Да си тръгна ли от него?

  • 6 840
  • 262
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 48
Не разбрах защо беше супер мама да купува  неща за къщата, а когато свекърите са поискали й те да купят, се оказва, че са гадняри. Joy
Сигурна съм, че има смисъл и причина де Joy

Обясних защо, както и на него му обясних, според мен, когато искаш да помогнеш искрено на някого отиваш при него и му казваш "ето, заповядай, с това мога да ти помогна" и му го даваш, а на мен начинът им на изразяване "дайте да ви платим" е по-скоро парадиране от колкото желание, защото, когато искаш да помогнеш не питаш, а го правиш, поне аз така действам.

# 16
  • Мнения: 5 482
Не само, че искаш да ви дундуркат, ами и с молби да става - ма моля ви се, ние от добро сърце ще ви платим, с голямо желание сме да ви люлеем на ръчички. И едва тогава ти благосклонно ще приемеш помощта. Докато бяхте на квартира кой плащаше наеми, сметки... ако мога да попитам.

# 17
  • Мнения: 12 790
Авторке, ти какво искаш: да си тръгнеш или не? Направи това, което според теб е правилно.
Според мен, нямаш основание за недоволство - сериозно основание. Ето едно по едно:
-финансовите отношения на приятеля ти с неговото семейство са си тяхна работа;
-като не щеш съдовете, тооолкова ли е трудно да ги изхвърли приятелят  ти? Само му казваш и ги смятай за исхвърлени;
-спалнята - това е абсурдно оплакване. малко като "не е важно какво каза, а КАК го каза".
-за влизането - майка му нали само в двора е влязла, какво толкова с тия зюмбюли, това са бели кахъри и от мухата - слон. А брат му - той в къщата ли влиза без покана и без да чука? Ако е в къщата - направила си скандал, браво, вече няма да влиза. Ако е в двора - ами пак това със скандала си важи.

Общо взето, това е моето мнение, но ти, ако смяташ, че трябва, се изнасяй.
Ти вече си се настроила да не ги харесваш. Но каквото и да решиш, извинявай, че го пиша - не се дръж като невротичка, недоволна от всяко дребно нещо. Говори с приятеля, ако сметнеш за добре и се разберете за манджите на майка му.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Млада е още, гори от желание да се доказва на фронта с тенджерите и тиганите. Голям праз, че му готви. До година-две ще й писне до смърт и ще дава мило и драго някой друг да готви и да праща кутии и тенджери.

# 19
  • Мнения: 6 166
Да, изнеси се. Семейството му няма да спрат да се държат с теб и гаджето ти като гостени на смейната къща и ще продължат да си влизат и излизат както си искат.

Майка му е открила как да те дразни и си го прави успешно. След като след една тава мусака ти си готова да си събереш багажа, значи тя е по-умната в случая.

Ако не можеш да я играеш играта на нерви, по добре не се захващай. Ако искаш ти да направиш нещо - ходиш и с гаджето на гости, без предупреждение. След няколко месеца искаш ключовете на другите, само вие да имате. И като ходиш на гости - носи по малко ядене. Така, да се знае.

Иначе - това, което прави гаджето ти е да не те включва в сметки за бъдещето. Хеллоуууууу. Светва ли червената лампичка или искаш още неща да се случат, че да разбереш, че за него ставаш за гадже, но за повече от това не и ако стоиш само ще си губиш времето.

# 20
  • Мнения: 48
Не само, че искаш да ви дундуркат, ами и с молби да става - ма моля ви се, ние от добро сърце ще ви платим, с голямо желание сме да ви люлеем на ръчички. И едва тогава ти благосклонно ще приемеш помощта. Докато бяхте на квартира кой плащаше наеми, сметки... ако мога да попитам.

Вижте сега, аз съм свикнала на абсолютна самостоятелност, не някой да ме дондурка и каквото имам в живота си съм си го постигнала абсолютно сама, независимо дали е малко или много никой с нищо не ми е помогнал, че да искам от чужди родители да ме дундуркат и никога не съм искала помощ от никой освен от майка си и то за първи път в живота си й поисках помощ за това. Докато бяхме на квартира обикновено плащахме всичко по равно, но е имало и моменти, в които само аз съм плащала, както и моменти, в които само той е плащал, инцидентни случаи. Аз съм живяла и по квартири и без него и повярвайте ми последното нещо, което ме интересува са парите, защото и сама съм си плащала всичко и с него сме го плащали, не това ми тежи, не умрелите пари, а умрялото отношение. Мрънка, че иска да е млад баща, а в следващия момент като му кажа, че няма да родя преди да съм осигурила нещо стабилно за детето ми се сърди.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Щом ти тежи умрялото отношение, преосмисли дали имаш място там.

Просто от първия ти пост това не става ясно, защото парите и вещите, които се купуват с тях, стоят на дневен ред.

# 22
  • Мнения: 5 482
Ами от отношението, което показваш към тенджерите, спалните и кой какво ви платил и с каква нагласа го е направил, не личи досега да си била самостоятелна. Показваш едно отношение, все едно някой е длъжен да ви чисти, плаща и т.н.

# 23
  • Мнения: X
Момиче,
Преди година сигурно и аз, като другите, щях да кажа, че се превземаш. Даже съм обвинявала приятелки, когато говорят против свекърви.
Но на такова чудо попаднах, че ми е бедна фантазията да ти описа.
Първо - защо си строят нова къща, а вие отивате в старата? Ако са искали да ви помогнат да са ви насърчили вие да започнете да строителство на ваш дом.
Но просто така им е удобно, така и 2те къщи са уж техни. И в двете могат да се разполагат. А вие сте млади, ще теглите кредити, ще изплаща ще. Пък както е и станало и родителите ти ще помагат да стегнете старата.
Второ - мъжът ти определяш ли го като зрял мъж? Или не му е дошло времето и "мама" не му разрешава да е семеен и самостоятелен?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Аз също да кажа да спреш да наливаш пари (както и твоите родители) в имот, който по документи е на друг. Или поне да е движимо имущество, че да можеш да си го вземеш на излизане. Щото някак ми се струва, че ще излезеш рано или късно.

# 25
  • Мнения: 48
Ами от отношението, което показваш към тенджерите, спалните и кой какво ви платил и с каква нагласа го е направил, не личи досега да си била самостоятелна. Показваш едно отношение, все едно някой е длъжен да ви чисти, плаща и т.н.

Значи или Вие сте ме разбрали погрешно, или аз не съм го написала достатъчно ясно... но да, никога не съм получавала нищо даром и винаги съм предпочитала да си го получа сама, от колкото някой да ми го даде на готово.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Просто в първия ти пост се споменава многократно за пари и кой какво купил, платил, изтеглил кредит. Някак акцентът е върху парите. Затова.

# 27
  • Мнения: 6 166
Остави я спиритлайт и ни слушай какво ти говорилм. Ти в тази къща не си си вкъщи. Не купувай нищо. Родителите ти да не ти помагат ни с обзавеждане ни с ремонт. Неговите родители да помогнат за ТЯХНАТА къща, а гаджето ти докато се усети, че в две къщи налива пари, а накрая по равно ще се дели с брат му .. ти най-вероятно отдавна няма да си с него.

И малко я смали тази гордост, че и на мен ми се набива на очи, не само на спиритлайт.

# 28
  • Мнения: 48
Просто в първия ти пост се споменава многократно за пари и кой какво купил, платил, изтеглил кредит. Някак акцентът е върху парите. Затова.

Да, препрочитайки го, наистина изглежда така, не съм се уточнила, че отношението тяхното към мен и неговото към мен е проблемът. Просто ми е гадно, че уж ме разбира, уж съм права за някои неща, а на действия не показва това, което казва.. както по принцип устната уговорка е, че тази къща ще остане на него, а новата на брат му и в един момент брат му ми казва  коя съм била аз, че заради мен да бил предупреждавал, че щял да влиза в собствената си къща.

Към Елфичка, мисля, че е точно това, което ти каза по-горе, че някакси той не прави планове за общо бъдеще с мен. На въпроса за ключовете, в началото ми дадоха резервните ключове, което според мен също не е много редно, защото когато предаваш жилище, според мен, го предаваш заедно с ключовете, самият факт, че ми дават "резервни" ключове е гадно отношение за мен, все едно съм съседката, която ще им полива китките, докато ги няма, а не приятелката на сина им, лично мое мнение..

# 29
  • Мнения: 5 277
Много имотни въпроси за 20 годишна. Ремонти в чужди къщи разбрах, че не е добре да се правят. Предполагам нямате брак? Или? Чак пък твоите родители да плащат ремонта в къщата на свекърите?
Цялата история е ужасно грозна, от старите тенджери до факта че те отиват в нова къща с част от парите от кредит, плащан от сина им. Да знаеш какви истории съм слушала, кой какво платил, па после се скарали, па....Предполагам къщата е на свекърите. Те, тез свекъри, големи пичове ще се окажат. Имат две къщи, и им работят и им плашат кредита. Бая са заслужили. Ама ти чий го търсиш там, че и твоите родители ще плащат ремонта в чужд имот. Еххххх, че се ядосах, честно
Мммммм, уговорката съгласно българското право, не прехвърля собственост. Остъй таз песен лИбовна.

Общи условия

Активация на акаунт