NESCAFE DOLCE GUSTO - Тема 7

  • 56 436
  • 831
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 9 490
Мисля, че нямат особени разлики, освен посочените.
Вместимостта на резервора за вода се различава при някои модели, налягането май е еднакво на всички.

Ние сме с Мини ми от година и половина и съм много доволна. Сега, ако трябва да взимам, бих избрала Дженио, защото ми харесва повече като дизайн, иначе нямам забележки към нашата. Автоматичните машини са голяма благинка. Това лято на почивката ни имахме ръчна машина, мисля, че Обло се казва моделът, и определено си предпочитам автоматичната.

# 766
  • Мнения: 77
Здравейте,

Някой скоро да му се е налагало да носи на ремонт Долче густо Krups в София. Може ли да препоръчате някой. Ще е супер, ако работят и събота. Чувала съм, че няма смисъл да се ремонтират, но вече втора машина ни се разваля( не се включва) . Не е в гаранция, но се чудя, дали честито спиране на тока в квартала може да е предизвикало по някакъв начин машината да изгори. Имахме проблем с бутона на първата, сега и втората в рамките на няколко месеца.

# 767
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 729
Здравейте Simple Smile
Някой дали може да ми каже дали си струва инвестицията в тази
капсула
https://kafemania.bg/aksesoari/aksesoari-za-kafe/kapsuli-za-mnogokratna-upotreba/waycap-za-dolce-gusto-edin-broi

 (тя почти половин машина направо Grinning) и дали има вариант с такъв тип капсули да се правят напитки със сухо мляко и/или какао, и какви са особеностите? Сигурно има информация в темите, извинявайте ако съм пропуснала, обаче ме пришпорват да си поръчвам за подарък Grinning
Машината ни е такава:
https://www.dolce-gusto.com.my/geniosplus-automatic-darkred

Аз съм абсолютно прохождащ в тази сфера, дотолкова прохождащ, че след като видях, че много ми харесва кафето от машинката, реших да купя и за офиса. Избирайки обаче по цвят, че ми беше важно Grinning не отчетох факта, че избраното зелено чудо е действа на съвсем друг фронт (или може би Неспресо и Нескафе ми се бленднаха в едно)
https://www.nespresso.bg/bg/essenza-mini/384-essenza-mini-lime-green

та сега ще трябва да навлизам в териториите на тези два свята.

# 768
  • Мнения: 812
Наистина недоумявам защо хората си купуват кафемашина с капсули, която впоследствие се опитват да ползват с обикновено мляно кафе? Защо още в началото не си купят кафемашина, работеща с този тип кафе?

# 769
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 729
Въпросът ми всъщност беше насочен към мляко и какао.
Дали ще пробвам и с кафе не съм споменавала - но не се заричам, че никога няма да го направя, колкото и като огромно светотатство да звучи. Някак 10 лева за какао на капсули - а защо такова, ами защото за децата ми е удоволствие и те да си правят "кафе" на машината ми идва много, ако е твърде начесто. Това достатъчно оправдание ли е?

# 770
  • Пловдив
  • Мнения: 870
Ами не.

Има различни машини за всичко. Вземете си такава, която ще ви върши работа, а не да приспособявате една за друга.

# 771
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 729
Ами не.

Има различни машини за всичко. Вземете си такава, която ще ви върши работа, а не да приспособявате една за друга.

Има капсули за многократно използване за Dolce Gusto.
Попитах конкретно нещо за такава, и не защото си го изсмуках от пръстите, а защото предположих,
че след като има капсули на Dolce Gusto - Nesquick, някой може да има отит в това отношение и с такъв тип капсула за употреба с какао.
Е, след 17-годишен стаж във форума най-накрая ми стана ясно какво имат предвид хората под манталитет тип "бг-мама".
Нямам нужда от съвет за машина, спестете си усилията да се напъвате да ми търсите разрешения в тая посока.

# 772
  • София
  • Мнения: 39 919
Деси, аз имам пластмасова капсула от кафе мания, но не съм доволна.
Металните са по-добри. Може би и аз ще си взема една като се прибера.

# 773
  • Мнения: 1 723
Оставям 2 еднократни кода за 5% отстъпка от сайта. Който иска да ги ползва. Валидни са до края на януари.
luckyfriday1
luckytelenor

# 774
  • София
  • Мнения: 10 350
Аз имам метална капсула, върши работа, когато искаш нещо по-различно... но за 2-3 години от както съм я купила, сме я използвали много малко.
Иначе кафе става, но си е играчка ако ви се занимава, купете. С капсули е в пъти по-лесно.

А пък да давам на дете сухо мляко ми се струва голяма тъпотия, по спомен всички бебешки бяха бъкани с палмова мазнина.

Когато искам капучино, използвам обикновено кафе, купила съм машинка за млечна пяна от Лидл, от наличните на пазара само на Нескафе и Лидл, ставаха.

# 775
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 729
Благодаря, nad_tab!
Най-вероятно това ще правя - какаото с капсулата, а млякото отделно, може даже да е без млечна пяна засеага ако не намеря подходящия уред. Цялата тая играчка ми е ясно, че не е толкова нужна, но просто ги виждам, че им е кеф да действат с машината и те. А капсулите Nesquick едно, че ми идват малко скъпички, друго - струва ми се някакво твърде блудкаво на вкус - все едно си правиш какао само с вода, а пише, че имат и мляко.

AnMary, ще дам и аз отзиви като я взема.
Дано да улуча и подходящото кафе, де... не съм много наясно, и аз засега смятам, че ми е по-лесно да си експериментирам с готовите капсули.

# 776
  • София
  • Мнения: 1 945
На моите деца пускам капсула нескуик и добавям мляко, те си го харесват. От два - три дни съм и с кафеавтомат, там просто им разпенвам и затоплям мляко и слагам какао

# 777
  • Пловдив
  • Мнения: 41 008
Видяхте ли че чашата е намалена?
https://lm.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.dolce-gusto.bg … 3IO2lmDS01ha1pAQH

# 778
  • Мнения: 9 490
Не съм сигурна, но май за нея имаше отзиви, че подлива.

# 779
  • Пловдив
  • Мнения: 41 008
Не съм сигурна, но май за нея имаше отзиви, че подлива.
във фейса само я хвалят Simple Smile
Жалко, че няма червена.

Общи условия

Активация на акаунт