Азиатска кухня

  • 56 866
  • 730
  •   1
Отговори
# 240
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Къде е това, Пинко?

# 241
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Пинко, къде това, че нещо не ми тръгва линкът?

Аз знам един в Сф, на Стара планина, почти срещу операта, но влизах 2 дни след отварянето и нямаше общо взето нищо, само тук-таме някоя подправка и някакви азиатски чипсове... Наскоро не съм влизала да кажа как е.

# 242
  • Мнения: 9 193
София -бул.  Мария Луиза 67/дълги години беше магазин за техника Модерен дом ... с/у паспортното

Скрит текст:

# 243
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Мерси, Пинко!

# 244
  • Мнения: 4 020
Линка не работи, но това е на Мария Луиза в близост до Лъвов мост, нали? Simple Smile

# 245
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Из кутията с обяд за моето слънце, вчера и днес:

Къри Панир Джалфрези с чушки и домати, домашно сирене Панир и кашу с морковена раита и домашни слоести хлебчета Роти, в които веднага се влюбихме.




Зеленчуков Пад тай с тофу-тамариндов сос, удон нудли, лук, бейби царевички, лилав карфиол, зелен боб, корен от лотус, гъби Шимеджи, кимчи, мента, пържено яйце, поръска - фъстъци и уасаби грахчета

# 246
  • София
  • Мнения: 485
Morena, много апетитно звучи всичко. От къде взимаш всички продукти за тези чудесни ястия? В София съм, сигурна съм, че има избор на магазини, но съм още гола и боса в тази кухня. Искам да отида и да разгледам, за да се запазя с продукти, а не знам от къде.

Сега видях поста по-нагоре. Ще посетя този магазин, но ще съм благодарна и на още предложения.

# 247
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
SpaceMeOut, в Сф съм, ама дето е израза "след околовръстното", та много си падам по онлайн пазаруването. Simple Smile
Екзотични продукти намирам в нета (търся и където намеря...), в тематичните седмици на Лидл, в азиатските секции на Кауфланд и Фантастико.  Въпросният магазин, който Пинко показа ми е супер неудобен (откакто ремонтират тм 5) и далче, но някой ден ще го преслушам. А там в центъра има и арабски, и китайски магазини.
Както казвах вчера във ФБ... допреди 10ина години нямаше това разнообразие от продукти, та сега когато ги има... и както ни харесва (особено на мен и щерката) азиатската кухня... можем само на нея да караме... Макар че и средиземноморска, африканска и мексиканска харесваме. Simple Smile

Последна редакция: вт, 09 ное 2021, 16:24 от Morena

# 248
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 375
По-интересни гъбки видях и в магазин Да хапна на Симеоновско шосе. Имат си и класически азиатски щанд с продукти каквито има и във Фантастико, но гъбките бяха няколко вида - пресни. За съжаление в момента съм на етап където не рискувам с експериментални храни и не взех. Ето тук е магазинът: https://---shoretner923-3F1mxEq

# 249
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
SpaceMeOut, освен споменатия вече:

- ул. „Цар Самуил“ 113, 1000 Център, София, магазин Минг Лонг
- https://goo.gl/maps/BhAzS6dLbvdJfeaKA - магазин за китайски стоки Лиу, тези двата са на няма 200м един от друг, на същата улица
- по-типични неща съм виждала във Фантастико, Билла, Метро - става дума за нудълс, нори, подправки всякакви насипни има също на Женския пазар, в Мр. Алмонд пък има ядки с уасаби
- пак на женския: тук има много арабски неща - нахут, червена леща, арабски питки, ориз с фиде, фурми, тахан... също и подправки.
https://goo.gl/maps/sUuAzp6MG9kTLXZS6

Ако кажеш какво търсиш по-конкретно, ще дадат и повече идеи момичетата. Аз все пак вече от доста години съм само посетител за кратко на София, но тези магазини си ги има от години.

Между другото от първия магазин препоръчвам тези къдравите гъби (китайски дървесни гъби), дето ги слагат в китайските ресторанти, лично аз ги харесвам, ето тези:

# 250
  • София
  • Мнения: 485
Благодаря ви много! Още утре отивам до Фантастико. Не го посещавам често и явно затова не знаех, че има цели щандове.

За сега искам да разгледам за различни видове нудълс, търся си още и водорасли (защото с тях правя един допълнителен бульон към супа рамен) на нормална цена ако може, че тези в Кауфланд ми идват скъпички. Бих си взела и различни консерви с миксове зеленчуци (понякога пускат в Лидл подобни). Това употребявам най-често.
Искам да си купя обаче и главните им сосове и да се науча как да ги употребявам.

# 251
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Във веригите конкретно, в ковид ситуацията доставките са проблемни и асортиментът е по-ограничен от преди...

# 252
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Ето я любимата ни салата с китайско зеле  и в чиния, от днешния обяд за щерката. Simple Smile



И аз ползвам черните гъби, Криси, много ги харесваме, както впрочем и всички останали... Simple Smile

# 253
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 375
Можеш ли да дадеш рецепта за бульона?
Купих си сушени водорасли уакаме - ами не са същите като хрупкава салата уакаме. Едри листа, с тежък мирис са, вкусът не ми харесва на салата. От Балев био ги взех и съответно сега се чудя какво да ги правя.

Благодаря ви много! Още утре отивам до Фантастико. Не го посещавам често и явно затова не знаех, че има цели щандове.

За сега искам да разгледам за различни видове нудълс, търся си още и водорасли (защото с тях правя един допълнителен бульон към супа рамен) на нормална цена ако може, че тези в Кауфланд ми идват скъпички. Бих си взела и различни консерви с миксове зеленчуци (понякога пускат в Лидл подобни). Това употребявам най-често.
Искам да си купя обаче и главните им сосове и да се науча как да ги употребявам.

# 254
  • Мнения: 1 643
Преди време някой се тюхкаше ,че приготвянето на азиатските ястия са трудни.  Сега ще го  докажа с днешната вечеря ,че много грешат. Първа стъпка - нарязвате зеленчуците, кой каквито иска и обича


втора стъпка - загрявате на най -висока температура тигана/уока, кой какъвто има

сипване мазнина, не много

Изсипвате зеленчуците и пържите до състоянието , в което искате, аз предпочитам леко да хрускат, значи около 3-4 минути. След което слагате не много соев сос или друг любим сос. Готвите 1-2 минути. Готово!

Сварявате любимите спагети, рамен, соба, кой каквото иска и смесвате със зеленчуците и добавяте подправки на вкус.

Ето  резултата

 и малко гарнитура- печено тофу с корейски сос

Последна редакция: ср, 10 ное 2021, 19:51 от Danifin1

Общи условия

Активация на акаунт