НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 135

  • 31 965
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 18 542
_limonche_, в такъв случай виж дали мазнините не са ти малко. Аз ходя рядко, но нямам дискомфорт и затруднения, но консумацията ми на мазнини е висока - около 100гр чиста мазнина дневно ми се връзва, отделно тази в яйцата и месото които консумирам, но не приемам почти никакви фибри. Единствето от шепа орехи чат-пат или някоя маслина.

# 721
  • Мнения: 6 622
_limonche_, в такъв случай виж дали мазнините не са ти малко. Аз ходя рядко, но нямам дискомфорт и затруднения, но консумацията ми на мазнини е висока - около 100гр чиста мазнина дневно ми се връзва, отделно тази в яйцата и месото които консумирам.
Горе долу толкова ми идва и на мен мазнината. Последните няколко дни направо си хапвам чисто масло на гладно. Проучих се да си слагам и зехтин в салатата, ям много тлъсти свински гърди,  пилешки бутчета, скумрия и на всичко слагам и допълнително масло. Открих, че много неща сготвени с масло са по-вкусни.

# 722
  • Мнения: 27 679
Лимонче, мога да ти предложа едно мое "изобретение", щом ти действа прясното мляко. Правиш си зелен чай (от Лидъл купувам пакетчетата) и му добавяш мъничко прясно мляко, директно от хладилника. Пиеш топло на гладно, можеш преди или след това да пиеш и кафе, с или без масло. Не е нужно да слагаш големи количества мляко- обаче на позната действаше само с прясно мляко, със сметана и др. такива нямаше същия ефект.

# 723
  • Благоевград
  • Мнения: 2 868
При мен действа добре приемът на плодове. Може да са шепа берита, или парченце от друг плод, но ми помага. Също така, пробиотиците вършат чудесна работа. Може да се пробваш с ферментирали храни.

# 724
  • Мнения: 469
Да напомня само, че приема на повечко фибри, без достатъчно вода, води до запек.

# 725
  • Мнения: 6 622
Лимонче, мога да ти предложа едно мое "изобретение", щом ти действа прясното мляко. Правиш си зелен чай (от Лидъл купувам пакетчетата) и му добавяш мъничко прясно мляко, директно от хладилника. Пиеш топло на гладно, можеш преди или след това да пиеш и кафе, с или без масло. Не е нужно да слагаш големи количества мляко- обаче на позната действаше само с прясно мляко, със сметана и др. такива нямаше същия ефект.
Много добра идея! Ще пробвам задължително.
При мен действа добре приемът на плодове. Може да са шепа берита, или парченце от друг плод, но ми помага. Също така, пробиотиците вършат чудесна работа. Може да се пробваш с ферментирали храни.
Хич не ми действат плодовете на мен, нито ферментиралите храни. Странен човек съм. Преди време приятелки винаги са ми се чудили как мога да ям на гладно праскова в комбинация с кафе без да има последствия 😀
Да напомня само, че приема на повечко фибри, без достатъчно вода, води до запек.
Пия много вода, зелен чай, кафе.

# 726
  • Мнения: 7 220
Лимонче, и аз пия точно този. Мислех, че ако пиеш такъв на капсули, да ти предложа моя, но сега мога да предложа само едно алое за прочистване на дебелот черво. Пиеш 1-2 хапчета вечер, ако на другия ден няма резултат вдигаш дозата на 3 хапчета. И така до 7 може да стигнеш. Пиеш месец, после месец почивка.
https://bulvit.com/aloe-vera-prochistvane-na-debeloto-chervo-120-tabletki.html

При мен това алое нямаше никакъв ефект.
Стигнах до максималната доза без резултат.

Лимонче, ще чакам да дадеш отзиви за натуралакса Simple Smile

# 727
  • Мнения: X
За алое на хапчета не знам  ,но алое на сухи кристали има безотказен ефект ,не веднага а до към 24ч. след приема.

# 728
  • Мнения: 2 275
Някои форми на магнезий имат като страничен ефект лесно ходене в тоалетна. Не става въпрос за английската сол, която е в другата крайност и е направо жестока!
В другата тема преди много време писаха за нигари. Не съм опитвала да го пия, а се мажа с воден разтвор на нигари. Моля да прочетете положителни и отрицателни ефекти и сами да решите. Споделям нещо, което знам. Аз нямам нужда за тоалетната.
https://sain-et-naturel.ouest-france.fr/21-prodigieux-bienfaits- … de-magnesium.html

# 729
  • Мнения: 4 711
Като казахте алое и се сетих, че преди си купувах от тези течните. Даже много време пиех и нямах проблем с тях.

Ползвам натуралакс, когато ходя на почивка. На мен и на майка ми не ни действа кой знае колко, но няма спазми и  болки (както при някои видове чай). Ходи се, но не ми действа изчистващо.

# 730
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 709
Преглеждам темата, но нямах желание да пиша. То във всяка тема се намират умници да размахват пръст.

На 15.09, тчно три месеца от началото бях 75,8 кг и 5,6 КЗ. Обаче нещо с дефекацията имам проблем два дни, днес съм 76,3 и КЗ 6.0.

Чудесни резултати, Джемма. Много мотивиращо!
Такива, размахващи пръст, винаги ще има, това не бива да ни спира да споделяме и хубави и недотам хубави неща, свързани с начина ни на живот!

Аз, си пия всеки ден, магнизиев цитрат и нямам проблеми с WC-то. Не съм го спирала скоро и не зная без него как би било.

# 731
  • Мнения: 4 711
Буболина, би ли споделила какъв пиеш? Аз пия магнезий на хапчета, но тези, които купувам, са магнезиев оксид. Пия го заради крампите. Дано не прозвучи като глупав въпрос, но има ли същия ефект и от цитрата?

# 732
  • Мнения: 7 220
При мен и цитрата не действа.

# 733
  • Мнения: 39 503
Лимонче, питала си ме за рецептата за чай с ленено семе. Знам, че рецептата е от нета, но каква точно нямам идея.

# 734
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 709
Еден, аз пия на Нау фуудс, Магнезиев цитрат - 250 таблетки по 200 мг.   Така ми е удобно, че имам за 4 месеца. Пия по 2 табл., вечер преди лягане.
Магнезия не се пие сутрин, ако пиеш кафе, ако не пиеш, няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт