Инвестиция в апартамент

  • 9 917
  • 192
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 38 202
Данъка и водата в Гърция се плащат веднъж годишно и не са кой знае какво. Освен това, имаш право на определени посещения от туристи, върху които не плащаш данъци.

# 61
  • Мнения: X
А защо не разширите търсенето си и в гърция/испания/италия/турция? В крайна сметка щом ще го управлява фирма какво значение има? Довода че сте българи не издържа, вие живеете в чужбина. Даже в чужбина тези ислуги и рентиерстване са по-уредени отколкто тук.
Защото за този бюджет подобна къща в Гърция, Италия или Испания е мираж. Поне в районите, които на нас ни харесват.
Напротив, за същите или по-малко пари ще вземе подобна къща, само че за поддръжка-чистене ще се плаща повече, както и данък, ток, вода и др,  а накрая има ще има и декларация към тамошните НАП, което значи  даване на 10-15% от спечеленото.
Дали е удобно да се даде пример? Аз съм разглеждал предложенията в районите, които ходим и нищо подобно не съм виждал.

# 62
  • София
  • Мнения: 38 202
Зависи за кои райони говорим. Ако е надолу в Гърция и островите...

# 63
  • Мнения: X
Зависи за кои райони говорим. Ако е надолу в Гърция и островите...
Не. Примерно за Гърция предпочитам близката част. Като ръкавите ми харесват повече. Харесвам райони с хубави пясъчни плажове и приятни градчета за вечерна разходка.

# 64
  • София
  • Мнения: 38 202
Е в МакедониЯ и Халкидики има много къщи около 100-150 хил лв и то хубави.

# 65
  • Мнения: X
Виж тази която пуснах. Такива има, но са много по-скъпи не само от 150 000 лева, но и от 300 000 евро.

# 66
  • Мнения: 2 033
Е в МакедониЯ и Халкидики има много къщи около 100-150 хил лв и то хубави.
Вече няма на тази цена на Халкидики, освен ако не е много отдалечена от плажа или много малка. Търсихме последните 4 месеца и под 150 хил. евра няма абсолютно нищо. Над 200 хил. евра започват що годе читави оферти.

# 67
  • Мнения: X
Ето една хубава, но с гледка към съседна къща вместо към морето и цената е доста по-висока. https://www.grekodom.bg/realtyobject/22592-prodazhba-vila-260-m2 … v-kasandra-halkid

# 68
  • Мнения: 2 740
А защо решихте точно сега да купувате? Въпросами е към капучино и към бубкаб

# 69
  • София
  • Мнения: 38 202
Цените на къщите в Гърция летят! И трендът ще продължи, казвам и се подписвам.
Същото важи и за апартаменти в София, факт.

# 70
  • Мнения: X
А защо решихте точно сега да купувате? Въпросами е към капучино и към бубкаб
А кога? Чул си, че къщите ще падат с много ли? Ако това е сигурно, ще изчакам, но не ми се вярва. Даже нищо чудно догодина да са по-скъпи.

# 71
  • Мнения: 10 407
То и цените в провинцията са в тавана вече. Някаква абсолютно схлупена къща преди ако вървеше 10-15 хиляди лева, сега е в евро, а е на вид за събаряне. Това пък което става за нещо е майка си и баща си.
Нищо не търсим в момента, но си мечтая за вила и следя, после ще казвам и аз - "Следя пазара от 2 години" Simple Smile

Смятате ли за удачно да се купи само парцел и да се сложат от тия бъбзо сглобяемите къщи, като основно бихме я използвали пак казвам за вила, не за постоянно живеене. Не че парцели има на хубави места, ама поне мога да си разширя наблюденията.

Капучино, тази къща, морската не отстъпва по нищо на гръцката, даже и с гледка, на мен много ми харесва, натискайте цената заради падналия таван и ако сте го решили я отстрелвай, някой ще я вземе.

# 72
  • Мнения: 2 740
Ми не зная, преди 2-3 години примерно. Щом сега имате 700к кеш, значи и тогава сте имали, едвали в събран за година-две.

# 73
  • Мнения: 1 088
Ми не зная, преди 2-3 години примерно. Щом сега имате 700к кеш, значи и тогава сте имали, едвали в събран за година-две.
Абе не е баш така, аз ако преди 3 години имах парите, които имам сега, нямаше да съм тука сега, па и ако се бях сетил да купя акции на Тесла, ехеее... Simple Smile

Блеккет, за сглобяеми къщи ще питаш ТониШу.

# 74
  • Мнения: X
Ми не зная, преди 2-3 години примерно. Щом сега имате 700к кеш, значи и тогава сте имали, едвали в събран за година-две.
Може преди година-две да не съм имал свободни пари. Може да съм инвестирал в други неща и чак сега да са ми останали свободни пари за глезотии. Защото аз къща като тази я считам за приятна глезотия, която става и за инвестиция.

Общи условия

Активация на акаунт