми се струват оптимални, но да се изкажат и другите. Обърни внимание, че симптомите които имаш е възможно да ги има и при железен дефицит (с или без анемия), и при инсулинова резистентност, не само при проблем с ЩЗ.

# 153
  • Мнения: 11 880
Щитовидните са нелогични, затова са ти казали да ги повториш. Т3 и Т4 сочат хипофункция а ТСХ обратното - хиперфункция. Затова е хубаво наистина да ги повториш пак.
За инсулина са ти казали, много е висок има ИР

# 154
  • Мнения: 580
Мацинка, бях като теб с тсх 0,1 и с твоите симптоми. Но фт4 ми беше над горна, пусни пак в бодимед. Но моите симптоми бяха вследствие на предозиране с Л - тироксин и от хипо влезнах в тиреотоксикоза. Пиши ми. ❤ И виж за бета блокери, ако ендо се съгласи.

# 155
  • Мнения: 297
Мацинка, бях като теб с тсх 0,1 и с твоите симптоми. Но фт4 ми беше над горна, пусни пак в бодимед. Но моите симптоми бяха вследствие на предозиране с Л - тироксин и от хипо влезнах в тиреотоксикоза. Пиши ми. ❤ И виж за бета блокери, ако ендо се съгласи.
Това ми е второ тсх, в рамките на месец. Първото беше още по зле-0.00нещо си. Следващата седмица се надявам, че ще успея да стигна до ендото с нови изследвания, защото сега ми предстои  планова интервенция от нефрологичен характер. След раждането, имам чувството, че почнах да се разпадам. Никога преди това не съм имала каквито и да е оплаквания.
Относно инсулина, не е ли по-добре да си пусна направо обременяване, или с това 22 е ясна работата ако пак излезе? Лекарката предполага, че е от стрес, но възможна ли е от него такава снойност?

# 156
  • Мнения: 5 929
Лекарката предполага, че е от стрес, но възможна ли е от него такава снойност?

Не. Инсулин с такава висока стойност категорично сочи за доста сериозна степен на Инсулинова резистентност. Обременяване, при това положение, не е нужно.

# 157
  • Мнения: 580
При мен кортизол и инсулина бяха много високи, като бях под силен стрес в хипер. Инсулинът ми беше висок и съмнение за ир, правиха ми и обременяване. Нома индекс и тн..
Кортизолът ми се намали, когато жлезата си отиваше плавно към хипо.

# 158
  • Мнения: 297
Какви стойвости ?

# 159
  • Мнения: 580
Кортизолът мисля че беше 1000, инсулинът 20.

# 160
  • Мнения: 27 737
И аз мисля така. Щом на гладно е 22, няма как при обременяване на 60 и 120 минута да е хубава стойността.
За връзка хиперфункция- висок инсулин съм чувала, но не знам дали чак до такава стойност на гладно може да се повиши...А иначе при стрес може да има скокове на КЗ, но при добра инсулинова чувствителност не би трябвало да е нужен много инсулин, за да я понижи.

# 161
  • Мнения: 580
Мацинка , след ражданвто започна и моя разпад на тялото, но и след предозирането, ама то с умора, стрес и недоспиване - нормално.. Sad

# 162
  • Мнения: 297
Знам, че темата е за ЩЗ. Но с този висок инсулин, какво следва от тук на сетне?Въглехидрати не консумирам от половин година и повече. Свалила съм около 18 килограма.

# 163
  • Мнения: 580
На мен в епикризата ми пише - хр. режим, но ми предписаха глюкофаж, не съм го приемала. Simple Smile)) Хубаво е да се намали сладкото, стреса и тн също.

# 164
  • Мнения: 297
От 7 месеца въобще не съм консумирала въглехидрат. Няма как това да ми го дадът като препоръка, защото би значело да намалям нещо, което така или иначе въобще не консумирам. Храня се ВМ, с изключение на вякой плод понякога, но не съм им фен.

Общи условия

Активация на акаунт