Семеен живот

  • 6 239
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 002
Много се извинявам, но не виждам какво общо имат личната и удовлетвореност от самата нея и това дали работи или не, с факта, че мъжът и и обръща внимание колкото на пердетата...

# 16
  • Мнения: 10 993
Много се извинявам, но не виждам какво общо имат личната и удовлетвореност от самата нея и това дали работи или не, с факта, че мъжът и и обръща внимание колкото на пердетата...

И аз така мисля. Човекът просто не я обича и в това няма нищо лошо. Сега ако имаха деца, щях и аз да и кажа: Търси работа, търси хоби, трябва да си щастлива със себе си. Ама като нямаш деца, за чии да седиш с човек, дето не те обича? То просто няма смисъл, няма нищо което да ги свързва - ни общ бизнес, ни деца, ни нищо. Със всеки друг ще е по-добре.

# 17
  • Сф
  • Мнения: 10 661
Много се извинявам, но не виждам какво общо имат личната и удовлетвореност от самата нея и това дали работи или не, с факта, че мъжът и и обръща внимание колкото на пердетата...
Има значение какви са били очакванията като са заминали за там заедно.Какъв е бил плана.Кой, какво, защо и как.Ако е било просто "идвай с мен"не виждам какво ще направи тя.Може да и каже, "като не ти харесва, тръгвай си". То печка да купуваш, ще има повече обсъждане. Говорим за семейство. От заминаването до спането на дивана поотделно има един куп подробности, които са ни спестени.Да си съпруга на някого, не е достатъчно основание да стоиш някъде, където не знаеш какво правиш.

# 18
  • Мнения: 1 002
Да, със сигурност не ни е разказала ден по ден как се е стигнало до тук, но каквато и да е причината, тя търси решение какво да прави оттук насетне, а не как да върне времето назад... Или?
А и факта, че са женени, не означава ли, че все пак е имало някакви сериозни очаквания?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Умишлено я игнорира и се дистанцира. Тя какво ще промени? Не е изчерпана, многогодишна драма. Нещастна е. Това е основателен довод за край.

Последна редакция: чт, 12 ное 2020, 14:02 от Viviana91

# 20
  • Мнения: 1 000
Много се извинявам, но не виждам какво общо имат личната и удовлетвореност от самата нея и това дали работи или не, с факта, че мъжът и и обръща внимание колкото на пердетата...
Ами ние няма как да го накараме да и обърне внимание, но тя за себе си може да го направи и определено удовлетвореността от себе си, личните доходи и занимания биха направили дори една раздяла по-безболезнена.
Често като не се ценим сами и другият престава да го прави, особено ако зависим емоционално или финансово от него.
Само тя знае точно какво е, но ако иска да е щастлива, трябва първо да стане независима. Понякога помага и абстрахирането от държанието на другия. Дай да седне за реве, че той не я е оценил и му и безразлична. И след раздялата да е на антидепресанти и потисната, че е никому ненужна. Това по-добре ли е? Нямат деца, само 3 години са минали, защо да си го причивява това...от сега ще спи в друга стая. Прекаленото търпене на тези неща може да се окаже пагубно за нея. Да си повярва, че не заслужава щастие.
С поста си и дадох кураж и мотивация и мисля, че така е редно.

Последна редакция: чт, 12 ное 2020, 14:06 от Monet

# 21
  • Мнения: 1 002
Много се извинявам, но не виждам какво общо имат личната и удовлетвореност от самата нея и това дали работи или не, с факта, че мъжът и и обръща внимание колкото на пердетата...
Ами ние няма как да го накараме да и обърне внимание, но тя за себе си може да го направи и определено удовлетвореността от себе си, личните доходи и занимания биха направили дори една раздяла по-безболезнена.
Често като не се ценим сами и другият престава да го прави, особено ако зависим емоционално или финансово от него.
Само тя знае точно какво е, но ако иска да е щастлива, трябва първо да стане независима. Понякога помага и абстрахирането от държанието на другия.
А вие как разбрахте, че е зависима от него? Ей това не разбрах.. И че не се уважава и т.н.?

# 22
  • Мнения: 1 000
Никой не твърди тези неща. Момичето е тъжно и объркано, неудовлетворено във връзката си. От там разбрах, че емоционално се скапва, заради неговото държание. А финансова зависимост би могла да е причина да се чуди как да постъпи. Просто се предполага какво може да я спира.
Тя може да сподели, ако реши дали има или не такива пречки.
Най-първото е разговор, но той казал, че всичко е точно и все пак тя не се чувства добре.
Вие какво бихте предложили?

# 23
  • Мнения: 1 002
Бих я посъветвала да се опита да говори - ама честен и откровен разговор. Ако не успее до стигне до такъв, това също е отговор.
Просто точно в този случай не виждам самоуважението какво общо има - просто жена, която иска да спаси брака си... 

# 24
  • Мнения: 1 000
Да, може да го спаси със неуважение към себе си.

# 25
  • Мнения: 1 002
Тука в този форум е пълно с крайно еманципирани жени с изкривени феминистки виждания... Дали и в реалния живот е така, а не само в БГ-мама, можем само да гадаем.. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 13
Откокто сме дошли в Германия не съм спряла да работя.Преди 6 месеца му направиха операция на ръката и сега той не работи.Спри мен малко влияе факта,че нямам и приятели тук и роднини ... нещо много съм объркана

# 27
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Пълно е и с утопични съвети или напъни да променят нечий странен, характер. Театърът за да възпламени липса на страст и човешки жестове е с кратък ефект. Не всички сме с еднакви емоции, разбирания или съпричастност.
Em95, изпитваш ли носталгия към близки, стария си начин на живот?

# 28
  • Мнения: 1 002
Не всички сме с еднакви емоции, разбирания или съпричастност.
Затова на помощ идва комуникацията Simple Smile Освен, ако авторката не владее телепатия, да чете мислите на съпруга си.

# 29
  • Мнения: 13
Към родители ДА ... От както се чувствам нещастна може би и към стария си начин на живот.

Общи условия

Активация на акаунт