Съкращение

  • 4 516
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 703
Работодател иска от служителите,които са на безсрочен трудов договор,да подпишат такъв нов,че остават да работят при него за следващата 1год.

Това са пълни глупости - крепостното право отдавна е отменено по нашите земи. Smile

В случай,че някой не е съгласен да подпише въпросният нов договор,ще бъде уволнен без едномесечно предизвестие,каквото фигурира в досегашният,безсрочен,трудов договор,който са подписали преди години и двете страни.

Безсрочен трудов договор може да бъде прекратен само в предвидените в Кодекса на труда хипотези, но подозирам, че за подобен "работодател" законовите разпоредби са единствено с пожелателен характер. За служителите е препоръчително да се огледат за добър адвокат.

# 61
  • Мнения: 9 050
В българското право отказ от права е недействителен. В конкретния случай, всеки служител има право да подаде предизвестие за напускане и след като то изтече, да напусне. И дори на 20 места да е подписал, че няма да напуска, това е недействителна договорка, освен ако не става дума за ангажимент по взаимна договорка. Да не би да има някакво обучение в цялата история? Защото, ако работодателят предостави обучение на служителите, има право да сключи с тях договор, че той плаща обучението, а те са длъжни да работят за него определено време след това. Нямат забрана да напускат, но ако напуснат преди да изтече това време, дължат определена неустойка (обикновено в размер на стойността на обучението).
Или може да е свързано с някакви плащания. Например, някакви бонусни плащания с цел насрещен ангажимент за оставане в компанията определено време. Тогава отново няма реална забрана за напускане, но ако служителят напусне в даден срок, дължи връщане на плащането

# 62
  • Мнения: 3 250
Нещо такова трябва да е, не мога да си го обясня по друг начин. Няма такъв договор с предизвестие една година.

# 63
  • Мнения: 14 505
Цитат
Може да ги принудят да подпишат по взаимно съгласие.
Мисля,че това е целта в случай,че има несъгласни.Да се окаже натиск.Всичко е тръгнало от там,че заплатите са ниски и са поискали повишение.Шефът казал,че не може.Няколко дни по-късно е казал,или нов едногодишен договор без никакво повишение на заплатите,или да си тръгват.
Цитат
Безсрочен трудов договор може да бъде прекратен само в предвидените в Кодекса на труда хипотези, но подозирам, че за подобен "работодател" законовите разпоредби са единствено с пожелателен характер.
Точно така е.В неговата фирма той давал само 10 дни платен годишен отпуск.За останалите 10дни се подписвали,че са ги използвали.Отделно,че искал половината пари от осигуровките да му се дават  на ръка.
Много ви благодаря за отговорите.Аз без да съм на ''ти'' с трудовоправните взаимоотношение знам,че е така,както го коментирахте.Отпуск си ползваш колкото е по-закон,не си даваш пари от заплата и др.простотии.И да допиша,за да е коректно до край,не се отнася за фирмено обучение.

# 64
  • Мнения: 703
Цитат
Може да ги принудят да подпишат по взаимно съгласие.
...

При така описаната ситуация, служителите имат общо-взето два варианта за действие:

1. Ако могат да си позволят да останат известно време без работа, отказват офертата и си намират добър адвокат. Подобен див селяндур едва ли разполага с необходимата експертиза да ги освободи по начин, който би издържал в съда, съответно шансовете им при обжалване са добри.

2. Ако работата (и доходите) им трябват на всяка цена, могат да подпишат новите договори и да се спасяват веднага щом намерят друга. Клаузата за 1 г. работа там е недействителна и не може да ги задържи.

# 65
  • Мнения: 14 505
Много благодаря!Наистина много полезна информация.Аз също както повечето хора (неосведобени) бих взела клаузата за определен срок,за чиста монета.Нали човек си слага подписа.

# 66
  • Мнения: 3 250
Половината пари за осигуровки може просто да са осигуровките за сметка на работниците.
А това с едногодишния договор си заслужава да се види.

# 67
  • Мнения: 14 668
Силвър, сигурно е късно, но да кажа - бивше мое гадже така подписа такъв договор заради по-високата заплата и след месец го освободиха - бил в изпитателен срок. Случката е отпреди 6 или 7 години.
Не мога да дам никакви подробности, не съм чела договорите. Подозирам - и той не е. Преразказвам само.

# 68
  • Мнения: 14 505
Аз забравих за случая и случайно се сетих за развитието.Всъщност такова няма.Било,каквото било тогава,стойки,предупреждения,глупости.На следващият ден,работодателят изобщо не е повдигал въпрос за едногодишен договор.Явно се е пробвал и след като никой не се е съгласил,си замълчал.

# 69
  • Мнения: 11
Привет, търся фирма да ме назначи за месец и да ме съкрати Simple Smile ще платя щедро за услугата. IT кадър съм Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт