НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 135

  • 32 013
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 39 685
Джема, поздравления. Псилиум пробвала ли си да пиеш с цел тоалетна? А алое с разни добавки?

# 706
  • Мнения: 11
Здравейте, спазвам режима от година и оттогава следя темата. За това време свалих 5 кг. Започнах на 64, сега съм 59. Преди 2 дни си пуснах профилактични изследвания и резултатите са добри, с изключение на липидния профил. Моля за мнение по въпроса, тъй като тук пишат доста компетентни потребителки.

# 707
  • Мнения: 6 622
Преглеждам темата, но нямах желание да пиша. То във всяка тема се намират умници да размахват пръст.

На 15.09, тчно три месеца от началото бях 75,8 кг и 5,6 КЗ. Обаче нещо с дефекацията имам проблем два дни, днес съм 76,3 и КЗ 6.0.
Аз вече съм отчаяна и не знам какво да правя. Миналата седмица ми се събраха 7 дни без да мога да отида до тоалетна, след това пих сена и успях. Сега пак ми се събраха 8 дни и не знам какво да правя. Пия хуск, зелен чай, хапвам повече мазнини, салати. Снощи пробвах с глицеринови свещички без резултат. Сега си поръчах натуралакс и някакъв чай, които ми беше препоръчан или тук или в темата за ИР. Дано имат ефект. Това е единственият негативен ефект от режима върху мен.

# 708
  • Мнения: 27 844
Не виждам проблем с холестерола, ако иначе човек се чувства добре и другите изследвания са ок. Те постоянно занижават референтните, интересно ми е колко хора се вместват в идеалното "<4.5" Thinking
От известно време се каня да си забъркам смляно ленено семе с масло Grinning Понякога ми е необходимо заради вц-то (откакто Т3 започна да пада) да хапна парченце масло или да пия кафе...а обичайно изпивам по 2 големи чаши вода още като стана. Обаче когато имам излизане и ще съм на място без достъп до вц, избягвам да пия водата, че ефектът се проявява когато вече не съм си вкъщи... Kissing Heart

Последна редакция: чт, 17 сеп 2020, 17:28 от dolce miele

# 709
  • Мнения: 39 685
Лимонче, какъв хуск пиеш?

# 710
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Кафе с кокосово масло на мен ми действа направо разтройващо на стомаха. Таханът пък е регулиращ.

milen4ica, аз не виждам нищо кой знае какво страшно в липидния профил. Общи холестерол е повишен, според референтната стойност, но сам по себе си той не показва много. Триглицеридите ти са супер. Принципно, ако още свяляш, това може да покаже неточно лош резултат от профила.

# 711
  • София
  • Мнения: 11 536
Не знаех, че добрият холестерол има горна граница. Гледам той е по-висок, затова и общият се вдига. Лошият е много малко над горната референтна. И аз не бих се притеснила, предвид триглицеридите, които наистина са супер.

Хмм, сега гледам, че и при мен има горна референтна на добрия холестерол.

Последна редакция: чт, 17 сеп 2020, 12:16 от miamim

# 712
  • София
  • Мнения: 250
На мен за WC много ми помага магнезиев цитрат

Последна редакция: чт, 17 сеп 2020, 17:17 от fascinating

# 713
  • Мнения: 18 542
Здравейте, спазвам режима от година и оттогава следя темата. За това време свалих 5 кг. Започнах на 64, сега съм 59. Преди 2 дни си пуснах профилактични изследвания и резултатите са добри, с изключение на липидния профил. Моля за мнение по въпроса, тъй като тук пишат доста компетентни потребителки.
Идеален ти е липидния профил - висок HDL и ниски триглицериди в комбинация с нормална кръвна захар. Трябваше да пуснеш и гликиран хемоглобин и инсулин, за още по-точна оценка, но от тези поне, се вижда че нямаш проблем. Чернодробните също са добре.
Ето тук може да си попълниш данните да ти изчисли риск, ако ти е интересно
https://cholesterolcode.com/report/

_limonche_, ако нямаш подуване и дискомфорт или някакви други негативни усещания, резултата е мек и се случват нещата без затруднение когато ти дойде музата, няма от какво да се притесняваш. Твърде вероятно е да нямаш какво да изхвълряш толкова.

# 714
  • Мнения: 11
Сърдечно благодаря, момичета! Сега съм по-спокойна и пак ще си хапвам беконче с удоволствие😄

# 715
  • Мнения: 6 622
Лимонче, какъв хуск пиеш?
Ето този

Миоки
Скрит текст:
Изобщо даже не е мек резултата и не става лесно. И корема ми е подут, не се чувам добре. Даже ми се обостриха и други проблеми.

# 716
  • Мнения: 39 685
Лимонче, и аз пия точно този. Мислех, че ако пиеш такъв на капсули, да ти предложа моя, но сега мога да предложа само едно алое за прочистване на дебелот черво. Пиеш 1-2 хапчета вечер, ако на другия ден няма резултат вдигаш дозата на 3 хапчета. И така до 7 може да стигнеш. Пиеш месец, после месец почивка.
https://bulvit.com/aloe-vera-prochistvane-na-debeloto-chervo-120-tabletki.html

# 717
  • Мнения: 4 712
Лимонче, оптивала ли си с ленено семе? С тахан сутрин на гладно (това действаше на една позната безотказно)? С лимон в топла вода?

На мен ми действаше сутрин на гладно една ябълка. Обаче не на всеки понася плод на гладно, а и хората са различни.

# 718
  • Мнения: 39 685
Сега се сетих, че знаха ми си правеше чай от ленено семе по рецепта от нета.

# 719
  • Мнения: 6 622
Лимонче, и аз пия точно този. Мислех, че ако пиеш такъв на капсули, да ти предложа моя, но сега мога да предложа само едно алое за прочистване на дебелот черво. Пиеш 1-2 хапчета вечер, ако на другия ден няма резултат вдигаш дозата на 3 хапчета. И така до 7 може да стигнеш. Пиеш месец, после месец почивка.
https://bulvit.com/aloe-vera-prochistvane-na-debeloto-chervo-120-tabletki.html

Благодаря 🙂 Поръчах си натуралакс, то е горе долу на същият принцип, но това има малко повече съставки. Ако не ми подейства ще взема и това.
Лимонче, оптивала ли си с ленено семе? С тахан сутрин на гладно (това действаше на една позната безотказно)? С лимон в топла вода?

На мен ми действаше сутрин на гладно една ябълка. Обаче не на всеки понася плод на гладно, а и хората са различни.
Лененото семе ми действаше до време и после спря. Плодовете никога не ми действат така, а и съм ги спряла напълно.
Сега се сетих обаче, че прясно мляко на гладно ми действа по този начин. И него съм го спряла, но веднъж ще пробвам.
Сега се сетих, че знаха ми си правеше чай от ленено семе по рецепта от нета.
Как се прави този чай?

Общи условия

Активация на акаунт