Розацея - тема 5

  • 35 602
  • 838
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 769
Отскоро проучвам за пигментните петна оставащи след пъпките - как по-бързо могат да изсветлеят и да се заличат поне малко (освен с лазер) какви мазила и съставки са добри и подходящи за целта и ето до какви изводи стигнах, но исках да ви питам и вас ако пропускам нещо. 
Това,което разбрах, е че има т.нар. ,избелващи'' продукти, които се борят именно с тези пигментации и с неравномерния тен и несъвършенства, но не било добре да се ползват през лятото, така че мисля да ги пробвам есента, тъкмо до тогава малко да поовладея розацеята и пъпките да изчезнат.
Та, спряла съм се на няколко неща, ако някой ги е ползвал ще се радвам да сподели от кое е доволен.
1. La Roche Effaclar Duo (с активни съставки: Mannose,  Niacinamide, Zinc, Piroctone olamine  LHA, Procerad и Силицилова киселина) води се против несъвършенства и петна 2. Другия е Cicaplast B5 (с пантенол, glycerin, Zinc и хиалуронова кис.) но той ще е главно за след лазерните процедури за успокояване на кожата.  Харесала съм няколко продукта,които са именно за пигментациите, марката е- Тhe Ordinary (ТО) някой ползвал ли е техни продукти или конкретно изредените тук продукти ?  3. Niacinamide + Zink (TО) 4. Аzelaic acid (TO)  5. Ascorbic acid (Vit. C) (TO)  6. Hyaluronic acid 2% +B5 (TO)  и още едно като добавка: 7. Шипково масло Оrganic cold pressed Rosehip oil (отново ТО) за хидратация.  Какво ще кажете за съчетанието розацея и Хиалуронова киселина? Също и Вит. Ц подходящ ли е,нали все пак си е вид киселина? Но пък четох,че нямало проблем с розацеята.  И последно- чудя се Азелаиновата киселина дали да си я взема само нея в чист вид (на ТО) или да заложа на Метроруборил,който е с 15% азелаинова кис. + други съставки за зачервяванията ? (За него само добри отзиви съм чувала) Могат ли тези ,,изсветляващи'' продукти да се прилагат успоредно  и с лазерни процедури или трябва първо с кремовете да пробвам да ги изсветля и чак тогава да се подлагам на лазер?

# 121
  • Мнения: 117
Момичета от доста време не съм писала, защото нещата се бяха оправили и всичко беше прекрасно, докато не започна пак да се появяват сухи участъци и зачервяване леко, реших да си направя един профилактичен курс със соолантра, но сякаш ми излязоха пъпки от нея? Не помня преди как беше, има ли някакъв период на изостряне и после успокояване, защото аз съм си с демодекс и се налага периодично трепане, но наистина не помня как беше в началото. Чудя се дали да я спра или да продължа, иначе друг дискомфорт нямам, не щипе, не пари, но тези пъпки ще ме побъркат. До сега не са ми излизали за тези 3 години в които бях супер. ☹️ Чудя се дали може да е и заради идващия цикъл, но пък има 10 дни почти, а и до сега не ми е реагирал толкова остро с толкова пъпки, една две да се появят... Наистина не знам какво се случи.

# 122
  • Мнения: 71
Както и Диана казва няма изришна забрана да не се прави лазер през лятото но трябва голямо пазене не си заслужава. Аз планирам 5ти в края на месеца и после до октомври само с метроруборил сутрин и ЛРП цикапласт Б5 вечер. За розацеа тип 1(без пъпки) това което разбрах най-добрите съставки са АА, ниацинамид, Б5, централа азиатика. Всичко това го има в двете, всичко друго е малко на риск.
No hope, благодаря ти за препоръката и инфото за La roche cicaplast blume В5. Крема наистина е страхотен. След три месеца възпалена кожа, реших да го пробвам.След 2-3 дни ползване лицето ми се чувства доста по-спокойно, щипането и паренето се успокои.
Ти как си след последният (5-ти) лазер?

# 123
  • Мнения: 38
Здрасти! Минавам да споделя добрите си впечатления от един слънцезащитен крем - Garnier Ambre Solaire Sensitive Super UV слънцезащитен флуид за лице SPF50+. Идеален е за хора с мазна кожа, на които лицето им става супер мазно с нормалните слънцезащитни кремове за чувствителна кожа. Добра алтернатива е на La Roche Posay Anthelios XL матиращ слънцезащитен гел крем за лице SPF 50+, който е значително по-скъп от този на Гарниер.

Също, кратък ъпдейт за Соолантра след 3 месеца и 3 седмици мазане. Трябваше да спра след третия месец и изобщо да не почвам четвърти. Излязоха ми малки ситни червени точици по челото и долната част на бузите, тип дерматит. Около седмица след като спрях крема новите "дерматитести" червенини изчезнаха. Иначе, соолантрата си свърши много добре работата - кожата се изчисти и няма сърбеж и парене.

Ако някой намери офталмолог, който разбира от розацея, споделяйте моля!

# 124
  • Мнения: 411
Диана, да станаха 5 вече. Какво да кажа характерното за PDL лазера е че действа на червеният цвят, тоест колкото по-силно зачервяване толкова по-голям успех. Обаче когато започне да избледнява ефективността намалява. Примерно след подобрение от 90% нещата стават трудно. Лазера много ми помогна, може да се каже, че вече нямам зачервяване а просто една зона с различен нюанс която лазера вече трудно ще премахне. Така че трябва да разчитам или на времето или да си помогна със специални кремове за това. Е аз реших второто от 3 дена се мажа със специален крем, но ако някой го интересува ще напиша нов пост за него понеже има много да се пише и поста ще стане дълъг.

# 125
  • Мнения: 5 060
Пиши, пиши Simple Smile

# 126
  • Мнения: 411
Значи малко предистория. Като се ровех из англоезичните форуми попаднах  на една нова съставка която супер я хвалят за депигментация казва се транексимова киселина. Та проверих какво мога да си купя с нея в БГ и попаднах на Mesoestetic Melan tran3x depigmenting gel crem. Та какво има в него:
3% транексимова киселина - Въпреки че има в името си киселина е супер слаба не дразни кожата а е супер за пигментация.
3% Ниацинамид всеки знае супер за депигментация и не дразни кожата.
2% TYR контрол което включва коджик киселина и пептиди отново супер за пигнентация
1.5 %комплекс от Лактик асид, мандалик асид, силицилова киселина!!! Да аааа знам ако кожата е супер чувствителна въпреки ниският процент общо комплекса е 1.5% което означава че примерно силицила ще е около 0.5% и т. н. може и да се получи някаква реакция.
И един минус има лека миризма което не е желателно но това е.
Пробвах го дълго време на различни места без лицето преди да се уверя че няма да има реакция и наистина нищо не усещам при нанасяне няма дори минимално щипане или изтръпване.
Все пак НЕ го препоръчвам понеже го ползвам от 3 дена просто казвам какво ползвам. Вечер го слагам само на засегнатата част и отгоре Цикапласта, за деня си е запазен Метроруборил. Мезоестетик са богове за депигментация така че вярвам че ще има успех.

# 127
  • Мнения: 5 060
А защо се нуждаеш от метроруборил, не си ли до бледо розово положение след лазерите?

# 128
  • Мнения: 411
А защо се нуждаеш от метроруборил, не си ли до бледо розово положение след лазерите?
Честно казано незнам дали се нуждая. Азелиновата киселина я дават без никакво съмнение че помага при розацея. А иначе като се комбинират лазера с цикапласта с метроруборила едва ли мога да кажа кое колко помага, просто по инерция си продължавам с това което е вършило работа досега.

# 129
  • Мнения: 13
Здравейте, дами!
Моята розацея продължава да се влошава, и въпреки ходенето по лекари, и мазането с какви ли не кремове няма трайна промяна.
И понеже търся алтернативна терапия без антибиотици, ви моля да помагате, ако сте се повлияли добре от някои етерични масла или хомеопатия/билки.
Безкрайно много благодаря!

# 130
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, дами!
Моята розацея продължава да се влошава, и въпреки ходенето по лекари, и мазането с какви ли не кремове няма трайна промяна.
И понеже търся алтернативна терапия без антибиотици, ви моля да помагате, ако сте се повлияли добре от някои етерични масла или хомеопатия/билки.
Безкрайно много благодаря!
Koгато я откриеш, моля пиши тук. Ще бъде доста интересно лекуването без АБ и лазер.

# 131
  • София
  • Мнения: 769
Мортиша, мисля, че като цяло етеричните масла не винаги се препоръчват при кожа с розацея, аз знам само за шипковото масло конкретно, че е хубаво и няма да навреди, самата аз го ползвам, питала съм и дерматоложката и тя одобри, но не очаквай някакви супер резулатати само с него или само с масла като цяло.

# 132
  • Мнения: 1 135
Към момента лазерите са едно добро решение на този проблем? Защо не опитате поне с тях?

# 133
  • Мнения: 5 060
Ако има акне трябва първо него да излекува, а лазерите после на чиста кожа. И без това лятото настъпва и за лазерите е пауза период до октомври.

# 134
  • Мнения: 71
Към момента лазерите са едно добро решение на този проблем? Защо не опитате поне с тях?
JoySS, здравей!
Бих искала да те попитам как е кожата ти сега след лазерите? Ти имаше само зачервяване по лицето след почистване и след баня, нали? Аз също съм с аналогичен проблем. След лазерите изчезна ли ти това зачервяване?

Общи условия

Активация на акаунт