Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 48

  • 27 171
  • 798
  •   1
Отговори
# 720
  • Sofia
  • Мнения: 4 087
В момента наемателите са в изгодна позиция да извиват ръцете на отдаващите под наем, защото броят на празните апартаменти и предлагането на пазара се увеличава, а всеки изтекъл месец без наемател е директна счетоводна загуба.

Така си мислите, но едногодишен договор се разваля с неустойки + разходи по преместване, ако е свързано със смяна на адреси за училища и детски градини става доста сложно ... А и първоначалната инвестиция 1 наем + 1 наем депозит + 50% наем комисионна за брокера сметката става сериозна.

Последна редакция: пн, 02 ное 2020, 18:23 от vaflichka

# 721
  • Мнения: 325
Като гледам по Дондуков какво става, нещо не им се отдава извиването...

# 722
  • Мнения: 15
Изчитам последните теми с интерес, много са занимателни, именно защото често попват офф-топик отклонения с дискусии на границата на адекватното, макар и от ограничения контингент постоянни съфорумци. Темата ми се показа през търсачки, докато се образовам относно търсене за закупуване на жилище в квартала (Лозенец) и благодаря, че ви има активни, много сте разтоварващи; отделно сайта ме хвърли и при наемите, което ме развесели буквално, в най-положителен смисъл, да подчертая, нямах поглед към споделяне от двете страни до момента (явявам се наемодател). Искам да споделя, че ви чета, за сега пасивно, и че сте ми безпределно занимателни. Намирам се в комичната ситуация да търся в квартала, и след известно общуване с някои брокери, мобилизирах махленските клюкарки (които са още живи и активни) и оставих на самотек, просто няма нерви за истеричните глупости на бесни до хищни брокери, които ми говорят с блеснали очи пълни простотии (трето поколение собственик съм, вкл. и обезщетен) и няма да ида на оглед отвъд колелото на 9-та, сегашната 10 де, отделно че познавам квартала твърде подробно все пак.

Направиха ми вечатление проекта за къща в с. Яна, постнат от Мандаринка, и особената (необяснима за мен де) фиксация към ул. Елин Пелин (не че е лоша, ама ако ще има изхвърляне предпочетам две други определено преди там, а и има някои местенца за които не се замислям за пазарене, ако се решат да продават) - това, защото търсим сега, иначе живота тече и в други места в ЕУ, за които любезно споменавате в тази поредица и знам как са цените и пазара и там, и не само, на все още сносния ни континент. За човече, на което живота попремина в куфар по света (по работа), но поне изкарва прилично, сега необходимостта от покупка в родината, и в квартала, е почти трагикомична. Над нещата съм вече, за целите, за които търся и разчетното оставащо дълголетие на нашите едва ли ще си струва счетоводно усилието, но ще направя възможното да реша ситуацията.

Поздравявам всички за ентусиазма!

# 723
  • Мнения: 9 897
О, Елин Пелин се дава като пример просто, на хубава приятна улица в долен Лозенец. Нещо като синоним на спокойна улица в долен Лозенец. Така е лесно - като си видял веднъж къде е Елин Пелин (улицата) и не се налага да търсиш други, ако някой ги спомене. Иначе сигурно има и други улички наоколо, които са приятни, но това си го знаят съкварталците.

Мен пък ме развесели искрено описанието ти на брокерите - баш на място си е.

Щом си от квартала, идеята за кварталните баби си е даже много добра, щом не ти е супер спешно да купуваш. Те знаят почти всичко. Късмет ти желая с търсенето и, най-важното, с намирането. Споменавано е не веднъж - в такива малки относително карета, на спокойно място и с уредена инфраструктура, хората не продават често. Дори и наследници, само ако са в крайно лоши отношения и не могат да се разберат разумно.

# 724
  • Мнения: 15
Сърдечно благодаря за експресната реакция на моето обаждане! Също желая успехи във всички начинания!

# 725
  • Мнения: 9 897
Само да добавя за брокерите - освен напористите младежи и девойки, тези с блесналите очи, има и още една група - обикновено жени на средна възраст, улегнали, спокойни, които те омайват като Кашпировски едно време (който го помни). Резултатът често е един и същ, но понякога е по-добре да ти се падне такъв брокер, има по-голяма вероятност да се вслуша в желанията ти. Наглите младоци просто ме дразнят безумно.

# 726
  • Мнения: 9 917
Там и манталитетът е друг. Селски тип.
В Калофер имаше обява, която видях с очите си, за 800 лв за работа в местния магазин железария. И чух коментара - ма няма да.му работя на тоя за 800 лв! Преди около 2-3 години да е било, защото заплатата беше повече от моята.
Та, там и манталитетът им е такъв.

Имаме мъничка къщичка там. Ей, не можеш да намериш свестен човек да ти свърши работа. Мислехме да я правим за селски туризъм, ама ни е далеч от нас. А с това мислене на местното население, е невъзможно.
И са... Ми не много умни. Масово работят жените шивачки за под минимума. Ама мъжете за на някой да изкарват, не искат да се хванат. Занимават се с животни.
Не че са се счупили да печелят, ама ... Нали не изкарват на някого пари.??
Ако бяхте предложили 1600лв щяха ли според вас да се навият?
Хаха, и за какво да го правят? Ти стъпвал ли си в това полу-селце? Вярваш ли си, че работата е колкото в София? И пак да кажа, това е преди 2 или 3 години. Повече от моята заплата, пък аз съм с 2 висши.

# 727
  • Мнения: 1 013
Не знам за вас, ма на мен Танграта ми е фаворит.
Ба, що не можех да го видя на живо, да си поприказваме ...Simple Smile

# 728
  • Мнения: 15
Помним, може би не сме съсвсем млади вече, не че се предаваме де, сега в ретроспектива, той си прилагаше съвсем на едро прости принципи на маркетинга, както си ги е разбрал... и някаква трагична жена-екстрасенс имаше после, и какво ли не, което "роди" първите "нови руснаци", отврат са си преди и след горките... нали ги гледаме как арогантно се репчат, особено женските им, по света и до сега.

Ще продължа да ви чета за отмора, а и да търся жилище в Лозенец значи. Отбелязвам, че ми е странно да няма на кой да си дам парите, при положение, че има ограничено "официално" предлагане и недоумявям плиткоумието на "брокерите", като видят мотивиран човек с пари да не се "бъгнат" за напън да изкарат 3-те си свещени %, ами ми се държат като цинични простаци. Ясно, че няма обучение, лицензи или каквато и да е регулация, ама те са съвсем некомпетентни на място, да му се не види! Аз искам да дам пари и да няма на кой за какво?!? - Това ме хвърли при вас и така ви намерих...

Хубава вечер на всички желая и благодаря!

# 729
  • Мнения: 5 262
как да няма на кого да си дадеш парите? дай ги на мен парите. мерси .  аз ще им намеря мястото . не се отказвам да се потрудя.

# 730
  • София
  • Мнения: 16 138
Не знам за вас, ма на мен Танграта ми е фаворит.
Ба, що не можех да го видя на живо, да си поприказваме ...Simple Smile

Предлагам като отшуми  Короната да си спретнем среща на темата.
По ул. Елин Пелин сигурно има сгодни заведения - ще обменим мисли, ще поговорим и кой каквото пие.
Комши от Лозенец, пиши поне какво търсиш в квартала. Може да получиш интересно предложение на лични.
То и тук сме като бабите пред блока, но по-модернизирани.

# 731
  • Мнения: 969
Бихте ли ми казали дали има някакво вредно влияние ако до блок има подстанция на ЧЕЗ?
А ако не е на ЧЕЗ? Например на ЕСО?

# 732
  • Мнения: 41 547
Бихте ли ми казали дали има някакво вредно влияние ако до блок има подстанция на ЧЕЗ?
А ако не е на ЧЕЗ? Например на ЕСО?

Мнооого по-зле ще бъде Stuck Out Tongue

ЕСО май не се занимава със средно напрежение, или ако се занимава е малко. На тях им дай електропроводи 110 киловолта, 400 киловолта... Яка работа. И много вредна Wink

# 733
  • Мнения: 969
Бихте ли ми казали дали има някакво вредно влияние ако до блок има подстанция на ЧЕЗ?
А ако не е на ЧЕЗ? Например на ЕСО?

Мнооого по-зле ще бъде Stuck Out Tongue

ЕСО май не се занимава със средно напрежение, или ако се занимава е малко. На тях им дай електропроводи 110 киловолта, 400 киловолта... Яка работа. И много вредна Wink
И 20, и 20 ... Има техни подстанции по софийско ...

# 734
  • София
  • Мнения: 156
Скрит текст:
Изчитам последните теми с интерес, много са занимателни, именно защото често попват офф-топик отклонения с дискусии на границата на адекватното, макар и от ограничения контингент постоянни съфорумци. Темата ми се показа през търсачки, докато се образовам относно търсене за закупуване на жилище в квартала (Лозенец) и благодаря, че ви има активни, много сте разтоварващи; отделно сайта ме хвърли и при наемите, което ме развесели буквално, в най-положителен смисъл, да подчертая, нямах поглед към споделяне от двете страни до момента (явявам се наемодател). Искам да споделя, че ви чета, за сега пасивно, и че сте ми безпределно занимателни. Намирам се в комичната ситуация да търся в квартала, и след известно общуване с някои брокери, мобилизирах махленските клюкарки (които са още живи и активни) и оставих на самотек, просто няма нерви за истеричните глупости на бесни до хищни брокери, които ми говорят с блеснали очи пълни простотии (трето поколение собственик съм, вкл. и обезщетен) и няма да ида на оглед отвъд колелото на 9-та, сегашната 10 де, отделно че познавам квартала твърде подробно все пак.

Направиха ми вечатление проекта за къща в с. Яна, постнат от Мандаринка, и особената (необяснима за мен де) фиксация към ул. Елин Пелин (не че е лоша, ама ако ще има изхвърляне предпочетам две други определено преди там, а и има някои местенца за които не се замислям за пазарене, ако се решат да продават) - това, защото търсим сега, иначе живота тече и в други места в ЕУ, за които любезно споменавате в тази поредица и знам как са цените и пазара и там, и не само, на все още сносния ни континент. За човече, на което живота попремина в куфар по света (по работа), но поне изкарва прилично, сега необходимостта от покупка в родината, и в квартала, е почти трагикомична. Над нещата съм вече, за целите, за които търся и разчетното оставащо дълголетие на нашите едва ли ще си струва счетоводно усилието, но ще направя възможното да реша ситуацията.
Поздравявам всички за ентусиазма!

И аз така намерих темата, и аз търся в тоя район. Но не очаквай чудеса - тук оферти няма, освен вечната и неугасваща тема - ще падат ли цените или няма да падат. Simple Smile Има си твърди ядра и на двете вероятности. Колкото до Лозенец - трябва да призная, че напоследък се разколебавам - оказва се че сме бедни за тоя район. Днес ми излезе панелка на 2к евро, та почнах до потрепервам.

За брокерите - по стечение на обстятелствата, съм се занимавал за кратко и много отдавна с тая дейност. Лъжеше се много и на едро. Чисто морално това не беше за мен, та и други неща ме влечаха, но това, което съм видял тогава, ми навява горчиво чувство всеки път като чуя за брокери. Да ме прощават свестните хора с тая професия, които със сигурност ги има. Миналата седмица си правех колата пред гаража и мина един брокер с клиенти за двата апартамента, които се продават на първия етаж - такива глупости наговори, че ми идеше да го лупна с чука по главата и да се приключва. Обещаваше паркоместа, които няма, земя от двора, която собствениците нямат. Апартаментът е северозападен, а в обявата е написал - югоизточен. Сега гледах ново 20 - същия брокер е взел да продава и двата съседни апартамента, които са налични, като един. Писал че има възможност за купуване на гараж в сградата, но такъв няма към нито един от апартаментите, нито пък има свободен в сградата... Та от цялата работа си рекох - колко ли от апартаментите, които се обявяват с гараж или паркомясто допълнително изобщо го имат...

Общи условия

Активация на акаунт