Да си тръгна ли от него?

  • 6 842
  • 262
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 482
На 20 си звъняхме с приятелки да обсъдим клюките, кой кого зарязал, кой кого целунал, къде ще ходим другия петък и в кого ще се събираме в събота преди дискотеката. Това между забавната работа на сервитьорка, лекции, сесии... Живеехме си волно по квартири и даже не съм подозирала, че съществуват проблеми от типа "покрива пада, свекървата ми оставила стара посуда"... Що се тормозите така от малки бе, момичета?

# 46
  • Мнения: X
Ааааа, ама така кажи! Че прословутата къща, демек ябълката на раздора, е съборетина с падащи стени и таван!

Ми какво да кажа. Добре сте се набутали. И кредит, и къща за ремонт.

Момичета,
Започвам да мисля, че съм живяла в някаква заблуда за същността на роднинските отношения. Кой нормален родител ще иска да прецака детето си? Аз ли съм в грешка или просто моите  родители (а и техните) са прекрасни хора. Как може родителят да гледа себе си, за сметка на детето. Моята майка ще си готви във старата тенджера, но ще гледа да ми купи нова...
Мислех, че тази Неновица, на която попаднах е единичен случай, а така като чета... Лошо ми става...

# 47
  • Мнения: 48
Просто в първия ти пост се споменава многократно за пари и кой какво купил, платил, изтеглил кредит. Някак акцентът е върху парите. Затова.

Тук може по-големият проблем за авторката, че той сам взима решеният. Никъде не каза "решихме да се преместим" или "решихме да изтегли кредит". Нея я поставят пред свършен факт. Тоест той не осъзнава, че ще има свое семейство, а той иска да я присъедини към това на родителите му.

Да, това е големият проблем, аз едва ли не съм длъжна да се съобразявам с тях, защото той се съобразява с тях, а никой не се съобразява с мен, сам си взема решенията, моето мнение е без никакво значение, а тяхното се слуша, мен ме поставят пред свършен факт за всяко едно нещо и за нищо нямам значение..

# 48
  • Мнения: 6 166
След последния ти пост съм абсолютно убедена, че трявба да си тръгнеш, особено е наложително преди да си почнала да влагаш пари в имота на свекитата. Направо ги виждам скарани след две три години, разбира се след като "постегнете" старата къща, мисля че директно след като я напуснете ще се нанесе брата в нея (май прочетох, че има такъв). Ти с половинът ще се изнесете на квартира и ще плащате заем, на чужд масраф. Че и наем, ако успеете да съберете малко пари, може и да е ипотека. Направо не знам защо се хващате с мъже с 8-9-10 години разлика. Хората трябва да са на сходни възрасти и със сходни настоящи насоки в живота, че да си паснат.

Точно така ще стане. Не е случайно, че всичко е на името на родителите - за да може която и да дойде да няма никакви права. А братът просто е сглупил и се е изпуснал, че това е негова собственост. И да не е днес - за един ден може да се промени това.

И разбира се няма да е виновна мама - тя нали готви за тях, пита от кумова срама да им купи нещо дребничко за 2-300лв, за благодарност за подаръка в хиляди, която е получила за новата къща. Авторката ще я изкарат по-черна и от дявола - хубавата посуда изхвърлила, неуважителна към хубавата храна на маминка била, скандали на братът вдигала.

# 49
  • Мнения: 2 638
Защо, защо да трябва родителите ни да се лишават, чак до такава степен, при условие, ме сме големи, възрастни индивиди?
 Ама, разбира се, че майката залъка си ще даде за детето, питам, защо възрастни жени, като вас, го позволяват? Малко гордост, не е точната дума, малко светоусещане ли, знам ли, нямате ли?
Кой нормален родител ще иска да прецака детето си? Аз ли съм в грешка или просто моите  родители (а и техните) са прекрасни хора. Как може родителят да гледа себе си, за сметка на детето. Моята майка ще си готви във старата тенджера, но ще гледа да ми купи нова...
Мислех, че тази Неновица, на която попаднах е единичен случай, а така като чета... Лошо ми става...

# 50
  • София
  • Мнения: 2 569
Тръгни си, да. Щом на 20 си постигнала всичко сама и много се гордееш от това, махай се оттам. Тръпки ми побиват от такива отношения, някой си ще влиза в моя двор и ще ми се обяснява, че това е неговия двор всъщност и ще си прави каквото иска. И защо? На 20 наистина ти е още много рано за селски изпълнения с китки и тенджери, не знам и какво ти пречи майка му да готви. Ех, ако някой готвеше на моя мъж колко щях да съм благодарна! Махай се и не влагай пари в нещо, което не е твое, вземи си спалнята и пералнята и чиста работа. Приятелят ти, ако наистина държи на теб, ще се усети и ще промени нещо. Ако не - здраве да е, просто го приемаш като житейски опит.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 303
Скрит текст:
Просто в първия ти пост се споменава многократно за пари и кой какво купил, платил, изтеглил кредит. Някак акцентът е върху парите. Затова.

Тук може по-големият проблем за авторката, че той сам взима решеният. Никъде не каза "решихме да се преместим" или "решихме да изтегли кредит". Нея я поставят пред свършен факт. Тоест той не осъзнава, че ще има свое семейство, а той иска да я присъедини към това на родителите му.

Да, това е големият проблем, аз едва ли не съм длъжна да се съобразявам с тях, защото той се съобразява с тях, а никой не се съобразява с мен, сам си взема решенията, моето мнение е без никакво значение, а тяхното се слуша, мен ме поставят пред свършен факт за всяко едно нещо и за нищо нямам значение..



Ами да беше написала това в първия си пост. А не глупости за тенджерки и тигани

Последна редакция: пт, 26 мар 2021, 20:38 от Светулчица

# 52
  • Мнения: X
Защо, защо да трябва родителите ни да се лишават, чак до такава степен, при условие, ме сме големи, възрастни индивиди?
 Ама, разбира се, че майката залъка си ще даде за детето, питам, защо възрастни жени, като вас, го позволяват? Малко гордост, не е точната дума, малко светоусещане ли, знам ли, нямате ли?
Кой нормален родител ще иска да прецака детето си? Аз ли съм в грешка или просто моите  родители (а и техните) са прекрасни хора. Как може родителят да гледа себе си, за сметка на детето. Моята майка ще си готви във старата тенджера, но ще гледа да ми купи нова...
Мислех, че тази Неновица, на която попаднах е единичен случай, а така като чета... Лошо ми става...

Дадох пример за добротата на родителите си. Не съм казала, че го прави или ще го допусна.
Но винаги съм възпитавана така да знам, че мога да разчитам за всичко на тях. От години съм самостоятелна, а те не спират да ми напомнят, че ги имам.
Същото бих правила и аз. А не да прецаквам децата си. Като ги създаваме за какво ги правим? За роби и слуги или за наше продължение?

# 53
  • Мнения: 6 166
Скрит текст:
Ааааа, ама така кажи! Че прословутата къща, демек ябълката на раздора, е съборетина с падащи стени и таван!

Ми какво да кажа. Добре сте се набутали. И кредит, и къща за ремонт.

Момичета,
Започвам да мисля, че съм живяла в някаква заблуда за същността на роднинските отношения. Кой нормален родител ще иска да прецака детето си? Аз ли съм в грешка или просто моите  родители (а и техните) са прекрасни хора. Как може родителят да гледа себе си, за сметка на детето. Моята майка ще си готви във старата тенджера, но ще гледа да ми купи нова...
Мислех, че тази Неновица, на която попаднах е единичен случай, а така като чета... Лошо ми става...

Много родители са като на гаджето на авторката - раждат деца, за да ги гледат на старини. Имоти, пари - всичко за тях да отива, да си живеят добре, и чак като починат да остане за децата като наследство.

Точно такива родители обаче - имат едно дете, което да гърчат за пари, и друго, което вечно има нужда от помощ и за което отиват всички наследва или поне повечето. Защото нали - едното е оправно, и на другото да се помогне. Такива родители вменяват, че семейството са те и не дават на детето да порасне, да стане самостоятелно, да създаде свое семейство. И след един два развода на детето му просветва, но е вече на 50 и ни съ котира..

# 54
  • Мнения: X
Скрит текст:
Ааааа, ама така кажи! Че прословутата къща, демек ябълката на раздора, е съборетина с падащи стени и таван!

Ми какво да кажа. Добре сте се набутали. И кредит, и къща за ремонт.

Момичета,
Започвам да мисля, че съм живяла в някаква заблуда за същността на роднинските отношения. Кой нормален родител ще иска да прецака детето си? Аз ли съм в грешка или просто моите  родители (а и техните) са прекрасни хора. Как може родителят да гледа себе си, за сметка на детето. Моята майка ще си готви във старата тенджера, но ще гледа да ми купи нова...
Мислех, че тази Неновица, на която попаднах е единичен случай, а така като чета... Лошо ми става...

Много родители са като на гаджето на авторката - раждат деца, за да ги гледат на старини. Имоти, пари - всичко за тях да отива, да си живеят добре, и чак като починат да остане за децата като наследство.

Точно такива родители обаче - имат едно дете, което да гърчат за пари, и друго, което вечно има нужда от помощ и за което отиват всички наследва или поне повечето. Защото нали - едното е оправно, и на другото да се помогне. Такива родители вменяват, че семейството са те и не дават на детето да порасне, да стане самостоятелно, да създаде свое семейство. И след един два развода на детето му просветва, но е вече на 50 и ни съ котира..

Още по страшно е, когато детето е едно. И е син, майката се вземе за Богородица...

# 55
  • Мнения: 6 150
Е, така де, да бяха им постлали килима пред новата къща, а не някаква съборетина да им дават.
Ох, що за дребнавост в тия млади момичета.

# 56
  • Мнения: X
Е, така де, да бяха им постлали килима пред новата къща, а не някаква съборетина да им дават.
Ох, що за дребнавост в тия млади момичета.

Не, да бяха ги оставили да си живеят живота, както искат младите, а не да се мешат!

# 57
  • Мнения: 2 638
А, де! Не са длъжни да живеят там.

# 58
  • Мнения: 2 204
Авторке, според мен имаш доброкачествено его, точно в здравословна доза. И то ще те спаси от живот прекаран сред битовизми и чужди роднини.
Много ти е рано на 20 да търпиш такива простотии (важи за всяка възраст). Дори и хората да са в правото си, щом нещо те дразни отсега тръгвай си. Ще си благодариш по-късно. А нещата няма да се променят, това са улегнали отношения между улегнали хора. Болката е вид защитен механизъм за действие, а не нещо за преглъщане. Супер е, че не прекланяш глава. Имаш пълното право да си по-щастлива.

# 59
  • Мнения: X
А, де! Не са длъжни да живеят там.

Най-вероятно "мама" така е казала и синът и слуша. Да не препишат накрая и двете къщи на братчето...

Общи условия

Активация на акаунт