Инвестиция в апартамент

  • 10 011
  • 192
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 38 515
Казах, че няма да споделям лични числа, но не мога да се сдържа. 300 лв за почивка в Гърция за 10 дни в нашата къща! Пазарували сме си каквото искаме от супермаркета, аз си купих рокля, бански и хавлия и ходихме една вечер на заведение. И два пъти бяхме на пазара за риба и зеленчуци. Аха, и 20 евро за нагласяне на чинията.

# 106
  • Мнения: 18 504
С бензина, храната и сметките ли? ПСР-и на излизане натам и на прибиране правите ли? Четирима сте, доколкото помня.

# 107
  • Мнения: 10 993
Браво, Роки. Аз подкрепям всякакви инвестиции в имоти. Честно казано, ако можех да карам и аз бих си купила нещо мъничко в Гърция, но невъзможността да шофирам ме спира иди ходя на организирани ваканции.

# 108
  • Мнения: 1 088
Рокстар, да де, ама като пазаруваш от супермаркет и си готвиш вкъщи, си на практика като да си си в София, само дето имаш море наблизо. За някои хора (например Черната станция, доколкото спомня сподели, а познавам и други такива от личните си познати), това не им е представата за почивка. Те искат да им готвят, да им чистат, да им сервират, и ако може и до плажа да ги занесат на ръце Simple Smile Което са серия услуги, които струват пари, дори хипотетично да не плащаш наем за самото помещение, в което нощуваш...

# 109
  • София
  • Мнения: 38 515
Дизел отделно. Ваксини - безплатни. Киселия тийн не дойде.
Както казах, вода плащаме на края на годината.
Само тока не знам колко е.
Айде да сложим и 60 лв Булсат.

# 110
  • Мнения: 18 504
Ясно.
Дано да носи и приход от туристи, каквато беше целта на къщата. Успех!

# 111
  • Мнения: 2 799
Rockstar - колко пъти ходихте до плажа? (питам понеже сама тръгна да споделяш лична информация Simple Smile )

ЕммаТ - хайде да не подпитваме деликатно за лични приходи от туристи. Не е ОК. Както се вижда, мине се не мине месец и рокстар не се сдържа и сама си споделя. Нищо че не можело Grinning

Според мен трябва да се инвестира във ваканционни имоти във Флорида. Жалко, че нямам личен самолет и не мога да пилотирам, но ако имах бих си взел вила във Флорида и бих си летял до там всеки уикенд. Не би трябвало да ми излиза повече от 30к бензина.

# 112
  • София
  • Мнения: 38 515
Всеки ден.

В момента гледаме предаване за къщи на плажа. Зверски е скъпо във Флорида
/сравнено със всякакви цени на имоти в Щатите/! Дори хора от Флорида си купуват другаде.

# 113
  • Мнения: 18 504
Гого, много добре се знаем с потребитеката, ако съм искала точна информация, ще я питам - дали на ЛС, дали в темата. Няма нужда да питам заобиколно, ако наистина ме интересува.
Още преди години сме разисквали вариантите, според мен вариантът на мъжа ѝ беше по-разумен, още мисля така де, но пък тя е удовлетворена от решението, което взеха, така че всичко е наред.

# 114
  • София
  • Мнения: 38 515
При моя вариант щяхме да сме до ушите в заеми и ремонт. При сегашните цени на ремонтите, ако взимам нещо за инвестиция и под наем, бих го взела готово или поне само за козметичен ремонт.
/Да се върнем на темата/

# 115
  • Мнения: 491
Искам да споделя моят опит с ваканционни имоти.Имах къща ,която продадох -поддържана  с всички удобства.Това ви застопорява да ходите все на едно и също място .Ако отидем за три дни единият чистя ,защото сме пристигнали ,а другият, защото си тръгваме.Разходите не са малки-данък ,подръжка.Все има нещо да се прави-керемиди се разместили , тревата да се окоси.Като каним гости съм чистачка и готвачка и перачка на чаршафи и хавлии.Абе в началото е ок ,но после ти писва.Мечтаех си да я продам да ги инвестирам в апартамент ,да го давам под наем и да ходя на различни места и да ми готвят ,чистят и да съм на почивка.
Та може ли пак да питам според вас 70хил евро без кредит в какво да ги инвестирам?

# 116
  • Мнения: 2 799
Не е вярно. Много хора се местят във Флорида, понеже там няма сериозни ковид рестрикции. Отделно е слънчево и топло, близо до море, туристическа зона, живеят и много богсти хора там. Според мен до 2-3 години там цените ще се удвоят.

# 117
  • София
  • Мнения: 38 515
70 хил - малко апартаментче в София. Или големите градове.

Аз пък се чувствам по-свободна с къщата. Имам си сигурната почивка и освен това имам и още средства да мръдна някъде. Бяхме из България за уикенди, планирам и един Истанбул в скоро време.

# 118
  • Мнения: 491
по нагоре съм питала .За София се чудих .Питах мога ли да купя нещо двустайно за тази сума и в кой квартал?Идеята ми е да го давам под наем.

# 119
  • София
  • Мнения: 38 515
Двустайно маломерно тип хотел. Огледай се, има. В момента актуално е Овча Купел и района.

Общи условия

Активация на акаунт