Страсти – градините в София, кампания 2021/2022 - тема 1

  • 27 339
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 108
За мен или не трябваше да се прави нищо (имаме 2 месеца да си оправим кондидатурите), или да се напишат мейли само до родителите с незаявен К2 и да се добави служебно (което пак би създало проблеми, защото хората са си решили желанията спрямо опашките на 7-ми).

Моето лично предпочитание е първото - в крайна сметка информацията за всички беше еднаква, нежеланието да се запознае човек с нея не е оправдание.
При всички положения да се отвори цялата система е безумие.

Колкото до удължаването на срока - каквото ш да кажем, те ще си го удължат, защото просто не могат да проверят всичко за броени часове.

Последна редакция: чт, 13 май 2021, 12:12 от Alyssa

# 31
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Ignorantia legis neminem excusat, или "непознаването на закона не извинява никого". Не знам от кога юридически следва да се толерира незнание или невнимание на ползвател на услуга, което е официално оповестената причина от СО.
Тълкуването на "равен шанс" също е доста интересно - равен шанс имаха всички - два месеца имаше наредба за четене, инструкция и указания за работа със ситемата, равен достъп на всички до въпросната система. Това, че някой Чукча не е читател, не е равен шанс, да ме извиняват.
Ако проблемът е софтуерен (което е най-вероятния казус), можеха спокоийно служебно да коригират, както го правят в останалите случаи.
Защо след като системата е напълно отворена, няма да има отново една седмица за служебна проверка на заявените критерии?
Поне е-майл изпратиха.

# 32
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
За мен или не трябваше да се прави нищо (имаме 2 месеца да си оправим кандидатурите), или да се напишат мейли само до родителите с незаявен К2 и да се добави служебно (което пак би създало проблеми, защото хората са си решили желанията спрямо опашките на 7-ми).

Моето лично предпочитание е първото - в крайна сметка информацията за всички беше еднаква, нежеланието да се запознае човек с нея не е оправдание.
При всички положения да се отвори цялата система е безумие.

Подкрепям!
Не трябваше да се прави нищо. Незаявен критерий е недоглеждане, непознаване, незаинтересованост... Да са гледали. Непознаването на нормативния акт, не освобождава никого от спазването му, нали?
Ако толкова много незаявени ОК 1 и 2 има, да бяха ограничили функционалността за промяна само на тези критерии. Сега системата си е отворена в пълна функционалност. Срокът за класиране е безумно къс, невъзможно е да направят нови проверки на всички, които са решили да нацъкат критерии, каквито им падне.

# 33
  • Мнения: 1 042
Съгласна с мненият над мен. И все пак - стореното сторено. Единственото решение за мен е да се удължат всички срокове. Или да се нулира системата и наново. Не съм сигурна обаче дали цялата процедура вече не е опропастена. Не виждам нормативен механизъм за промяна на графика на дейностите.

# 34
  • Мнения: 3 037
Пълен абсурд - това си е ново кандидатстване, респ. - класиране!!! Ще изчета наредбата и др.норм.актове и също съм за жалби - до дупка! Безхаберници и мръсници!

# 35
  • Мнения: 651
Вече няма какво да се направи.
Престъпно е всичко, което се случва и никой няма да понесе последствие. Незаявен адрес си е само и единствено отговорност на родителя, попълващ профила и се нарича пропуснати ползи.
И тук и във фейсбук групата се писа надълго и нашироко как се сформира броя точки, който разбрал, разбрал. Има наредба, където са описани критериите. Кьорав карти не играе, ама наш'те хора ямно ги няма в списъците.
Бясна съм.... и какво от това, никой от отговарящите няма да се трогне.
Отделно как ще гарантират, че ще проверят отново всички заявени критерии..?! За един ден...едва ли...

# 36
  • София
  • Мнения: 1 678
Според мен се касае за софтуерен проблем, нещо, което е затрило въведени данни. Изобщо има ли потребител тук, на който му показва, че не е заявил въпросния критерий? Как е възможно хората с този незявен критерий да са толкова много, че да има значение? Те нали като са редили кандидатури са редили с идеята, че са с едиколко си точки? Не проумявам защо е отключването и опцията да се променя всичко в системата, някой яко е омазал нещата..

Понеже няма как да се докаже, че връщането на нещата от преди заключването на системата е реално връщане на нещата, най-логичното е удължаване на сроковете и една чисто нова кампания, като аз лично за себе си смятам, че цалата тази галимация обслужва нечии интереси и тези интереси ще бъдат обслужени, независимо какво се случи.

Горко им тежко и на първокласниците, система за чудо и приказ.. някой се нагруха с пари от държавни поръчки на гърба на деца и родители, да се бяха постарали малко повече да ни хвърлят прах в очите, не че някой от замесените ще си понесе последствията..

Последна редакция: чт, 13 май 2021, 12:54 от jenn_kata

# 37
  • Мнения: 1 686
Това беше голяма смешка днес. Имало родители, дето не въвели били адрес - ами то по тази логика дайте направо да им вкарват децата в градина. Достатъчно време имаше да се въведат адресите, да се огледат кандидатурите - че нали като нямаш адрес не ти дава точки - и това ли не са видели? Не са ли огледали опашките да видят къде им е детето?
Имаше време да попитат как да въведат адрес, да прочетат ръководството, ако се затрудняват.  Естествено, че сега тези, дето не са били въвели адрес, ще се появяват по опашките, даже и да няма други нередности - така шансовете на останалите спадат.

# 38
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Съгласна с мненият над мен. И все пак - стореното сторено. Единственото решение за мен е да се удължат всички срокове. Или да се нулира системата и наново. Не съм сигурна обаче дали цялата процедура вече не е опропастена. Не виждам нормативен механизъм за промяна на графика на дейностите.

И аз търсех и не намирам. Според Чл. 14 на Наредбата класирането е по график, който е на сайта на ИСОДЗ, ма кой и как одобрява и променя тоз график..

# 39
  • Мнения: 1 621
За мен лично е логично това, което се случи сега.
Познавам доста хора, които са компютърно грамотни хора имаха проблеми с правилното въвеждане на адреса. Имаха разминаване по адреса по лична карта с адреса въведен в ГРАО. И ставаше мазало. Като добавим и факта, че беше невъзможно да се свържеш с обратна връзка и ето ти проблем.
Представям си, че е имало и доста хора, които не са могли да се справят със ситемата, защото определено не е интоитивна.
А бъговете на самата система пък въобще не искам да ги споменавам. Няма да се очудя ако това е основния проблем, заради което отварят системата.

# 40
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Коментариме официално заявената позиция на СО. И тук иде реч за 2т. по критерий К2, няма общо с проблемите с ГРАО.
За тези, които са се справили успешно със системата някоя бонус точка за нервите в момента не се ли полага?

# 41
  • Мнения: 2 068
Писах в предната тема, но никой не ме отрази. На мен два пъти ми изчезна критерия за района. Възможно е да има и други случаи като моят и затова сега да удължават срока.

# 42
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
https://fb.me/e/BGstMCUs
Простест срещу безобразието на Столична Община във връзка с отключването на системата за детските градини и ясли

# 43
# 44
  • София
  • Мнения: 1 678
Аз се чудя, дали ако на нашата опашка се появят нови деца с 14т има смисъл да стоим на тази опашка, положението ни беше 11 деца за 1 място и ако това се промени, бих искала да мога да си променя кандидатурата..

Общи условия

Активация на акаунт