Семеен живот

  • 6 237
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 000
Ако човекът си струва и е в депресия, бих посъветвала да се изчака и да се прояви разбиране. Ама така ли пък на него не му хрумва, че тая жена също се чувства зле?
Не знам с какви жени е пълен форума, но реалният живот е пълен с нещастни жени на импотентни, грубияни, биячи, безразлични , които не могат да обичат и смятат, че жената е даденост. Жените си траят, понеже няма кой да ги подкрепи дори в семейството често и се примиряват, защото така им било писано.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Смяната на обстановка, работа, среда са стрестест за всяка връзка. Някои се разпадат, други - стиковат. Възможно е и двамата да сте неудовлетворени в Германия.

# 32
  • Мнения: 17 407
За даденостите е ясно, но семейният живот също не е добре да се приема за коловоз, по който влакът(бракът) си върви сам.

# 33
  • Мнения: 13
Нова съм в групата и не знам как се отговаря на всеки поотделно,може би не отговарям на място но.. Преместихме се в Германия за да можем да си изплатим жилището в България,сега ние пращаме заема а баща му живее в нащо жилище.Има ли сме доста финансови затруднения и в Бг и тук,според мен това не е проблема защото яз винаги съм била до него в трудните моменти за нас.Но човека до мен по цял зен да е вкъщи и аз,като се прибера от работа изморена я той даже да не се е сетил да пооправи вкъщи,вече се чувстам,като използвана... да нося пари вкъщи,да чистя,па пера и т.н а той да иска само да е разбран .. а мен кой ще ме разбере,кой ще си помисли как се чувствам.. Тук нямам приятелки,нямам никой освен него,а неговите приятели не са семейни,той си излиза с тях а аз си стоя всъщи.Може би пиша малко объркващо но не мога да си подредя мислите в момента.

# 34
  • Мнения: 1 846
Той излизал с приятели, ами излез и ти. нямаш пприятели, нали имаш колеги...хващаи някоя колежка и след работа се помотайте.
 Направи нещо за себе си....излез сама, вземи си топъл чай, седни на някоя пейка, остани сама със себе си...помисли, състави си план в главата.

# 35
  • Мнения: 1 000
Интересно е като характер какъв човек е, Ем?

# 36
  • Мнения: 13
Доста често съм излизала сама,но след време и това не ми стига.За колежки,всичките са по възрастни от мен имат си детца,искат да се приберат или живеят на далече от работното място.Единственото нещо което правя е да ходя на манакюр а то не всеки месец мога да си го позволя.За неговия характер ... в него поблемае,че иска да е разбран а да не разбара мен,като имаме проблем за него е по добре той сам да се тормози,не обича много да споделя,не говори за наще отношения само казва щом съм с теб значи те обичам,но това е само на думи,действия няма... а на мен думите не ми стигат..

# 37
  • Мнения: 12 726
Нова съм в групата и не знам как се отговаря на всеки поотделно,може би не отговарям на място но.. Преместихме се в Германия за да можем да си изплатим жилището в България,сега ние пращаме заема а баща му живее в нащо жилище.Има ли сме доста финансови затруднения и в Бг и тук,според мен това не е проблема защото яз винаги съм била до него в трудните моменти за нас.Но човека до мен по цял зен да е вкъщи и аз,като се прибера от работа изморена я той даже да не се е сетил да пооправи вкъщи,вече се чувстам,като използвана... да нося пари вкъщи,да чистя,па пера и т.н а той да иска само да е разбран .. а мен кой ще ме разбере,кой ще си помисли как се чувствам.. Тук нямам приятелки,нямам никой освен него,а неговите приятели не са семейни,той си излиза с тях а аз си стоя всъщи.Може би пиша малко объркващо но не мога да си подредя мислите в момента.
Ти беше споменала, че сте разговаряли и за него всичко е ок.
Той знае ли това, което ето сега казваш? Може би ти си деликатен човек и не искаш да го засегнеш. Но според мен си му кажи в прав текст точно ето тези неща - като си седи през деня вкъщи, нека да се заеме с домакинството, или поне с тази част, с която може с оглед на проблема с ръката. Ако си нямаш приятелки, му кажи, че искаш да излизате заедно с него, двамата, а не ти да седиш като някоя Пенелопа вкъщи, след цял ден на работа.

Явно и носталгията си играе роля... Напълно те разбирам, и аз като съм в Германия, само чакам да се приберем в Бг, макар че де факто семейството ми е там.

# 38
  • Мнения: 13
Говорила съм с него,той винаги има някакво оправдание,винаги така прави,че аз да съм проблемната или виновна.Има ли сме проблеми и аз съм била много нетърпелива,той не може да проумее,че аз го приех с проблемите му е съм до него.Но каквито и проблеми да имаме това не би трябвало да прече на наще отношенея а според мен трябва повече да сме сплотени и близки... а при нас май става обратното,ние се отдалечаваме един от друг.. Нещо,което не съм споделила е,че преди свадбата ни аз забременях но няколко дена преди свадбата имах спонтанен аборт,при един от скандалите ни той се обърна и ми каза,добре,че детето не се роди и това ме съсипа още повече.. После се извини,че бил ядосан ит.н но това не променя нищо за мен,това остана като камък вътре в мен ..

# 39
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
хващаи някоя колежка и след работа се помотайте.

В Германия уви го няма това да се мотаеш след работа. Имам чувството, че дори и да се излезе, пак е мерене 🤪.... абе социалната динамика е друга!

Ем, ми не чакай мъжът ти да се сети. Сутрин му оставяш списък със задачи.
Той може наистина да е депресиран и в дупка, което не означава, че ти трябва да поемеш всичко.

Сега покрай короната е трудно, но като се оправи положението, погледни за групи за бастелн ( има към църквата, при нас ПроАзул организира шиене един път в седмицата), запиши се на спорт.
Моите всички контакти са покрай децата, с колежките беше трудно, та те разбирам.

Иначе с него ходете из природата wandern, и на него ще му се отрази добре, може и разговор да подхванеш. В komoot можех да ди избереш къде и да си сортираш резултатите.

Също погледни при вас familienberatung, обикновено първият път е безплатно. Някои общини предлагат няколко пъти в годината безплатно да се съветваш с психолог, обикновено дават идеи къде да се обърнеш, какво можеш да очакваш като подкрепа.

П.п сега прочетах последния ти пост: прочети темата за невъзможните хора.

# 40
  • Мнения: X
Той излизал с приятели, ами излез и ти. нямаш пприятели, нали имаш колеги...хващаи някоя колежка и след работа се помотайте.
 Направи нещо за себе си....излез сама, вземи си топъл чай, седни на някоя пейка, остани сама със себе си...помисли, състави си план в главата.

Тези съвети ме побъркват.

Защо не се опитвате да помогнете на момичето, емоционално?

Валят редовните съвети - ама бъди по-обичаща се, ама намери си занимания, ама нямаш ли колежки.
Дори да обикне повече себе си, дори да си анмери 100 занимания, това няма да върне любовта на мъжа й. Той не я обича вече. На мен така ми изглежда поне.

Била съм в такава ситуация. Записах се на спорт. Игнорирах го повече, излизах с приятелки. Това те разведрява, да, но не премахва с магическа пръчка горчилката, че не си обичан и не си желан.


Както ми изглежда на мен, в тази връзка няма бъдеще. Дано бъркам!
И с, и без приятелки, и с, и без хобита, то не се трае да си в компания, където сте като съквартиранти. По-добре би било да се приключи и да се почне на чисто. Не мисля, че авторката е малоумна, та не може да се сети, че малко повече грижа за себе си ще й облекчи страданията.

# 41
  • Мнения: 12 726
Говорила съм с него,той винаги има някакво оправдание,винаги така прави,че аз да съм проблемната или виновна.Има ли сме проблеми и аз съм била много нетърпелива,той не може да проумее,че аз го приех с проблемите му е съм до него.Но каквито и проблеми да имаме това не би трябвало да прече на нашите отношенея а според мен трябва повече да сме сплотени и близки... а при нас май става обратното,ние се отдалечаваме един от друг.. Нещо,което не съм споделила е,че преди свадбата ни аз забременях но няколко дена преди свадбата имах спонтанен аборт,при един от скандалите ни той се обърна и ми каза,добре,че детето не се роди и това ме съсипа още повече.. После се извини,че бил ядосан ит.н но това не променя нищо за мен,това остана като камък вътре в мен ..
Ем, всеки е имал проблеми, но въпросът е как се решават. Не разбирам такива хора, които говорят нещо, когато са ядосани, а после съжаляват и се извиняват. От къде идвват тези грозни думи, ако не минават през сърцето и мозъка?
Аз също помня всичко, което някой е казал или направил, независимо колко време е минало и затова нямам способността да прощавам. Това е голям недостатък, знам. Напълно те разбирам.
Нямаш друг ход, освен да разговаряте "до дупка" - всеки път, докато се изясните.
Съжалявам да го кажа - всички хора във връзка се развиват, но не винаги посоката на развитие е еднаква.
Не бързай да взимаш крайни решения, изяснявайте се. Все пак няма идеални хора, всеки би трябвало да опита да разбере другия.

# 42
  • Мнения: 1 038
Разговори и изясняване до “дупка” както те е посъветвала Uncommon, това е много важно. Споделила ли си с твоите родители в България?
Може пък като тръгне отново на работа да има положителна промяна. Ако се разделите сега, той или родителите ще кажат , че го изоставяш “болен”.

# 43
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
"Изяснете се!"
Мили момичета не можеш да се изясниш, с някой, на който всичко му е наред! С някой , които не вижда нищо нередно в поведението си, в отношенията ви. Ем каза, при такива разговори той изкарва нея виновна, тя бързала, или тя не е разбрала, или....или....
Не виждам как можеш да промениш човек, който категорично не иска нищо да променя в себе си, в отношенията ви...
Можеш да си тръгнеш!
 Ако искаш да си щастлива и да се съхраниш си тръгни! Ако не го направиш , след време ще обвиняваш себе си, че си пропиляла напразно време и сили в отношения без обич, без бъдеще....

# 44
  • София
  • Мнения: 16 005
Преди да отидеш на работа му поставяй 1 -2 задачи за през деня. Естествено да могат да се изпълняват и с болната ръка.
Хареса ми съвета да се разхождате сред природата.
Говорете, обясни му всичко написано тук.
А очертава ли се той скоро да се върне на работа?
Може да си вземеш отпуска и да се прибереш в БГ за  известно време. Ще се видиш с роднини и близки. Отстрани ще си изясниш някой неща. А и ще разберете дали сте си липсвали през това време. Ако не - работата е ясна.
Чужбината не е за всеки и на всяка цена.
А, също те съветвам да провериш дали заема за имота се плаща навреме. Защото то може да изпращате пари, а свекъра да ги инвестира в твърдо гориво. Форума познава доста такива истории.

Общи условия

Активация на акаунт