Да си тръгна ли от него?

  • 6 844
  • 262
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 482
Остави ме мен, слушай Елфичка, тя ги разбира нещата Joy
Абе как на 20 години ти се занимава с такива работи. Събери си чантичките и иди на квартира, никой няма да те тормози там. Ако Елфичка е съгласна, разбира се, питай нея първо Joy

# 31
  • Мнения: X
Просто в първия ти пост се споменава многократно за пари и кой какво купил, платил, изтеглил кредит. Някак акцентът е върху парите. Затова.

Тук може по-големият проблем за авторката, че той сам взима решеният. Никъде не каза "решихме да се преместим" или "решихме да изтегли кредит". Нея я поставят пред свършен факт. Тоест той не осъзнава, че ще има свое семейство, а той иска да я присъедини към това на родителите му.

# 32
  • Мнения: 6 166
Скрит текст:
Остави ме мен, слушай Елфичка, тя ги разбира нещата Joy
Абе как на 20 години ти се занимава с такива работи. Събери си чантичките и иди на квартира, никой няма да те тормози там. Ако Елфичка е съгласна, разбира се, питай нея първо Joy

Joy Joy Joy  Кефиш ме, щти звънна.

woman_with_problem, неее проблема не е в осъзнаването. Проблема е в това, че той е един добре манипулиран син и за него семейството е маминка, а тя е в повече, но ако донесе едно обзавеждане, един ремонт от вътре, а защо не и на покрива .. може да остане малко в чуждата собственост.

# 33
  • Мнения: 48
Момиче,
Преди година сигурно и аз, като другите, щях да кажа, че се превземаш. Даже съм обвинявала приятелки, когато говорят против свекърви.
Но на такова чудо попаднах, че ми е бедна фантазията да ти описа.
Първо - защо си строят нова къща, а вие отивате в старата? Ако са искали да ви помогнат да са ви насърчили вие да започнете да строителство на ваш дом.
Но просто така им е удобно, така и 2те къщи са уж техни. И в двете могат да се разполагат. А вие сте млади, ще теглите кредити, ще изплаща ще. Пък както е и станало и родителите ти ще помагат да стегнете старата.
Второ - мъжът ти определяш ли го като зрял мъж? Или не му е дошло времето и "мама" не му разрешава да е семеен и самостоятелен?

Като зрял не го приемам, прави много глупости, малко на недорасъл тийнейджър ми мяза, въпреки че аз съм на 20 имам чувство, че мисля доста по-зряло и по за напред, от колкото той. За самостоятелен също не мога много да го определя, още първият път, в който бяхме на квартира, той се беше изнесъл, защото не се разбираше с техните и постоянно се караше с тях и малко по-късно ме покани и мен и тогава работехме на доста нископлатени работи, в сравнение с момент,  и започнахме много трудно да свързваме двата края зимата, заради високите сметки, но все пак успявахме, но той не устоя на напрежението и се върна при мама и тате, макар че не сме стигнали чак на дъното да нямаме какво да ядем, просто беше трудно.

# 34
  • Мнения: 363
Да, тръгни си!
Правилно ли разбирам, че в момента неговите родители имат две къщи на тяхно име - новата и старата (където вие живеете в момента?). Изобщо не влагай средства в нещо, което не е твое. Както и твоя приятел не е трябвало да тегли кредит за да си довършат родителите му новата им къща. А защо те не си останаха в старата къща, да си направят ремонт, пък вие да си купите/построите къща? Така като чета колко е омотано с тия пари имоти, кой какво бил дал, кой какво направил.. един ден нищо чудно твоя приятел да остане без нито една къща. Това от личен опит го казвам.
Надявам се до тогава ти да си се осъзнала и махнала от там. Май ми се струва, че главния проблем е момчето - прави каквото мама и тате кажат, а ако това е така сега, винаги ще си остане така.. Ти така ли си представяш живота?

# 35
  • Мнения: 1 302
На твое място бих си тръгнала. Какви са тия работи, твоят приятел, който ужким иска деца от теб и предполагаемо да градите бъдеще заедно, ще тегли кредит без твое знание или съгласие. Щом от сега не ти зачита мнението за такова важно решение имаш сериозен проблем.

И после тези пари ще отидат за нова къща на родителите му, която ще наследи брат му?! И вие какво, плащате кредити да оправяте и двете къщи, а на всичкото отгоре не ви оставят да се разполагате в домът който ужким става ваш в замяна на помощта която давате на родителите му да си завършат новото жилище. Само по-зле ще става.

# 36
  • Мнения: 6 166
Тя авторката писа, че и за дете били говорили. А тя само на 20. Та, какво дете, при положение, че под чужд покрив живеят, а родата на гаджето ги третрира като безплатни квартиранти.

# 37
  • София
  • Мнения: 24 839
Тръгвай си, всяка първа любов трябва да приключи навреме, преди да стъжни живота на участниците.

# 38
  • Мнения: 1 302
Така като чета звучи сякаш семейството на нейният мъж са го хванали за канарче да плаща и помага на всички, а реално получава най-малко ползи. Да се маха от там авторката и да си намери някой който знае как да си отстоява интересите.

# 39
  • Мнения: 48
Тя авторката писа, че и за дете били говорили. А тя само на 20. Та, какво дете, при положение, че под чужд покрив живеят, а родата на гаджето ги третрира като безплатни квартиранти.

Аз не говоря, той говори, моят отговор е, че искам дете, когато вече не трябва да мисля, че покривът пада и че трябва да се направи, че стените се рушат и че трябва и те да се правят и както и много други ремонти, няма смисъл да изпадам в подробности, но искам, когато имам дете да не деля разходите между детето и ремонтите,  а да мога спокойно да отида да му купя памперси и храна.

# 40
  • Мнения: X
Момиче,
Преди година сигурно и аз, като другите, щях да кажа, че се превземаш. Даже съм обвинявала приятелки, когато говорят против свекърви.
Но на такова чудо попаднах, че ми е бедна фантазията да ти описа.
Първо - защо си строят нова къща, а вие отивате в старата? Ако са искали да ви помогнат да са ви насърчили вие да започнете да строителство на ваш дом.
Но просто така им е удобно, така и 2те къщи са уж техни. И в двете могат да се разполагат. А вие сте млади, ще теглите кредити, ще изплаща ще. Пък както е и станало и родителите ти ще помагат да стегнете старата.
Второ - мъжът ти определяш ли го като зрял мъж? Или не му е дошло времето и "мама" не му разрешава да е семеен и самостоятелен?

Като зрял не го приемам, прави много глупости, малко на недорасъл тийнейджър ми мяза, въпреки че аз съм на 20 имам чувство, че мисля доста по-зряло и по за напред, от колкото той. За самостоятелен също не мога много да го определя, още първият път, в който бяхме на квартира, той се беше изнесъл, защото не се разбираше с техните и постоянно се караше с тях и малко по-късно ме покани и мен и тогава работехме на доста нископлатени работи, в сравнение с момент,  и започнахме много трудно да свързваме двата края зимата, заради високите сметки, но все пак успявахме, но той не устоя на напрежението и се върна при мама и тате, макар че не сме стигнали чак на дъното да нямаме какво да ядем, просто беше трудно.

В бъдеще едва ли всичко ще в по мед и масло. Така че трудности за преодоляване винаги ще има. Въпросът е той винаги ли ще тича при майка си? Тя какъв човек е? Ще го позволи ли? Ти склонна ли си да търпиш това?
Аз минавам пред 9те кръга на ада за да се отърва от човек, зависим от майка си. Майка която в съсипала детството и живота му, изкарвайки се жертва винаги.

Просто се бори за своето щастие.
Седни и изкарай картите на масата.
Кажи му, че така не си щастлива и че ако ще продължава така е по-добре да си тръгнеш.

# 41
  • Мнения: 5 277
След последния ти пост съм абсолютно убедена, че трявба да си тръгнеш, особено е наложително преди да си почнала да влагаш пари в имота на свекитата. Направо ги виждам скарани след две три години, разбира се след като "постегнете" старата къща, мисля че директно след като я напуснете ще се нанесе брата в нея (май прочетох, че има такъв). Ти с половинът ще се изнесете на квартира и ще плащате заем, на чужд масраф. Че и наем, ако успеете да съберете малко пари, може и да е ипотека. Направо не знам защо се хващате с мъже с 8-9-10 години разлика. Хората трябва да са на сходни възрасти и със сходни настоящи насоки в живота, че да си паснат.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Ааааа, ама така кажи! Че прословутата къща, демек ябълката на раздора, е съборетина с падащи стени и таван!

Ми какво да кажа. Добре сте се набутали. И кредит, и къща за ремонт.

# 43
  • Мнения: 363
Преди беше пуснала същата тема, нали? Не писах коментар тогава ама вътрешно те упрекнах. Сега около година по-късно се оказах в подобна ситуация - без да съм драпала, неусетно заживях с родителите на моя приятел и те разбирам. Кофти е някой да те поставя пред свършен факт. Аз смятам да се отдалеча от тази връзка с тази разлика, че си имам жилище. Изнеси се на квартира и се отдалечи. Давам ти съвет, който и на мен доста хора днес дадоха Simple Smile Макар и моята ситуация да е малко различна.

# 44
  • Мнения: 1 502
Така започва...после затваряш очи, отваряш ги и са минали 40г.

Общи условия

Активация на акаунт